Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Li FrantzNilssonOran  
 Snapphanarnas RFImpuls - Irak039,88
1Thomasine MattssonQuaterback 2  
 Ängelholms RFQuattro B - Furioso044,03
1Marielle RedingeErb-de la Fie(34)  
 Gärds RFQuite Easy - Stanford042,90
1Jessica OlssonRisette  
 Willands RFGreat Pleasure - Gag042,01
1Li FrantzNilssonGarden Magic  
 Snapphanarnas RFIowa - Okänd040,30
 
6Jenna SvenssonGoldy  
 Karlshamns RKGolden Deister - Itaxerxes847,00
7Johanna NilssonHugo  
 Malmö CivilaComefast xx - Chapman968,28
8Caroline LundgrenRoquline  
 Karlshamns RKRobin Z - Dalby Jaguar xx1666,80
9Lina EliassonLilly Was Here  
 Snapphanarnas RFLordanos - Feiner SternUte. 
9Josefin HanssonJonny be Good  
 Åsbo PonnyklubbQuite Easy - CastorUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
44 anmälda, 39 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sanna OlssonDew Drop  
 Sölvesborgs RKLevantos II - Robin Z064,39
1Sandra LiljegrenCamaro  
 Sölvesborgs RKCardento - Marino063,27
1Johanna NilssonKatefka  
 Snapphanarnas RFBurgraaf - Le Mexico060,30
1Nils RoosVuroos  
 Österlens RKNo Limit - Lancelot065,90
1Jennica SjöstedtZeb  
 Gärds RFZeppelin - Lorenz059,61
1Jannica StefanssonHot Brandy  
 Helsingborgs FRKCardento - Irco Marco063,15
1Maria SjögrenCarlos  
 Helsingborgs FRKCortus - Little Boy065,15
1Mathilda LindskogSugar Candy  
 Sölvesborgs RKCardento - National Zenith xx065,26
1Martina JönssonChantal  
 Willands RFCelvin - World Star063,54
1Annette KarlssonColrawill H  
 Ängelholms RFCortez - Masked Dancer xx064,46
1Therese MattissonMiss Cortesse  
 Lillhagens RKCortez - Tammerfors xx060,56
1Ida LangeSveland Ers B Majestät  
 Karlshamns RKBriar - Martini058,91
1Jessica OhlinPhuria  
 Gärds RFStanford - Cortus060,75
1Carola LiljaLegolas  
 Karlshamns RKZephyr - Duell059,42
1Sanna OlssonCaglinett  
 Sölvesborgs RKCagliostro - Chagall063,48
1Rickard PerssonZpirco  
 Österlens RKLars Irco G - Robin Z065,31
1Johanna NilssonJolly  
 Snapphanarnas RFUtrecht - Liguster065,28
1Jannica StefanssonSchersmin W  
 Helsingborgs FRKRagazzo - Hertigen062,02
 
19Daniel ZettermanVioux Star M  
 Sölvesborgs RKQuick Star - Pilot464,85
19Fredrika RussLevara Z  
 Österlens RKLevantos I - Ramiro Z461,83
19Malin AnderssonDino  
 Flyinge HSKCappucino - Robin Z466,60
19My StrömgrenGoldencoast Gooroo  
 Karlshamns RKLancetto - Rubloff xx460,72
19Julia SjögrenPennys Athena  
 Trolleholms RFGuns Firecracker - Kings Bonus xx460,44
19Annette ClemedtsonGolden Fleece  
 Karlshamns RKCorall - Feliciano465,91
19Sofie SvenssonCloud-Dancing  
 Gärds RFMowgli - Nice Havrais xx459,46
19Jennifer NorrmanCassis  
 Willands RFLeuthen I - Utrillo463,86
19Linda PerssonChelita II  
 Trunnerups RFCortus - Tabac465,72
19Karin EngströmJust 4 Zuxxee  
 Trunnerups RFAllegretto - Caracas458,06
19Sandra LiljegrenCosto  
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros467,91
19Caroline MannfalkWilma V  
 Flyinge HSKPomme Royal - Bayard465,55
19Malin AnderssonEasy Girl  
 Flyinge HSKQuite Easy - Bonaparte464,26
32Johanna PanzarCleveland Ask  
 Karlshamns RKCasir Ask - Othello675,82
33Rebecca KarlssonCasanova  
 Åsbo RFSunshine Prince - Callaghan861,57
34Rickard PerssonZisco  
 Österlens RKLars Irco G - Robin ZUte. 
34Louise NilssonAll My Dreams  
 Karlshamns RKAcacio (ex Acagion) - Stechworth Lad xxUte. 
34Terese BladhAtlas  
 Willands RFFeliciano - CisseronUte. 
34Sofie JönssonInDuplo PWR  
 Willands RFIndoctro - MowgliUte. 
34Ida LjungdahlSir Lancelot  
 Åsbo RFLocarno - AlibiUte. 
34Jill SjögrenKoonunga Hill  
 Trolleholms RFCortus - CeylonUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anders WemlerthFlying High  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Flamingo061,71
1Fredrik LinellPanthalassa  
 DagstorpsortenCardento - Robin Z065,22
1Isabelle SjunessonHoppienne L  
 Helsingborgs FRKIndoctro - Landlord061,64
1Camilla SjöqvistIrco Gambo  
 Karlshamns RKIrco Mena - Granit066,27
1Emma OdervallCamelia  
 Karlshamns RKIrco Mena - Calimero067,50
1Lina SjögrenAJ Produkter Palazzo  
 Sölvesborgs RKCash - Renville064,31
1Daniel ZettermanNo Fear  
 Sölvesborgs RKFly High - Singular Joter063,14
1Elin SjögrenDalgårds Lean  
 Sölvesborgs RKLeendert - Pablo065,76
1Fredrik LinellLucky Star  
 DagstorpsortenCardento - Early067,50
1Anders WemlerthFelin  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Roderik068,05
1Isabelle SjunessonPlayboy  
 Helsingborgs FRKRebel Z - Bergerac061,94
 
12Jens FredricsonCarisma  
 Flyinge HSKCardento - Maraton171,29
13Daniel ZettermanNew Edition  
 Sölvesborgs RKNew Balance - Irco Mena464,29
13Elin SjögrenCarusa  
 Sölvesborgs RKCardento - Highligth464,06
13Peter ErikssonRonaldinho H 1109  
 Flyinge HSKRobin Z - Carthago467,39
13Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy464,91
13Frida TinglöfVitaly  
 Karlshamns RKHors La loi II - Monaco461,15
18Maria SjögrenTurbo  
 Helsingborgs FRKTurban Rose - Voltaire863,09
18Josephine WerneAernst  
 DagstorpsortenAerline H - Marduk883,45
20Anders WemlerthLatric  
 Sölvesborgs RKLast Liberty - Irco Marco1264,76
21Eleonor BellanderJizzélle  
 Helsingborgs FRKRagazzo - Jirlow1473,44
22Peter ErikssonJaguar Mail 1144  
 Flyinge HSKHand in Glove xx - Laudanum xxUtg. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
8 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Helsingborgs FRKLag 10203,240101,76
 Chanette Bellander
 
 Jannica StefanssonSchersmin W068,94033,67 
 Eleonor BellanderJizzélle067,38032,25 
 Isabelle SjunessonHoppienne L466,53035,84 
 Maria SjögrenTurbo066,92   
2Flyinge HSKLag 10207,8610106,71
 AnnCatrin Carlsson
 
 Stephanie HolménHimers Iceface071,86432,29 
 Douglas LindelöwCliff Hanger069,41434,69 
 Jens FredricsonCarisma473,60239,73 
 Peter ErikssonJaguar Mail 1144066,59   
3Österlens RKLag 10209,3926122,93
 Kattiz/Gitte
 
 Fredrika RussLevara Z1376,33939,00 
 Olivia KinnesonLexiano068,391346,15 
 Rickard PerssonZpirco069,99437,78 
 Nils RoosThalinka071,01   
4DagstorpsortenLag 14205,8500
 Fredrik Linell
 
 Sofie SvenssonKing Louie066,03   
 Josephine WerneAernst470,37   
 Sofie AnderssonHandsken468,66   
 Fredrik LinellPanthalassa071,16   
5Sölvesborgs RKLag 14207,2400
 Åsa Jönsson
 
 Mathilda LindskogSugar Candy471,94   
 Sanna OlssonDew Drop072,75   
 Lina SjögrenAJ Produkter Palazzo467,78   
 Daniel ZettermanNo Fear066,71   
6Karlshamns RKLag 15216,5300
 Eva Lundgren, Camilla
 
 My StrömgrenGoldencoast Gooroo467,31   
 Ida LangeSveland Ers B Majestät867,75   
 Emma OdervallCamelia073,39   
 Camilla SjöqvistIrco Gambo175,83   
7Lillhagens RKLag 18213,5500
 Per Andersson
 
 Nicole HolmenUndercover469,75   
 Therese MattissonMiss Cortesse473,06   
 Petronella AnderssonSerna Sans Mere070,74   
8Trunnerups RFLag 150222,8500
 Henrik Nord
 
 Karin EngströmJust 4 Zuxxee3375,00   
 Johanna HaraldssonFalcon E871,32   
 Linda PerssonChelita II3375,00   
 Susanne NordBushman976,53   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag
10 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Gärds RFLag 10182,314104,46
 Cilla Johansson
 
 Marielle RedingeErb-de la Fie(34)061,72033,93 
 Jennica SjöstedtZeb059,50034,74 
 Sofie SvenssonCloud-Dancing061,09435,79 
 Jessica OhlinPhuria4268,002838,00 
2Malmö CivilaLag 10195,5115116,77
 Kris Kringstad
 
 Johanna NilssonHugo065,92740,30 
 Julia Kringstad HåkanssonBelize459,98841,36 
 Emelie NordströmLightspeed063,62035,11 
 Lina Kringstad LarssonRayman065,972838,00 
3Snapphanarnas RFLag 14182,2200
 Håkan Eliasson
 
 Li FrantzNilssonOran454,84   
 Olof HellbergGazzou778,30   
 Jüri SokolovskiFelicita064,26   
 Johanna NilssonJolly063,12   
4Ängelholms RFLag 14191,7600
 Ida Hallberg
 
 Thomasine MattssonQuaterback 24268,00   
 John PerssonDa Capo063,49   
 Annette KarlssonColrawill H462,49   
 Caroline PerssonRonaldo Q065,78   
5Flyinge HSKLag 112185,6400
 Eivor Andersson
 
 Malin AnderssonDino465,89   
 Petra AittolaCarat1265,02   
 Caroline MannfalkWilma V859,47   
 Maria TalonpoikaBalahe060,28   
6Willands RFLag 112186,0800
 Maria Bladh
 
 Jessica OlssonRisette457,39   
 Terese BladhAtlas2275,47   
 Martina JönssonChantal066,41   
 Jennifer NorrmanCassis862,28   
7Karlshamns RKLag 119204,4300
 Eva-Lena Lundgren, Ca
 
 Jenna SvenssonGoldy2083,45   
 Annette ClemedtsonGolden Fleece065,88   
 Johanna PanzarCleveland Ask1176,84   
 Carola LiljaLegolas861,71   
8Åsbo PonnyklubbLag 124179,1500
 Ingela/Malena
 
 Josefin HanssonJonny be Good1266,28   
 Emelie OhlssonPavarotti L1655,42   
 Maud JönssonPasadena1259,10   
 Wilhelmina WallmarkGolden Fire053,77   
9Trolleholms RFLag 128185,1100
 Christian Persson
 
 Felizia BorrDyrslunds Lukas462,02   
 Jill SjögrenKoonunga Hill2062,27   
 Tommy RamsbyHeprick4268,00   
 Julia SjögrenPennys Athena460,82   
 Åsbo RFLag 1    
 Struken
 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna LassnackJupiter   
 Ängelholms RFTurban Rose - Illusion051,62422,51
2Julia JacobssonKarisma   
 Olofströms RKLandkaiser - Gelria052,75735,31
3Petra AittolaCarat   
 Flyinge HSKCardento - Krevad156,84  
4Julia GsonFair Deal   
 Ängelholms RFFeliciano - Granit553,94  
 
5Ida CarlssonChallenge   
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx554,06  
6Emelie SonessonRoberta   
 Osbyortens RFRobin Z - Mowgli658,91  
7Jenny NilssonNoyon   
 Ystad RidklubbNostradamus - Hertigen956,41  
8Caroline GranhallJavelot xx   
 Karlshamns RKEighty Eight Keys xx - Slabang xx1251,25  
9Sofie AnderssonAnja P   
 DagstorpsortenQuite Easy - Maraton1356,72  
10Camilla HellströmGi Gi   
 Fjälkestads RKGranit - Monaco1563,06  
11Reeni SonessonDolce Vita (12)   
 Osbyortens RFCardento - Castello1979,41  
12Lina AnderssonDiego La Manga   
 Fjälkestads RKDiderot - Ganymed2065,47  
13Sary KaranouhBrionne   
 Fjälkestads RKBriar - HertigenUte.   
13Reeni SonessonItz Boy   
 Osbyortens RFBeach Boy - BrabantUte.   
13Maria NilssonCortess   
 Fjälkestads RKCortez - VivaldiUte.   
13Cecilia JohanssonEmboli   
 Karlskrona LyckåElectro - DragonUte.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ida CarlssonFilippa K  
 Fjälkestads RK 156,19
2Stefan SjögrenUnic SH  
 Sölvesborgs RKCardento - Utrillo257,84
3Linda SöderstedtGolden Delicious  
 Fjälkestads RKGoldmine xx - Yester Lamberth xx762,12
 
4Caroline GranhallJooyce  
 Karlshamns RKLooping - Strong Statement xx955,40
5Lina SjögrenRubina (46)  
 Sölvesborgs RKRubinrot - Swift1057,19
5Frida TinglöfMalaika  
 Karlshamns RKQuidam de Revel (SF) - Utrillo1058,03
7Lina AnderssonCalibro P  
 Fjälkestads RKCarolus I - Lorentin I1579,62
8Sanna OlssonAmelie 58  
 Sölvesborgs RKArgentinus - cordalme1756,72
8Peter HenrikssonMeredith  
 Karlshamns RK 1753,60
10Petra AittolaMustang Sally  
 Flyinge HSKCardento - Irco Marco2378,03
11Frida TinglöfHappy End  
 Karlshamns RKPrestige - TestarossaUte. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
21 anmälda, 21 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lina EliassonLilly Was Here  
 Snapphanarnas RFLordanos - Feiner Stern050,85
2Wilhelmina WallmarkGolden Fire  
 Åsbo PonnyklubbManfield - Irco Mena051,75
3Emelie SonessonCarmenzita  
 Osbyortens RFCardento - Castello054,29
4Julia GsonFair Deal  
 Ängelholms RFFeliciano - Granit057,75
5Julia JacobssonKarisma  
 Olofströms RKLandkaiser - Gelria058,55
6Magnus MagnussonPimento  
 Fjälkestads RKQuidam de Revel - Utrillo060,31
 
7Ida CarlssonChallenge  
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx453,77
8Johanna LassnackJupiter  
 Ängelholms RFTurban Rose - Illusion460,10
9Reeni SonessonDolce Vita (12)  
 Osbyortens RFCardento - Castello461,46
10Johanna NilssonKatefka  
 Snapphanarnas RFBurgraaf - Le Mexico851,85
11Marie BjerstedtBaghlin  
 Karlshamns RKAerline H - Chapman859,64
12Magnus MagnussonCurrant  
 Fjälkestads RKCortez - Pablo xx962,91
13AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger963,96
14Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You1258,48
15Marie BjerstedtUltra  
 Karlshamns RKHeartbreaker - Granult1259,84
16Sofie AnderssonLa Quinto  
 DagstorpsortenQuite Easy - Concerto II2092,02
17Lina AnderssonDiego La Manga  
 Fjälkestads RKDiderot - Ganymed2283,82
18Emelie SonessonRoberta  
 Osbyortens RFRobin Z - MowgliUte. 
18Reeni SonessonItz Boy  
 Osbyortens RFBeach Boy - BrabantUte. 
18Jenny NilssonNoyon  
 Ystad RidklubbNostradamus - HertigenUte. 
18Cecilia JohanssonEmboli  
 Karlskrona LyckåElectro - DragonUte. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lina SjögrenRubina (46)  
 Sölvesborgs RKRubinrot - Swift063,58
1Stefan SjögrenUnic SH  
 Sölvesborgs RKCardento - Utrillo066,27
1Lina AnderssonCalibro P  
 Fjälkestads RKCarolus I - Lorentin I068,45
1Sofie AnderssonQuite So  
 DagstorpsortenQuite Easy - Irco Mena068,62
 
5Sanna OlssonKick Off  
 Sölvesborgs RKGuido (ex Gudo) - Irco Marco970,28
6Caroline GranhallJooyce  
 Karlshamns RKLooping - Strong Statement xx1663,61
7Linda SöderstedtGolden Delicious  
 Fjälkestads RKGoldmine xx - Yester Lamberth xxUte. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
27 anmälda, 18 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Daniel ZettermanGlory Days  
 Sölvesborgs RKCardento - Diamond Serpent079,01
2Nils RoosWillem  
 Österlens RKPadinus - Gurioso183,88
3Royne ZettermanFirst Shot  
 Sölvesborgs RKPadarco - Domino285,42
4Sofie SvenssonRarola  
 DagstorpsortenN-Aldato - Wellington477,67
4Malin AnderssonEasy Girl  
 Flyinge HSKQuite Easy - Bonaparte473,67
 
6Nils RoosQuallity P  
 Österlens RKGuido (ex Gudo) - Torboldt877,99
6Ida LangeSenorita Lolita  
 Karlshamns RKBriar - Steinbeck871,74
8Malin AnderssonDino  
 Flyinge HSKCappucino - Robin Z981,71
9My StrömgrenGoldencoast Gooroo  
 Karlshamns RKLancetto - Rubloff xx1084,73
10Clara LundgrenLas Vegas  
 DagstorpsortenLasandos - King of DiamondUte. 
10Olof HellbergGazzou  
 Snapphanarnas RFGalou - Robin ZUte. 
10Marielle RedingeGretzky  
 Gärds RFCagliostro - TrofeUte. 
10Carola LiljaLegolas  
 Karlshamns RKZephyr - DuellUte. 
10Louise NilssonAll My Dreams  
 Karlshamns RKAcacio (ex Acagion) - Stechworth Lad xxUte. 
10Johanna PanzarCleveland Ask  
 Karlshamns RKCasir Ask - OthelloUte. 
10Caroline LundgrenRoquline  
 Karlshamns RKRobin Z - Dalby Jaguar xxUte. 
10Eleonor BellanderDiamond  
 Helsingborgs FRKRobin Z - FelixUte. 
10Sofie SvenssonRoller Coaster  
 DagstorpsortenRoderik - UtrilloUte. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A
15 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Daniel ZettermanKensington T  
 Sölvesborgs RKCagliostro - Alasca075,16
1Fredrik JönssonCuba Libre  
 Flyinge HSKCampari M - Sandro Song079,73
1Royne ZettermanSpirit Magic  
 Sölvesborgs RKAcacio (ex Acagion) - Ahorn075,27
 
4Jannica StefanssonHot Brandy  
 Helsingborgs FRKCardento - Irco Marco475,06
4Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy477,42
4Emelie OhlssonPavarotti L  
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo467,91
4Daniel ZettermanCarmeline M  
 Sölvesborgs RKCamaro M - Orust 639475,98
8Henrik AnkarcronaCadence  
 Flyinge HSKCardento - Irco Marco879,48
9Clara LundgrenDouble Vision  
 DagstorpsortenRobin Z - King of DiamondUte. 
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Lag
8 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 10225,224120,76
 Åsa Jönsson
 
 Sandra LiljegrenCamaro073,80037,50 
 Sanna OlssonDew Drop075,29443,32 
 Royne ZettermanSpirit Magic477,46838,52 
 Daniel ZettermanGlory Days076,13039,94 
2Helsingborgs FRKLag 10223,4312121,48
 Chanette Bellander
 
 Jannica StefanssonSchersmin W874,08442,29 
 Eleonor BellanderDiamond073,41038,14 
 Maria SjögrenTurbo074,04841,05 
 Niklas ArvidssonMiss Jacson075,982849,00 
3Flyinge HSKLag 14219,9400
 Ann Katrin
 
 Stephanie HolménVDL Titanic075,09   
 Douglas LindelöwCliff Hanger472,43   
 Henrik AnkarcronaCadence072,42   
 Fredrik JönssonCuba Libre474,84   
4Karlshamns RKLag 18223,6600
 Eva-Helen Lundgren, C
 
 My StrömgrenGoldencoast Gooroo072,69   
 Ida LangeSveland Ers B Majestät876,09   
 Frida TinglöfVitaly074,88   
 Camilla SjöqvistIrco Gambo1278,81   
5DagstorpsortenLag 116220,900
 Annika Werne
 
 Sofie SvenssonRarola475,58   
 Josephine WerneAernst870,60   
 Sofie AnderssonHandsken474,72   
 Clara LundgrenDouble Vision4081,00   
6Lillhagens RKLag 12725100
 Per Andersson
 
 Nicole HolmenUndercover472,16   
 Therese MattissonMiss Cortesse873,30   
 Petronella AnderssonSerna Sans Mere15105,54   
7Österlens RKLag 131237,9600
 Kattiz & Gitte
 
 Fredrika RussLevara Z2074,61   
 Olivia KinnesonLexiano1189,77   
 Rickard PerssonZpirco1274,48   
 Nils RoosThalinka873,71   
 Trunnerups RFLag 1    
 STRUKNA
 
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
11 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Malmö CivilaLag 116232,9300
  
 
 Johanna NilssonHugo478,49   
 Julia Kringstad HåkanssonBelize1279,77   
 Emelie NordströmLightspeed074,67   
 Lina Kringstad LarssonRayman1694,49   
2Willands RFLag 124225,8900
 Maria Schach Bladh
 
 Jessica OlssonRisette867,91   
 Terese BladhAtlas4081,00   
 Martina JönssonChantal480,90   
 Jennifer NorrmanCassis1277,08   
3Flyinge HSKLag 124240,7600
 Eivor Andersson
 
 Malin AnderssonEasy Girl871,27   
 Petra AittolaCarat2094,50   
 Caroline MannfalkWilma V1294,54   
 Maria TalonpoikaBalahe474,95   
4Åsbo PonnyklubbLag 125240,5100
 Malena/Ingela
 
 Josefin HanssonJonny be Good867,43   
 Emelie OhlssonPavarotti L4081,00   
 Christel EbbessonChanel9100,29   
 Wilhelmina WallmarkGolden Fire872,79   
5Gärds RFLag 148227,700
 Cilla Johansson
 
 Marielle RedingeGretzky4081,00   
 Jennica SjöstedtZeb074,27   
 Sofie SvenssonCloud-Dancing872,43   
 Jessica OhlinPhuria4081,00   
6Snapphanarnas RFLag 148230,3300
 Håkan Eliasson
 
 Lina EliassonLilly Was Here4081,00   
 Olof HellbergGazzou4081,00   
 Jüri SokolovskiFelicita476,06   
 Johanna NilssonJolly473,27   
7Ängelholms RFLag 152235,3700
 Karin Mattsson
 
 Thomasine MattssonQuaterback 24081,00   
 John PerssonDa Capo4081,00   
 Annette KarlssonColrawill H873,91   
 Caroline PerssonRonaldo Q480,46   
8Karlshamns RKLag 180242,600
 Eva Helen Lundgren, C
 
 Caroline LundgrenRoquline4081,00   
 Carola LiljaLegolas4081,00   
 Jessica RydströmAfrodite RA080,60   
 Johanna PanzarCleveland Ask     
 Helsingborgs FRKLag 1    
 STRUKNA
 
 Åsbo RFLag 1    
 STRUKNA
 
 Trolleholms RFLag 1    
 STRUKNA
 
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
34 anmälda, 32 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Niklas ArvidssonCanelia   
 Helsingborgs FRKCagliostro - Castor050,81027,02
2Maria TalonpoikaBalahe   
 Flyinge HSKBaloubet de Rouet - Flamingo052,45027,27
3Sandra LiljegrenBlue Belle   
 Sölvesborgs RKDarco - Remondo053,46028,32
4Lina SjögrenMaya   
 Sölvesborgs RKCardento - Turban Rose054,92028,39
5Niklas ArvidssonVi-Vadine   
 Helsingborgs FRKNavarone - Mytens053,43427,70
6Emelie SonessonCarmenzita   
 Osbyortens RFCardento - Castello050,41429,68
7Ida LangeSenorita Lolita   
 Karlshamns RKBriar - Steinbeck052,31429,96
8Magnus MagnussonZargazzo   
 Fjälkestads RKRagazzo - Solid050,93431,77
 
9Linda PerssonChelita II   
 Trunnerups RFCortus - Tabac046,83828,89
10Sara NilssonLady Juliette   
 Kristianstads RKRobin Z - Furidant051,73Ute. 
11Mathias HaugCeltic II   
 Ölands RFContinue - Adlerflug157,60  
12Malin WikströmMatcho   
 Flyinge HSKHaydn - Carte d ´Or159,09  
13Jenny ArvidssonCalista   
 Helsingborgs FRKCagliostro - Everest261,89  
14Li FrantzNilssonOran   
 Snapphanarnas RFImpuls - Irak451,31  
15Marie HusénBriztol   
 Malmö RidklubbCortez - Brilliant451,54  
16Magnus MagnussonCurrant   
 Fjälkestads RKCortez - Pablo xx452,29  
17Ida CarlssonChallenge   
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx452,83  
18AnnaMarie NilssonGracie   
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger454,43  
19Magnus MagnussonPimento   
 Fjälkestads RKQuidam de Revel - Utrillo454,69  
20Sara NilssonGranno Z   
 Kristianstads RKGran Corrado - Farn454,77  
21Emelie SonessonRoberta   
 Osbyortens RFRobin Z - Mowgli455,45  
22Clara LundgrenLas Vegas   
 DagstorpsortenLasandos - King of Diamond557,71  
23Sofie AnderssonLa Quinto   
 DagstorpsortenQuite Easy - Concerto II559,58  
24Reeni SonessonItz Boy   
 Osbyortens RFBeach Boy - Brabant660,12  
25Christian HellströmXanthippe   
 Osbyortens RFCarano - Waldstern852,31  
26Louise NilssonAll My Dreams   
 Karlshamns RKAcacio (ex Acagion) - Stechworth Lad xx1166,08  
27Marie BjerstedtBaghlin   
 Karlshamns RKAerline H - Chapman1254,33  
28Nicklas SjöbergChickory Tip   
 Värnamobygdens RFFeliciano - Chou Chin Chow xx1270,66  
29Reeni SonessonDolce Vita (12)   
 Osbyortens RFCardento - Castello1775,79  
30Marie BjerstedtUltra   
 Karlshamns RKHeartbreaker - GranultUte.   
30Erica BjörnestrandStjärnbeck   
 RingsjöortenSteinbeck - AmiralUte.   
30Lina AnderssonDiego La Manga   
 Fjälkestads RKDiderot - GanymedUte.   
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma OdervallMedina  
 Karlshamns RKFeliciano (SWB) - Great Pleasure069,79
2Lina SjögrenCardino  
 Sölvesborgs RKCardento - Highligt465,50
 
3Lina SjögrenCardo  
 Sölvesborgs RKCardento - Steinbeck867,30
4Linda SöderstedtGolden Delicious  
 Fjälkestads RKGoldmine xx - Yester Lamberth xx1684,72
4Sofie AnderssonQuite So  
 DagstorpsortenQuite Easy - Irco Mena1685,13
6Fredrik MalmQuite Lady  
 Hässleholms HSFQuite Easy - StanfordUte. 
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lina SjögrenUp to Date  
 Sölvesborgs RKLux - Good Times060,01
2Sandra LiljegrenCosto  
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros060,71
3Sara NilssonLady Juliette  
 Kristianstads RKRobin Z - Furidant065,25
4Lina SjögrenMaya  
 Sölvesborgs RKCardento - Turban Rose066,64
5Jenny ArvidssonCalista  
 Helsingborgs FRKCagliostro - Everest463,17
6Emelie SonessonCarmenzita  
 Osbyortens RFCardento - Castello464,96
 
7Mathias HaugCeltic II  
 Ölands RFContinue - Adlerflug466,70
8Magnus MagnussonCurrant  
 Fjälkestads RKCortez - Pablo xx570,91
9Fredrik AlbinDelight  
 Flyinge HSKLucky Light - Democritos572,42
10Niklas ArvidssonCanelia  
 Helsingborgs FRKCagliostro - Castor858,87
11Ida CarlssonChallenge  
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx865,29
12Niklas ArvidssonVi-Vadine  
 Helsingborgs FRKNavarone - Mytens868,14
13AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger972,36
14Sandra LiljegrenCalanca  
 Sölvesborgs RKCalino - Atlantus Z1077,65
15Nicklas SjöbergChickory Tip  
 Värnamobygdens RFFeliciano - Chou Chin Chow xx1267,84
16Christian HellströmXanthippe  
 Osbyortens RFCarano - Waldstern1372,73
17Sofie AnderssonCest Si Bon  
 DagstorpsortenCardento - Irco Mena1476,56
18Erica BjörnestrandStjärnbeck  
 RingsjöortenSteinbeck - Amiral1683,29
19Malin WikströmMatcho  
 Flyinge HSKHaydn - Carte d ´Or1875,65
20Sandra LiljegrenBlue Belle  
 Sölvesborgs RKDarco - Remondo2068,53
21Magnus MagnussonZargazzo  
 Fjälkestads RKRagazzo - Solid2187,29
22Marie HusénBriztol  
 Malmö RidklubbCortez - Brilliant2378,72
23Fredrik MalmPoseidon  
 Hässleholms HSFRobin Z - PajazzoUte. 
23Magnus MagnussonPimento  
 Fjälkestads RKQuidam de Revel - UtrilloUte. 
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
3 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremie