startsida

 

 

 

Fjälkestads RK 2006-09-09

 

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2006-09-09 kl. 14:56
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Lag Ridhäst

 

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A

39 anmälda, 33 startande, 9 placerade

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie 

Fas I

Fas II

 

 

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

 

 

1

Anna Lindberg

Dardini

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Dardel - okänd

0

47,87

0

23,79

 

 

2

Johanna Pansar

Cliveland Ask

 

 

 

 

 

 

Ronneby-Millegarne

 

0

51,58

0

26,98

 

 

3

Frida Tinglöf

Habanera

 

 

 

 

 

 

Sölvesborgs RK

Landlord - Irco Marco

0

56,40

0

30,49

 

 

4

Ida Carlsson

Selano

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

0

59,49

0

31,02

 

 

5

Sophie Hedberg

Marrakech

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Feliciano - Maraton

0

57,79

4

29,57

 

 

6

Malin Andersson

Lotus L

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Levantos II - Ganesco

0

55,46

4

30,65

 

 

7

Camilla Hellström

Gi Gi

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Granit - Monaco

0

59,46

4

31,57

 

 

8

Ida Petersson

My Treasure

 

 

 

 

 

 

Karlshamns RK

Turban Rose SF - Marramas

0

55,95

4

35,10

 

 

9

Lina Hedman

Jannicke

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

Stanford - Jazz

0

48,42

8

27,65

 

 

 

10

Maria Samuelsson

Miss Ballyhoo

 

 

 

 

 

 

Karlshamns RK

Underworld xx - Nice Havrais

4

52,47

 

 

 

 

11

Mathilda Ahnell

Quax 12

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Quilot - Simply

4

54,06

 

 

 

 

12

Tea Dalén

Dario

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Damaskus - Rebel Z

4

54,40

 

 

 

 

13

Caroline Enoksson

Biscaya

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Beach-Boy - Hertigen

4

55,44

 

 

 

 

14

Louise Jönsson

Cazziopeja

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Strauss - Algarve xx

4

55,97

 

 

 

 

15

Linnea Andersson

Volvo

 

 

 

 

 

 

Kristianstads RK

 

4

58,07

 

 

 

 

16

Marielle Redinge

Sam Stone

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

Shareef Dancer - Kris

4

58,10

 

 

 

 

17

Joanna Petersson

Maclaren E

 

 

 

 

 

 

Karlskrona Lyckå

Levantos II - Mowgli

5

66,11

 

 

 

 

18

Eva Ohlsson

Corlizia

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Granit 546 - Cortus 920

5

66,59

 

 

 

 

19

Julia Danielsson

Mambo

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Mio dBaugy - Mellinor

6

70,72

 

 

 

 

20

Louise Persson

Zambo

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Kosacka 1736

7

76,01

 

 

 

 

21

Josefin Johnsson

Carnesco

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Ganesco - Torboldt

8

51,63

 

 

 

 

22

Tina Björkman

Plogsnobben

 

 

 

 

 

 

Olofströms RK

Kinge Tor - Plogglans

8

60,45

 

 

 

 

23

Anders Forsell

Gibson

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Granith 546 - Tanaus xx

8

60,55

 

 

 

 

24

Emmy Linde

Nifallor

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

 

14

87,14

 

 

 

 

25

Joakim Gullberg

Lycky Star

 

 

 

 

 

 

Osbyortens RF

Lucky Light - Brilliant

20

77,45

 

 

 

 

26

Emma Hermansson

Gordon

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Granit - Tabac

20

78,29

 

 

 

 

27

Sandra Ohlsson

Northern Franz Joseph

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Falmon - Northern Congress

21

100,38

 

 

 

 

28

Sophie Ljunggren

Batman

 

 

 

 

 

 

Yngsjö Ponnygård

Killian - Othello

30

103,69

 

 

 

 

29

Filippa Andersson

Rapsodia

 

 

 

 

 

 

Kristianstads RK

 

Ute.

 

 

 

 

 

29

Pernilla Berger

Simple Infra

 

 

 

 

 

 

Storvik Ovansjö

Mr Simple Minds xx - Irco Marco

Ute.

 

 

 

 

 

29

Anisette Magnusson

Hiawatha

 

 

 

 

 

 

Willands RF

Imppulse US - Mustang

Ute.

 

 

 

 

 

29

Emelie Persson

Mariana

 

 

 

 

 

 

Södertälje RK

Tamburin - Mowgli

Ute.

 

 

 

 

 

29

Ida Wedin

Chip Chop

 

 

 

 

 

 

Perstorps KRK

Little Boy - Castello

Utg.

 

 

 

 

 

 

Maria Bruno

Gazina

 

 

 

 

 

 

Karlskrona Lyckå

Okänd

 

 

 

 

 

 

 

Erica Hedin

Poly

 

 

 

 

 

 

Perstorps KRK

Kabioto ox - Cartumach

 

 

 

 

 

 

 

Louise Jönsson

Amadeus

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Bourbon - Neapel

 

 

 

 

 

 

 

Sophia Nilsson

Munsboro Sparrow

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

okänd

 

 

 

 

 

 

 

Christel Persson

Peps

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Calino - Mowgli

 

 

 

 

 

 

 

Hilda Bergendorff

Poccahontas

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Poeme - Solid

 

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B

11 anmälda, 9 startande, 3 placerade

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie 

Hoppning

 

 

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

 

 

1

Fredrik Albin

Darina

 

 

 

 

 

Olofströms RK

D-day - Swift

0

58,13

 

 

1

Elin Holmström

Caramelle

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Cardento - Chess

0

58,47

 

 

1

Martina Jönsson

Chantal

 

 

 

 

 

Willands RF

Celvin - World Star

0

51,78

 

 

1

Jenny Nilsson

Noyon

 

 

 

 

 

Ystad Ridklubb

Nostrudamus - Hertigen

0

64,55

 

 

1

Karolina Salomonsson

Carthagus

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

0

58,89

 

 

 

6

Martina Karlsson

Cweet Dancing Camba

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

quite easy

4

62,09

 

 

6

Monika Sappelt

Granno Z

 

 

 

 

 

Bjäre RF

Gran corrado - Farn

4

52,75

 

 

8

Jennie Lindqvist

Lenestra

 

 

 

 

 

Olofströms RK

Cagliostro - Landlord

5

67,68

 

 

9

Linda Steneld

Umarly

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

12

60,45

 

 

 

Sofie Jönsson

InDuplo PWR

 

 

 

 

 

Willands RF

Indoctro - Mowgli

 

 

 

 

 

Sary Karanouh

Brianne

 

 

 

 

 

Bollerups R&KK

Brian - Hertigen

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A

46 anmälda, 42 startande, 11 placerade

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie 

Fas I

Fas II

 

 

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

 

 

1

Carolina Thoft

Sir Lancelot

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Locarno - Alibi

0

62,80

0

29,04

 

 

2

Sandra Borgström

Rwanda

 

 

 

 

 

 

Åstorpsortens RF

Robin Z - I Love You

0

67,69

0

29,18

 

 

3

Julia Danielsson

Mambo

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Mio dBaugy - Mellinor

0

68,05

0

29,79

 

 

4

Sara Nilsson

Logan

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Maraton 600 - Labrador 588

0

67,94

4

26,92

 

 

5

Susanne Lang

Le Bon

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Bourbon - Lagano

0

67,90

4

30,29

 

 

6

AnnaMarie Nilsson

Gracie

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Granith - Goldfinger

0

65,53

4

30,80

 

 

7

Marie Ekelund

Briztol

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Cortez679 - Brilliant 663

0

63,80

6

41,40

 

 

8

Frida Tinglöf

Habanera

 

 

 

 

 

 

Sölvesborgs RK

Landlord - Irco Marco

0

66,47

12

28,50

 

 

9

Marie Nilsson

Zandra

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

okänd

4

65,56

 

 

 

 

10

Vicky Hansen

Azim

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Constant - Saluut

4

66,69

 

 

 

 

11

Rebecca Karlsson

Coriantez

 

 

 

 

 

 

Åsbo RF

Cortez - krevad

4

67,25

 

 

 

 

 

12

Johanna Hall

Soraja J

 

 

 

 

 

 

Åstorpsortens RF

Animo - Burggraaf

4

67,41

 

 

 

 

13

Malin Andersson

Lotus L

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Levantos II - Ganesco

4

68,75

 

 

 

 

14

Jonna Ohlander

Camaro

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

Robin Z - Sombrero

4

69,07

 

 

 

 

15

Christel Persson

Peps

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Calino - Mowgli

4

70,02

 

 

 

 

16

Elin Jonsson

Challenge

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

Chabloon - Tanoas xx

4

70,06

 

 

 

 

17

Ida Carlsson

Winston Joy

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

4

71,24

 

 

 

 

18

Sandra Ohlsson

Northern Franz Joseph

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Falmon - Northern Congress

8

62,23

 

 

 

 

19

Vicky Hansen

Orion IV

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Homero III - Barguillero X

8

63,27

 

 

 

 

20

Sofia Nicklasson

Midas

 

 

 

 

 

 

Bjäre RF

Romano - Goldgraf

8

68,72

 

 

 

 

21

Joanna Petersson

Maclaren E

 

 

 

 

 

 

Karlskrona Lyckå

Levantos II - Mowgli

8

69,38

 

 

 

 

22

Ida Wedin

Chip Chop

 

 

 

 

 

 

Perstorps KRK

Little Boy - Castello

8

89,08

 

 

 

 

23

Charlotte Gustafsson

Cerda

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

pigmalion - Narwik

10

78,56

 

 

 

 

24

Carina Madsen

Cherie

 

 

 

 

 

 

Åsbo RF

Billion xx - Collin

11

84,17

 

 

 

 

25

Hilda Bergendorff

Poccahontas

 

 

 

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Poeme - Solid

12

68,82

 

 

 

 

26

Mathilda Ahnell

Quax 12

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Quilot - Simply

12

68,99

 

 

 

 

27

Monica Nilsson

Cartini

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Martini - Torboldt

14

79,00

 

 

 

 

28

Marita Arvidsson

Madicken

 

 

 

 

 

 

Åstorpsortens RF

Madrigal - Eloge

15

85,44

 

 

 

 

29

Ida Petersson

My Treasure

 

 

 

 

 

 

Karlshamns RK

Turban Rose SF - Marramas

17

76,10

 

 

 

 

30

Ida Thore

Roxie

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Roderik - Maraton

19

83,37

 

 

 

 

31

Louise Persson

Zambo

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Kosacka 1736

21

91,37

 

 

 

 

32

Terese Bladh

Corinna

 

 

 

 

 

 

Willands RF

Convoi - Glanz

21

108,31

 

 

 

 

33

Lina Andersson

Chamell

 

 

 

 

 

 

Willands RF

Hubertus - Pajazzo

23

99,13

 

 

 

 

34

Beatrice Andersson

Larrie

 

 

 

 

 

 

Hässleholm RF

Lenski - Zansibar

24

73,48

 

 

 

 

35

Monika Sappelt

Charlie

 

 

 

 

 

 

Bjäre RF

Acobat II - Farnesse

24

120,61

 

 

 

 

36

Tina Björkman

Plogsnobben

 

 

 

 

 

 

Olofströms RK

Kinge Tor - Plogglans

26

96,00

 

 

 

 

37

Caroline Enoksson

Biscaya

 

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

Beach-Boy - Hertigen

26

113,85

 

 

 

 

38

Emma Karlsson

Mary Lou

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

Magini - Orust

Ute.

 

 

 

 

 

38

Emelie Persson

Mariana

 

 

 

 

 

 

Södertälje RK

Tamburin - Mowgli

Ute.

 

 

 

 

 

38

Maria Samuelsson

Miss Ballyhoo

 

 

 

 

 

 

Karlshamns RK

Underworld xx - Nice Havrais

Ute.

 

 

 

 

 

38

Johanna Pansar

Cliveland Ask

 

 

 

 

 

 

Ronneby-Millegarne

 

Ute.

 

 

 

 

 

38

Anders Steneld

Lux

 

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

Utg.

 

 

 

 

 

 

Malin Andersson

Chapany

 

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Chapman - Any Questions

 

 

 

 

 

 

 

Lina Hedman

Jannicke

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

Stanford - Jazz

 

 

 

 

 

 

 

Ivan Wasew

Classic Rose Joy

 

 

 

 

 

 

Åsbo RF

Turban rose - AlmetoZ

 

 

 

 

 

 

 

Emmy Linde

Nifallor

 

 

 

 

 

 

Gärds RF

 

 

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B

9 anmälda, 7 startande, 2 placerade

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie 

Hoppning

 

 

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

 

 

1

Karolina Salomonsson

Carthagus

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

0

69,78

 

 

2

Martina Jönsson

Chantal

 

 

 

 

 

Willands RF

Celvin - World Star

4

64,70

 

 

2

Marie Tufvesson

Quite Good

 

 

 

 

 

Åstorpsortens RF

Quite Easy - Pontus

4

63,76

 

 

 

4

Jennie Lindqvist

Lenestra

 

 

 

 

 

Olofströms RK

Cagliostro - Landlord

7

83,52

 

 

5

Martina Karlsson

Cweet Dancing Camba

 

 

 

 

 

Östra Göinge RF

quite easy

13

93,70

 

 

6

Elin Holmström

Caramelle

 

 

 

 

 

Vinslövs RF

Cardento - Chess

28

121,40

 

 

7

Jenny Nilsson

Noyon

 

 

 

 

 

Ystad Ridklubb

Nostrudamus - Hertigen

Ute.

 

 

 

 

Monika Sappelt

Granno Z

 

 

 

 

 

Bjäre RF

Gran corrado - Farn

 

 

 

 

 

Linda Steneld

Umarly

 

 

 

 

 

Fjälkestads RK

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Lag

11 startande lag

 

Plats

Klubb

Lagnr

Fel

Tid

Fel

Tid

 

Lagledare

 

 

 

Ryttare

Häst

Fel

Tid

Fel

Tid

 

1

Fjälkestads RK

Lag 1

4

174,28

0

0

 

AnnaMarie Nilsson

 

 

Camilla Hellström

Gi Gi

0

56,09

 

 

 

 

Ida Carlsson

challenge

0

61,00

 

 

 

 

AnnaMarie Nilsson

Gracie

4

57,19

 

 

 

 

Charlotte Gustafsson

Cerda

20

77,85

 

 

 

2

Vinslövs RF

Lag 1

6

174,06

0

0

 

Pia Hansen

 

 

Christel Persson

Peps

0

57,86

 

 

 

 

Ida Thore

Roxie

0

48,53

 

 

 

 

Sara Nilsson

Logan

6

67,67

 

 

 

 

Vicky Hansen

Azim

16

55,34

 

 

 

3

Gärds RF

Lag 1

16

172,95

0

0

 

Susanne Gustfsson

 

 

Jonna Ohlander

Camaro

0

59,09

 

 

 

 

Emmy Linde

Nifallor

4

59,45

 

 

 

 

Lina Hedman

Jannicke

12

54,41

 

 

 

 

Marielle Redinge

Sam Stone

54

63,00

 

 

 

4

Åsbo Ponnyklubb

Lag 1

16

175,76

0

0

 

Ingela Hedberg

 

 

Sophie Hedberg

Marrakech

0

60,41

 

 

 

 

Carolina Thoft

Sir Lancelot

8

56,94

 

 

 

 

Hilda Bergendorff

Poccahontas

8

58,41

 

 

 

 

Marie Nilsson

Zandra

54

63,00

 

 

 

5

Östra Göinge RF

Lag 1

20

172,75

0

0

 

Linda Johnsson

 

 

Monica Nilsson

Cartini

4

57,03

 

 

 

 

Louise Persson

Zambo

8

56,45

 

 

 

 

Emma Hermansson

Gordon

8

59,27

 

 

 

 

Josefin Johnsson

Carnesco

54

63,00

 

 

 

6

Åstorpsortens RF

Lag 1

30

201,27

0

0

 

Anna Fredriksen

 

 

Marie Tufvesson

Quite Good

0

55,30

 

 

 

 

Sandra Borgström

Rwanda

8

59,49

 

 

 

 

Johanna Hall

Soraja J

22

86,48

 

 

 

 

Marita Arvidsson

Madicken

34

101,64

 

 

 

7

Åsbo RF

Lag 1

44

209,33

0

0

 

Åsa Ericsson

 

 

Carina Madsen

Cherie

0

56,21

 

 

 

 

Rebecca Karlsson

Coriantez

13

64,43

 

 

 

 

Tord Larsson

centurio

31

88,69

 

 

 

8

Hässleholm RF

Lag 1

78

180,66

0

0

 

Eva Andersson

 

 

Susanne Lang

Le Bon

4

57,88

 

 

 

 

Beatrice Andersson

Larrie

20

59,78

 

 

 

 

Tea Dalén

Dario

54

63,00

 

 

 

 

Anna Lindberg

Dardini

54

63,00

 

 

 

9

Bjäre RF

Lag 1

79

183,76

0

0

 

Mariana Sappelt

 

 

Sofia Nicklasson

Midas

12

56,76

 

 

 

 

Mariana Sappelt

Cortina

13

64,00

 

 

 

 

Monika Sappelt

Charlie

54

63,00

 

 

 

10

Kristianstads RK

Lag 1

96

241,45

0

0

 

Pia S Andersson

 

 

Linnea Andersson

Volvo

9

64,07

 

 

 

 

Kathe Persson

Eartha Kitt

33

114,38

 

 

 

 

Filippa Andersson

Rapsodia

54

63,00

 

 

 

11

Willands RF

Lag 1

124

183,53

0

0

 

Sofie Olsson

 

 

Lina Andersson

Chamell

16

57,53

 

 

 

 

Terese Bladh

Corinna

54

63,00

 

 

 

 

Anisette Magnusson

Hiawatha

54

63,00

 

 

 

 

till toppen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

webmaster  2006-09-15