Fjälkestads RK 2008-08-30
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2008-08-29 kl. 13:17
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori A + B Avd. A Preliminär
16 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Johanna JuhlinStjärna
 Glimma RF 56
-2Emelie PerssonTilly
 Råby Ridklubb 63
-1Julia KjellssonKeneck
 Råby Ridklubb 62
1Natalie InglesisEkeholms Ida
 Österlens RFHelios16
2Marlene NilssonHeidezicht`s Kim
 Österlens RF 25
3Linnéa BengtssonLillen
 Österlens RFOkänd - Okänd36
4Ebba FalkenklevCindy
 Frosta RFOkänd14
5Pontus SöderlindhSimba
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy RW53
6Emma JuhlinBona Fide RW 83
 Glimma RFPendock Pioneer - Kirby Cane Cauntlet8
7Vanja SelanderAli Khan
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter1
8Emma Wass/olssonFurir
 Gärds RFCoed Coch Targed RW - Ekelunds Bingo RW20
9Evelina JuhlinKippi
 Glimma RF 35
10Lina IngvarssonRosita IV
 Österlens RFRookery Full Flight RW - Cognac RW48
11Fannie Ahlgrenmaskot
 Gärds RFEkelunds bingo rw 19 - Okänd38
12Linnea BengtssonRocky
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd47
13Natalie InglesisZimzon
 Österlens RF 61
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. A Preliminär
23 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Emil KjellIdyllens Merit
 Kristianstads RKIdyllens Ironir - Deeracres Summertime31
2Isabelle RönkköAlva
 Råby RidklubbRob Lease Dancing2
3Robin KjellIdyllens Kaki
 Kristianstads RKJolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF30
4Annika GullbergScarlet O´Hara
 Osbyortens RFVallentin Bell RNF - Gentleman RNF50
5Emma MalmstenPepsey
 Willands RFFredriksbergs Dizney RNF44
6Nelly LynghedHembys Hekla
 Österlens RFSkogs Max RNF - Pirak RNF26
7Caroline AnderssonHerkules
 Kristianstads RKokänd - okänd28
8Amanda GustafssonGerda
 Gärds RFokänd - okänd21
9Lotta PerssonEmil
 Gärds RFokänd - okänd17
10Hanna ThulinSon of a Star
 Fjälkestads RKCaneol x - Son of a Gun xx55
11Frida EekSturevallens Lousann
 Osbyortens RFSilverlea Sunseeker RNF - Wootton Bracken RNF57
12Felicia AhlgrenHembys Wilmy
 Gärds RFSkogsmulle - Skogsmax27
13Maja StigssonCellavie
 Glimma RF 13
14Mye SenekovicNancy
 Råby Ridklubb 42
15Caroline ElgemarkJumping Flach Jack
 Österlens RFOkänd34
16Ellen FriskScaramouche
 Skepparslövs RF 49
17Amanda SvenssonMuriel
 Osbyortens RFOosterbroek Sergio - Dukes Forest Oberon40
18Hampus PålssonFleur
 Fjälkestads RKOkänd18
19Petronella NilssonBonnie
 Östra Göinge RF 9
20Therese NilssonBlack Hurricane
 Glimma RFOkänd6
21Viola ColldinSilver
 Osbyortens RF 52
22Sebastian JuhlinDiamant
 Råby RidklubbOkänd15
23Pontus SöderlindhMy Fair Lady II
 Fjälkestads RKKarlsfälts Caruso RWR 7 - Örnäs Attila RW 2941
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Felicia ArvidssonFranske
 Östra Göinge RFOkänd19
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. A Preliminär
21 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Johanna MånssonIna
 Osbyortens RFOkänd32
2Frida NilssonBolliver 0000
 Fjälkestads RKBatman - Henbury Ragtime7
3Amanda LindahlIrmis Dancing Queen
 Gärds RFLofty Roderic RC - Brantshammar Korak33
4Minna RomellHugin
 Skepparslövs RFErykhulda29
5Adela JohanssonRock Star
 Östra Göinge RFOkänd - Okänd46
6Paula CarlssonMarrondales Ivana
 Osbyortens RFMarrondales Moscan - Stegstedsgårds Thor37
7Jessica FriskBeauty
 Osbyortens RFOkänd5
8Amanda JohanssonHayley
 Östra Göinge RFOkänd24
9Sanna WalterVictovie
 Willands RFVisconti - Opal B59
10Julia Dissieuxmunbsboro archie
 Kristianstads RKokänd - okänd39
11Linda ErikssonCalle
 Kristianstads RKokänd - okänd11
12Miriam FröjdSecond Choice
 Willands RFOkänd51
13Klara KarlssonCarozita
 Kristianstads RKDito RW - Okänd12
14Natalie PetterssonSjödalens Magnolia
 Fjälkestads RK 54
15Signe RomellPerpignan
 Skepparslövs RFLarge Rivers Cleopas - Briljant45
16Johanna NilssonGucci
 Fjälkestads RKHagens Ryan RC76 - Värnbergs Orion RC2723
17Caroline MalmstenCalippo Dream
 Willands RFRölökke Swallow - Fredriksbergs Dizney10
18Olivia ColldinZanrio
 Osbyortens RFSweet Reclaim - Son of A Gun60
19Joanna SjöbergAmy
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel Boy3
20Felicia ArvidssonGreven
 Östra Göinge RFokänd22
21Caroline ElgemarkAngel
 Österlens RFOkänd4
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Johanna LindqvistTirza
 Flyinge RFZeb - Bjärbyns Niclas RW58
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag Preliminär
10 startande lag
 
StartnrUppfödareLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
1Skepparslövs RFLag 1
   
 
2Österlens RFLag 1
   
 
3Willands RFLag 1
   
 
4Kristianstads RKLag 1
   
 
5Gärds RFLag 1
   
 
6Osbyortens RFLag 1
   
 
7Östra Göinge RFLag 1
   
 
8Glimma RFLag 1
   
 
9Råby RidklubbLag 1
   
 
10Fjälkestads RKLag 1
  Anna Underdal
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport