Fjälkestads RK 2008-07-26 - 2008-07-27
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2008-07-23 kl. 21:32
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
35 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Elin GunnerstadCray Sea
 Färs Härads RFokänd - Troll22
2Rebecca Johansson LindgrenBlackshaw xx
 RingsjöortenNaheez xx (USA) - Phardante xx (FR)6
3Mathilda BergWoolstone Lad
 Östra Göinge RFokänd68
4Linnea RolfsdotterUnelli E
 Östra Göinge RFIrcolando - Libero H64
5Lovisa BrundellCanelia
 Öresunds HSKCagliostro - Castor10
6Peter HenrikssonDream Catcher
 Karlshamns RKOrame - Zeoliet25
7Johan NilssonElvira Madigan
 Fjälkestads RKVivaldi - Elizar26
8Felicia FranssonJasmin V
 RingsjöortenJasmin - Belendet xx38
9Louisa KörmendiCasano
 Djursholms RKCardento - Tasano15
10Matilda BergWalkano II
 Åhus RidklubbWanderbursch II - Eisenherz I67
11Jenny NilssonNoyon (34) (SWB)
 Ystad RidklubbNostradamus (SWB) - Hertigen48
12Pernilla HanssonFriara
 Hässleholms HSFBriar - Illusion30
13Camilla HellströmGi Gi
 Fjälkestads RKGranit - Monaco32
14Cynthia BrennemanOsira I
 Vinslövs RFClaudios's son - Coriano50
15Peter HenrikssonDouble Trouble
 Karlshamns RKD-Day - Testarossa24
16Gustav GangeforsAliki
 DagstorpsortenDon Cardinale - Placido2
17Jonna PedersenVest Profit
 Gärds RFGolden Profit xx - Krevad66
18Linda PerssonChelita II
 SkurupbygdenCortus - Tabac17
19Ida NordgrenGwynnivear
 Östra Göinge RFGoodman - Carbid35
20Christer EricssonAmorina
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xx3
21Frida AnderssonChloé
 Frosta RFHeslegård´s Camerlengo - Dan Senator18
22Maria BrunoGazina
 Karlshamns RKOkänd31
23Joanna PeterssonMaclaren E
 Yxnarums RFLevantos II - Mowgli42
24Lena EmilssonNougat
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska47
25Andrea KjellströmBechet
 Torns RFBeach Boy - Pontus5
26Annette ClemedtsonCaramel Hoka (42) (SWB)
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano11
27Alexandra QuickMalte
 Hässleholms HSFMascot - Krevad 57943
28Sandra SonnerbyShakespeare
 Vaggeryd-SkillingarydLiond´or - Concorde57
29Ulrika LönnqvistHisan xx
 Lunds Civila RFDuty Time - Eighty Eight Keys36
30Elin NyholmCarrousel
 Torns RFElectro - Ceylon13
31Nina PerssonGordon G
 Sölvesborgs RKGreve Molke - Amani33
32Kristina ElnerFederico
 Vinslövs RFFeliciano - Ceylon28
33Angelica SvenssonTambin
 Ödåkra RSTamburin - Indus61
34Hanna OlssonCalypso
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo9
35Caroline ErikssonOrkan
 Österlens RFDito RW - Pontus49
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Endast avd A
35 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Mathilda BergWoolstone Lad
 Östra Göinge RFokänd68
2Nina PerssonGordon G
 Sölvesborgs RKGreve Molke - Amani33
3Peter HenrikssonDouble Trouble
 Karlshamns RKD-Day - Testarossa24
4Camilla HellströmGi Gi
 Fjälkestads RKGranit - Monaco32
5Pernilla HanssonFriara
 Hässleholms HSFBriar - Illusion30
6Elin NyholmCarrousel
 Torns RFElectro - Ceylon13
7Gustav GangeforsAliki
 DagstorpsortenDon Cardinale - Placido2
8Lena EmilssonNougat
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska47
9Frida AnderssonChloé
 Frosta RFHeslegård´s Camerlengo - Dan Senator18
10Elin GunnerstadCray Sea
 Färs Härads RFokänd - Troll22
11Jonna PedersenVest Profit
 Gärds RFGolden Profit xx - Krevad66
12Peter HenrikssonDream Catcher
 Karlshamns RKOrame - Zeoliet25
13Angelica SvenssonTambin
 Ödåkra RSTamburin - Indus61
14Lovisa BrundellCanelia
 Öresunds HSKCagliostro - Castor10
15Andrea KjellströmBechet
 Torns RFBeach Boy - Pontus5
16Felicia FranssonJasmin V
 RingsjöortenJasmin - Belendet xx38
17Jenny NilssonNoyon (34) (SWB)
 Ystad RidklubbNostradamus (SWB) - Hertigen48
18Maria BrunoGazina
 Karlshamns RKOkänd31
19Louisa KörmendiCasano
 Djursholms RKCardento - Tasano15
20Joanna PeterssonMaclaren E
 Yxnarums RFLevantos II - Mowgli42
21Annette ClemedtsonCaramel Hoka (42) (SWB)
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano11
22Johan NilssonElvira Madigan
 Fjälkestads RKVivaldi - Elizar26
23Sandra SonnerbyShakespeare
 Vaggeryd-SkillingarydLiond´or - Concorde57
24Caroline ErikssonOrkan
 Österlens RFDito RW - Pontus49
25Christer EricssonAmorina
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xx3
26Cynthia BrennemanOsira I
 Vinslövs RFClaudios's son - Coriano50
27Hanna OlssonCalypso
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo9
28Ida NordgrenGwynnivear
 Östra Göinge RFGoodman - Carbid35
29Ulrika LönnqvistHisan xx
 Lunds Civila RFDuty Time - Eighty Eight Keys36
30Kristina ElnerFederico
 Vinslövs RFFeliciano - Ceylon28
31Alexandra QuickMalte
 Hässleholms HSFMascot - Krevad 57943
32Matilda BergWalkano II
 Åhus RidklubbWanderbursch II - Eisenherz I67
33Linnea RolfsdotterUnelli E
 Östra Göinge RFIrcolando - Libero H64
34Rebecca Johansson LindgrenBlackshaw xx
 RingsjöortenNaheez xx (USA) - Phardante xx (FR)6
35Linda PerssonChelita II
 SkurupbygdenCortus - Tabac17
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
Endast avd B
0 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Endast avd B
24 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Charlotte EdeenDoobie
 Hamre RidklubbIrco Mena - Robin Z23
102Elin SjögrenCarlos (SWB)
 Sölvesborgs RKQuite Easy - Turban Rose12
103Therese NilssonLa Zäta
 Glimma RFRobin Z - Lansiär39
104Sandra JohanssonPlayboy (SWB)
 Fjälkestads RKPentagon (ex Paspartout) - Eminent52
105Jennifer SvenssonUnique
 Ljunits-Herrestads RLennard - Zeoliet65
106Catarina TorstenssonPhilemón
 Fjälkestads RKUskudar des Malais - Romantiker51
107Kajsa RolfssonMy Sanquin
 Vinslövs RF 45
108Matilda JosefssonMunsboro Reuben
 Fjälkestads RKArd Grandpa - okänd44
109Jannicke SjöstedtCelica
 Färs Härads RFQuite Easy - Opius16
110Nathalie KristianssonCasa Esther EuroStud (SWB)
 Kristianstads RKCasa Grande - Absalom xx14
111Charlotte EdeenFabriano L
 Hamre Ridklubb 27
112Elin Sjögrenatlas
 Sölvesborgs RKQuidam Rubin - Lagano4
113Fredrika RussLevara Z
 Ystad RidklubbLevantos I - Ramiro Z41
114Annette ClemedtsonHoka Challenger (SWB)
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano37
115Nina PerssonCorticia
 Sölvesborgs RKCortus - Forever19
116Josefine HallengrenNamnlös
 Flammabyggets RK 46
117Samuel SvenssonStirling
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte59
118Marie TufvessonGucci Girl (SWB)
 Åstorpsortens RFCagancho - Chamrock ox34
119Ulrika TrägårdhQuick Silver
 Ljunits-Herrestads RQuick star - Carifmo53
120Elisabet HolstSecond Celton
 Ljunits-Herrestads R 56
121Tobias Gustavssontop light
 Tingsryds RR&KKhighlight - calypso II63
122Marie HusénTequila
 Vinslövs RFSambesi - Jamito62
123Charlotte EdeenFelice
 Hamre RidklubbFeliciano - Jasper29
124Elin SjögrenCouleur's Brilliant (SWB)
 Sölvesborgs RKCouleur Rubin - Tabac21
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
Endast avd B
0 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Endast avd B
27 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Charlotte EdeenDoobie
 Hamre RidklubbIrco Mena - Robin Z23
102Elin SjögrenCarlos (SWB)
 Sölvesborgs RKQuite Easy - Turban Rose12
103Nathalie KristianssonCasa Esther EuroStud (SWB)
 Kristianstads RKCasa Grande - Absalom xx14
104Lizette SvenssonSovangs Atlanta
 Hästhagens RF 58
105Tanja SvenssonCortina
 Hästhagens RFCortus - Ramiro Z20
106Gustav GangeforsCalvado
 DagstorpsortenCalanthano - Dietward-78
107Elisabet HolstSecond Celton
 Ljunits-Herrestads R 56
108Tobias Gustavssontop light
 Tingsryds RR&KKhighlight - calypso II63
109Josefine HallengrenNamnlös
 Flammabyggets RK 46
110Ulrika TrägårdhQuick Silver
 Ljunits-Herrestads RQuick star - Carifmo53
111Samuel SvenssonStirling
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte59
112Jannicke SjöstedtCelica
 Färs Härads RFQuite Easy - Opius16
113Marie TufvessonGucci Girl (SWB)
 Åstorpsortens RFCagancho - Chamrock ox34
114Fredrika RussLevara Z
 Ystad RidklubbLevantos I - Ramiro Z41
115Annette ClemedtsonHoka Challenger (SWB)
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano37
116Elin SjögrenCouleur's Brilliant (SWB)
 Sölvesborgs RKCouleur Rubin - Tabac21
117Charlotte EdeenFelice
 Hamre RidklubbFeliciano - Jasper29
118Matilda JosefssonMunsboro Reuben
 Fjälkestads RKArd Grandpa - okänd44
119Jennifer SvenssonUnique
 Ljunits-Herrestads RLennard - Zeoliet65
120Sofie BergerLe Beau 48
 Högbo RidklubbLe Primeur - Grenadier40
121Kajsa RolfssonMy Sanquin
 Vinslövs RF 45
122Nina PerssonCorticia
 Sölvesborgs RKCortus - Forever19
123Catarina TorstenssonPhilemón
 Fjälkestads RKUskudar des Malais - Romantiker51
124Marie HusénTequila
 Vinslövs RFSambesi - Jamito62
125Sandra JohanssonPlayboy (SWB)
 Fjälkestads RKPentagon (ex Paspartout) - Eminent52
126Elin Sjögrenatlas
 Sölvesborgs RKQuidam Rubin - Lagano4
127Charlotte EdeenFabriano L
 Hamre Ridklubb 27
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
6 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Lizette SvenssonCortina
 Hästhagens RFCortus - Ramiro Z20
102Sary KaranouhBrionne
 Vinslövs RFBriar - Hertigen7
103Gustav GangeforsCalvado
 DagstorpsortenCalanthano - Dietward-78
104Sofie BergerLe Beau 48
 Högbo RidklubbLe Primeur - Grenadier40
105Lizette SvenssonSovangs Atlanta
 Hästhagens RF 58
106Sary KaranouhSantiago
 Vinslövs RFSan Quintero xx - Maration55
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport