EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-10-08 kl. 21:33
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori A + B + C + D

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori B Avd. A
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Paula EdvinssonMax  
 Frosta RF 054,80
1Julia AhlbomPilgrim af Ölandia  
 Åsbo PonnyklubbMölleggaards Spartacus - Wärnanäs Peng RW 64052,70
1Linnèah PerssonCarette  
 Frosta RFKarlfälts Caruso RWR 7 - Coed Coch Endor WSB 9382057,30
1Linnea NilssonHembys Little Mitch  
 Röinge RidklubbSkogs Max - Moonstar050,60
1Louise ÅsanderEkbäckens Jazz  
 Perstorps K&RFTwyford My Man RWM 27 - Ekbäckens Moonbeam062,10
1Linnea BengtssonRocky  
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd050,70
1Sanna WihlborgAntonia  
 Frosta RFOkänd - Okänd054,10
1Viola ColldinBurmas Erik  
 Osbyortens RFHöjmarkens Ikaros RNF - Hiawatha RNF053,70
1Olivia MagnussonAskungen  
 Frosta RFOkänd - Okänd054,50
1Therese BjörkmanDanegore  
 Åsbo PonnyklubbOkänd052,90
1Emma ChristiansenMaggie Bell  
 Åsbo Ponnyklubb-055,60
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori C Avd. A
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lina HahneDelicathesse  
 Perstorps K&RF 060,00
1Maja BlomquistChira  
 Hässleholms HSFÖxenholms Marble Jr - Värnbergs Neptunus058,90
1Jessika LindströmPower n Joy  
 Frosta RFPower Boy RP - Zeldenrusts Neptun057,60
1Nellie ChristensonLady Diana III  
 Åsbo PonnyklubbFredriksbergs Esa - Lobsang053,00
1Malou KastmanSpirit  
 Åsbo PonnyklubbIdholmens Matador RC 78 - Aladdin RC 66056,70
1Disa OttossonHemliz  
 Röinge RidklubbPommac RC 44 - Shirley´s Thunderbell RC 65058,10
1Ida Tengvall/WalldorfStarlight  
 Malmö RidklubbOkänd050,80
1Ebba CollinLe Maffia  
 Hässleholms HSFLe Matsjo - Collenna Ransom054,20
1Linn ÅsanderBlackie  
 Perstorps K&RFOkänd050,30
1Emma LampeitlEsse Bronzett  
 Frosta RFSilverlea Buckskin RNF - Zansibar RNF S-053,80
1Linnea LindquistCordelia  
 Perstorps K&RFCasimirsborgs Avocado - Merrie Master057,00
1Josefine LindströmKulltorps Ellen  
 Frosta RFKulltorps Arkitekt - Paddock Carmargue052,20
1Maria BärringZebastian  
 Malmö RidklubbOkänd - Okänd049,70
1Emelie RosenqvistMira  
 Malmö RidklubbFiango W050,50
 
15Gisela SunvenSmoover  
 Åsbo Ponnyklubbokänd - okänd453,40
15Amanda SvenssonScarlet O´Hara  
 Osbyortens RFVallentin Bell RNF - Gentleman RNF454,50
15Linnea AnderssonMadam Cliquot  
 Frosta RFVernons Veuve Clicquot - Ashurst Wonder464,00
18Melizza DahlinPaloma  
 Perstorps K&RF 675,30
19Cecilia JönssonDixie Diamond  
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd861,40
20Linnea KarlssonBobby  
 Hässleholms HSFOkänd1876,60
21Sissa ErlandssonJon på torpet  
 Röinge RidklubbStuifakker´s ChicoUte. 
 Joar NilssonHembys Othello  
 Hässleholms HSFBellamonte RNF 119 - Skogs Max RNF 47  
 Emmie JarlMoondance  
 Kristianstad RSOkänd  
 Beata MårtenssonPiat  
 Frosta RFOkänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A Kategori D Avd. A
25 anmälda, 24 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Olivia JohanssonG.I. Jane  
 Malmö Ridklubb 055,20
1Isabelle SvenssonRobert  
 Åsbo PonnyklubbOrchard D Avranches - Brockwell Goblin050,20
1Katja OlssonOrchids Leyan  
 Malmö RidklubbKantjes Carlando053,20
1Ebba CollinGreven  
 Hässleholms HSF 053,30
1Louvisa GrotteAllegro  
 Malmö RidklubbBery Welsh Dragon - Democritos051,70
1Sandra ForsbergSmulans Linus  
 Frosta RFArtist - Kvickman054,40
1Sandra EricssonED  
 Perstorps K&RF 053,20
1Hampus PålssonLady Soraya  
 Fjälkestads RKKantje´s Armando - Merrie Moscan057,40
1Olivia ColldinDon Juan  
 Osbyortens RFOkänd059,20
1Anna RundquistSira  
 Malmö RidklubbOkänd056,10
1Alexandra LundsbergSuprice  
 Röinge Ridklubb 055,40
1Annie JeppssonDream Girl  
 Malmö RidklubbOkänd051,60
1Johanna MånssonIna  
 Osbyortens RFOkänd056,20
1Joanna SjöbergAmy  
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel Boy059,10
1Lovisa HanssonDrumlin Lad  
 Malmö RidklubbOkänd - Okänd048,60
1Annika GullbergSturevallens Lukas  
 Osbyortens RFGentleman RNF - okänd061,10
1Jessica FriskBeauty  
 Osbyortens RFOkänd050,10
1Paula CarlssonBellinda II  
 Osbyortens RFVaquero RNF 68 - Gandhi RNF 82054,00
 
19Felicia OlssonDoneska  
 Perstorps K&RFKorall - Brantshammars Korak469,90
19Johanna NilssonRiver Pearl  
 Fjälkestads RKPrince River - Nice´n Easy454,30
19Anna DahlbomParlando van de Reuwe Maat  
 Fjälkestads RKPaledo - Neron456,90
19Johanna PedersenGy Be Monkey  
 Malmö RidklubbOkänd - okänd461,50
23Hanna AnderssonNicolight  
 Frosta RF 56,1 
24Emma JohanssonDartanyang  
 Röinge RidklubbCasmirsborgs Avocado RNF - Robin RNFUte. 
 Caroline RindmoElektors Norton  
 Frosta RFLofty Roderic - Windy's Boy  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag
10 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Malmö RidklubbLag 10176,21089,15
 Sofie Rundquist
 
 Ida Tengvall/WalldorfStarlight458,31431,42 
 Maria BärringZebastian057,27034,64 
 Emelie RosenqvistMira058,65029,87 
 Louvisa GrotteAllegro060,29038,01 
 Anna RundquistSira3983,00429,77 
 Katja OlssonOrchids Leyan3983,00029,16 
 Lovisa HanssonDrumlin Lad3983,00032,23 
 Annie JeppssonDream Girl3983,00030,12 
2Osbyortens RFLag 10193,09089,67
 Tekla Colldin
 
 Viola ColldinBurmas Erik064,42034,31 
 Amanda SvenssonScarlet O´Hara061,86030,50 
 Olivia ColldinDon Juan066,81037,37 
 Paula CarlssonBellinda II584,88039,97 
 Johanna MånssonIna3983,00956,16 
 Jessica FriskBeauty3983,00028,70 
 Annika GullbergSturevallens Lukas3983,00030,47 
3Frosta RFLag 10184,61091,29
 Camilla Wihlborg
 
 Paula EdvinssonMax061,04442,75 
 Linnèah PerssonCarette065,31039,41 
 Sanna WihlborgAntonia065,97031,16 
 Olivia MagnussonAskungen062,19031,96 
 Josefine LindströmKulltorps Ellen061,482952,00 
 Jessika LindströmPower n Joy069,28028,17 
 Emma LampeitlEsse Bronzett062,09036,41 
 Sandra ForsbergSmulans Linus474,53033,63 
4Åsbo PonnyklubbLag 10185,56099,87
 Marie Christiansen
 
 Emma ChristiansenMaggie Bell065,27035,18 
 Julia AhlbomPilgrim af Ölandia061,90035,26 
 Therese BjörkmanDanegore060,70031,10 
 Gisela SunvenSmoover063,21433,62 
 Nellie ChristensonLady Diana III3983,00033,59 
 Malou KastmanSpirit3983,00433,05 
 Josefine FribergSilas062,96036,81 
 Isabelle SvenssonRobert3983,00433,01 
5Fjälkestads RKLag 10198,730101,48
 Anna Sjöberg
 
 Linnea BengtssonRocky059,66032,57 
 Cecilia JönssonDixie Diamond070,64552,87 
 Hampus PålssonLady Soraya467,92438,21 
 Anna DahlbomParlando van de Reuwe Maat867,83033,79 
 Joanna SjöbergAmy068,43035,12 
 Johanna NilssonRiver Pearl19110,86439,91 
6Staffanstorps RSFLag 10197,010109,79
 Pia Franzén Sandkvist
 
 Julia PerssonEldon3983,002952,00 
 Ellinor SjögrenSpirit3983,00035,63 
 Felix RasmussenBlizzard063,95442,75 
 Julie OrlovSmedhults Ärland459,85035,91 
 Anna KarlssonNalle Puh065,70038,25 
 Rebecka LexanderEkslätts Mr. Bean3983,002952,00 
 Sara HåkanssonSturevallens Diamant067,36039,97 
7Perstorps K&RFLag 10180,240114,66
 Johanna Martinsson
 
 Louise ÅsanderEkbäckens Jazz068,70042,67 
 Linnea LindquistCordelia059,17432,15 
 Linn ÅsanderBlackie061,50034,54 
 Lina HahneDelicathesse059,57435,50 
 Melizza DahlinPaloma069,99439,65 
 Sandra EricssonED468,83840,52 
 Felicia OlssonDoneska1593,14037,45 
8Röinge RidklubbLag 119229,26  
 Diana Forsgren Ottoss
 
 Linnea NilssonHembys Little Mitch055,70   
 Sissa ErlandssonJon på torpet3983,00   
 Disa OttossonHemliz479,78   
 Sara DolkSunny3983,00   
 Emma JohanssonDartanyang3983,00   
 Alexandra LundsbergSurprice1593,78   
9Hässleholms HSFLag 147224,21  
 Veronica Karlsson
 
 Maja BlomquistChira877,72   
 Ebba CollinLe Maffia063,49   
 Linnea KarlssonBobby3983,00   
 Amelie CollinGreven3983,00   
 Kågeröds Lantl.Lag 1    
  
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport