Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A Preliminär
2 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Rebecca Peterssen Monte Cristo
  Vinslövs RF Duty Time - Exeller 26
9 Camilla Lundgren Melanie Sun
  Fjälkestads RK   22
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B Preliminär
16 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Mathilda Berg Ruby Too
  Östra Göinge RF okänd - okänd 38
4 Maria Rydström Lova (SWB)
  Mörrums RF Highlight - Cavalotti 17
5 Evelina Wahlström Madenta (SWB)
  Älleköpinge RF Biggles - Master 19
6 Elin Bodelsson Amon
  Glimma RF Roughfield Fantasy - Waterman 1
7 Sara Mäkitalo Mintess (SWB)
  Gärds RF Orestus - Almox Prints J 25
8 Lisa Isoaho Pomona (F.3)(SWB)
  Johannishus L. RF Prestige VDL - Ciceron 31
11 Philippa Magnusson Caspian
  Karlshamns RK Cuper - Dragon 5
14 Anneli Sjöholm Bergström Namiro
  Gärds RF L´Acteur - National Zenith xx 27
15 Pontus Söderlindh Gibson (SWB)
  Fjälkestads RK Granit - Tanaos xx 14
16 Pernilla Hansson Prophet (SWB)
  Röinge Ridklubb Lempreur de Thurin (SF) - Uskudar des Malais 32
17 Emma Ekelund Marcipán
  Hässleholms HSF Déva Gidran - Gidran IV 21
18 Zarah Andersson RENZIE
  Olofströms RK REGENT - NABUUR 36
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
1 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Rebecca Peterssen Monte Cristo
  Vinslövs RF Duty Time - Exeller 26
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
21 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Nils Roos Willem
  Österlens RK Padinus - Gurioso 46
3 Pontus Söderlindh Gibson (SWB)
  Fjälkestads RK Granit - Tanaos xx 14
4 Lisa Isoaho Pomona (F.3)(SWB)
  Johannishus L. RF Prestige VDL - Ciceron 31
5 Erika Norman Cyra
  Glimma RF Cardento - Indus 9
6 Linda Söderstedt Quite Eldorado
  Fjälkestads RK Quite Easy - Gulliver 35
9 Evelina Wahlström Madenta (SWB)
  Älleköpinge RF Biggles - Master 19
10 Zarah Andersson RENZIE
  Olofströms RK REGENT - NABUUR 36
11 Jennie Johansson Arrogatio
  Växjö Ridklubb Almeto Z - Ivigtut 2
13 Viveca Johansson Qrokos
  Olofströms RK Quite Easy - Utrillo 34
14 Anneli Sjöholm Bergström Namiro
  Gärds RF L´Acteur - National Zenith xx 27
15 Sara Nilsson Chill Out (SWB)
  Kristianstads RK Cagliostro - Robin Z 6
16 Maria Rydström Lova (SWB)
  Mörrums RF Highlight - Cavalotti 17
17 Sandra Johansson Playboy
  Fjälkestads RK Pentagon (ex Paspartout) - Eminent 30
18 Philippa Magnusson Caspian
  Karlshamns RK Cuper - Dragon 5
19 Sara Mäkitalo Mintess (SWB)
  Gärds RF Orestus - Almox Prints J 25
21 Mathilda Berg Ruby Too
  Östra Göinge RF okänd - okänd 38
22 Nils Roos Zylvester
  Österlens RK Haarlem - mr blue 48
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
17 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Sara Nilsson Herr Nilsson
  Kristianstads RK Cardento - Clover Hill 15
2 Nils Roos Zylvester
  Österlens RK Haarlem - mr blue 48
4 Erika Norman Cyra
  Glimma RF Cardento - Indus 9
5 Lorenzo Calabro Camizzo M
  Kristianstads RK Camaro M - Callaghan 4
7 Linda Söderstedt Lyra
  Fjälkestads RK Looping - Nactus (SWB) 18
9 Rebecca Nilsson Steensgaards Linetta
  Snapphanarnas RF Linaro - Leonardo II 42
10 Sara Nilsson Conticki
  Kristianstads RK Briar (SWB) - Falleur 7
11 Sandra Johansson Playboy
  Fjälkestads RK Pentagon (ex Paspartout) - Eminent 30
12 Anders Wemlerth Cortino
  Sölvesborgs RK Cortez - Irco Marco 8
13 Anna Lindberg Dardini
  Torns RF Dardel - okänd 10
14 Jennie Johansson Arrogatio
  Växjö Ridklubb Almeto Z - Ivigtut 2
16 Nils Roos Willem
  Österlens RK Padinus - Gurioso 46
17 Sara Nilsson Izzy Miaki
  Kristianstads RK Casa Grande - Cardento 16
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
11 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Sara Nilsson Herr Nilsson
  Kristianstads RK Cardento - Clover Hill 15
4 Anna Lindberg Dardini
  Torns RF Dardel - okänd 10
5 Sara Nilsson Izzy Miaki
  Kristianstads RK Casa Grande - Cardento 16
6 Linda Söderstedt Lyra
  Fjälkestads RK Looping - Nactus (SWB) 18
7 Rebecca Nilsson Steensgaards Linetta
  Snapphanarnas RF Linaro - Leonardo II 42
8 Sara Nilsson Conticki
  Kristianstads RK Briar (SWB) - Falleur 7
9 Lorenzo Calabro Camizzo M
  Kristianstads RK Camaro M - Callaghan 4
11 Sara Nilsson Seize the Day
  Kristianstads RK Acacio (ex Acagion) - Dragon 41
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
2 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Andrea Månsson Flying Spirit SN
  Stävie RF Chicago Z - Irco Marco 13
2 Sara Nilsson Seize the Day
  Kristianstads RK Acacio (ex Acagion) - Dragon 41
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport