Fjälkestads RK 2008-05-09 - 2008-07-27
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2008-05-07 kl. 07:23
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C
Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D
Klass 88 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Lista 99 - Lista över El Hästar
Lista 100 - Lista över Box Hästar

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Hanna ThulinGutten II
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R115
2Johanna AnderssonDonna Karen
 Susedalens K&RKokänd - okänd74
3Cassandra MalmbergNanwas Bandit
 Willands RFEbonit - O´Bajab199
4Sanna Ingren-OhlssonGold Fever
 Flyinge RFOkänd - Okänd103
5Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
6Natalie PetterssonMax
 Fjälkestads RKOkänd - okänd164
7Pontus SöderlindhSimba
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy254
8Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
9Maja FeukFoxgloves Emilio
 Sydslättens RFCarolinas Foxglove RW - Ekelunds Bingo RW96
10Eneas HållstenRed Beauty
 Hemseortens RKokänd - okänd235
11Amanda GustafssonRosita IV
 Gärds RFRookery Full Flight RW - Cognac RW245
12Ylva SelanderAli Khan
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter6
13Fanny GötessonKulltorps Batman
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng145
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
20 anmälda
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Louise PerssonSweet Sue
 Hässleholms HSFDon xx269
2Klara SvenssonMunsboro Sniper
 Bergs Hästklubb 191
3Olivia CowzerClonea Gladiator
 Snapphanarnas RFOkänd54
4Linnea ErikssonBon Jovi
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd33
5Sanne RumpunenRonja
 Hylte RFStain Fritz242
6Ida SamuelssonZebastian
 Willands RFOkänd - Okänd301
7Felicia OttossonLingårdens Amadeus
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes Boy152
8Malin WallgrenPajotter van het Schietshof
 Billdals RKBerkhofs Sunlight215
9Hampus PålssonFleur
 Fjälkestads RKOkänd92
10Amanda EmanuelssonHembys One Moore
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs Max122
11Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
12Ida GustavssonLisa's choice
 Mörrums RF 153
13Ellen JohanssonPoetic Byron
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC225
14Johanna AnderssonSörbys U Yellow
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy309
15Anna SkårbergBeauford Lass
 Billdals RKOkänd25
16Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
17Anna SigesgårdFillikakis III
 Vinslövs RFErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW89
18Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
19Natalie PetterssonHoney
 Fjälkestads RK 128
20Klara SvenssonMunsboro Matthew
 Bergs HästklubbOkänd189
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
35 anmälda
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Alexandra QuickSunflower
 Hässleholms HSFokänd266
2Emy KristenssonBlack Trump
 Frosta RFOkänd311
3Fredric KamenskyEmilion
 Hamre RidklubbVita Novas Hanassie - Downland Mohawk82
4Lina ClaessonBawn Ark Boy
 Lillhagens RKOkänd - Okänd24
5Matilda LeemanAmaretto
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum8
6Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
7Felicia KirchhoffHejzan
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell303
8Ida LarssonPecinas Safir
 RingsjöortenGentleman - Ballerino216
9Stephie WatsonLibell
 LaholmsortenBranthammar Aelldan - Finney Master150
10Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
11Matilda StigssonOlliver
 Glimma RFThor 101210
12Ellen LarssonBysen
 Fjälkestads RKOkänd - Ekelunds Bingo41
13Johanna EkelundAttyrory Darragh King
 Helsingborgs FRK 16
14Lisa EliassonHattrick Jim
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo118
15Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
16Ellinor Eke-GöranssonMustafo
 Kullabygdens RFOkänd196
17Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
18Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
19Emy KristenssonMiss Aratoss
 Frosta RFAratoss - Limes Double S175
20Nicole KarlssonKalico Red
 Uddevalla RFokänd135
21Josefin WahlbergPoetics Compagne
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish Mairtin228
22Nicole HolmenMiss Bond
 Lillhagens RKOkänd176
23Emil GlambeckDiana
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 45467
24Sabina SörenssonBaby Boy
 Frosta RFOkänd22
25Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet255
26Maja StigssonMiconela
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403168
27Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
28Ebba NilssonKilmoganny Flight
 Sydslättens RFOkänd140
29Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
30Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
31Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
32Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
33Stephie WatsonPoetic Ophelia
 LaholmsortenPoetic Justic227
34Alexandra QuickAnjershof Riccardo
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx12
35Emy KristenssonNirvana
 Frosta RF 310
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Felicia OttossonDebora Vd Kempehoeve
 Snapphanarnas RFUtabor vd Gestehof - Darco65
102Fredric KamenskyMunsboro Penrose
 Hamre Ridklubb 190
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
30 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
2Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
3Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo
 Mölndals RKOkänd160
4Eneas HållstenBreeze
 Hemseortens RKOkänd - okänd36
5Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
6Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
7Cassandra MalmbergNanwas Bandit
 Willands RFEbonit - O´Bajab199
8Filippa AnderssonBrodals Ellroy
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master38
9Pontus SöderlindhSimba
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy254
10Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
11Fanny GötessonKulltorps Batman
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng145
12Frida MårtenssonDaggkåpa
 Vellinge HSFOkänd61
13Ylva SelanderAli Khan
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter6
14Saga SöderquistFlying Dragon
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito95
15Sanna Ingren-OhlssonGold Fever
 Flyinge RFOkänd - Okänd103
16Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
17Alexandra DeringSörgårns Cindy
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB270
18Johanna AnderssonDonna Karen
 Susedalens K&RKokänd - okänd74
19Natalie PetterssonMax
 Fjälkestads RKOkänd - okänd164
20Ebba RodhelindTuffa Victor
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel286
21Julia LindströmAlfatima
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill5
22Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
23Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
24Maja FeukFoxgloves Emilio
 Sydslättens RFCarolinas Foxglove RW - Ekelunds Bingo RW96
25Amanda GustafssonRosita IV
 Gärds RFRookery Full Flight RW - Cognac RW245
26Jennifer JonssonMoby Dick
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW181
27Hanna ThulinGutten II
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R115
28Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
29Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
30Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist117
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
44 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-3Anna SigesgårdFillikakis III
 Vinslövs RFErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW89
-1Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
1Ellen JohanssonAlfa
 Fjärås HoppryttareOkänd4
3Klara SvenssonMunsboro Matthew
 Bergs HästklubbOkänd189
4Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
55Josefin CarlsenSascha
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd249
7Alexandra DeringLittle Wonder
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd158
8Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
9Ida SamuelssonZebastian
 Willands RFOkänd - Okänd301
12Natalie PetterssonHoney
 Fjälkestads RK 128
14Louise PerssonSweet Sue
 Hässleholms HSFDon xx269
16Frida MårtenssonThe Minestral
 Vellinge HSFOkänd - Okänd278
18Olivia CowzerClonea Gladiator
 Snapphanarnas RFOkänd54
20Ida GustavssonLisa's choice
 Mörrums RF 153
21Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
22Malin WallgrenPajotter van het Schietshof
 Billdals RKBerkhofs Sunlight215
-2Johanna AnderssonSörbys U Yellow
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy309
23Othilia PeterssonNosy Nobby
 Jump Club RSFNature Boy - Traumfürst204
24Cecilia LeemanAniracs Viktor
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 158811
25Anna SkårbergBeauford Lass
 Billdals RKOkänd25
26Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
27Louise SjöqvistIndependent Miss
 Stora Lundby RKOkänd132
28Helga HesselmarEiluns Winni
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet79
30Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm
 Hamre RidklubbOkänd192
31Saga SöderquistStar Yatzy
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWM264
32Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
33Elin AnderssonKildavin For Real
 VästerviksortenOkänd - Okänd138
34Josephine SjölinDanny Haze
 Halmstads FKDale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 2863
36Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus
 DagstorpsortenOkänd - Okänd186
37Felicia OttossonLingårdens Amadeus
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes Boy152
38Sara AnderssonHembys Romeo
 VästerviksortenMiclas Active - Skogs Max123
39Amanda EmanuelssonHembys One Moore
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs Max122
40Sanne RumpunenRonja
 Hylte RFStain Fritz242
42Maja StenkilssonHoffValco
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo289
43Ebba JohanssonMunsboro Destiny
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND188
44Linn HermanssonHembys Laertes
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF120
45Louise TorgersenIce Crystal
 Fjärås HoppryttareOkänd131
46Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
47Oscar UngerSolar Eclipse
 Lillhagens RKOkänd - Okänd258
48Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
50Ellen JohanssonPoetic Byron
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC225
52Klara SvenssonMunsboro Sniper
 Bergs Hästklubb 191
53Emelie SvenssonThe Masters Lady
 Grevagårdens RFOkänd277
1Josefin CarlsenOtchiba
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown213
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
75 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Emy KristenssonBlack Trump
 Frosta RFOkänd311
2Grim StjerndahlGelnito
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho100
3Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining
 Östra Sörmlands LOkänd306
4Felicia KirchhoffHejzan
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell303
5Stephie WatsonPoetic Joyce
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus226
6Alexandra QuickRoys Revange
 Hässleholms HSFokänd - okänd247
7Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
8Matilda LeemanAmaretto
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum8
9Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee
 Jump Club RSFOkänd197
10Othilia PeterssonMiss Dixie 4
 Jump Club RSFOkänd177
11Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
12Amanda OscarssonThe Fancyman
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd276
13Elin OscarssonComte Chablis
 Vetlandaortens RFOkänd56
14Erik StenkilssonHoffVellino Flight
 Hylte RFOkänd290
15Magda BengtssonOld Del Boy
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight207
16Victoria DeringEpi
 Billdals RK 83
17Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy
 Flyinge RFOkänd94
18Emy KristenssonMiss Aratoss
 Frosta RFAratoss - Limes Double S175
19Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
20Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
21Lovisa AhlmEvita II
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan86
22Ellinor Eke-GöranssonMustafo
 Kullabygdens RFOkänd196
23Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
24Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
25Johanna EkelundAttyrory Speedy
 Helsingborgs FRKOkänd17
26Ebba NilssonKilmoganny Flight
 Sydslättens RFOkänd140
27Louise KristianssonTricias Lad
 Västerviksortenokänd - okänd285
28Stephie WatsonPoetic Brummelisa
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd224
29Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
30Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
31Linnea ErikssonTin Tin
 Tingsryds RR&KKOkänd - Okänd280
32Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
33Fredric KamenskyEmilion
 Hamre RidklubbVita Novas Hanassie - Downland Mohawk82
34Josefin WahlbergPoetics Compagne
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish Mairtin228
35Victoria Eke-GöranssonRoman
 Ängelholms RFOkänd241
36Natalie ErikssonTipperary
 Tingsryds RR&KKOkänd281
37Alexandra QuickSunflower
 Hässleholms HSFokänd266
38Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
39Ellen LarssonBysen
 Fjälkestads RKOkänd - Ekelunds Bingo41
40Antonia AnderssonRoxana
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy246
41Ellen SörmanBoa Island Maggie
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim31
42Felicia ThuressonEdenside Nikko
 Kalmar HästspHSKOkänd - Okänd78
43Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
44Sabina SörenssonBaby Boy
 Frosta RFOkänd22
45Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
46Linnea LeganderPoetic Bianca
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd223
47Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet255
48Isabelle KarlssonDonja
 Uddevalla RFOkänd73
49Felicia HultbergSolo Diamond
 Helsingborgs FRKCreggan Diamond259
50Tiffany LingVannerusGuns Firecracker
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun114
51Lisa EliassonHattrick Jim
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo118
52Matilda StigssonOlliver
 Glimma RFThor 101210
53Stephie WatsonPoetic Ophelia
 LaholmsortenPoetic Justic227
54Lina ClaessonBawn Ark Boy
 Lillhagens RKOkänd - Okänd24
55Felicia KirchhoffFantastico
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster87
56Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
57Emil GlambeckDiana
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 45467
58Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
59Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
60Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
61KarlJakob IngvarssonKings Starwill
 Varbergs RKOkänd - Okänd142
62Nicole HolmenMiss Bond
 Lillhagens RKOkänd176
63Elvira HenningssonTorindo
 Uddevalla RFOkänd283
64Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
65Nicole KarlssonAreno
 Uddevalla RFOkänd14
66Emy KristenssonNirvana
 Frosta RF 310
67Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
68Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
69Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
70Othilia PeterssonOdyne
 Jump Club RSFTopas206
71Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
72Amanda OscarssonProud
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater230
73Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice90
74Alexandra QuickAnjershof Riccardo
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx12
75Stephie WatsonLibell
 LaholmsortenBranthammar Aelldan - Finney Master150
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
201Fredric KamenskyMunsboro Penrose
 Hamre Ridklubb 190
202Maja StigssonMiconela
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403168
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
19 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Moa LindgrenWendy
 Uddevalla RFOkänd293
2Saga SöderquistFlying Dragon
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito95
3Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
4Ebba LarssonHeartbreaker
 Flyinge RFOkänd - Okänd119
5Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
6Frida MårtenssonBetty Boop
 Vellinge HSFOkänd - Okänd27
7Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
8Maja FriskSvenssonHappy
 Vetlandaortens RFokänd - okänd116
9Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
10Emma SwerreMaster Mind
 DagstorpsortenOkänd - Okänd163
11Louise TorgersenFelix IV
 Fjärås HoppryttareDito RW - Ekelunds Bingo RW88
12Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
13Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
14Ebba RodhelindTuffa Victor
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel286
15Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
16Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
17Eneas HållstenRed Beauty
 Hemseortens RKokänd - okänd235
18Moa LindgrenWhoopy
 Uddevalla RFCiejans Benji - Hondsung Raspetin296
19Saga SöderquistKulltorps Yrrol
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel146
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
32 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Cecilia LeemanAniracs Viktor
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 158811
2Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
3Josefin CarlsenSascha
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd249
4Julia NybergMisty Moonlight
 Sydslättens RFOkänd180
5Emelie SvenssonThe Masters Lady
 Grevagårdens RFOkänd277
6Isabelle KarlssonSnow Flake
 Uddevalla RFOkänd257
7Sandra HanssonDon Corleone
 Helsingborgs FRKokänd72
8Elin ÖrneborgDoerak
 Varbergs RKOkänd - Okänd70
9Louise TorgersenIce Crystal
 Fjärås HoppryttareOkänd131
10Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm
 Hamre RidklubbOkänd192
11Maja StenkilssonHoffValco
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo289
12Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
13Frida MårtenssonDesdemona
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro66
14Ebba JohanssonMunsboro Destiny
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND188
15Felicia HultbergIaloubets Mini Me
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd130
16Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
17Molly ArvidssonHigh Ideal
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion125
18Matilda OsbeckDream Boy
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar76
19Helga HesselmarEiluns Winni
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet79
20Ellen JohanssonAlfa
 Fjärås HoppryttareOkänd4
21Emma SwerreFunky Donkey
 DagstorpsortenOkänd98
22Moa RautenbergMio
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF173
23Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
24Saga SöderquistStar Yatzy
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWM264
25My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
26Jennie MagnusonTalent
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie272
27Josefin CarlsenOtchiba
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown213
28Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
29Isabelle KarlssonLittle Larry
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd157
30Sandra HanssonHip Hop
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox126
31Elin ÖrneborgDr Giggles
 Varbergs RKOkänd - Okänd75
32Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
33 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Grim StjerndahlGelnito
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho100
2Felicia ThuressonEdenside Nikko
 Kalmar HästspHSKOkänd - Okänd78
3Isabelle AxteliusTop Kiss Me
 Laholmsortenokänd - okänd282
4Stephie WatsonPoetic Brummelisa
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd224
5KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad
 Varbergs RKOkänd156
6Alma BjörklundMr.Ginger
 Lillhagens RK 184
7Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
8Tiffany LingVannerusGuns Firecracker
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun114
9KarlJakob IngvarssonWestern Blaze
 Varbergs RKokänd - okänd295
10Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
11Moa RautenbergKillmaryl Pride
 Halmstads FKokänd - okänd139
12Matilda EvertssonTullamore Dew
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim287
13Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
14Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy
 Flyinge RFOkänd94
15Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
16Felicia KirchhoffFantastico
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster87
17Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
18Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
19Jannica StefanssonCremully French Connection
 Helsingborgs FRKOkänd60
20Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
21Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
22Sara AnderssonNathan
 VästerviksortenNobelprinz200
23Erik StenkilssonHoffVellino Flight
 Hylte RFOkänd290
24Anna SörmanSweet Bacardi
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF268
25Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
26Felicia HultbergLong Beach Lady
 Helsingborgs FRKOkänd159
27Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
28Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice90
29Stephie WatsonPoetic Joyce
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus226
30KarlPhilip IngvarssonAlexander
 Varbergs RKOkänd - Okänd3
31Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
32Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
33Tiffany LingVannerusViander Littleton
 Ranarps RKVivaldi - Durello291
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
25 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Frida MårtenssonDaggkåpa
 Vellinge HSFOkänd61
2Emelie GrönbergOliver
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie209
3Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
4Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
5Eneas HållstenRed Beauty
 Hemseortens RKokänd - okänd235
6Ylva SelanderAli Khan
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter6
7Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
8Martina WallentinTörnblommesländan
 Vellinge HSF 288
9Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist117
10Stephanie NordhTrestenas Prozit
 Lillhagens RKStackarps Billbau - Kirby Cane Grayling284
11Clara HornbekTai-Pan
 Malmö Civilaokänd - okänd271
12Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
13Johanna AnderssonDonna Karen
 Susedalens K&RKokänd - okänd74
14Linnea LydènFridolf II
 Ystad RidklubbDito RW75 - Ekelunds Bingo RW 1997
15Sanna Ingren-OhlssonGold Fever
 Flyinge RFOkänd - Okänd103
16Cassandra MalmbergNanwas Bandit
 Willands RFEbonit - O´Bajab199
17Pontus SöderlindhSimba
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy254
18Filippa AnderssonBrodals Ellroy
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master38
19Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
20Frida MårtenssonBetty Boop
 Vellinge HSFOkänd - Okänd27
21Fanny GötessonKulltorps Batman
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng145
22Emelie GrönbergGreta
 Flyinge RFokänd - okänd111
23Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
24Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
25Eneas HållstenBreeze
 Hemseortens RKOkänd - okänd36
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
35 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Alice BjörkhillVicky Tölo
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM292
2Saga SöderquistMidnight Dancer
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs Peng169
3Klara SvenssonMunsboro Sniper
 Bergs Hästklubb 191
4Clara HornbekLittle Finnigan
 Malmö CivilaLeam Finnigan - Okänd154
5Thess GanzAnderssonAmazing Grace
 Ystad RidklubbOkänd9
6Theodora DörringRockfield Boy
 Harplinge RKOkänd240
7Othilia PeterssonNosy Nobby
 Jump Club RSFNature Boy - Traumfürst204
8Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
9Malin WallgrenPajotter van het Schietshof
 Billdals RKBerkhofs Sunlight215
10Oscar UngerSolar Eclipse
 Lillhagens RKOkänd - Okänd258
11Frida MårtenssonThe Minestral
 Vellinge HSFOkänd - Okänd278
12Jennie MagnusonTalent
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie272
13Ellen JohanssonPoetic Byron
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC225
14Louise PerssonSweet Sue
 Hässleholms HSFDon xx269
15Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea
 Flyinge RF 211
16Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
17Felicia OttossonLingårdens Amadeus
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes Boy152
18Johanna AnderssonSörbys U Yellow
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy309
19Emelie GrönbergOliver
 Flyinge RFSyson ox208
20Sanne RumpunenRonja
 Hylte RFStain Fritz242
21Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
22Ida GangeforsÄngsgårdens Dylan
 DagstorpsortenSörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88302
23Linn HermanssonHembys Laertes
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF120
24Stephanie NordhCopper Caramel
 Lillhagens RKOkänd57
25Anna SkårbergBeauford Lass
 Billdals RKOkänd25
26Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder
 Staffanstorps RSFThunderball85
27Linnea ErikssonBon Jovi
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd33
28Theresia AnderssonClements Morgan
 Hästhagens RFOkänd53
29Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
30Josefine MöllbrantAlex
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd2
31Josephine SjölinDanny Haze
 Halmstads FKDale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 2863
32Frida MårtenssonDesdemona
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro66
33Saga SöderquistStar Yatzy
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWM264
34Klara SvenssonMunsboro Matthew
 Bergs HästklubbOkänd189
35Clara HornbekCeltic Ash
 Malmö CivilaOkänd48
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
69 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Emy KristenssonNirvana
 Frosta RF 310
2Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi
 Särö RFOkänd251
3Jennifer RoosEnghöjs Macneal
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot308
4Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining
 Östra Sörmlands LOkänd306
5Kristina WargTouch The Stars
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd305
6Freja McDowellDream Girl
 Helsingborgs FRKOkänd304
7Julia CarlssonBlack Trump
 Frosta RFOkänd311
8Alexandra QuickAnjershof Riccardo
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx12
9Antonia AnderssonGood Time Girl
 Hästhagens RFIm Little Big Time110
10Mathilda LindskogAttyrory VF
 Lillhagens RKokänd20
11Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
12Johanna EkelundAttyrory Spring
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd18
13Stephie WatsonPoetic Ophelia
 LaholmsortenPoetic Justic227
14Thess GanzAnderssonMin Gardena
 Ystad RidklubbDito - Rastell171
15Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
16Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice90
17Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie
 Vinslövs RFokänd - okänd187
18Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
19Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
20Lisa EliassonHattrick Jim
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo118
21Magda BengtssonOld Del Boy
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight207
22Isabelle KarlssonDonja
 Uddevalla RFOkänd73
23Kristina WargWild at Heart T
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini298
24Louise KristianssonTricias Lad
 Västerviksortenokänd - okänd285
25Othilia PeterssonMiss Dixie 4
 Jump Club RSFOkänd177
26Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet255
27Lina ClaessonBawn Ark Boy
 Lillhagens RKOkänd - Okänd24
28Ida LarssonPecinas Safir
 RingsjöortenGentleman - Ballerino216
29Fredric KamenskyEmilion
 Hamre RidklubbVita Novas Hanassie - Downland Mohawk82
30Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
31Michelle JönssonCarmen
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xx46
32Josefin WahlbergPoetics Compagne
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish Mairtin228
33Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
34Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
35Mathilda LindskogKnipper
 Lillhagens RKOkänd143
36Lovisa AhlmEvita II
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan86
37Nicole KarlssonKalico Red
 Uddevalla RFokänd135
38Amanda OscarssonProud
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater230
39Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
40Alexandra QuickRoys Revange
 Hässleholms HSFokänd - okänd247
41Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
42Felicia StåhlRose Mari
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd244
43Frida DahlgrenWesaborgs Tziam Boy
 Lillhagens RKPoetic Justice - Blue Chief294
44Ellen SörmanBoa Island Maggie
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim31
45Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
46Emil GlambeckDiana
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 45467
47Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
48Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
49Elin WahrburgMultie Power
 Helsingborgs FRK 185
50Elvira HenningssonTorindo
 Uddevalla RFOkänd283
51Matilda LeemanAmaretto
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum8
52Victoria Eke-GöranssonRoman
 Ängelholms RFOkänd241
53Matilda StigssonOlliver
 Glimma RFThor 101210
54Ellinor Eke-GöranssonMustafo
 Kullabygdens RFOkänd196
55Josefine MöllbrantMayhap
 Helsingborgs FRKJaspis - Aydin ox FA 102/85165
56Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy
 Flyinge RFOkänd94
57Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
58Ida NilssonBlackie
 Vetlandaortens RF 29
59Elin OscarssonComte Chablis
 Vetlandaortens RFOkänd56
60Julia CarlssonMiss Aratoss
 Frosta RFAratoss - Limes Double S175
61Antonia AnderssonQuite Z
 Hästhagens RFQuat Sous232
62Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
63Johanna EkelundAttyrory Speedy
 Helsingborgs FRKOkänd17
64Stephie WatsonLibell
 LaholmsortenBranthammar Aelldan - Finney Master150
65Thess GanzAnderssonSafira 7
 Ystad RidklubbOkänd248
66Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
67Grim StjerndahlGelnito
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho100
68Cecilia NilssonMunsboro Supreme
 Vinslövs RFOkänd194
69Alexandra QuickSunflower
 Hässleholms HSFokänd266
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
3 anmälda
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Mathilda LindskogAttyrory Tina
 Lillhagens RKOkänd19
102Maja StigssonMiconela
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403168
103Fredric KamenskyMunsboro Penrose
 Hamre Ridklubb 190
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
38 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Moa LindgrenWhoopy
 Uddevalla RFCiejans Benji - Hondsung Raspetin296
2Saga SöderquistFlying Dragon
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito95
3Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
4Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
5Julia LindströmAlfatima
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill5
6Frida MårtenssonDaggkåpa
 Vellinge HSFOkänd61
7Ebba RodhelindTuffa Victor
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel286
8Emma SwerreMaster Mind
 DagstorpsortenOkänd - Okänd163
9Linnea LydènFridolf II
 Ystad RidklubbDito RW75 - Ekelunds Bingo RW 1997
10Erica AnderssonCottage Lad
 Ranarps RKOkänd59
11Ylva SelanderAli Khan
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter6
12Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo
 Mölndals RKOkänd160
13Ebba LarssonHeartbreaker
 Flyinge RFOkänd - Okänd119
14Jackie GeorgssonOwen Roe
 Vellinge HSFOkänd214
15Eneas HållstenBreeze
 Hemseortens RKOkänd - okänd36
16Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
17Jennifer JonssonMoby Dick
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW181
18Filippa AnderssonBrodals Ellroy
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master38
19Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
20Clara HornbekTai-Pan
 Malmö Civilaokänd - okänd271
21Ebba NordströmGrey Bray
 Malmö CivilaOkänd113
22Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
23Emelie GrönbergGreta
 Flyinge RFokänd - okänd111
24Louise TorgersenFelix IV
 Fjärås HoppryttareDito RW - Ekelunds Bingo RW88
25Frida MårtenssonBetty Boop
 Vellinge HSFOkänd - Okänd27
26Alexandra DeringSörgårns Cindy
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB270
27Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
28Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
29Fanny GötessonKulltorps Batman
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng145
30Saga SöderquistKulltorps Yrrol
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel146
31Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
32Stephanie NordhTrestenas Prozit
 Lillhagens RKStackarps Billbau - Kirby Cane Grayling284
33Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
34Martina WallentinTörnblommesländan
 Vellinge HSF 288
35Maja FriskSvenssonHappy
 Vetlandaortens RFokänd - okänd116
36Moa LindgrenWendy
 Uddevalla RFOkänd293
37Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
38Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
67 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
2Elin ÖrneborgDoerak
 Varbergs RKOkänd - Okänd70
3Othilia PeterssonNosy Nobby
 Jump Club RSFNature Boy - Traumfürst204
4Josefin CarlsenSascha
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd249
5Isabelle KarlssonSnow Flake
 Uddevalla RFOkänd257
6Sandra HanssonHip Hop
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox126
7Frida MårtenssonDesdemona
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro66
8Julia NybergMisty Moonlight
 Sydslättens RFOkänd180
9Emelie SvenssonThe Masters Lady
 Grevagårdens RFOkänd277
10Michelle WallentinBritze
 Vellinge HSFGranat - Nantano37
11Clara HornbekCeltic Ash
 Malmö CivilaOkänd48
12Alexandra DeringLittle Wonder
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd158
13Ellen JohanssonAlfa
 Fjärås HoppryttareOkänd4
14Louise TorgersenIce Crystal
 Fjärås HoppryttareOkänd131
15Saga SöderquistStar Yatzy
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWM264
16My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
17Felicia HultbergIaloubets Mini Me
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd130
18Maria Birch-JensenNygaards Fölfod
 Helsingborgs FRKBauneleys Dipper205
19Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea
 Flyinge RF 211
20Thess GanzAnderssonAmazing Grace
 Ystad RidklubbOkänd9
21Amanda BergmanSceilig Siofra
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill250
22Julia BjörkhillTemple Attica
 Sydslättens RFPoetic Justice275
23Matilda OsbeckDream Boy
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar76
24Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
25Stephanie NordhCopper Caramel
 Lillhagens RKOkänd57
26Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
27Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
28Moa RautenbergMio
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF173
29Maja StenkilssonHoffValco
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo289
30Josefine MöllbrantAlex
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd2
31Sara AnderssonHembys Romeo
 VästerviksortenMiclas Active - Skogs Max123
32Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm
 Hamre RidklubbOkänd192
33Alice BjörkhillVicky Tölo
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM292
34Ebba NordströmIvanhoe IV
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43133
35Oscar UngerSolar Eclipse
 Lillhagens RKOkänd - Okänd258
36Cecilia LeemanAniracs Viktor
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 158811
37Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus
 DagstorpsortenOkänd - Okänd186
38Elin AnderssonKildavin For Real
 VästerviksortenOkänd - Okänd138
39Louise PerssonSweet Sue
 Hässleholms HSFDon xx269
40Fredrika Tidman ElmeEklyckans Kamino
 Ljunits-Herrestads RBreccles Minstrel Boy - Mr Charm80
41Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
42Helga HesselmarEiluns Winni
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet79
43Josephine SjölinDanny Haze
 Halmstads FKDale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 2863
44Ebba JohanssonMunsboro Destiny
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND188
45Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
46Tiffany LingVannerusAmigo
 Ranarps RKOkänd10
47Victoria GsonNecho
 Ängelholms RFMacho - Bubbly201
48Emelie NordströmBabog Dubh
 Malmö CivilaOkänd - Okänd21
49Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder
 Staffanstorps RSFThunderball85
50Louise SjöqvistIndependent Miss
 Stora Lundby RKOkänd132
51Theodora DörringRockfield Boy
 Harplinge RKOkänd240
52Theresia AnderssonClements Morgan
 Hästhagens RFOkänd53
53Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
54Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
55Jennie MagnusonTalent
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie272
56Ida GangeforsÄngsgårdens Dylan
 DagstorpsortenSörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88302
57Molly ArvidssonHigh Ideal
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion125
58Emma SwerreFunky Donkey
 DagstorpsortenOkänd98
59Clara HornbekLittle Finnigan
 Malmö CivilaLeam Finnigan - Okänd154
60Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
61Elin ÖrneborgDr Giggles
 Varbergs RKOkänd - Okänd75
62Josefin CarlsenOtchiba
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown213
63Saga SöderquistMidnight Dancer
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs Peng169
64Isabelle KarlssonLittle Larry
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd157
65Sandra HanssonDon Corleone
 Helsingborgs FRKokänd72
66Frida MårtenssonThe Minestral
 Vellinge HSFOkänd - Okänd278
67Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
82 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Jennifer RoosEnghöjs Macneal
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot308
2Freja McDowellDream Girl
 Helsingborgs FRKOkänd304
3Stephie WatsonPoetic Joyce
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus226
4Antonia AnderssonGood Time Girl
 Hästhagens RFIm Little Big Time110
5Isabelle AxteliusTop Kiss Me
 Laholmsortenokänd - okänd282
6Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
7Cecilia NilssonMunsboro Supreme
 Vinslövs RFOkänd194
8KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad
 Varbergs RKOkänd156
9Othilia PeterssonMiss Dixie 4
 Jump Club RSFOkänd177
10Thess GanzAnderssonMin Gardena
 Ystad RidklubbDito - Rastell171
11Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
12Tiffany LingVannerusViander Littleton
 Ranarps RKVivaldi - Durello291
13Felicia HultbergSolo Diamond
 Helsingborgs FRKCreggan Diamond259
14Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
15KarlJakob IngvarssonKings Starwill
 Varbergs RKOkänd - Okänd142
16Grim StjerndahlGelnito
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho100
17Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
18Mathilda LindskogKnipper
 Lillhagens RKOkänd143
19Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
20Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee
 Jump Club RSFOkänd197
21Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
22Linnea ErikssonTin Tin
 Tingsryds RR&KKOkänd - Okänd280
23Amanda OscarssonThe Fancyman
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd276
24Kristina WargWild at Heart T
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini298
25Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
26Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
27Stephie WatsonPoetic Brummelisa
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd224
28Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
29Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
30Jannica StefanssonCremully French Connection
 Helsingborgs FRKOkänd60
31Moa RautenbergKillmaryl Pride
 Halmstads FKokänd - okänd139
32Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
33Nicole KarlssonAreno
 Uddevalla RFOkänd14
34Erik StenkilssonHoffVellino Flight
 Hylte RFOkänd290
35Josefine MöllbrantMayhap
 Helsingborgs FRKJaspis - Aydin ox FA 102/85165
36Emelie NordströmTanagra
 Malmö CivilaNorton dela Bonerie273
37Natalie ErikssonTipperary
 Tingsryds RR&KKOkänd281
38Matilda EvertssonTullamore Dew
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim287
39Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
40Victoria Eke-GöranssonRoman
 Ängelholms RFOkänd241
41Antonia AnderssonQuite Z
 Hästhagens RFQuat Sous232
42Isabelle AxteliusEquus Queen
 LaholmsortenFlyinge Artist - Maraton84
43Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
44Felicia StåhlRose Mari
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd244
45Johanna EkelundAttyrory Spring
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd18
46Magda BengtssonOld Del Boy
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight207
47Elin WahrburgDominique
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 45571
48Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
49Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi
 Särö RFOkänd251
50Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
51Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
52Sara AnderssonNathan
 VästerviksortenNobelprinz200
53Anna SörmanSweet Bacardi
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF268
54Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
55Stephie WatsonLibell
 LaholmsortenBranthammar Aelldan - Finney Master150
56Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
57Linnea LeganderPoetic Bianca
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd223
58Felicia KirchhoffFantastico
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster87
59Frida DahlgrenWesaborgs Tziam Boy
 Lillhagens RKPoetic Justice - Blue Chief294
60Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
61Ida NilssonBlackie
 Vetlandaortens RF 29
62Michelle JönssonCarmen
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xx46
63Sara NilssonLady Atheene
 Östra Göinge RFokänd147
64Victoria DeringEpi
 Billdals RK 83
65Elin WahrburgMultie Power
 Helsingborgs FRK 185
66Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
67Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie
 Vinslövs RFokänd - okänd187
68KarlPhilip IngvarssonAlexander
 Varbergs RKOkänd - Okänd3
69Othilia PeterssonOdyne
 Jump Club RSFTopas206
70Thess GanzAnderssonSafira 7
 Ystad RidklubbOkänd248
71Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
72Tiffany LingVannerusGuns Firecracker
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun114
73Felicia HultbergLong Beach Lady
 Helsingborgs FRKOkänd159
74Ida LarssonPecinas Safir
 RingsjöortenGentleman - Ballerino216
75KarlJakob IngvarssonWestern Blaze
 Varbergs RKokänd - okänd295
76Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice90
77Mathilda LindskogAttyrory VF
 Lillhagens RKokänd20
78Alma BjörklundMr.Ginger
 Lillhagens RK 184
79Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
80Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
81Antonia AnderssonRoxana
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy246
82Stephie WatsonPoetic Ophelia
 LaholmsortenPoetic Justic227
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
12 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Eneas HållstenRed Beauty
 Hemseortens RKokänd - okänd235
2Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
3Frida MårtenssonDaggkåpa
 Vellinge HSFOkänd61
4Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW109
 Frosta RFPaddock Carmargue - Wärnanäs Peng144
5Sanna Ingren-OhlssonGold Fever
 Flyinge RFOkänd - Okänd103
6Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
7Johanna AnderssonDonna Karen
 Susedalens K&RKokänd - okänd74
8Cassandra MalmbergNanwas Bandit
 Willands RFEbonit - O´Bajab199
9Emelie GrönbergOliver
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie209
10Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
11Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist117
12Eneas HållstenBreeze
 Hemseortens RKOkänd - okänd36
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
24 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Matilda JohanssonRoony
 Munka Ljungby RKOkänd243
2Klara SvenssonMunsboro Sniper
 Bergs Hästklubb 191
3Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea
 Flyinge RF 211
4Ellen JohanssonPoetic Byron
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC225
5Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
6Linnea ErikssonBon Jovi
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd33
7Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
8Anna SkårbergBeauford Lass
 Billdals RKOkänd25
9Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
10Amanda BergmanSceilig Siofra
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill250
11Alexandra DeringLittle Wonder
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd158
12Malin WallgrenPajotter van het Schietshof
 Billdals RKBerkhofs Sunlight215
13Olivia KinnesonApril
 Helsingborgs FRKOkänd13
14Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
15Moa RautenbergMio
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF173
16Emelie GrönbergOliver
 Flyinge RFSyson ox208
17Lovisa KinnesonHot Sugar
 Helsingborgs FRKDart Light RNF129
18Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
19Johanna AnderssonSörbys U Yellow
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy309
20Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
21Sanne RumpunenRonja
 Hylte RFStain Fritz242
22Frida MårtenssonThe Minestral
 Vellinge HSFOkänd - Okänd278
23Josephine SjölinDanny Haze
 Halmstads FKDale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 2863
24Klara SvenssonMunsboro Matthew
 Bergs HästklubbOkänd189
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
55 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Ebba NilssonKilmoganny Flight
 Sydslättens RFOkänd140
2Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining
 Östra Sörmlands LOkänd306
3Kristina WargTouch The Stars
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd305
4Felicia KirchhoffHejzan
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell303
5Ida LarssonPecinas Safir
 RingsjöortenGentleman - Ballerino216
6Stephie WatsonLibell
 LaholmsortenBranthammar Aelldan - Finney Master150
7Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
8Nicole KarlssonAreno
 Uddevalla RFOkänd14
9Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
10Othilia PeterssonMiss Dixie 4
 Jump Club RSFOkänd177
11Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie
 Vinslövs RFokänd - okänd187
12Olivia KinnesonGo Cart
 Helsingborgs FRKImport England102
13Johanna EkelundAttyrory Spring
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd18
14Anna SörmanSweet Bacardi
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF268
15Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
16Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
17Ida NilssonBlackie
 Vetlandaortens RF 29
18Magda BengtssonOld Del Boy
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight207
19Elin OscarssonComte Chablis
 Vetlandaortens RFOkänd56
20Fredric KamenskyEmilion
 Hamre RidklubbVita Novas Hanassie - Downland Mohawk82
21Isabelle KarlssonDonja
 Uddevalla RFOkänd73
22Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
23Elvira HenningssonTorindo
 Uddevalla RFOkänd283
24Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
25Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet255
26Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
27Alexandra QuickRoys Revange
 Hässleholms HSFokänd - okänd247
28Amanda OscarssonProud
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater230
29Lisa EliassonHattrick Jim
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo118
30Lovisa AhlmEvita II
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan86
31Louise KristianssonTricias Lad
 Västerviksortenokänd - okänd285
32Ellinor Eke-GöranssonMustafo
 Kullabygdens RFOkänd196
33Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
34Felicia StåhlRose Mari
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd244
35Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy
 Flyinge RFOkänd94
36Lina ClaessonBawn Ark Boy
 Lillhagens RKOkänd - Okänd24
37Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
38Antonia AnderssonRoxana
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy246
39Ellen SörmanBoa Island Maggie
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim31
40Michelle JönssonCarmen
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xx46
41Emil GlambeckDiana
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 45467
42Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
43Josefin WahlbergPoetics Compagne
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish Mairtin228
44Lovisa KinnesonMenas Joysoff
 Helsingborgs FRKIrco Mena - Diedron166
45Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
46Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
47Stephie WatsonPoetic Ophelia
 LaholmsortenPoetic Justic227
48Matilda LeemanCigar
 LaholmsortenOkänd - Okänd51
49Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee
 Jump Club RSFOkänd197
50Nicole KarlssonKalico Red
 Uddevalla RFokänd135
51Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
52Othilia PeterssonOdyne
 Jump Club RSFTopas206
53Cecilia NilssonMunsboro Supreme
 Vinslövs RFOkänd194
54Olivia KinnesonDire Straits B
 Helsingborgs FRKDornick B - Conqvistador68
55Johanna EkelundAttyrory Speedy
 Helsingborgs FRKOkänd17
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Fredric KamenskyMunsboro Penrose
 Hamre Ridklubb 190
102Mathilda LindskogAttyrory Tina
 Lillhagens RKOkänd19
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
25 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Jackie GeorgssonOwen Roe
 Vellinge HSFOkänd214
2Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
3Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
4Moa LindgrenWendy
 Uddevalla RFOkänd293
5Maja FriskSvenssonHappy
 Vetlandaortens RFokänd - okänd116
6Ebba LarssonHeartbreaker
 Flyinge RFOkänd - Okänd119
7Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
8Alexandra DeringSörgårns Cindy
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB270
9Clara HornbekTai-Pan
 Malmö Civilaokänd - okänd271
10Frida MårtenssonBetty Boop
 Vellinge HSFOkänd - Okänd27
11Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
12Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
13Emelie GrönbergOliver
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie209
14Sanna Ingren-OhlssonGold Fever
 Flyinge RFOkänd - Okänd103
15Ebba RodhelindTuffa Victor
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel286
16Jennifer JonssonMoby Dick
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW181
17Filippa AnderssonBrodals Ellroy
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master38
18Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
19Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
20Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW109
 Frosta RFPaddock Carmargue - Wärnanäs Peng144
21Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo
 Mölndals RKOkänd160
22Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
23Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
24Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
25Moa LindgrenWhoopy
 Uddevalla RFCiejans Benji - Hondsung Raspetin296
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
36 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Maja EngströmDizney Time
 DagstorpsortenFred. Dizney RNF - Kastor RNF69
1Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
3Josefin CarlsenSascha
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd249
2Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
3Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
4Alexandra DeringLittle Wonder
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd158
5Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
6Theodora DörringRockfield Boy
 Harplinge RKOkänd240
9Ellen JohanssonAlfa
 Fjärås HoppryttareOkänd4
10Nathalie LindhNew Bakida
 Fjärås HoppryttarePlayboy - Beau Nash G.M202
7Alice BjörkhillVicky Tölo
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM292
12Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
8Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus
 DagstorpsortenOkänd - Okänd186
14Jennie MagnusonTalent
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie272
9My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
16Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
10Theresia AnderssonClements Morgan
 Hästhagens RFOkänd53
11Moa RautenbergMio
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF173
12Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
13Oscar UngerSolar Eclipse
 Lillhagens RKOkänd - Okänd258
21Rebecca FredgardhSturevallens Caskad
 Fredshögs RSGentleman RNF - Peregrin RNF265
14Maja StenkilssonHoffValco
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo289
15Matilda OsbeckDream Boy
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar76
24Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder
 Staffanstorps RSFThunderball85
25Nicole HolmenLady du Paradis
 Lillhagens RKUlm de Dumenjos148
16Cecilia LeemanAniracs Viktor
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 158811
27Helga HesselmarEiluns Winni
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet79
17Elin AnderssonKildavin For Real
 VästerviksortenOkänd - Okänd138
29Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
30Louise SjöqvistIndependent Miss
 Stora Lundby RKOkänd132
31Linn HermanssonHembys Laertes
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF120
18Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea
 Flyinge RF 211
19Matilda JohanssonRoony
 Munka Ljungby RKOkänd243
20Othilia PeterssonNosy Nobby
 Jump Club RSFNature Boy - Traumfürst204
21Josefin CarlsenOtchiba
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown213
36Emelie SvenssonThe Masters Lady
 Grevagårdens RFOkänd277
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
52 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi
 Särö RFOkänd251
2Matilda LeemanAmaretto
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum8
3Alexandra QuickAnjershof Riccardo
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx12
4Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
5Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
6Antonia AnderssonGood Time Girl
 Hästhagens RFIm Little Big Time110
7Felicia HultbergSolo Diamond
 Helsingborgs FRKCreggan Diamond259
7Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
8Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie
 Vinslövs RFokänd - okänd187
9Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee
 Jump Club RSFOkänd197
10Felicia KirchhoffFantastico
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster87
11Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
14Michelle JönssonCarmen
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xx46
16Josephine WerneClassic ways
 DagstorpsortenOkänd52
12Felicia StåhlRose Mari
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd244
13Jannica StefanssonCremully French Connection
 Helsingborgs FRKOkänd60
14Lovisa KinnesonMenas Joysoff
 Helsingborgs FRKIrco Mena - Diedron166
15Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
22Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
23Sara AnderssonNathan
 VästerviksortenNobelprinz200
16Ellen SörmanBoa Island Maggie
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim31
17Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
18Stephie WatsonPoetic Brummelisa
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd224
27KarlJakob IngvarssonKings Starwill
 Varbergs RKOkänd - Okänd142
19Erik StenkilssonHoffVellino Flight
 Hylte RFOkänd290
20Alexandra QuickSunflower
 Hässleholms HSFokänd266
21Matilda EvertssonTullamore Dew
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim287
22Victoria Eke-GöranssonRoman
 Ängelholms RFOkänd241
32Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
23Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
24Elin WahrburgDominique
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 45571
25Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
26Othilia PeterssonOdyne
 Jump Club RSFTopas206
27Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
28Tiffany LingVannerusViander Littleton
 Ranarps RKVivaldi - Durello291
29Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy
 Flyinge RFOkänd94
46Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
30Linnea LeganderPoetic Bianca
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd223
48Victoria DeringEpi
 Billdals RK 83
49Linnea ErikssonTin Tin
 Tingsryds RR&KKOkänd - Okänd280
50Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
31Nicole HolmenCoral Springs
 Lillhagens RKDito RW - Wagner58
32Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
53Ida NilssonBlackie
 Vetlandaortens RF 29
33Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
34Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
57Antonia AnderssonQuite Z
 Hästhagens RFQuat Sous232
35Felicia HultbergLong Beach Lady
 Helsingborgs FRKOkänd159
36Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
37Cecilia NilssonMunsboro Supreme
 Vinslövs RFOkänd194
62Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
38Alexandra QuickRoys Revange
 Hässleholms HSFokänd - okänd247
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Preliminär
MSV A Kat C+D
37 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Isabelle KarlssonLittle Larry
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd157
2Elin ÖrneborgDoerak
 Varbergs RKOkänd - Okänd70
3Julia NybergMisty Moonlight
 Sydslättens RFOkänd180
4Sandra HanssonHip Hop
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox126
5Louise TorgersenIce Crystal
 Fjärås HoppryttareOkänd131
6Clara HornbekLittle Finnigan
 Malmö CivilaLeam Finnigan - Okänd154
7Julia BjörkhillTemple Attica
 Sydslättens RFPoetic Justice275
8Amanda BergmanSceilig Siofra
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill250
9Ebba JohanssonMunsboro Destiny
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND188
10Frida MårtenssonDesdemona
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro66
11Michelle WallentinBritze
 Vellinge HSFGranat - Nantano37
12My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
13Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder
 Staffanstorps RSFThunderball85
14Fredrika Tidman ElmeEklyckans Kamino
 Ljunits-Herrestads RBreccles Minstrel Boy - Mr Charm80
15Nicole HolmenLady du Paradis
 Lillhagens RKUlm de Dumenjos148
16Olivia KinnesonApril
 Helsingborgs FRKOkänd13
17Sara AnderssonHembys Romeo
 VästerviksortenMiclas Active - Skogs Max123
18Saga SöderquistMidnight Dancer
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs Peng169
19Ebba NordströmIvanhoe IV
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43133
20Nathalie LindhDrimneen Jasmine
 Fjärås HoppryttareOkänd77
21Emelie NordströmBabog Dubh
 Malmö CivilaOkänd - Okänd21
22Lovisa KinnesonHot Sugar
 Helsingborgs FRKDart Light RNF129
23Molly ArvidssonHigh Ideal
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion125
24Maja EngströmDizney Time
 DagstorpsortenFred. Dizney RNF - Kastor RNF69
25Emma SwerreFunky Donkey
 DagstorpsortenOkänd98
26Theresia AnderssonClements Morgan
 Hästhagens RFOkänd53
27Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm
 Hamre RidklubbOkänd192
28Tiffany LingVannerusAmigo
 Ranarps RKOkänd10
29Rebecca FredgardhSturevallens Caskad
 Fredshögs RSGentleman RNF - Peregrin RNF265
30Maria Birch-JensenNygaards Fölfod
 Helsingborgs FRKBauneleys Dipper205
31Matilda OsbeckDream Boy
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar76
32Felicia HultbergIaloubets Mini Me
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd130
33Isabelle KarlssonSnow Flake
 Uddevalla RFOkänd257
34Elin ÖrneborgDr Giggles
 Varbergs RKOkänd - Okänd75
35Sandra HanssonDon Corleone
 Helsingborgs FRKokänd72
36Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
37Clara HornbekCeltic Ash
 Malmö CivilaOkänd48
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Preliminär
MSV A Kat C+D
29 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Isabelle AxteliusEquus Queen
 LaholmsortenFlyinge Artist - Maraton84
2Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
3KarlPhilip IngvarssonAlexander
 Varbergs RKOkänd - Okänd3
4Olivia KinnesonDire Straits B
 Helsingborgs FRKDornick B - Conqvistador68
5Antonia AnderssonGood Time Girl
 Hästhagens RFIm Little Big Time110
6Nicole HolmenCoral Springs
 Lillhagens RKDito RW - Wagner58
7Matilda EvertssonTullamore Dew
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim287
8Elin WahrburgDominique
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 45571
9Stephie WatsonPoetic Joyce
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus226
10Josephine WerneClassic ways
 DagstorpsortenOkänd52
11Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
12Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
13Sara NilssonLady Atheene
 Östra Göinge RFokänd147
14Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
15Mathilda LindskogKnipper
 Lillhagens RKOkänd143
16Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
17Victoria DeringEpi
 Billdals RK 83
18Emelie NordströmTanagra
 Malmö CivilaNorton dela Bonerie273
19Kristina WargWild at Heart T
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini298
20KarlJakob IngvarssonWestern Blaze
 Varbergs RKokänd - okänd295
21Moa RautenbergKillmaryl Pride
 Halmstads FKokänd - okänd139
22Natalie ErikssonTipperary
 Tingsryds RR&KKOkänd281
23Anna SörmanSweet Bacardi
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF268
24Isabelle AxteliusTop Kiss Me
 Laholmsortenokänd - okänd282
25Alma BjörklundMr.Ginger
 Lillhagens RK 184
26KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad
 Varbergs RKOkänd156
27Olivia KinnesonGo Cart
 Helsingborgs FRKImport England102
28Antonia AnderssonQuite Z
 Hästhagens RFQuat Sous232
29Nicole HolmenGolden Star
 Lillhagens RKPoetic Justice - Chamrock106
 
till toppen

Klass 88 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
MSV B Kat B
13 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
2Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
3Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
4Ebba LarssonHeartbreaker
 Flyinge RFOkänd - Okänd119
5Emma SwerreMaster Mind
 DagstorpsortenOkänd - Okänd163
6Saga SöderquistKulltorps Yrrol
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel146
7Alexandra DeringSörgårns Cindy
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB270
8Louise TorgersenFelix IV
 Fjärås HoppryttareDito RW - Ekelunds Bingo RW88
9Maja FriskSvenssonHappy
 Vetlandaortens RFokänd - okänd116
10Ebba NordströmGrey Bray
 Malmö CivilaOkänd113
11Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
12Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
13Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
 
till toppen

Lista 99 - Lista över El Hästar Preliminär
58 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Jennifer JonssonMoby Dick
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW181
2Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
3Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
4Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
5Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
6Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
7Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist117
8Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
9Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
10Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo
 Mölndals RKOkänd160
11Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
12Moa LindgrenWhoopy
 Uddevalla RFCiejans Benji - Hondsung Raspetin296
13Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
1Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
2Josefin CarlsenOtchiba
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown213
3Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
4Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
5Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
7Amanda BergmanSceilig Siofra
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill250
8Clara HornbekCeltic Ash
 Malmö CivilaOkänd48
9Elin ÖrneborgDr Giggles
 Varbergs RKOkänd - Okänd75
10Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
11Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
12Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
13Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
14Molly ArvidssonHigh Ideal
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion125
15My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
16Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
17Ebba NordströmIvanhoe IV
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43133
18Isabelle KarlssonLittle Larry
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd157
19Felicia HultbergIaloubets Mini Me
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd130
1Natalie ErikssonTipperary
 Tingsryds RR&KKOkänd281
2Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
3Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
4Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
5Sara AnderssonNathan
 VästerviksortenNobelprinz200
6Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
7Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
10Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
11Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
12KarlJakob IngvarssonKings Starwill
 Varbergs RKOkänd - Okänd142
13Nicole KarlssonAreno
 Uddevalla RFOkänd14
14Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
15Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
17Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
18Mathilda LindskogKnipper
 Lillhagens RKOkänd143
19Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
20Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
22Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
23Amanda OscarssonThe Fancyman
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd276
24Jannica StefanssonCremully French Connection
 Helsingborgs FRKOkänd60
25Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
26Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
6Julia NybergBallinagreney Girl
 Sydslättens RFOkänd23
8Agnes SundbladElverforsBon Jovi
 Billdals RKHasko - Zarenwitsh34
9Gabriella IvemarkChanel
 Billdals RKOkänd49
16Sofie GredenstålBuckaroo
 Uddevalla RFOkänd - Okänd39
21Hanna HendelssonBloody Mary
 Vetlandaortens RFMinotauros - Vera Slipons Fury30
 
till toppen

Lista 100 - Lista över Box Hästar Preliminär
182 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Theresia AnderssonClements Morgan
 Hästhagens RFOkänd53
2Antonia AnderssonRoxana
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy246
3Antonia AnderssonQuite Z
 Hästhagens RFQuat Sous232
4Antonia AnderssonGood Time Girl
 Hästhagens RFIm Little Big Time110
5Jennifer JonssonMoby Dick
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW181
6Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus
 DagstorpsortenOkänd - Okänd186
7Helene EmondMinigårdens Mowgli
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox172
8Magda BengtssonOld Del Boy
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight207
9Frida SälleAmadeus
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde7
10Josefin WahlbergPoetics Compagne
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish Mairtin228
11Julia FredholmRock It
 Helsingborgs FRKokänd - okänd239
12Julia FredholmHembys Master Whisper
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF121
13Jannica StefanssonCremully French Connection
 Helsingborgs FRKOkänd60
14Elin WahrburgDominique
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 45571
15Felicia HultbergLong Beach Lady
 Helsingborgs FRKOkänd159
16Felicia HultbergIaloubets Mini Me
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd130
17Felicia HultbergSolo Diamond
 Helsingborgs FRKCreggan Diamond259
18Felicia KirchhoffFantastico
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster87
19Felicia KirchhoffHejzan
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell303
20Julia GsonGolden Extra
 Ängelholms RFOkänd - Okänd104
21Victoria Eke-GöranssonRoman
 Ängelholms RFOkänd241
22Ellinor Eke-GöranssonMustafo
 Kullabygdens RFOkänd196
23Helga HesselmarEiluns Winni
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet79
24Julia NybergMiss Solo
 Sydslättens RFBeaty Bath - okänd178
25Julia NybergMisty Moonlight
 Sydslättens RFOkänd180
26Julia NybergBallinagreney Girl
 Sydslättens RFOkänd23
27Ida LarssonQuick Hot Flight
 RingsjöortenOkänd231
28Ida LarssonPecinas Safir
 RingsjöortenGentleman - Ballerino216
29Frida MårtenssonDesdemona
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro66
30Frida MårtenssonThe Minestral
 Vellinge HSFOkänd - Okänd278
31Molly ArvidssonHigh Ideal
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion125
32Ebba NordströmIvanhoe IV
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43133
33Ebba NordströmGrey Bray
 Malmö CivilaOkänd113
34Emelie NordströmBabog Dubh
 Malmö CivilaOkänd - Okänd21
35Emelie NordströmTanagra
 Malmö CivilaNorton dela Bonerie273
36Clara HornbekCeltic Ash
 Malmö CivilaOkänd48
37Clara HornbekLittle Finnigan
 Malmö CivilaLeam Finnigan - Okänd154
38Clara HornbekTai-Pan
 Malmö Civilaokänd - okänd271
39Lina ClaessonBawn Ark Boy
 Lillhagens RKOkänd - Okänd24
40Nils Viggo BjörklundSprite Light
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman262
41Nils Viggo BjörklundPhalcon
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan219
42Alma BjörklundSome Man For One Man
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444260
43Alma BjörklundMr.Ginger
 Lillhagens RK 184
44Oscar UngerSolar Eclipse
 Lillhagens RKOkänd - Okänd258
45Caroline LandgrenRendy
 Lillhagens RKOkänd236
46Mathilda LindskogKnipper
 Lillhagens RKOkänd143
47Mathilda LindskogAttyrory Tina
 Lillhagens RKOkänd19
48Othilia PeterssonNosy Nobby
 Jump Club RSFNature Boy - Traumfürst204
49Othilia PeterssonOdyne
 Jump Club RSFTopas206
50Othilia PeterssonMiss Dixie 4
 Jump Club RSFOkänd177
51Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee
 Jump Club RSFOkänd197
52Elin MuntzingGarden Mac
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 66299
53Amanda OscarssonProud
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater230
54Amanda OscarssonThe Fancyman
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd276
55Elin OscarssonCarlows Cinzano
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd45
56Elin OscarssonComte Chablis
 Vetlandaortens RFOkänd56
57Hanna HendelssonBloody Mary
 Vetlandaortens RFMinotauros - Vera Slipons Fury30
58Josephine SjölinDanny Haze
 Halmstads FKDale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 2863
59Jennie MagnusonTalent
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie272
60Moa RautenbergKillmaryl Pride
 Halmstads FKokänd - okänd139
61Moa RautenbergRasmus på Luffen
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster234
62Moa RautenbergMio
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF173
63Theodora DörringRockfield Boy
 Harplinge RKOkänd240
64Emma MuntzingA little Liberty
 Nääs RFAplsau - Kaiseradler1
65Emma MuntzingDe La Marcos Oliver
 Nääs RFCarolinas Foxglove - Rocky 77064
66Fanny NikolouzosMy Golden Champ
 Stålebo RKOkänd198
67Johanna TörnqvistBolchoi
 Stålebo RKokänd32
68Martina NyhlenHembys Ronaldo
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ124
69Louise KristianssonTricias Lad
 Västerviksortenokänd - okänd285
70Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo
 Mölndals RKOkänd160
71Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist117
72Kristina WargWild at Heart T
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini298
73Karin EnetjärnMoonlight Maniak
 Östra Sörmlands LOkänd307
74Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining
 Östra Sörmlands LOkänd306
75Sanne RumpunenRonja
 Hylte RFStain Fritz242
76Maja StenkilssonHoffValco
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo289
77Erik StenkilssonHoffVellino Flight
 Hylte RFOkänd290
78Klara SvenssonMunsboro Matthew
 Bergs HästklubbOkänd189
79Klara SvenssonMunsboro Sniper
 Bergs Hästklubb 191
80Klara SvenssonMunsboro Spirit
 Bergs HästklubbOkänd193
81Cecilia SettergrenMosstown Colaman
 Bergs Hästklubbokänd183
82Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep
 Bergs HästklubbOkänd217
83Malin WallgrenPajotter van het Schietshof
 Billdals RKBerkhofs Sunlight215
84Victoria LindenSpanish Point
 Billdals RKOkänd261
85Anna SkårbergPikachu
 Billdals RKOkänd220
86Anna SkårbergBeauford Lass
 Billdals RKOkänd25
87Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet255
88Alexandra DeringSörgårns Cindy
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB270
89Victoria DeringEpi
 Billdals RK 83
90Alexandra DeringLittle Wonder
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd158
91Emelie SvenssonThe Masters Lady
 Grevagårdens RFOkänd277
92Emelie SvenssonSligo Pass
 Grevagårdens RFOkänd256
93Louise TorgersenIce Crystal
 Fjärås HoppryttareOkänd131
94Louise TorgersenYukon Gold
 Fjärås HoppryttareOKänd - Okänd299
95Alice TorgersenArtistic Splash
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd15
96Linn KeszeiGood Looking
 Fjärås HoppryttareOkänd109
97Ellen JohanssonPoetic Byron
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC225
98Ellen JohanssonAlfa
 Fjärås HoppryttareOkänd4
99Emil GlambeckDiana
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 45467
100Matilda ElmCaramba
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd44
101Elin EdbergZac
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd300
102Linnea ErikssonTin Tin
 Tingsryds RR&KKOkänd - Okänd280
103Linnea ErikssonBon Jovi
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd33
104Natalie ErikssonTipperary
 Tingsryds RR&KKOkänd281
105Johanna AnderssonSörbys U Yellow
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy309
106Johanna AnderssonDonna Karen
 Susedalens K&RKokänd - okänd74
107Elin AnderssonKildavin For Real
 VästerviksortenOkänd - Okänd138
108Sara AnderssonNathan
 VästerviksortenNobelprinz200
109Sara AnderssonHembys Romeo
 VästerviksortenMiclas Active - Skogs Max123
110Linn HermanssonGolden Star
 Kungsbacka RKOkänd107
111Linn HermanssonHembys Laertes
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF120
112Lovisa AhlmEvita II
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan86
113Matilda OsbeckDream Boy
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar76
114Matilda LeemanAmaretto
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum8
115Isabelle AxteliusEquus Queen
 LaholmsortenFlyinge Artist - Maraton84
116Isabelle AxteliusFleur
 LaholmsortenJasper 210 - Mermaids Jeroen91
117Isabelle AxteliusTop Kiss Me
 Laholmsortenokänd - okänd282
118Matilda JönssonFlip Machine
 LaholmsortenOkänd93
119Matilda JönssonBumble Bee
 LaholmsortenRastell - Little Boy40
120Elin ÖrneborgDoerak
 Varbergs RKOkänd - Okänd70
121Inez ÖrneborgBlack Magic
 Varbergs RKOkänd - Okänd28
122Elin ÖrneborgDr Giggles
 Varbergs RKOkänd - Okänd75
123Emelie ZakrissonBergwei Iris
 Varbergs RKPrins Alfred26
124Emelie ZakrissonMisty
 Varbergs RK 179
125Amanda BergmanSceilig Siofra
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill250
126Amanda BergmanGoldwin
 Varbergs RKOkänd108
127Amanda BergmanKantjes Urbion
 Varbergs RKKantjes Ronaldo RNF - Anydale Nico He Stb136
128KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad
 Varbergs RKOkänd156
129KarlPhilip IngvarssonAlexander
 Varbergs RKOkänd - Okänd3
130KarlJakob IngvarssonKings Starwill
 Varbergs RKOkänd - Okänd142
131KarlJakob IngvarssonWestern Blaze
 Varbergs RKokänd - okänd295
132Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet
 Varbergs RKokänd55
133Eneas HållstenRed Beauty
 Hemseortens RKokänd - okänd235
134Eneas HållstenBreeze
 Hemseortens RKOkänd - okänd36
135Moa LindgrenWhoopy
 Uddevalla RFCiejans Benji - Hondsung Raspetin296
136Moa LindgrenWendy
 Uddevalla RFOkänd293
137Isabelle KarlssonLittle Larry
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd157
138Isabelle KarlssonDonja
 Uddevalla RFOkänd73
139Isabelle KarlssonSnow Flake
 Uddevalla RFOkänd257
140Nicole KarlssonAreno
 Uddevalla RFOkänd14
141Nicole KarlssonKalico Red
 Uddevalla RFokänd135
142Elvira HenningssonTorindo
 Uddevalla RFOkänd283
143Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi
 Särö RFOkänd251
144Matilda EvertssonTullamore Dew
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim287
145Nicholai HollesenNibe´s Aladdin
 Östadkulle RKokänd - okänd203
146Nicholai HollesenLille Willy
 Östadkulle RKokänd151
147Linnea LeganderPoetic Bianca
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd223
148Natalie HedmanKarlssonPina Colada
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius221
149Hanna ErikssonLawendel
 Jönköpings FKPartner - Port149
150Anna SörmanSweet Bacardi
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF268
151Matilda PeterssonGreta Garbo
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd112
152Jens MagnussonLittle General
 Orust RidklubbOkänd155
153Ellen SörmanBoa Island Maggie
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim31
154Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167
 Skogslottens RFCorso - Valentino162
155My BergdahlPoetic Annie
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC222
156Louise SjöqvistIndependent Miss
 Stora Lundby RKOkänd132
157Felicia StåhlRose Mari
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd244
158Hedvig DanielssonMillennium Beautie
 Karlskrona LyckåWestside Fred170
159Michaela GörloffHenrikssonTieka
 Särö RF 279
160Isabella GustafssonMoon Light
 Flyinge RFOkänd - Okänd182
161Isabella GustafssonPonygårdens Latino
 Flyinge RFOkänd229
162Olivia RaaeSilver Popper
 Helsingborgs FRKOkänd - okänd253
163Sandra PolicCatatonia Tess
 Lillhagens RKokänd47
164Othilia PeterssonMiclas Courtney Love
 Jump Club RSFLipton 779167
165Nikki MattssonRachel Welsh
 Vetlandaortens RFcippyn red crusader - cawdor hywel233
166Elina PeterssonEmbla Luna
 Halmstads FKOkänd81
167Elina PeterssonCapitan
 Halmstads FKColonel - Silvert. Ricco43
168Agnes SundbladElverforsBon Jovi
 Billdals RKHasko - Zarenwitsh34
169Sanna AnderssonBoy
 Susedalens K&RKOkänd35
170Ellen ErikssonKilbarry Colours
 VästerviksortenOkänd - Okänd137
171Gabriella IvemarkChanel
 Billdals RKOkänd49
172Elin GredenstålTazmania
 Uddevalla RFokänd274
173Sofie GredenstålBuckaroo
 Uddevalla RFOkänd - Okänd39
174Julia FalkhedeMuskot
 Fjärås HoppryttareFabian xx RP - Breccles Minstrel Boy RW195
175Julia FalkhedeKilroy
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd141
176Emelie HedmanMac Spot
 Varbergs RKOkänd - Okänd161
177Nicholai HollesenDaisy
 Östadkulle RKRalph He.Stb.188.pref - Sulaatik's Fireball62
178Malou HollesenCaliguala Samott
 Östadkulle RKokänd42
179Ebba RodhelindTuffa Victor
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel286
180Felicia ThuressonEdenside Nikko
 Kalmar HästspHSKOkänd - Okänd78
181Nathalie PeterssonRudeliusRingo Star
 Eksjöortens RFOkänd238
182Emelie HedmanStall West Hearnsbrook Mairtin
 Varbergs RKConnemara Payboy - Tantallon Bobby263
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport