Fjälkestads RK 2008-05-09 - 2008-07-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-05-12 kl. 21:02
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. B
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C
Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D
Klass 88 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Nicholai HollesenLille Willy   
 Östadkulle RKokänd048,91026,44
2Natalie PetterssonMax   
 Fjälkestads RKOkänd - okänd049,12028,72
3Fanny GötessonKulltorps Batman   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng047,45036,28
 
4Nils Viggo BjörklundSprite Light   
 Lillhagens RKLobsang RNF - Kvickman047,96139,54
5Maja FeukFoxgloves Emilio   
 Sydslättens RFCarolinas Foxglove RW - Ekelunds Bingo RW045,62436,02
6Pontus SöderlindhSimba   
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy052,88438,51
7Hanna ThulinGutten II   
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R049,96955,67
8Amanda GustafssonRosita IV   
 Gärds RFRookery Full Flight RW - Cognac RW560,62  
9Ylva SelanderAli Khan   
 Råby RidklubbAli Paragraf - Jupiter1497,41  
10Cassandra MalmbergNanwas Bandit   
 Willands RFEbonit - O´BajabUte.   
 Sanna Ingren-OhlssonGold Fever   
 Flyinge RFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Natalie PetterssonHoney   
 Fjälkestads RK 045,89027,34
2Nils Viggo BjörklundPhalcon   
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan045,30027,86
3Elin AnderssonKildavin For Real   
 VästerviksortenOkänd - Okänd045,84028,06
4Sanne RumpunenRonja   
 Hylte RFStain Fritz050,99028,39
5Anna SigesgårdFillikakis III   
 Vinslövs RFErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW047,98028,80
 
6Amanda EmanuelssonHembys One Moore   
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs Max046,31031,63
7Lina WahlbergDahlåkras Cosmos   
 Råby RidklubbWärnanäs Peng - Fagerås Eros046,84031,94
8Felicia OttossonLingårdens Amadeus   
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes Boy045,30032,51
9Ida GustavssonLisa's choice   
 Mörrums RF 053,84033,81
10Olivia CowzerClonea Gladiator   
 Snapphanarnas RFOkänd047,07429,82
11Linnea ErikssonBon Jovi   
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd046,27644,52
12Louise PerssonSweet Sue   
 Hässleholms HSFDon xx455,34  
13Caroline AnderssonSörbys U Yellow   
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy558,27  
14Ellen JohanssonPoetic Byron   
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC766,13  
15Klara SvenssonMunsboro Sniper   
 Bergs Hästklubb 766,17  
16Elin OscarssonCarlows Cinzano   
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd844,28  
17Klara SvenssonMunsboro Matthew   
 Bergs HästklubbOkänd16104,49  
18Ida SamuelssonZebastian   
 Willands RFOkänd - OkändUte.   
18Hampus PålssonFleur   
 Fjälkestads RKOkändUte.   
18Natalie HedmanKarlssonPina Colada   
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale TiberiusUte.   
 Malin WallgrenPajotter van het Schietshof   
 Billdals RKBerkhofs Sunlight    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
33 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Maja StigssonMiconela   
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403048,59025,90
2Lina ClaessonBawn Ark Boy   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd046,27026,08
3Caroline LandgrenRendy   
 Lillhagens RKOkänd045,09027,25
4Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd048,43028,52
5Julia GsonGolden Extra   
 Ängelholms RFOkänd - Okänd048,32028,67
6Matilda LeemanCigar   
 LaholmsortenOkänd - Okänd042,09028,74
7Matilda JönssonBumble Bee   
 LaholmsortenRastell - Little Boy046,98029,29
8Ebba NilssonKilmoganny Flight   
 Sydslättens RFOkänd047,56030,04
 
9Alexandra QuickAnjershof Riccardo   
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx052,52032,80
10Matilda StigssonHighland Spirit   
 Glimma RFOkänd - Okänd050,67033,28
11Moa RautenbergRasmus på Luffen   
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster049,67033,32
12Victoria Eke-GöranssonRoman   
 Ängelholms RFOkänd051,98035,02
13Fanny NikolouzosMy Golden Champ   
 Stålebo RKOkänd045,63427,88
14Elin MuntzingGarden Mac   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 662044,76429,89
15Matilda LeemanAmaretto   
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum045,36432,14
16Alexandra QuickSunflower   
 Hässleholms HSFokänd049,03436,05
17Ida LarssonPecinas Safir   
 RingsjöortenGentleman - Ballerino047,051046,27
18Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet   
 Varbergs RKokänd446,65  
19Felicia KirchhoffHejzan   
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell448,56  
20Lisa EliassonHattrick Jim   
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo662,89  
21Emy KristenssonNirvana   
 Frosta RF 664,93  
22Emy KristenssonMiss Aratoss   
 Frosta RFAratoss - Limes Double S767,66  
23Ellinor Eke-GöranssonMustafo   
 Kullabygdens RFOkänd848,94  
24Sabina SörenssonBaby Boy   
 Frosta RFOkänd852,98  
25Emy KristenssonBlack Trump   
 Frosta RFOkänd853,30  
26Ellen LarssonBysen   
 Fjälkestads RKOkänd - Ekelunds Bingo854,99  
27Sara AnderssonVento 21   
 VästerviksortenOkänd - OkändUte.   
27Li FrantzNilssonPierrot   
 Snapphanarnas RFOkänd - OkändUte.   
27Felicia SvenssonCappagh More   
 Mörrums RF Ute.   
27Josefin WahlbergPoetics Compagne   
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish MairtinUte.   
27Emil GlambeckDiana   
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 454Ute.   
 Nicole KarlssonKalico Red   
 Uddevalla RFokänd    
 Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164   
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Felicia OttossonDebora Vd Kempehoeve  
 Snapphanarnas RFUtabor vd Gestehof - Darco048,00
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
23 anmälda, 16 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Inez ÖrneborgBlack Magic   
 Varbergs RKOkänd - Okänd041,16026,37
2Nicholai HollesenLille Willy   
 Östadkulle RKokänd049,30027,10
3Julia LindströmAlfatima   
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill046,00027,41
4Linn HermanssonGolden Star   
 Kungsbacka RKOkänd043,30027,50
 
5Ebba RodhelindTuffa Victor   
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel047,55028,65
6Natalie PetterssonMax   
 Fjälkestads RKOkänd - okänd053,15029,42
7Saga SöderquistLina IV   
 Vetlandaortens RFDito RW - Chivas Regal048,44032,56
8Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter   
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist050,95431,83
9Maja FriskSvenssonHappy   
 Vetlandaortens RFokänd - okänd046,29645,43
10Hanna ThulinGutten II   
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R870,23  
11Fanny GötessonKulltorps Batman   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs PengUte.   
11Ylva SelanderAli Khan   
 Råby RidklubbAli Paragraf - JupiterUte.   
11Klara SvenssonMunsboro Spirit   
 Bergs HästklubbOkändUte.   
11Jens MagnussonLittle General   
 Orust RidklubbOkändUte.   
11Nils Viggo BjörklundSprite Light   
 Lillhagens RKLobsang RNF - KvickmanUte.   
11Maja FeukFoxgloves Emilio   
 Sydslättens RFCarolinas Foxglove RW - Ekelunds Bingo RWUte.   
 Julia FredholmHembys Master Whisper   
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF    
 Filippa AnderssonBrodals Ellroy   
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master    
 Frida MårtenssonDaggkåpa   
 Vellinge HSFOkänd    
 Sanna Ingren-OhlssonGold Fever   
 Flyinge RFOkänd - Okänd    
 Alexandra DeringSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB    
 Amanda GustafssonRosita IV   
 Gärds RFRookery Full Flight RW - Cognac RW    
 Julia FredholmRock It   
 Helsingborgs FRKokänd - okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Pontus SöderlindhSimba  
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy049,81
2Cassandra MalmbergNanwas Bandit  
 Willands RFEbonit - O´BajabUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
42 anmälda, 39 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Louise SjöqvistIndependent Miss   
 Stora Lundby RKOkänd041,38025,34
2Ellen JohanssonAlfa   
 Fjärås HoppryttareOkänd041,64025,53
3Maja StenkilssonHoffValco   
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo049,33027,29
4Emelie SvenssonThe Masters Lady   
 Grevagårdens RFOkänd040,50027,31
5Nils Viggo BjörklundPhalcon   
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan044,85027,32
6Elin OscarssonCarlows Cinzano   
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd045,73027,54
7Cecilia LeemanAniracs Viktor   
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 1588043,13028,44
8Emelie SvenssonSligo Pass   
 Grevagårdens RFOkänd042,94029,53
9Elin AnderssonKildavin For Real   
 VästerviksortenOkänd - Okänd050,31030,47
10Olivia CowzerClonea Gladiator   
 Snapphanarnas RFOkänd048,91033,67
 
11Linn HermanssonHembys Laertes   
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF043,32428,56
12Natalie PetterssonHoney   
 Fjälkestads RK 047,85428,99
13Anna SkårbergBeauford Lass   
 Billdals RKOkänd051,05429,70
14Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm   
 Hamre RidklubbOkänd051,13432,87
15Caroline AnderssonSörbys U Yellow   
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy045,44941,33
16Helga HesselmarEiluns Winni   
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet047,58Ute. 
17Ebba JohanssonMunsboro Destiny   
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND156,07  
18Louise PerssonSweet Sue   
 Hässleholms HSFDon xx445,65  
19Klara SvenssonMunsboro Sniper   
 Bergs Hästklubb 445,82  
20Anna SigesgårdFillikakis III   
 Vinslövs RFErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW447,03  
21Sanne RumpunenRonja   
 Hylte RFStain Fritz449,66  
22Matilda JönssonFlip Machine   
 LaholmsortenOkänd557,28  
23Ellen JohanssonPoetic Byron   
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC765,54  
24Matilda PeterssonNosy Nobby   
 Vikbolandets RFNature Boy - Traumfürst845,40  
25Martina NyhlenHembys Ronaldo   
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ848,29  
26Moa RautenbergMio   
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF849,50  
27Elin ÖrneborgDoerak   
 Varbergs RKOkänd - Okänd868,29  
28Lina WahlbergDahlåkras Cosmos   
 Råby RidklubbWärnanäs Peng - Fagerås ErosUte.   
28Klara SvenssonMunsboro Matthew   
 Bergs HästklubbOkändUte.   
28Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167   
 Skogslottens RFCorso - ValentinoUte.   
28Ida SamuelssonZebastian   
 Willands RFOkänd - OkändUte.   
28Ida GustavssonLisa's choice   
 Mörrums RF Ute.   
28Natalie HedmanKarlssonPina Colada   
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale TiberiusUte.   
28Saga SöderquistStar Yatzy   
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWMUte.   
28Felicia OttossonLingårdens Amadeus   
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes BoyUte.   
28Amanda EmanuelssonHembys One Moore   
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs MaxUte.   
28Oscar UngerSolar Eclipse   
 Lillhagens RKOkänd - OkändUte.   
28Matilda ElmCaramba   
 Tingsryds RR&KKokänd - okändUte.   
28Josefin CarlsenOtchiba   
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch BrownUte.   
 Alexandra DeringLittle Wonder   
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd    
 Frida MårtenssonThe Minestral   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 Malin WallgrenPajotter van het Schietshof   
 Billdals RKBerkhofs Sunlight    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
68 anmälda, 57 startande, 15 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia GsonGolden Extra   
 Ängelholms RFOkänd - Okänd045,67026,46
2Lina ClaessonBawn Ark Boy   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd045,67028,06
3Matilda LeemanAmaretto   
 LaholmsortenAlcazar N - Magnum046,85028,27
4Othilia PeterssonMiss Dixie 4   
 Jump Club RSFOkänd047,59028,97
5Amanda OscarssonProud   
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater041,85029,25
6Felicia KirchhoffHejzan   
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell048,79030,34
7Alexandra QuickRoys Revange   
 Hässleholms HSFokänd - okänd050,11030,96
8Ebba NilssonKilmoganny Flight   
 Sydslättens RFOkänd046,71032,39
9Natalie ErikssonTipperary   
 Tingsryds RR&KKOkänd046,71032,52
10Alexandra QuickAnjershof Riccardo   
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx051,13032,61
11Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining   
 Östra Sörmlands LOkänd049,57033,02
12Stephie WatsonPoetic Joyce   
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus045,34033,70
13Emma MuntzingDe La Marcos Oliver   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Rocky 770049,32035,82
14Erik StenkilssonHoffVellino Flight   
 Hylte RFOkänd048,81429,01
15Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee   
 Jump Club RSFOkänd045,30429,25
 
16Stephie WatsonPoetic Brummelisa   
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd047,05429,30
17Felicia KirchhoffFantastico   
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster046,00429,48
18Elin MuntzingGarden Mac   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 662048,83429,93
19Caroline LandgrenRendy   
 Lillhagens RKOkänd048,08431,61
20Victoria Eke-GöranssonRoman   
 Ängelholms RFOkänd050,73431,75
21Fanny NikolouzosMy Golden Champ   
 Stålebo RKOkänd045,78432,01
22Felicia HultbergSolo Diamond   
 Helsingborgs FRKCreggan Diamond046,33432,16
23Cecilia SettergrenMosstown Colaman   
 Bergs Hästklubbokänd046,99832,54
24Sanna AnderssonBoy   
 Susedalens K&RKOkänd050,591230,29
25Freja McDowellDream Girl   
 Helsingborgs FRKOkänd047,29Ute. 
26Amanda OscarssonThe Fancyman   
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd442,71  
27Johanna TörnqvistBolchoi   
 Stålebo RKokänd444,12  
28Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet   
 Varbergs RKokänd444,61  
29Grim StjerndahlGelnito   
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho446,09  
30Matilda JönssonBumble Bee   
 LaholmsortenRastell - Little Boy446,15  
31Maja StigssonMiconela   
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403446,61  
32Elin EdbergZac   
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd446,93  
33Magda BengtssonOld Del Boy   
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight447,62  
34Linnea LeganderPoetic Bianca   
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd447,78  
35Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet   
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice449,07  
36Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd449,41  
37Louise KristianssonTricias Lad   
 Västerviksortenokänd - okänd449,73  
38Helene EmondMinigårdens Mowgli   
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox450,33  
39Lisa EliassonHattrick Jim   
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo451,80  
40Emy KristenssonNirvana   
 Frosta RF 453,79  
41Emy KristenssonBlack Trump   
 Frosta RFOkänd453,94  
42Antonia AnderssonRoxana   
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy556,85  
43Sabina SörenssonBaby Boy   
 Frosta RFOkänd849,71  
44Matilda StigssonHighland Spirit   
 Glimma RFOkänd - Okänd853,54  
45Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd1647,09  
46Ellinor Eke-GöranssonMustafo   
 Kullabygdens RFOkänd1876,45  
47Emy KristenssonMiss Aratoss   
 Frosta RFAratoss - Limes Double SUte.   
47Linnea ErikssonTin Tin   
 Tingsryds RR&KKOkänd - OkändUte.   
47Sara AnderssonVento 21   
 VästerviksortenOkänd - OkändUte.   
47Josefin WahlbergPoetics Compagne   
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish MairtinUte.   
47Alexandra QuickSunflower   
 Hässleholms HSFokändUte.   
47Ellen SörmanBoa Island Maggie   
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny JimUte.   
47Tiffany LingVannerusGuns Firecracker   
 Ranarps RKMinotauros - Son of a GunUte.   
47Frida SälleAmadeus   
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af LangesmindeUte.   
47Moa RautenbergRasmus på Luffen   
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - GangsterUte.   
47Matilda LeemanCigar   
 LaholmsortenOkänd - OkändUte.   
47Othilia PeterssonOdyne   
 Jump Club RSFTopasUte.   
 Li FrantzNilssonPierrot   
 Snapphanarnas RFOkänd - Okänd    
 Felicia SvenssonCappagh More   
 Mörrums RF     
 Victoria DeringEpi   
 Billdals RK     
 Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy   
 Flyinge RFOkänd    
 Lovisa AhlmEvita II   
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan    
 Hedvig DanielssonMillennium Beautie   
 Karlskrona LyckåWestside Fred    
 Felicia ThuressonEdenside Nikko   
 Kalmar HästspHSKOkänd - Okänd    
 Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164   
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet    
 Isabelle KarlssonDonja   
 Uddevalla RFOkänd    
 Elvira HenningssonTorindo   
 Uddevalla RFOkänd    
 Nicole KarlssonAreno   
 Uddevalla RFOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Ellen LarssonBysen  
 Fjälkestads RKOkänd - Ekelunds Bingo1253,30
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba LarssonHeartbreaker   
 Flyinge RFOkänd - Okänd050,75027,00
2Klara SvenssonMunsboro Spirit   
 Bergs HästklubbOkänd053,64033,28
3Linn HermanssonGolden Star   
 Kungsbacka RKOkänd048,53036,31
4Ebba RodhelindTuffa Victor   
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel052,46038,28
 
5Jens MagnussonLittle General   
 Orust RidklubbOkänd051,22139,61
6Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo   
 Mölndals RKOkänd051,82432,75
7Inez ÖrneborgBlack Magic   
 Varbergs RKOkänd - Okänd048,101044,38
8Emma SwerreMaster Mind   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd048,52Ute. 
9Saga SöderquistKulltorps Yrrol   
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel859,68  
10Nicholai HollesenNibe´s Aladdin   
 Östadkulle RKokänd - okänd861,60  
11Julia LindströmAlfatima   
 Frosta RFTim - Wärnanäs SigillUte.   
11Saga SöderquistFlying Dragon   
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - DitoUte.   
11Maja FriskSvenssonHappy   
 Vetlandaortens RFokänd - okändUte.   
11Matilda PeterssonGreta Garbo   
 Vikbolandets RFOkänd - OkändUte.   
11Hanna ErikssonLawendel   
 Jönköpings FKPartner - PortUte.   
 Frida MårtenssonBetty Boop   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
27 anmälda, 22 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sandra HanssonDon Corleone   
 Helsingborgs FRKokänd051,72029,72
2Jennie MagnusonTalent   
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie049,73030,50
3Elin ÖrneborgDr Giggles   
 Varbergs RKOkänd - Okänd053,03033,48
4Ebba JohanssonMunsboro Destiny   
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND056,78035,01
5Matilda OsbeckDream Boy   
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar054,15036,67
6Felicia HultbergIaloubets Mini Me   
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd051,01433,39
 
7Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm   
 Hamre RidklubbOkänd059,32542,91
8Karin EnetjärnMoonlight Maniak   
 Östra Sörmlands LOkänd048,26837,97
9Moa RautenbergMio   
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF053,261045,63
10Emelie SvenssonSligo Pass   
 Grevagårdens RFOkänd446,00  
11Emelie SvenssonThe Masters Lady   
 Grevagårdens RFOkänd446,42  
12Helga HesselmarEiluns Winni   
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet450,63  
13My BergdahlPoetic Annie   
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC452,58  
14Sandra HanssonHip Hop   
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox454,92  
15Emelie ZakrissonBergwei Iris   
 Varbergs RKPrins Alfred462,56  
16Ellen JohanssonAlfa   
 Fjärås HoppryttareOkänd844,71  
17Elin ÖrneborgDoerak   
 Varbergs RKOkänd - Okänd853,26  
18Cecilia LeemanAniracs Viktor   
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 1588Ute.   
18Maja StenkilssonHoffValco   
 Hylte RFRalph - Kantjes RonaldoUte.   
18Molly ArvidssonHigh Ideal   
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs OrionUte.   
18Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167   
 Skogslottens RFCorso - ValentinoUte.   
18Saga SöderquistStar Yatzy   
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWMUte.   
 Isabelle KarlssonSnow Flake   
 Uddevalla RFOkänd    
 Frida MårtenssonDesdemona   
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro    
 Emma SwerreFunky Donkey   
 DagstorpsortenOkänd    
 Josefin CarlsenOtchiba   
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown    
 Isabelle KarlssonLittle Larry   
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
34 anmälda, 28 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linn KeszeiGood Looking   
 Fjärås HoppryttareOkänd051,42029,97
2Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet   
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice052,25031,41
3KarlJakob IngvarssonWestern Blaze   
 Varbergs RKokänd - okänd051,78035,83
4Moa RautenbergKillmaryl Pride   
 Halmstads FKokänd - okänd053,96139,46
5KarlPhilip IngvarssonAlexander   
 Varbergs RKOkänd - Okänd054,68139,60
6Sara AnderssonNathan   
 VästerviksortenNobelprinz048,16431,93
7Stephie WatsonPoetic Brummelisa   
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd053,77437,29
 
8Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd051,57940,41
9Anna SörmanSweet Bacardi   
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF056,73Ute. 
9Stephie WatsonPoetic Joyce   
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus047,76Ute. 
11Matilda EvertssonTullamore Dew   
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim446,52  
12Felicia KirchhoffFantastico   
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster449,42  
13Cecilia SettergrenMosstown Colaman   
 Bergs Hästklubbokänd449,70  
14KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad   
 Varbergs RKOkänd451,29  
15Jannica StefanssonCremully French Connection   
 Helsingborgs FRKOkänd451,55  
16Isabelle AxteliusTop Kiss Me   
 Laholmsortenokänd - okänd452,32  
17KarlJakob IngvarssonKings Starwill   
 Varbergs RKOkänd - Okänd452,73  
18Frida SälleAmadeus   
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde453,64  
19Emelie ZakrissonMisty   
 Varbergs RK 669,68  
20Helene EmondMinigårdens Mowgli   
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox849,01  
21Felicia HultbergLong Beach Lady   
 Helsingborgs FRKOkänd849,57  
22Grim StjerndahlGelnito   
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho852,61  
23Tiffany LingVannerusViander Littleton   
 Ranarps RKVivaldi - Durello1248,71  
24Erik StenkilssonHoffVellino Flight   
 Hylte RFOkänd1251,78  
25Isabelle AxteliusEquus Queen   
 LaholmsortenFlyinge Artist - MaratonUtg.   
25Freja McDowellDream Girl   
 Helsingborgs FRKOkändUte.   
25Tiffany LingVannerusGuns Firecracker   
 Ranarps RKMinotauros - Son of a GunUte.   
25Victoria LindenSpanish Point   
 Billdals RKOkändUte.   
 Felicia ThuressonEdenside Nikko   
 Kalmar HästspHSKOkänd - Okänd    
 Alma BjörklundMr.Ginger   
 Lillhagens RK     
 Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy   
 Flyinge RFOkänd    
 Hedvig DanielssonMillennium Beautie   
 Karlskrona LyckåWestside Fred    
 Johanna TörnqvistBolchoi   
 Stålebo RKokänd    
 Alma BjörklundSome Man For One Man   
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
23 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Stephanie NordhTrestenas Prozit  
 Lillhagens RKStackarps Billbau - Kirby Cane Grayling045,47
2Maja FriskSvenssonHappy  
 Vetlandaortens RFokänd - okänd049,28
3Alexandra DeringSörgårns Cindy  
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB050,46
4Martina WallentinTörnblommesländan  
 Vellinge HSF 052,39
 
5Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter  
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist052,62
6Linnea LydènFridolf II  
 Ystad RidklubbDito RW75 - Ekelunds Bingo RW 19053,09
7Pontus SöderlindhSimba  
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy057,29
8Hanna ErikssonLawendel  
 Jönköpings FKPartner - Port449,13
10Emelie GrönbergOliver  
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie468,72
11Saga SöderquistLina IV  
 Vetlandaortens RFDito RW - Chivas Regal468,79
12Jennifer JonssonMoby Dick  
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RW474,69
13Fanny GötessonKulltorps Batman  
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng475,11
14Ylva SelanderAli Khan  
 Råby RidklubbAli Paragraf - JupiterUte. 
14Nils Viggo BjörklundSprite Light  
 Lillhagens RKLobsang RNF - KvickmanUte. 
14Nicholai HollesenLille Willy  
 Östadkulle RKokändUte. 
 Frida MårtenssonDaggkåpa  
 Vellinge HSFOkänd  
 Julia FredholmHembys Master Whisper  
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF  
 Clara HornbekTai-Pan  
 Malmö Civilaokänd - okänd  
 Sanna Ingren-OhlssonGold Fever  
 Flyinge RFOkänd - Okänd  
 Filippa AnderssonBrodals Ellroy  
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master  
 Emelie GrönbergGreta  
 Flyinge RFokänd - okänd  
 Frida MårtenssonBetty Boop  
 Vellinge HSFOkänd - Okänd  
 Julia FredholmRock It  
 Helsingborgs FRKokänd - okänd  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Julia LindströmNanwas Bandit  
 Frosta RFEbonit - O´BajabUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
38 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Antonia AnderssonClements Morgan  
 Hästhagens RFOkänd045,13
2Stephanie NordhCopper Caramel  
 Lillhagens RKOkänd046,26
3Linnea ErikssonBon Jovi  
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd046,61
4Louise PerssonSweet Sue  
 Hässleholms HSFDon xx047,68
5Nathalie LindhDrimneen Jasmine  
 Fjärås HoppryttareOkänd047,75
6Josefine MöllbrantAlex  
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd048,07
7Elin OscarssonCarlows Cinzano  
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd048,78
8Linn HermanssonHembys Laertes  
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF049,47
 
9Thess GanzAnderssonAmazing Grace  
 Ystad RidklubbOkänd049,69
10Caroline AnderssonSörbys U Yellow  
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes Boy050,26
11Emelie GrönbergOliver  
 Flyinge RFSyson ox050,59
12Ida GangeforsÄngsgårdens Dylan  
 DagstorpsortenSörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88050,82
13Theodora DörringRockfield Boy  
 Harplinge RKOkänd052,71
14Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea  
 Flyinge RF 052,73
15Julia JanssonBabette  
 Kungsbacka RKOkänd053,41
16Alexandra DeringLittle Wonder  
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd053,48
17Jennie MagnusonTalent  
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie443,48
18Oscar UngerSolar Eclipse  
 Lillhagens RKOkänd - Okänd455,80
19Matilda PeterssonNosy Nobby  
 Vikbolandets RFNature Boy - Traumfürst457,50
20Sanne RumpunenRonja  
 Hylte RFStain Fritz457,91
21Nils Viggo BjörklundPhalcon  
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan459,60
22Matilda ElmCaramba  
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd461,86
23Anna SkårbergBeauford Lass  
 Billdals RKOkänd471,88
24Lina WahlbergDahlåkras Cosmos  
 Råby RidklubbWärnanäs Peng - Fagerås Eros869,27
25Ellen JohanssonPoetic Byron  
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC997,72
26Klara SvenssonMunsboro Sniper  
 Bergs Hästklubb 1380,26
27Ebba JohanssonMunsboro Matthew  
 Hamre RidklubbOkänd2474,33
28Molly ArvidssonHigh Ideal  
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs OrionUte. 
28Alice BjörkhillVicky Tölo  
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWMUte. 
28Saga SöderquistMidnight Dancer  
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs PengUte. 
28Felicia OttossonLingårdens Amadeus  
 Snapphanarnas RFSörbys Magnific - Leedes BoyUte. 
28Natalie HedmanKarlssonPina Colada  
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale TiberiusUte. 
 Clara HornbekLittle Finnigan  
 Malmö CivilaLeam Finnigan - Okänd  
 Malin WallgrenPajotter van het Schietshof  
 Billdals RKBerkhofs Sunlight  
 Frida MårtenssonThe Minestral  
 Vellinge HSFOkänd - Okänd  
 Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder  
 Staffanstorps RSFThunderball  
 Frida MårtenssonDesdemona  
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro  
 Clara HornbekCeltic Ash  
 Malmö CivilaOkänd  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
66 anmälda, 53 startande, 14 placerade
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Julia GsonGolden Extra  
 Ängelholms RFOkänd - Okänd045,01
2Josefine MöllbrantMayhap  
 Helsingborgs FRKJaspis - Aydin ox FA 102/85045,47
3Lisa EliassonHattrick Jim  
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo047,43
4Elin WahrburgMultie Power  
 Helsingborgs FRK 047,84
5Lina ClaessonBawn Ark Boy  
 Lillhagens RKOkänd - Okänd048,02
6Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee  
 Jump Club RSFOkänd048,71
7Matilda JönssonBumble Bee  
 LaholmsortenRastell - Little Boy049,48
8Sanna AnderssonBoy  
 Susedalens K&RKOkänd050,12
9Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep  
 Bergs HästklubbOkänd050,28
10Elin EdbergZac  
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd052,12
11Felicia KirchhoffHejzan  
 Helsingborgs FRKPommac - Shirleys Thunderbell052,29
12Amanda BergmanGoldwin  
 Varbergs RKOkänd052,69
13Emil GlambeckDiana  
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 454052,79
14Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet  
 Varbergs RKokänd053,66
 
15Antonia AnderssonQuite Z  
 Hästhagens RFQuat Sous054,82
16Elin MuntzingGarden Mac  
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 662057,15
17Antonia AnderssonGood Time Girl  
 Hästhagens RFIm Little Big Time057,26
18Kristina WargTouch The Stars  
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd057,28
19Alexandra QuickAnjershof Riccardo  
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx057,93
20Maja StigssonMiconela  
 Glimma RFBonafide RW 83 - caracas 403446,28
21Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi  
 Särö RFOkänd447,28
22Cecilia SettergrenMosstown Colaman  
 Bergs Hästklubbokänd447,81
23Emy KristenssonNirvana  
 Frosta RF 448,66
24Grim StjerndahlGelnito  
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho449,52
25Cecilia NilssonMunsboro Supreme  
 Vinslövs RFOkänd450,07
26Caroline LandgrenRendy  
 Lillhagens RKOkänd450,12
27Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet  
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice450,83
28Antonia AnderssonRoxana  
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy452,11
29Jennifer RoosEnghöjs Macneal  
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot453,28
30Mathilda LindskogAttyrory VF  
 Lillhagens RKokänd453,54
31Ellen SörmanBoa Island Maggie  
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim454,83
32Matilda StigssonHighland Spirit  
 Glimma RFOkänd - Okänd455,28
33Ellinor Eke-GöranssonMustafo  
 Kullabygdens RFOkänd455,60
34Alexandra QuickRoys Revange  
 Hässleholms HSFokänd - okänd474,38
35Moa RautenbergRasmus på Luffen  
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster475,28
36Mathilda LindskogKnipper  
 Lillhagens RKOkänd581,90
37Ida NilssonBlackie  
 Vetlandaortens RF 846,30
38Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining  
 Östra Sörmlands LOkänd855,48
39Thess GanzAnderssonMin Gardena  
 Ystad RidklubbDito - Rastell862,49
40Emy KristenssonBlack Trump  
 Frosta RFOkänd864,84
41Michelle JönssonCarmen  
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xx865,27
42Ida LarssonPecinas Safir  
 RingsjöortenGentleman - Ballerino866,77
43Helene EmondMinigårdens Mowgli  
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox871,30
44Linnea ErikssonTin Tin  
 Tingsryds RR&KKOkänd - Okänd872,16
45Alexandra QuickSunflower  
 Hässleholms HSFokänd877,51
46Felicia StåhlRose Mari  
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd1255,11
47Othilia PeterssonOdyne  
 Jump Club RSFTopasUte. 
47Matilda LeemanCigar  
 LaholmsortenOkänd - OkändUte. 
47Victoria DeringEpi  
 Billdals RK Ute. 
47Othilia PeterssonMiss Dixie 4  
 Jump Club RSFOkändUte. 
47Josefin WahlbergPoetics Compagne  
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish MairtinUte. 
47Kristina WargWild at Heart T  
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - BelliniUte. 
47Victoria Eke-GöranssonRoman  
 Ängelholms RFOkändUte. 
 Maria Birch-JensenBoy George  
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd  
 Thess GanzAnderssonSafira 7  
 Ystad RidklubbOkänd  
 Freja McDowellDream Girl  
 Helsingborgs FRKOkänd  
 Magda BengtssonOld Del Boy  
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight  
 Isabelle KarlssonDonja  
 Uddevalla RFOkänd  
 Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164  
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet  
 Lovisa AhlmEvita II  
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan  
 Nicole KarlssonKalico Red  
 Uddevalla RFokänd  
 Frida DahlgrenWesaborgs Tziam Boy  
 Lillhagens RKPoetic Justice - Blue Chief  
 Hedvig DanielssonMillennium Beautie  
 Karlskrona LyckåWestside Fred  
 Elvira HenningssonTorindo  
 Uddevalla RFOkänd  
 Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy  
 Flyinge RFOkänd  
 Julia CarlssonMiss Aratoss  
 Frosta RFAratoss - Limes Double S  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
31 anmälda, 25 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Saga SöderquistKulltorps Yrrol   
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel067,92031,87
2Emma SwerreMaster Mind   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd066,01034,29
3Martina WallentinTörnblommesländan   
 Vellinge HSF 063,30035,47
4Hanna ErikssonLawendel   
 Jönköpings FKPartner - Port067,42037,07
5Jens MagnussonLittle General   
 Orust RidklubbOkänd066,83037,76
6Ebba NordströmGrey Bray   
 Malmö CivilaOkänd066,73431,90
7Stephanie NordhTrestenas Prozit   
 Lillhagens RKStackarps Billbau - Kirby Cane Grayling054,67439,60
 
8Klara SvenssonMunsboro Spirit   
 Bergs HästklubbOkänd067,11847,46
9Matilda PeterssonGreta Garbo   
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd460,99  
10Linnea LydènFridolf II   
 Ystad RidklubbDito RW75 - Ekelunds Bingo RW 19462,38  
11Inez ÖrneborgBlack Magic   
 Varbergs RKOkänd - Okänd462,44  
12Linn HermanssonGolden Star   
 Kungsbacka RKOkänd466,64  
13Ebba LarssonHeartbreaker   
 Flyinge RFOkänd - Okänd467,26  
14Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo   
 Mölndals RKOkänd473,51  
15Erica AnderssonCottage Lad   
 Ranarps RKOkänd477,60  
16Clara HornbekTai-Pan   
 Malmö Civilaokänd - okänd481,93  
17Ebba RodhelindTuffa Victor   
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel881,40  
18Eneas HållstenRed Beauty   
 Hemseortens RKokänd - okänd2881,01  
19Julia LindströmAlfatima   
 Frosta RFTim - Wärnanäs SigillUte.   
19Jackie GeorgssonOwen Roe   
 Vellinge HSFOkändUte.   
19Jennifer JonssonMoby Dick   
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RWUtg.   
19Emelie GrönbergOliver   
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc KenzieUte.   
19Alexandra DeringSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSBUte.   
19Fanny GötessonKulltorps Batman   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs PengUtg.   
19Nicholai HollesenNibe´s Aladdin   
 Östadkulle RKokänd - okändUte.   
 Saga SöderquistFlying Dragon   
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito    
 Julia FredholmRock It   
 Helsingborgs FRKokänd - okänd    
 Frida MårtenssonDaggkåpa   
 Vellinge HSFOkänd    
 Filippa AnderssonBrodals Ellroy   
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master    
 Frida MårtenssonBetty Boop   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 Julia FredholmHembys Master Whisper   
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
63 anmälda, 53 startande, 14 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Tiffany LingVannerusAmigo   
 Ranarps RKOkänd064,62030,66
2Emelie NordströmBabog Dubh   
 Malmö CivilaOkänd - Okänd067,29033,47
3Emma SwerreFunky Donkey   
 DagstorpsortenOkänd069,87035,55
4Matilda JönssonFlip Machine   
 LaholmsortenOkänd072,41035,92
5Louise SjöqvistIndependent Miss   
 Stora Lundby RKOkänd062,69036,03
6Elin ÖrneborgDr Giggles   
 Varbergs RKOkänd - Okänd068,29036,28
7Ebba JohanssonMunsboro Destiny   
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND074,83038,41
8Julia JanssonBabette   
 Kungsbacka RKOkänd069,74040,41
9Clara HornbekCeltic Ash   
 Malmö CivilaOkänd063,50431,99
10Jennie MagnusonTalent   
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie063,93432,29
11Theodora DörringRockfield Boy   
 Harplinge RKOkänd064,80437,29
12Amanda BergmanSceilig Siofra   
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill068,89834,67
13Karin EnetjärnMoonlight Maniak   
 Östra Sörmlands LOkänd066,48837,63
14Stephanie NordhCopper Caramel   
 Lillhagens RKOkänd064,74950,27
 
15Emelie SvenssonThe Masters Lady   
 Grevagårdens RFOkänd460,96  
16Ebba NordströmIvanhoe IV   
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43465,90  
17Alexandra DeringLittle Wonder   
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd466,08  
18My BergdahlPoetic Annie   
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC466,99  
19Moa RautenbergMio   
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF468,87  
20Oscar UngerSolar Eclipse   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd469,97  
21Emelie ZakrissonBergwei Iris   
 Varbergs RKPrins Alfred470,97  
22Sandra HanssonDon Corleone   
 Helsingborgs FRKokänd471,12  
23Sandra HanssonHip Hop   
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox472,04  
24Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm   
 Hamre RidklubbOkänd473,28  
25Michelle WallentinBritze   
 Vellinge HSFGranat - Nantano862,96  
26Nathalie LindhDrimneen Jasmine   
 Fjärås HoppryttareOkänd864,67  
27Thess GanzAnderssonAmazing Grace   
 Ystad RidklubbOkänd865,03  
28Felicia HultbergIaloubets Mini Me   
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd866,99  
29Elin AnderssonKildavin For Real   
 VästerviksortenOkänd - Okänd869,29  
30Julia BjörkhillTemple Attica   
 Sydslättens RFPoetic Justice869,41  
31Helga HesselmarEiluns Winni   
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet870,25  
32Alice BjörkhillVicky Tölo   
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM874,44  
33Matilda OsbeckDream Boy   
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar881,29  
34Ellen JohanssonAlfa   
 Fjärås HoppryttareOkänd1262,73  
35Emelie SvenssonSligo Pass   
 Grevagårdens RFOkänd1264,30  
36Maria Birch-JensenNygaards Fölfod   
 Helsingborgs FRKBauneleys Dipper1664,82  
37Martina NyhlenHembys Ronaldo   
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ1673,14  
38Lina WahlbergDahlåkras Cosmos   
 Råby RidklubbWärnanäs Peng - Fagerås ErosUte.   
38Elin ÖrneborgDoerak   
 Varbergs RKOkänd - OkändUte.   
38Saga SöderquistStar Yatzy   
 Vetlandaortens RFStar Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWMUte.   
38Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea   
 Flyinge RF Ute.   
38Elin OscarssonCarlows Cinzano   
 Vetlandaortens RFOkänd - OändUte.   
38Maja StenkilssonHoffValco   
 Hylte RFRalph - Kantjes RonaldoUte.   
38Cecilia LeemanAniracs Viktor   
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 1588Ute.   
38Fredrika Tidman ElmeEklyckans Kamino   
 Ljunits-Herrestads RBreccles Minstrel Boy - Mr CharmUte.   
38Emelie GrönbergOliver   
 Flyinge RFSyson oxUte.   
38Victoria GsonNecho   
 Ängelholms RFMacho - BubblyUte.   
38Theresia AnderssonClements Morgan   
 Hästhagens RFOkändUte.   
38Madelene LööfMarrondales O´Connor RNF 167   
 Skogslottens RFCorso - ValentinoUte.   
38Ida GangeforsÄngsgårdens Dylan   
 DagstorpsortenSörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88Ute.   
38Molly ArvidssonHigh Ideal   
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs OrionUte.   
38Clara HornbekLittle Finnigan   
 Malmö CivilaLeam Finnigan - OkändUte.   
38Saga SöderquistMidnight Dancer   
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs PengUte.   
 Isabelle KarlssonSnow Flake   
 Uddevalla RFOkänd    
 Frida MårtenssonDesdemona   
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro    
 Natalie HedmanKarlssonPina Colada   
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius    
 Josefine MöllbrantAlex   
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd    
 Louise PerssonSweet Sue   
 Hässleholms HSFDon xx    
 Matilda ElmCaramba   
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd    
 Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder   
 Staffanstorps RSFThunderball    
 Josefin CarlsenOtchiba   
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown    
 Isabelle KarlssonLittle Larry   
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd    
 Frida MårtenssonThe Minestral   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
Ridsport Ponny Cup
70 anmälda, 61 startande, 16 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara AnderssonNathan   
 VästerviksortenNobelprinz063,63032,17
2Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi   
 Särö RFOkänd066,12034,47
3KarlJakob IngvarssonWestern Blaze   
 Varbergs RKokänd - okänd070,93034,63
4Isabelle AxteliusTop Kiss Me   
 Laholmsortenokänd - okänd070,27036,74
5Felicia KirchhoffFantastico   
 Helsingborgs FRKOuzo xx - Cefn Choirmaster066,61037,10
6Linn KeszeiGood Looking   
 Fjärås HoppryttareOkänd068,57433,77
7Moa RautenbergKillmaryl Pride   
 Halmstads FKokänd - okänd068,26435,25
8Elin WahrburgMultie Power   
 Helsingborgs FRK 066,28436,39
9Magda BengtssonOld Del Boy   
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight063,33437,27
10Emma MuntzingDe La Marcos Oliver   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Rocky 770070,01441,94
11KarlPhilip IngvarssonAlexander   
 Varbergs RKOkänd - Okänd071,27839,76
12Julia GsonGolden Extra   
 Ängelholms RFOkänd - Okänd461,79  
13Amanda OscarssonThe Fancyman   
 Vetlandaortens RFOkänd - okänd463,05  
14Johanna TörnqvistBolchoi   
 Stålebo RKokänd463,90  
15Emelie NordströmTanagra   
 Malmö CivilaNorton dela Bonerie466,00  
16Matilda EvertssonTullamore Dew   
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim466,94  
 
17Jannica StefanssonCremully French Connection   
 Helsingborgs FRKOkänd467,16  
18Grim StjerndahlGelnito   
 Ljunits-Herrestads RGregory - Matcho467,28  
19Alma BjörklundSome Man For One Man   
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444467,44  
20Natalie ErikssonTipperary   
 Tingsryds RR&KKOkänd467,84  
21Sara NilssonLady Atheene   
 Östra Göinge RFokänd468,11  
22Stephie WatsonPoetic Brummelisa   
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd469,74  
23KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad   
 Varbergs RKOkänd471,00  
24Isabelle AxteliusEquus Queen   
 LaholmsortenFlyinge Artist - Maraton471,76  
25Antonia AnderssonQuite Z   
 Hästhagens RFQuat Sous479,14  
26Kristina WargWild at Heart T   
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini688,08  
27Felicia HultbergLong Beach Lady   
 Helsingborgs FRKOkänd865,50  
28Tiffany LingVannerusViander Littleton   
 Ranarps RKVivaldi - Durello866,27  
29Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie   
 Vinslövs RFokänd - okänd869,59  
30Grim StjerndahlFlammabyggets Hamlet   
 Ljunits-Herrestads RPoetic Justice869,94  
31Frida SälleAmadeus   
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af Langesminde870,61  
32Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd872,04  
33Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee   
 Jump Club RSFOkänd875,53  
34Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd876,93  
35Stephie WatsonPoetic Joyce   
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus881,42  
36Thess GanzAnderssonMin Gardena   
 Ystad RidklubbDito - Rastell1261,67  
37Amanda OscarssonProud   
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater1262,30  
38Cecilia SettergrenMosstown Colaman   
 Bergs Hästklubbokänd1265,27  
39Felicia StåhlRose Mari   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd1267,30  
40Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet   
 Varbergs RKokänd1268,43  
41Sanna AnderssonBoy   
 Susedalens K&RKOkänd1271,51  
42KarlJakob IngvarssonKings Starwill   
 Varbergs RKOkänd - Okänd1271,73  
43Elin WahrburgDominique   
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 4551489,28  
44Linnea LeganderPoetic Bianca   
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd1665,62  
45Erik StenkilssonHoffVellino Flight   
 Hylte RFOkänd1668,29  
46Victoria LindenSpanish Point   
 Billdals RKOkänd1783,91  
47Jennifer RoosEnghöjs Macneal   
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot2077,96  
48Freja McDowellDream Girl   
 Helsingborgs FRKOkändUte.   
48Antonia AnderssonGood Time Girl   
 Hästhagens RFIm Little Big TimeUte.   
48Cecilia NilssonMunsboro Supreme   
 Vinslövs RFOkändUtg.   
48Felicia HultbergSolo Diamond   
 Helsingborgs FRKCreggan DiamondUtg.   
48Michelle JönssonCarmen   
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xxUte.   
48Emelie ZakrissonMisty   
 Varbergs RK Ute.   
48Louise KristianssonTricias Lad   
 Västerviksortenokänd - okändUte.   
48Victoria Eke-GöranssonRoman   
 Ängelholms RFOkändUte.   
48Fanny NikolouzosMy Golden Champ   
 Stålebo RKOkändUte.   
48Helene EmondMinigårdens Mowgli   
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar oxUtg.   
48Anna SörmanSweet Bacardi   
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNFUte.   
48Ida LarssonPecinas Safir   
 RingsjöortenGentleman - BallerinoUte.   
48Alma BjörklundMr.Ginger   
 Lillhagens RK Ute.   
48Amanda BergmanGoldwin   
 Varbergs RKOkändUte.   
 Mathilda LindskogKnipper   
 Lillhagens RKOkänd    
 Nicole KarlssonAreno   
 Uddevalla RFOkänd    
 Josefine MöllbrantMayhap   
 Helsingborgs FRKJaspis - Aydin ox FA 102/85    
 Hedvig DanielssonMillennium Beautie   
 Karlskrona LyckåWestside Fred    
 Frida DahlgrenWesaborgs Tziam Boy   
 Lillhagens RKPoetic Justice - Blue Chief    
 Othilia PeterssonOdyne   
 Jump Club RSFTopas    
 Thess GanzAnderssonSafira 7   
 Ystad RidklubbOkänd    
 Tiffany LingVannerusGuns Firecracker   
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun    
 Mathilda LindskogAttyrory VF   
 Lillhagens RKokänd    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Maja FriskSvenssonHappy   
 Vetlandaortens RFokänd - okänd044,28424,75
2Hanna ErikssonLawendel   
 Jönköpings FKPartner - Port450,47  
 
3Nicholai HollesenLille Willy   
 Östadkulle RKokänd456,61  
4Eneas HållstenRed Beauty   
 Hemseortens RKokänd - okänd559,45  
5Jennifer JonssonMoby Dick   
 DagstorpsortenDito RW - Coed Coch Targed RWUtg.   
5Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW109   
 Frosta RFPaddock Carmargue - Wärnanäs PengUtg.   
5Nils Viggo BjörklundSprite Light   
 Lillhagens RKLobsang RNF - KvickmanUte.   
5Eneas HållstenBreeze   
 Hemseortens RKOkänd - okändUte.   
 Frida MårtenssonDaggkåpa   
 Vellinge HSFOkänd    
 Sanna Ingren-OhlssonGold Fever   
 Flyinge RFOkänd - Okänd    
 Julia FredholmRock It   
 Helsingborgs FRKokänd - okänd    
 Emelie GrönbergOliver   
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
20 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Elin OscarssonCarlows Cinzano   
 Vetlandaortens RFOkänd - Oänd045,84026,16
2Linnea ErikssonBon Jovi   
 Tingsryds RR&KKOkänd - okänd046,89026,77
3Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea   
 Flyinge RF 045,48031,00
4Anna SkårbergBeauford Lass   
 Billdals RKOkänd048,55031,46
 
5Matilda JohanssonRoony   
 Munka Ljungby RKOkänd051,72428,75
6Ellen JohanssonAlfa   
 Fjärås HoppryttareOkänd042,111045,15
7Nils Viggo BjörklundPhalcon   
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan044,94Ute. 
8Ellen JohanssonPoetic Byron   
 Fjärås HoppryttarePoetic Justice - Nice-n-Easy RC442,26  
9Matilda PeterssonNosy Nobby   
 Vikbolandets RFNature Boy - Traumfürst446,44  
10Klara SvenssonMunsboro Sniper   
 Bergs Hästklubb 448,03  
11Sanne RumpunenRonja   
 Hylte RFStain Fritz455,61  
12Theresia AnderssonClements Morgan   
 Hästhagens RFOkänd848,76  
13Ebba JohanssonMunsboro Matthew   
 Hamre RidklubbOkänd1251,43  
14Maja StenkilssonHoffValco   
 Hylte RFRalph - Kantjes RonaldoUte.   
14Caroline AnderssonSörbys U Yellow   
 Susedalens K&RKSörbys Magnific - Leedes BoyUte.   
 Natalie HedmanKarlssonPina Colada   
 Fjälkestads RKPlayboy - Rosedale Tiberius    
 Amanda BergmanSceilig Siofra   
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill    
 Alexandra DeringLittle Wonder   
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd    
 Malin WallgrenPajotter van het Schietshof   
 Billdals RKBerkhofs Sunlight    
 Frida MårtenssonThe Minestral   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
47 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Tävlingsledare: Catarina Torstensson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Othilia PeterssonOdyne   
 Jump Club RSFTopas046,14027,11
2Ebba NilssonKilmoganny Flight   
 Sydslättens RFOkänd044,46029,70
3Alexandra QuickRoys Revange   
 Hässleholms HSFokänd - okänd047,83030,77
4Kristina WargTouch The Stars   
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd047,44030,91
5Matilda JönssonBumble Bee   
 LaholmsortenRastell - Little Boy049,50031,32
6Alexandra QuickAnjershof Riccardo   
 Hässleholms HSFAnjershof Rocky - Cocky Dundas xx050,27031,41
7Alexandra QuickSunflower   
 Hässleholms HSFokänd050,15031,43
8Cecilia SettergrenMosstown Colaman   
 Bergs Hästklubbokänd044,95426,64
9Lina ClaessonBawn Ark Boy   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd044,57427,69
10Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd046,40427,92
 
11Elin MuntzingMy Cousin Blaw Dee   
 Jump Club RSFOkänd044,36428,67
12Helene EmondMinigårdens Mowgli   
 DagstorpsortenOrchis Morio c - Alcazar ox049,28430,60
13Emelie ZakrissonMisty   
 Varbergs RK 048,44430,71
14Anna SörmanSweet Bacardi   
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF054,01430,73
15Felicia StåhlRose Mari   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd045,68431,90
16Elin MuntzingGarden Mac   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Irco Marco 662049,43830,12
17Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd049,15832,68
18Antonia AnderssonRoxana   
 Hästhagens RFZandheuvel´s Sunny Boy443,70  
19Emy KristenssonBlack Trump   
 Frosta RFOkänd446,39  
20Lisa EliassonHattrick Jim   
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo448,94  
21Ellen SörmanBoa Island Maggie   
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim449,46  
22Felicia KirchhoffHolger   
 Helsingborgs FRKFellow - Corall-Li449,60  
23Moa RautenbergRasmus på Luffen   
 Halmstads FKCippyn Red Crusader - Gangster450,45  
24Ellinor Eke-GöranssonMustafo   
 Kullabygdens RFOkänd451,07  
25Louise KristianssonTricias Lad   
 Västerviksortenokänd - okänd561,25  
26Matilda LeemanCigar   
 LaholmsortenOkänd - Okänd841,38  
27Amanda OscarssonProud   
 Vetlandaortens RFRomeo Van T Langewater843,62  
28Karin EnetjärnMunsboro Silver Lining   
 Östra Sörmlands LOkänd845,34  
29Caroline LandgrenRendy   
 Lillhagens RKOkänd857,40  
30Ida LarssonPecinas Safir   
 RingsjöortenGentleman - Ballerino961,14  
31Emy KristenssonNirvana   
 Frosta RF 961,39  
32Emil GlambeckDiana   
 Lillhagens RKDito RW 75 - Ceylon 4541063,28  
33Lovisa KinnesonMenas Joysoff   
 Helsingborgs FRKIrco Mena - Diedron1081,62  
34Victoria Eke-GöranssonRoman   
 Ängelholms RFOkändUte.   
34Victoria DeringEpi   
 Billdals RK Ute.   
34Linnea ErikssonTin Tin   
 Tingsryds RR&KKOkänd - OkändUte.   
34Othilia PeterssonMiss Dixie 4   
 Jump Club RSFOkändUte.   
34Amanda BergmanGoldwin   
 Varbergs RKOkändUte.   
34Michelle JönssonCarmen   
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xxUte.   
34Josefin WahlbergPoetics Compagne   
 Fredshögs RSPoetic Justice - Callowfeenish MairtinUte.   
 Nicole KarlssonAreno   
 Uddevalla RFOkänd    
 Isabelle KarlssonDonja   
 Uddevalla RFOkänd    
 Elvira HenningssonTorindo   
 Uddevalla RFOkänd    
 Ida AdolfssonSkånhällas Jim TNF 164   
 Billdals RKRodlease Dancing Gold - Komet    
 Lovisa AhlmEvita II   
 Kungsbacka RKMarieton´s Jasper - Floras Hof Peter Pan    
 Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy   
 Flyinge RFOkänd    
 Nicole KarlssonKalico Red   
 Uddevalla RFokänd    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
22 anmälda, 14 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Martina WallentinTörnblommesländan   
 Vellinge HSF 053,03423,46
2Clara HornbekTai-Pan   
 Malmö Civilaokänd - okänd052,84423,82
3Alexandra DeringSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB051,86428,62
4Matilda PeterssonGreta Garbo   
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd051,38824,91
 
5Jens MagnussonLittle General   
 Orust RidklubbOkänd448,99  
6Ebba LarssonHeartbreaker   
 Flyinge RFOkänd - Okänd556,60  
7Linn HermanssonGolden Star   
 Kungsbacka RKOkänd558,42  
8Jackie GeorgssonOwen Roe   
 Vellinge HSFOkänd660,59  
9Antonia PetterssonHäggströmLords Piccolo   
 Mölndals RKOkänd661,98  
10Maja FriskSvenssonHappy   
 Vetlandaortens RFokänd - okänd850,96  
11Eneas HållstenRed Beauty   
 Hemseortens RKokänd - okänd973,96  
12Nicholai HollesenNibe´s Aladdin   
 Östadkulle RKokänd - okänd1270,72  
13Klara SvenssonMunsboro Spirit   
 Bergs HästklubbOkändUte.   
13Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW109   
 Frosta RFPaddock Carmargue - Wärnanäs PengUte.   
 Eneas HållstenBreeze   
 Hemseortens RKOkänd - okänd    
 Julia FredholmHembys Master Whisper   
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF    
 Frida MårtenssonBetty Boop   
 Vellinge HSFOkänd - Okänd    
 Emelie GrönbergOliver   
 Flyinge RFStegstedgård´s Mc Kenzie    
 Sanna Ingren-OhlssonGold Fever   
 Flyinge RFOkänd - Okänd    
 Ebba RodhelindTuffa Victor   
 RK UddenPaddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel    
 Filippa AnderssonBrodals Ellroy   
 Hässleholms HSFLinksbury Royalist - Mirth Master    
 Julia FredholmRock It   
 Helsingborgs FRKokänd - okänd    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Antonia PetterssonHäggströmHarri Potter  
 Mölndals RKpaddock camargue - linksbury royalist467,37
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
30 anmälda, 25 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Louise SjöqvistIndependent Miss   
 Stora Lundby RKOkänd049,37025,27
2Nicole HolmenLady du Paradis   
 Lillhagens RKUlm de Dumenjos050,09025,39
3Alexandra DeringLittle Wonder   
 Billdals RKPoetic Justice - Okänd051,75027,65
4Helga HesselmarEiluns Winni   
 Kullabygdens RFWindsor N - Bouquet055,04028,26
5Julia JanssonBabette   
 Kungsbacka RKOkänd050,55028,28
6Nathalie LindhDrimneen Jasmine   
 Fjärås HoppryttareOkänd053,09425,72
7Linn HermanssonHembys Laertes   
 Kungsbacka RKMiclas Activ RNF - Moon Star RNF049,80426,39
 
8Emelie SvenssonThe Masters Lady   
 Grevagårdens RFOkänd048,41426,48
9Martina NyhlenHembys Ronaldo   
 VästerviksortenSturevallens Gentleman - Miclas Activ055,05430,25
10Theresia AnderssonClements Morgan   
 Hästhagens RFOkänd048,07828,80
11Matilda JönssonFlip Machine   
 LaholmsortenOkänd055,62843,77
12Molly ArvidssonHigh Ideal   
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion048,84845,28
13Agnes BergqvistOrchid'S Jumellea   
 Flyinge RF 052,77949,63
14Oscar UngerSolar Eclipse   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd156,56  
15Moa RautenbergMio   
 Halmstads FKJolly Roger - Asso Savastro RNF157,85  
16Theodora DörringRockfield Boy   
 Harplinge RKOkänd260,69  
17Cecilia LeemanAniracs Viktor   
 LaholmsortenSilverlea Top Hat RNF - Silverlea Sea Breeze NFS 1588450,41  
18Elin AnderssonKildavin For Real   
 VästerviksortenOkänd - Okänd452,93  
19Maria Birch-JensenNygaards Fölfod   
 Helsingborgs FRKBauneleys Dipper556,31  
20Alice BjörkhillVicky Tölo   
 Sydslättens RFWärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM663,33  
21Emelie SvenssonSligo Pass   
 Grevagårdens RFOkänd854,42  
22Maja EngströmDizney Time   
 DagstorpsortenFred. Dizney RNF - Kastor RNF1078,30  
23Matilda JohanssonRoony   
 Munka Ljungby RKOkändUte.   
23Rebecca FredgardhSturevallens Caskad   
 Fredshögs RSGentleman RNF - Peregrin RNFUtg.   
23Emelie ZakrissonBergwei Iris   
 Varbergs RKPrins AlfredUte.   
 My BergdahlPoetic Annie   
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC    
 Maja StenkilssonHoffValco   
 Hylte RFRalph - Kantjes Ronaldo    
 Matilda OsbeckDream Boy   
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar    
 Josefin CarlsenOtchiba   
 Helsingborgs FRKFanhults Finish - Coed Coch Brown    
 Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder   
 Staffanstorps RSFThunderball    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
41 anmälda, 33 startande, 9 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara AnderssonNathan   
 VästerviksortenNobelprinz046,58024,29
2Johanna TörnqvistBolchoi   
 Stålebo RKokänd050,44024,91
3Nicole HolmenGolden Star   
 Lillhagens RKPoetic Justice - Chamrock052,02026,26
4Natalie ErikssonTipperary   
 Tingsryds RR&KKOkänd051,53026,98
5Antonia AnderssonGood Time Girl   
 Hästhagens RFIm Little Big Time051,90028,87
6Elin WahrburgDominique   
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 455053,91029,29
7Jannica StefanssonCremully French Connection   
 Helsingborgs FRKOkänd053,41030,10
8Nicole HolmenCoral Springs   
 Lillhagens RKDito RW - Wagner052,47425,47
9Matilda EvertssonTullamore Dew   
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh Kim052,44427,84
 
10Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd054,66531,55
11Michaela GörloffHenrikssonSenor Scilachi   
 Särö RFOkänd052,15635,96
12Tiffany LingVannerusViander Littleton   
 Ranarps RKVivaldi - Durello051,03739,55
13Stephie WatsonPoetic Brummelisa   
 LaholmsortenPoetic Justice - Okänd053,29Ute. 
14Lovisa KinnesonMenas Joysoff   
 Helsingborgs FRKIrco Mena - Diedron159,06  
15Cecilia SettergrenMosstown Colaman   
 Bergs Hästklubbokänd451,54  
16Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd452,15  
17Olivia KinnesonGo Cart   
 Helsingborgs FRKImport England452,28  
18Felicia HultbergLong Beach Lady   
 Helsingborgs FRKOkänd454,48  
19KarlJakob IngvarssonKings Starwill   
 Varbergs RKOkänd - Okänd454,55  
20Felicia StåhlRose Mari   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd455,17  
21Victoria LindenSpanish Point   
 Billdals RKOkänd455,51  
22Sanna AnderssonBoy   
 Susedalens K&RKOkänd556,72  
23Cecilia NilssonMunsboro Supreme   
 Vinslövs RFOkänd557,63  
24Alma BjörklundMr.Ginger   
 Lillhagens RK 661,91  
25Helena Kroghen AdalsteinsdottirComet   
 Varbergs RKokänd850,37  
26Magda BengtssonOld Del Boy   
 DagstorpsortenWestside Mirah - Aran Flight851,15  
27Alexandra QuickRoys Revange   
 Hässleholms HSFokänd - okänd972,99  
28Elin EdbergZac   
 Tingsryds RR&KKSmall xx - Okänd1373,28  
29Ellen SörmanBoa Island Maggie   
 Svarttorps RSCorbally Star - Dunlewey Sonny Jim1757,54  
30Felicia HultbergSolo Diamond   
 Helsingborgs FRKCreggan DiamondUte.   
30Michelle JönssonCarmen   
 Willands RFFredriksbergs Esa - Hills Double xxUte.   
30Olivia KinnesonDire Straits B   
 Helsingborgs FRKDornick B - ConqvistadorUte.   
30Antonia AnderssonQuite Z   
 Hästhagens RFQuat SousUte.   
 Louise KristianssonTricias Lad   
 Västerviksortenokänd - okänd    
 Fanny NikolouzosMy Golden Champ   
 Stålebo RKOkänd    
 Emelie ZakrissonMisty   
 Varbergs RK     
 Linn KeszeiGood Looking   
 Fjärås HoppryttareOkänd    
 Amanda IngrenOhlsonFlowerhill Timmy   
 Flyinge RFOkänd    
 Hedvig DanielssonMillennium Beautie   
 Karlskrona LyckåWestside Fred    
 Linnea LeganderPoetic Bianca   
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd    
 Emma MuntzingDe La Marcos Oliver   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Rocky 770    
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Preliminär
MSV A Kat C+D
32 anmälda, 25 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba JohanssonMunsboro Destiny   
 Hamre RidklubbOKÄND - OKÄND057,95039,99
2Matilda OsbeckDream Boy   
 Kungsbacka RKDaniel - Don Juan Heerschwar054,65141,62
3My BergdahlPoetic Annie   
 Djursholms RKPoetic Justice - Nice-n-Easy RC053,85142,16
4Elin ÖrneborgDr Giggles   
 Varbergs RKOkänd - Okänd044,02142,52
5Tiffany LingVannerusAmigo   
 Ranarps RKOkänd055,09435,30
6Emelie NordströmBabog Dubh   
 Malmö CivilaOkänd - Okänd056,27437,00
7Amanda BergmanSceilig Siofra   
 Varbergs RKDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill056,28543,39
 
8Jennie MagnusonTalent   
 Halmstads FKWaterhofs Pretendent - Rikkie052,34838,29
9Emma SwerreFunky Donkey   
 DagstorpsortenOkänd054,68958,04
10Clara HornbekCeltic Ash   
 Malmö CivilaOkänd448,37  
11Nicole HolmenLady du Paradis   
 Lillhagens RKUlm de Dumenjos452,76  
12Felicia HultbergIaloubets Mini Me   
 Helsingborgs FRKIaloubet de florys - okänd454,35  
13Sandra HanssonDon Corleone   
 Helsingborgs FRKokänd455,01  
14Fredric KamenskyMunsboro Snowstorm   
 Hamre RidklubbOkänd459,62  
15Michelle WallentinBritze   
 Vellinge HSFGranat - Nantano852,66  
16Sandra HanssonHip Hop   
 Helsingborgs FRKPommac - El Hiko ox876,29  
17Ellen JohanssonAlfa   
 Fjärås HoppryttareOkänd1250,04  
18Karin EnetjärnMoonlight Maniak   
 Östra Sörmlands LOkänd1252,14  
19Julia BjörkhillTemple Attica   
 Sydslättens RFPoetic Justice1572,90  
20Elin ÖrneborgDoerak   
 Varbergs RKOkänd - OkändUte.   
20Clara HornbekLittle Finnigan   
 Malmö CivilaLeam Finnigan - OkändUte.   
20Fredrika Tidman ElmeEklyckans Kamino   
 Ljunits-Herrestads RBreccles Minstrel Boy - Mr CharmUte.   
20Ebba NordströmIvanhoe IV   
 Malmö CivilaHöjmarkens Ikaros - Kastor RNF 43Ute.   
20Maja EngströmDizney Time   
 DagstorpsortenFred. Dizney RNF - Kastor RNFUte.   
20Rebecca FredgardhSturevallens Caskad   
 Fredshögs RSGentleman RNF - Peregrin RNFUte.   
 Emelie ZakrissonBergwei Iris   
 Varbergs RKPrins Alfred    
 Isabelle KarlssonLittle Larry   
 Uddevalla RFLobeen Larry - Okänd    
 Frida MårtenssonDesdemona   
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro    
 Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder   
 Staffanstorps RSFThunderball    
 Nathalie LindhDrimneen Jasmine   
 Fjärås HoppryttareOkänd    
 Maria Birch-JensenNygaards Fölfod   
 Helsingborgs FRKBauneleys Dipper    
 Isabelle KarlssonSnow Flake   
 Uddevalla RFOkänd    
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Preliminär
MSV A Kat C+D
22 anmälda, 21 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1KarlJakob IngvarssonWestern Blaze   
 Varbergs RKokänd - okänd056,51038,27
2Nicole HolmenGolden Star   
 Lillhagens RKPoetic Justice - Chamrock055,30433,59
3KarlPhilip IngvarssonLittle Irish Lad   
 Varbergs RKOkänd056,19440,12
4Moa RautenbergKillmaryl Pride   
 Halmstads FKokänd - okänd058,68441,28
5Antonia AnderssonGood Time Girl   
 Hästhagens RFIm Little Big Time056,10441,75
6KarlJakob IngvarssonKings Starwill   
 Varbergs RKOkänd - Okänd054,26443,00
 
7Alma BjörklundSome Man For One Man   
 Lillhagens RKAshfield Bobby Sparrow 444452,37  
8Linn KeszeiGood Looking   
 Fjärås HoppryttareOkänd454,88  
9KarlPhilip IngvarssonAlexander   
 Varbergs RKOkänd - Okänd456,57  
10Sara NilssonLady Atheene   
 Östra Göinge RFokänd667,35  
11Kristina WargWild at Heart T   
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnoff - Bellini670,67  
12Isabelle AxteliusTop Kiss Me   
 Laholmsortenokänd - okänd851,89  
13Anna SörmanSweet Bacardi   
 Jönköpings FKSweet Demand XX RP - Kunta Kinte RNF2580,07  
14Cecilia NilssonMunsboro Big Maggie   
 Vinslövs RFokänd - okändUte.   
14Matilda EvertssonTullamore Dew   
 Särö RFMonaghanstown Fred - Killyreagh KimUte.   
14Elin WahrburgDominique   
 Helsingborgs FRKBellini 817 - Chagall 455Ute.   
14Stephie WatsonPoetic Joyce   
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs NeptunusUtg.   
14Frida SälleAmadeus   
 Fredshögs RSLurifax Stavsdal - Charmeur af LangesmindeUtg.   
14Emma MuntzingDe La Marcos Oliver   
 Jump Club RSFCarolinas Foxglove - Rocky 770Ute.   
14Emelie NordströmTanagra   
 Malmö CivilaNorton dela BonerieUte.   
14Antonia AnderssonQuite Z   
 Hästhagens RFQuat SousUte.   
 Alma BjörklundMr.Ginger   
 Lillhagens RK     
 
till toppen

Klass 88 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
MSV B Kat B
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma SwerreMaster Mind   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd051,78032,68
2Ebba NordströmGrey Bray   
 Malmö CivilaOkänd055,53033,12
3Martina WallentinTörnblommesländan   
 Vellinge HSF 054,36033,64
 
4Klara SvenssonMunsboro Spirit   
 Bergs HästklubbOkänd054,99039,29
5Inez ÖrneborgBlack Magic   
 Varbergs RKOkänd - Okänd051,551350,01
6Saga SöderquistKulltorps Yrrol   
 Vetlandaortens RFPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel449,53  
7Hanna ErikssonLawendel   
 Jönköpings FKPartner - Port452,95  
8Nicholai HollesenNibe´s Aladdin   
 Östadkulle RKokänd - okänd1067,72  
9Matilda PeterssonGreta Garbo   
 Vikbolandets RFOkänd - Okänd1068,72  
10Jackie GeorgssonOwen Roe   
 Vellinge HSFOkändUte.   
10Alexandra DeringSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSBUte.   
 Julia FredholmHembys Master Whisper   
 Helsingborgs FRKSkogs Max RNF - Moon Star RNF    
 Ebba LarssonHeartbreaker   
 Flyinge RFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport