Fjälkestads RK 2007-05-11 - 2007-05-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-05-13 kl. 20:47
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning Svår B bed. A:1a Kategori D

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori B Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Cassandra Malmberg Chamott    
  Willands RF Glanswine Gadabout - Upplands Bronze 0 58,70
1 Fanny Götesson Kulltorps Batman    
  Råby Ridklubb Paddock Camargue - Wärnanäs Peng 0 64,33
 
3 Elin Oscarsson Tuffa Victor    
  Kalmar HästspHSK Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel 4 59,07
4 Cornelia Georgsson Gunsmoke    
  Dagstorpsorten Okänd 12 56,52
5 Camille Kolgjini Ballybrehony Lass    
  Malmö Civila Okänd - Okänd Ute.  
5 Linn Hermansson Willem Alexander Ter Wilgen    
  Kungsbacka RK Shining Starr Aristo Ute.  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori C Avd. A
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Lovisa Kinneson Hot Sugar    
  Helsingborgs FRK Dart Light RNF 0 58,16
1 Alice Björkhill Temple Attica    
  Dagstorpsorten Poetic Justice 0 63,24
1 Therese Andersson Clements Morgan    
  Hästhagens RF Okänd 0 49,32
1 Ida Ellesson Miss Felicia    
  Vinslövs RF Paddock Camarque - Breccles Minstrel Boy 0 60,15
1 Jimmy Karlsson Apollo    
  Varbergs RK Okänd - Okänd 0 57,06
 
6 Sara Andersson Hembys Sapfo    
  Rappestad RK Miclas Activ - Skogs Max 4 64,34
6 Linnea Kinneson Patriot    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 54,03
6 Amanda Emanuelsson Hembys One Moore    
  Snapphanarnas RF Miclas Activ - Skogs Max 4 65,89
6 Ronja Lindahl Count On Me    
  Snapphanarnas RF   4 56,38
6 Jenny AugustssonThomasson Hanning    
  Klippans RK   4 62,02
6 Carolin Lund Princess    
  Kungälvs HSK   4 46,19
12 Lovisa Ahlm Nabuccos Altos    
  Kungsbacka RK Nucari - Hondsrug Raspoetin 5 74,41
13 Maja StenkilssonHoff Dalsgårds Chico    
  Hylte RF Uplands Bronze - Lord Arimis 7 82,87
14 Alice Torgersen Wielgerma´s Jade    
  Fjärås Hoppryttare Wielgerma´s Jari - Shinig Starr Aristo Ute.  
  Frida Beck Ämedie    
  Åsbo Ponnyklubb Hedlanda Good Boy - Merrie Master    
  Sofie Sigvardsson Poetics Debria    
  Stålebo RK Poetic Justice    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Veronica Karlsson Bergwei Iris    
  Varbergs RK Prins Alfred 0 56,43
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. A Kategori D Avd. A
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Eleonor Bellander Freedom Girl    
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 0 61,49
1 Emma Muntzing A little Liberty    
  Nääs RF Aplsau - Kaiseradler 0 60,35
1 Louise Widmark Captain Penny    
    Okänd 0 64,94
1 Amanda Oscarsson Comte Chablis    
  Kalmar HästspHSK Okänd 0 60,81
1 Denise Nyberg Bob Justice    
  Kumla Ridklubb Okänd 0 56,64
1 Hanna Klensmeden Celina    
      0 66,19
1 Helena Kroghen Adalsteinsdottir A Dash of Class    
  Ringsjöorten Okänd - okänd 0 60,51
1 Arvid Tenfält Rockmount Odyssey    
      0 62,88
 
9 Matilda Leeman Cigar    
  Laholmsorten Okänd - Okänd 4 71,14
9 Kajsa Rolfsson Esther    
  Fjälkestads RK Okänd 4 73,23
11 Stephie Watson Chica Chubb    
  Laholmsorten Dervish xx - Ard Talisman 8 64,98
11 Emily Johansson Lagerqvist The 99 Samott    
  Billdals RK Derengo - Luzern 8 59,23
11 Sandra Johansson Amaretto    
  Fjälkestads RK Okänd - okänd 8 67,99
14 Antonia Andersson Roxana    
  Hästhagens RF Zandheuvel´s Sunny Boy 9 75,30
15 Eleonor Bellander Petronella    
  Helsingborgs FRK Queens Nugget - Lambert 589 Ute.  
15 Johanna Ekelund Zanrio    
  Helsingborgs FRK Sweet Reclaim - Son of A Gun Ute.  
15 Karolin Haglund Emelie    
  Råby Ridklubb Okänd - Okänd Ute.  
15 Ellen Larsson Bysen    
  Fjälkestads RK Okänd - Ekelunds Bingo Ute.  
15 Matilda Stigsson Olliver    
  Fjälkestads RK Thor Ute.  
  Martina Bergqvist Dun Woody    
  Flyinge RF okänd - okänd    
  Isabelle Kvist Tamara    
  Vinslövs RF Top Nonstop - Nadir    
  Isabelle Axtelius Peace Choise    
  Laholmsorten Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Matilda Josefsson Munsboro Pringles    
  Fjälkestads RK Okänd 4 61,23
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
26 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Sara Andersson Din Rambo Samott      
  Rappestad RK Okänd - Okänd 0 52,76 0 24,51
2 Saga Söderquist Kulltorps Yrrol      
  Vetlandaortens RF Paddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel 0 59,70 0 26,08
3 Linn Hermansson Golden Star      
  Kungsbacka RK Okänd 0 54,40 0 28,95
4 Ida Haglund Timone      
  Nykyrka RK Okänd 0 57,70 0 29,37
5 Isabelle Karlsson Whoopy      
  Bohusläns HSK Ciejans Benji - Hondsung Raspetin 0 57,44 0 29,51
6 Linn Hermansson Willem Alexander Ter Wilgen      
  Kungsbacka RK Shining Starr Aristo 0 54,47 0 30,11
7 Anna Skårberg Atti      
  Billdals RK Ten an Kers Jerolianca 0 55,31 0 35,21
 
8 Karolina Järvholm Cristalls Jarad      
  Gråbo Ridklubb Priory Dallas - Peregrin 0 57,10 4 34,10
9 Elin Andersson Brimstone      
  Rappestad RK Okänd 0 52,02 4 35,62
10 Anna Skårberg Pikachu      
  Billdals RK Okänd 0 56,04 9 58,88
11 Camille Kolgjini Ballybrehony Lass      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 0 52,61 Utg.  
12 Antonia Davin Dublin      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 4 52,69    
13 Jackie Georgsson Gunsmoke      
  Dagstorpsorten Okänd 4 54,38    
14 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin      
  Östadkulle RK okänd - okänd 4 56,64    
15 Ronja Lindahl Lexus      
  Snapphanarnas RF okänd - okänd 4 58,36    
16 Elin Oscarsson Lougnathousa Willfred      
  Kalmar HästspHSK Okänd - Okänd 4 59,66    
17 Ebba Nordström Flashy Gold Finch      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 5 70,75    
18 Sanna Ingren-Ohlsson Gold Fever      
  Flyinge RF Okänd - Okänd 6 72,43    
19 Elin Oscarsson Tuffa Victor      
  Kalmar HästspHSK Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel 8 56,02    
20 Louise Torgersen Mystic Sunshine      
  Fjärås Hoppryttare okänd 8 61,02    
21 Agnes Bergqvist Cindy      
  Flyinge RF Lord Arimis - Ernford Jester 9 70,11    
22 Fanny Götesson Kulltorps Batman      
  Råby Ridklubb Paddock Camargue - Wärnanäs Peng 11 76,56    
23 Josefin Carlsen Snowball      
  Helsingborgs FRK Okänd Ute.      
23 Elin Gredenstål Tazmania      
  Bohusläns HSK okänd Ute.      
23 Jackie Georgsson Owen Roe      
  Dagstorpsorten Okänd Ute.      
23 Martina Wallentin Törnblommesländan      
  Vellinge HSF   Ute.      
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
59 anmälda, 56 startande, 14 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emil Söderquist Midnight Dancer      
  Vetlandaortens RF Dito RW 75 - Wärnanäs Peng 0 58,75 0 26,68
2 Fredrika TidmanElme Eklyckans Kamino      
  Skurupbygden Breccles Minstrel Boy - Mr Charm 0 51,47 0 27,56
3 Josefin Carlsen Sascha      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 0 51,39 0 27,74
4 Fredrika TidmanElme Magic Merlin      
  Skurupbygden Okänd 0 48,66 0 27,88
5 Lovisa Ahlm Nabuccos Altos      
  Kungsbacka RK Nucari - Hondsrug Raspoetin 0 55,51 0 27,91
6 Emma Swerre Funky Donkey      
  Dagstorpsorten Okänd 0 54,33 0 28,68
7 Denise Nyberg Carlows Cinzano      
  Kumla Ridklubb Okänd - Oänd 0 51,12 0 29,08
8 Elin Örneborg Dr Giggles      
  Kungsbacka RK Okänd 0 59,97 0 29,44
9 Emma Swerre My Mister B      
  Dagstorpsorten Okänd - Okänd 0 52,23 0 29,62
10 Stephie Watson Hembys Kronos      
  Laholmsorten Miclas Activ - Silverlea Copper D 0 54,99 0 29,73
11 Malin Ahlqvist Woodvale Storm      
  Stora Lundby RK okänd - okänd 0 57,90 0 29,82
12 Josefin Carlsen Otchiba      
  Helsingborgs FRK Fanhults Finish - Coed Coch Brown 0 57,02 0 29,91
13 Frida Forsell Cherry Delight      
  Dagstorpsorten Okänd 0 54,10 0 30,58
14 Clara Hornbek Little Finnigan      
  Malmö Civila Leam Finnigan - Okänd 0 57,05 0 30,69
 
15 Sara Andersson Hembys Sapfo      
  Rappestad RK Miclas Activ - Skogs Max 0 55,18 0 31,28
16 Jimmy Karlsson Apollo      
  Varbergs RK Okänd - Okänd 0 50,67 0 31,62
17 Ronja Lindahl Count On Me      
  Snapphanarnas RF   0 58,38 0 34,92
18 Simone Berentsen Kevins Glory      
  Billdals RK Okänd - xx 0 62,81 0 37,11
19 Moa Rautenberg Mio      
  Halmstads FK Jolly Roger - Asso Savastro RNF 0 63,46 4 30,42
20 Therese Andersson Clements Morgan      
  Hästhagens RF Okänd 0 55,74 4 34,15
21 Nathalie Kristiansson Idyllens Kaki      
  Kristianstads RK Jolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF 0 54,13 4 38,15
22 Felicia Ottosson Lingårdens Amadeus      
  Snapphanarnas RF Sörbys Magnific - Leedes Boy 0 57,50 6 44,32
23 Lovisa Kinneson Hot Sugar      
  Helsingborgs FRK Dart Light RNF 0 52,34 7 47,52
24 Ida Adolfsson Dusty      
  Billdals RK Okänd - Okänd 0 57,50 7 49,15
25 Emma Albertz Master of the Game      
  Hjo HSK Dart Light - Merrie Master 0 51,82 Ute.  
26 Ida Ellesson Miss Felicia      
  Vinslövs RF Paddock Camarque - Breccles Minstrel Boy 4 51,80    
27 Jennie Magnuson Talent      
  Hylte RF Waterhofs Pretendent - Rikkie 4 52,46    
28 Lina Wahlberg Dahlåkras Cosmos      
  Snapphanarnas RF Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 4 52,48    
29 Minna Danielson Moyspring      
  Billdals RK Okänd - Okänd 4 53,24    
30 Amanda Andersson Mac Spot      
  Kungälvs HSK Okänd - Okänd 4 53,46    
31 Embla Ryman Jetstream      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 4 54,49    
32 Rebecca Johansson Shelly 3      
  Östadkulle RK okänd - okänd 4 55,09    
33 Felicia Hultberg Ialoubets Mini Me      
  Helsingborgs FRK Ialoubet de florys - okänd 4 55,42    
34 Ida Gangefors Ängsgårdens Dylan      
  Tågarpsortens L Sörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88 4 56,00    
35 Matilda Elm Caramba      
  Tingsryds RR&KK okänd - okänd 4 57,52    
36 Isabelle Karlsson Little Larry      
  Bohusläns HSK Lobeen Larry - Okänd 4 57,53    
37 Josephine Sjölin Danny Haze      
  Halmstads FK Dale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 28 4 58,10    
38 Emelie Svensson Montoro      
  Grevagårdens RF okänd - okänd 4 58,94    
39 Alice Björkhill Temple Attica      
  Dagstorpsorten Poetic Justice 4 59,94    
40 Elin Örneborg Doerak      
  Kungsbacka RK Okänd - Okänd 4 62,11    
41 Louise Persson Waterstown Sally      
  Östra Göinge RF Okänd - okänd 4 62,70    
42 Molly Arvidsson High Ideal      
  Dagstorpsorten Holens Ingolf - Värnbergs Orion 4 66,04    
43 Linnea Kinneson Patriot      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 8 48,12    
44 Malou Hollesen Caliguala Samott      
  Östadkulle RK okänd 8 56,82    
45 Carolin Lund Princess      
  Kungälvs HSK   8 61,01    
46 Julia Björkhill Vicky Tölo      
  Dagstorpsorten Wärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM 8 64,48    
47 Julia Nyberg Misty Moonlight      
  Sydslättens RF Okänd 9 68,28    
48 Isabel Slettengren Nygårds Fölfod      
  Laholmsorten Baunely's dipper - Hovholmens Golden Flash 12 60,33    
49 Michelle Wallentin Britze      
  Vellinge HSF Granat - Nantano 12 60,77    
50 Amanda Emanuelsson Hembys One Moore      
  Snapphanarnas RF Miclas Activ - Skogs Max 16 55,61    
51 Jenny AugustssonThomasson Hanning      
  Klippans RK   16 64,71    
52 Maja StenkilssonHoff Dalsgårds Chico      
  Hylte RF Uplands Bronze - Lord Arimis 21 87,32    
53 Emil Söderquist Star Yatzy      
  Vetlandaortens RF Star Kingdom RWD - Rondeels Careaway RWM Ute.      
53 Hanna Klensmeden Golden Queen      
    Okänd - Okänd Ute.      
53 Alice Torgersen Wielgerma´s Jade      
  Fjärås Hoppryttare Wielgerma´s Jari - Shinig Starr Aristo Ute.      
53 Matilda Jönsson Flip Machine      
  Laholmsorten Okänd Ute.      
  Julia Nyberg Ballinagreney Girl      
  Sydslättens RF Okänd        
  Frida Beck Ämedie      
  Åsbo Ponnyklubb Hedlanda Good Boy - Merrie Master        
  Sofie Sigvardsson Poetics Debria      
  Stålebo RK Poetic Justice        
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Veronica Karlsson Bergwei Iris    
  Varbergs RK Prins Alfred 0 65,07
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
62 anmälda, 53 startande, 14 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Sandra Fransson Dito Junior      
  Vimmerbyortens RF Dito RW 75 - Urbino 430 0 59,42 0 27,33
2 Emelie Nordström Tanagra      
  Malmö Civila Norton dela Bonerie 0 55,68 0 27,40
3 Alexandra Quick Fleur      
  Hässleholms HSF Jasper 210 - Mermaids Jeroen 0 57,32 0 28,59
4 Nicole Holmen Coral Springs      
    Dito RW - Wagner 0 60,70 0 28,75
5 Carolin Lund Thunderbird      
  Kungälvs HSK Okänd 0 62,03 0 29,02
6 Fredrik Stenkil Killmaryl Pride      
  Varbergs RK okänd - okänd 0 53,68 0 29,15
7 Johanna Ekelund Attyrory Spring      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 0 58,32 0 29,82
8 Sofie Gredenstål Buckaroo      
  Bohusläns HSK Okänd - Okänd 0 53,92 0 29,92
9 Amanda Oscarsson Comte Chablis      
  Kalmar HästspHSK Okänd 0 58,76 0 29,93
10 Erik StenkilssonHoff Silver Thread      
  Hylte RF Monaghanstowns Fred 0 52,75 0 30,10
11 Emma Muntzing De La Marcos Oliver      
  Nääs RF Carolinas Foxglove - Rocky 770 0 56,94 0 30,13
12 Arvid Tenfält Goliat      
    Okänd 0 57,99 0 30,35
13 Isabelle Axtelius Peace Choise      
  Laholmsorten Okänd - Okänd 0 58,12 0 31,04
14 Eleonor Bellander Petronella      
  Helsingborgs FRK Queens Nugget - Lambert 589 0 58,63 0 31,07
 
15 Linn Backman Kippy Catwalk      
  Djursholms RK Okänd 0 57,02 0 31,60
16 Elin Adolfsson Skånhällas Jim TNF 164      
  Billdals RK Rodlease Dancing Gold - Komet 0 58,06 0 31,71
17 Louise Widmark Captain Penny      
    Okänd 0 57,47 0 32,33
18 Linn Backman Pendderw Pixie      
  Djursholms RK Parcmorfra Ffraed - Maesmynach Wiking Warrier 0 59,15 0 32,56
19 Linn Keszei Good Looking      
  Fjärås Hoppryttare Okänd 0 56,03 0 32,91
20 Emma Muntzing A little Liberty      
  Nääs RF Aplsau - Kaiseradler 0 55,23 0 36,41
21 Jennifer Gillerstedt Attitude Surprise      
  Strömstads RK Okänd 0 54,14 4 26,03
22 KarlPhilip Ingvarsson Riversdale Master Blaster      
  Varbergs RK   0 56,99 4 26,22
23 Stephie Watson Poetic Brummelisa      
  Laholmsorten Poetic Justice - Okänd 0 52,42 4 28,47
24 Louise Mollden Cosy Cartel      
  Kungälvs HSK Kiltealy Spring - Sky Boy 0 57,95 4 30,79
25 Stephie Watson Chica Chubb      
  Laholmsorten Dervish xx - Ard Talisman 0 51,07 4 30,93
26 Matilda Stigsson Olliver      
  Fjälkestads RK Thor 0 59,47 4 31,06
27 Frida Norstedt Cremully French Connection      
  Varbergs RK Aladio melody 0 56,23 4 31,41
28 Sofie Sigvardsson Applejax Redstripe      
  Stålebo RK Okänd - Okänd 0 52,76 4 31,84
29 Samantha Praznik Baloo N      
  Vaggeryd-Skillingaryd Belmondo N - Magnum 0 63,32 14 45,08
30 Matilda Leeman Cigar      
  Laholmsorten Okänd - Okänd 0 55,89 Ute.  
31 Emily Johansson Lagerqvist Din Cleo Samott      
  Billdals RK okänd - okänd 4 49,31    
32 Amanda Richter Kilcannon Explosion      
  Lillhagens RK okänd 4 53,05    
33 Denise Nyberg Bob Justice      
  Kumla Ridklubb Okänd 4 54,07    
34 Jennifer Gillerstedt Golden Dun      
  Strömstads RK Okänd - Okänd 4 54,83    
35 Gabriella Hjorth Midnight Call      
  Nääs RF Okänd - Okänd 4 55,58    
36 Philippa Davin Playboy 174      
  Stora Lundby RK Playback - Vulkam 4 56,62    
37 Arvid Tenfält Rockmount Odyssey      
      4 57,94    
38 Samantha Praznik Santo      
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd 4 63,31    
39 Magda Bengtsson Blue Bird      
  Dagstorpsorten Okänd 4 65,26    
40 Eleonor Bellander Freedom Girl      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 5 70,53    
41 Julia Kringstad Håkansson Its King Amal      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 8 59,27    
42 Hanna Klensmeden Celina      
      8 61,76    
43 Victoria Dering Lill Ruben      
  Billdals RK Gräns Ruben - Kimble 8 63,10    
44 Jennifer Gillerstedt Tulira Thady Quinn      
  Strömstads RK New Beginnings - Carna Bobby 9 68,43    
45 Emily Johansson Lagerqvist The 99 Samott      
  Billdals RK Derengo - Luzern 12 56,72    
46 Fanny Nikolouzos Adam af Wrångebäck      
  Stålebo RK Ballerino - Strätes Karbin 16 66,56    
47 Amanda IngrenOhlson Flowerhill Timmy      
  Flyinge RF Okänd Ute.      
47 Sandra Johansson Amaretto      
  Fjälkestads RK Okänd - okänd Ute.      
47 Antonia Andersson Roxana      
  Hästhagens RF Zandheuvel´s Sunny Boy Ute.      
47 Kajsa Rolfsson Esther      
  Fjälkestads RK Okänd Ute.      
47 Amanda Bergman Goldwin      
  Nääs RF Okänd Ute.      
47 Helena Kroghen Adalsteinsdottir A Dash of Class      
  Ringsjöorten Okänd - okänd Ute.      
47 Philippa Davin Golden Extra      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd Ute.      
  Philippa Davin Cruachan      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd        
  Karolin Haglund Emelie      
  Råby Ridklubb Okänd - Okänd        
  Lina Claesson Bawn Ark Boy      
  Lillhagens RK Okänd - Okänd        
  Hanna Birgersson The Winner takes it all      
  Vimmerbyortens RF East - Cesar        
  Martina Bergqvist Dun Woody      
  Flyinge RF okänd - okänd        
  Emelie Johansson Lisa      
  Christinehamns PK          
  Rebecca Palm Baccarat ox      
  Nykils R&KS Fax ox - Glaz ox        
  Isabelle Kvist Tamara      
  Vinslövs RF Top Nonstop - Nadir        
  Johanna Ekelund Zanrio      
  Helsingborgs FRK Sweet Reclaim - Son of A Gun        
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Matilda Josefsson Munsboro Pringles    
  Fjälkestads RK Okänd 4 69,34
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori B Avd. A
SKARA Ridsport
27 anmälda, 27 startande, 7 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Sara Andersson Din Rambo Samott    
  Rappestad RK Okänd - Okänd 0 53,30
2 Felicia Hultberg Rock It    
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 0 56,58
3 Ebba Nordström Grey Bray    
  Malmö Civila Okänd 0 59,90
4 Louise Torgersen Mystic Sunshine    
  Fjärås Hoppryttare okänd 0 60,75
5 Antonia Davin Dublin    
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 0 62,97
6 Saga Söderquist Kulltorps Yrrol    
  Vetlandaortens RF Paddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel 4 57,23
7 Elin Andersson Brimstone    
  Rappestad RK Okänd 4 58,81
 
8 Karolina Järvholm Cristalls Jarad    
  Gråbo Ridklubb Priory Dallas - Peregrin 4 65,39
9 Felicia Hultberg Irish Spring    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 65,79
10 Nicole Holmen Trestenas Prozit    
    Stackarps Billbau - Kirby Cane Grayling 4 65,97
11 Isabelle Karlsson Whoopy    
  Bohusläns HSK Ciejans Benji - Hondsung Raspetin 4 73,88
12 Ida Haglund Timone    
  Nykyrka RK Okänd 4 74,97
13 Louise Torgersen Felix IV    
  Fjärås Hoppryttare Dito RW - Ekelunds Bingo RW 4 77,74
14 Ebba Nordström Flashy Gold Finch    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 79,64
15 Alexandra Dering Sörgårns Cindy    
  Billdals RK Bostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB 5 81,31
16 Ronja Lindahl Lexus    
  Snapphanarnas RF okänd - okänd 8 72,76
17 Jackie Georgsson Owen Roe    
  Dagstorpsorten Okänd 8 74,75
18 Anna Skårberg Atti    
  Billdals RK Ten an Kers Jerolianca 8 93,84
19 Catharina Swartz Wendy    
  Helsingborgs FRK Okänd 9 96,41
20 Anna Skårberg Pikachu    
  Billdals RK Okänd Ute.  
20 Josefin Carlsen Snowball    
  Helsingborgs FRK Okänd Ute.  
20 Elin Gredenstål Tazmania    
  Bohusläns HSK okänd Ute.  
20 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin    
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.  
20 Martina Wallentin Törnblommesländan    
  Vellinge HSF   Ute.  
20 Elin Edvinsson Simberg Spotlight    
  Hylte RF Simberg Senator Ute.  
20 Sanna Ingren-Ohlsson Gold Fever    
  Flyinge RF Okänd - Okänd Ute.  
20 Elin Oscarsson Lougnathousa Willfred    
  Kalmar HästspHSK Okänd - Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori C Avd. A
SKARA Ridsport
47 anmälda, 46 startande, 12 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Emil Söderquist Midnight Dancer    
  Vetlandaortens RF Dito RW 75 - Wärnanäs Peng 0 55,81
2 Nicole Holmen Phalcon    
    Öxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan 0 55,93
3 KarlPhilip Ingvarsson Celtic Ash    
  Varbergs RK Okänd 0 59,22
4 KarlJakob Ingvarsson Snow Flake    
  Varbergs RK Okänd 0 59,27
5 KarlJakob Ingvarsson Beauford Lass    
  Varbergs RK Okänd 0 62,21
6 Elin Örneborg Dr Giggles    
  Kungsbacka RK Okänd 0 71,25
7 Malin Ahlqvist Sligo Classic    
  Stora Lundby RK Okänd 4 57,63
8 Matilda Mellert The Countrymans Lone Star    
  Stålebo RK Okänd - Okänd 4 57,95
9 Nathalie Kristiansson Idyllens Kaki    
  Kristianstads RK Jolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF 4 59,58
10 Emelie Nordström Babog Dubh    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 60,13
11 Amanda Andersson Mac Spot    
  Kungälvs HSK Okänd - Okänd 4 62,21
12 Jennie Magnuson Talent    
  Hylte RF Waterhofs Pretendent - Rikkie 4 62,29
 
13 Fredrika TidmanElme Eklyckans Kamino    
  Skurupbygden Breccles Minstrel Boy - Mr Charm 4 64,31
14 Elin Örneborg Doerak    
  Kungsbacka RK Okänd - Okänd 4 67,08
15 Joy B. Canderudh Baileys    
  Billdals RK Okänd - Okänd 4 67,47
16 Josefin Carlsen Otchiba    
  Helsingborgs FRK Fanhults Finish - Coed Coch Brown 4 69,98
17 Stephie Watson Hembys Kronos    
  Laholmsorten Miclas Activ - Silverlea Copper D 4 70,61
18 Nathalie Lindh Rose Priory    
  Fjärås Hoppryttare Kantjes Fahran - Priory Tickled Pink 4 70,92
19 Minna Danielson Moyspring    
  Billdals RK Okänd - Okänd 4 72,94
20 Felicia Hultberg Ialoubets Mini Me    
  Helsingborgs FRK Ialoubet de florys - okänd 7 88,91
21 Louise Widmark Independent Miss    
    Okänd 8 60,08
22 Linn Backman Forever Reunited    
  Djursholms RK okänd - okänd 8 64,79
23 Josefin Carlsen Sascha    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 8 66,35
24 Lina Wahlberg Dahlåkras Cosmos    
  Snapphanarnas RF Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 8 68,12
25 Jessica Boman Lotos    
  Varbergs RK Grand - Shalom 8 69,88
26 Amanda Richter Grallagh Grey    
  Lillhagens RK Okänd - Okänd 8 70,71
27 Moa Rautenberg Mio    
  Halmstads FK Jolly Roger - Asso Savastro RNF 8 72,22
28 Emma Swerre Funky Donkey    
  Dagstorpsorten Okänd 8 75,60
29 Clara Hornbek Little Finnigan    
  Malmö Civila Leam Finnigan - Okänd 9 82,94
30 Malou Hollesen Caliguala Samott    
  Östadkulle RK okänd 10 84,97
31 Louise Widmark Never Too Late    
    Okänd 10 86,35
32 Isabel Slettengren Nygårds Fölfod    
  Laholmsorten Baunely's dipper - Hovholmens Golden Flash 12 73,42
33 Emma Albertz Master of the Game    
  Hjo HSK Dart Light - Merrie Master 13 82,79
34 Josephine Sjölin Danny Haze    
  Halmstads FK Dale Haze RC 57 - Brantshammar Bell Dara RC 28 17 82,68
35 Matilda Jönsson Flip Machine    
  Laholmsorten Okänd Ute.  
35 Matilda Elm Caramba    
  Tingsryds RR&KK okänd - okänd Ute.  
35 Antonia Andersson Bruden    
  Hästhagens RF Okänd Ute.  
35 Ida Gangefors Ängsgårdens Dylan    
  Tågarpsortens L Sörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88 Ute.  
35 Rebecca Johansson Shelly 3    
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.  
35 Simone Berentsen Kevins Glory    
  Billdals RK Okänd - xx Utg.  
35 Julia Kringstad Håkansson Roddys Return    
  Malmö Civila Okänd - Okänd Ute.  
35 Michelle Wallentin Britze    
  Vellinge HSF Granat - Nantano Ute.  
35 Molly Arvidsson High Ideal    
  Dagstorpsorten Holens Ingolf - Värnbergs Orion Ute.  
35 Louise Persson Waterstown Sally    
  Östra Göinge RF Okänd - okänd Ute.  
35 Emil Glambeck Poetic Byron    
  Lillhagens RK Poetic Justice - Nice-n-Easy RC Ute.  
35 Nathalie Lindh Minnie Me    
  Fjärås Hoppryttare Okänd Ute.  
  Amanda Bergman Sceilig Siofra    
  Nääs RF Deise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
SKARA Ridsport
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Fredrika TidmanElme Magic Merlin    
  Skurupbygden Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Medelsvår B bed. A:0 Kategori D Avd. A
SKARA Ridsport
54 anmälda, 51 startande, 13 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Frida Norstedt Donja    
  Varbergs RK Okänd 0 58,90
2 Erica Swartz Sunny 93    
  Helsingborgs FRK Zandheuvells Sunny Boy - Brillant 0 60,81
3 Josephine Karlsson Western Blaze    
  Billdals RK okänd - okänd 0 66,24
4 Wilma Hellström Queen    
  Billdals RK Omann - Beacon Pericles 0 67,54
5 Eleonor Bellander Dire Straits B    
  Helsingborgs FRK Dornick B - Conqvistador 0 68,70
6 Malin Ahlqvist Kilpatrick Fionn    
  Stora Lundby RK Abbeyleix Fionn - Murphy Rebel 0 70,23
7 Isabelle Axtelius Equus Queen    
  Laholmsorten Flyinge Artist - Maraton 0 71,70
8 Linn Keszei Good Looking    
  Fjärås Hoppryttare Okänd 0 73,27
9 Adrian Kolgjini Ix de L Aulne    
  Malmö Civila Dexter Leam Pondi - Gold Fort 0 74,53
10 Adrian Kolgjini Expression    
  Malmö Civila okänd - okänd 3 90,02
11 Nicole Holmen Golden Star    
    Poetic Justice - Chamrock 4 59,22
12 Emil Glambeck Poetic Joyce    
  Lillhagens RK Poetic Justice - Värnbergs Neptunus 4 61,32
13 Victoria Linden Spanish Point    
  Billdals RK Okänd 4 63,01
 
14 KarlPhilip Ingvarsson Alexander    
  Varbergs RK Okänd - Okänd 4 65,92
15 KarlPhilip Ingvarsson Little Irish Lad    
  Varbergs RK Okänd 4 66,02
16 Fanny Nikolouzos Adam af Wrångebäck    
  Stålebo RK Ballerino - Strätes Karbin 4 69,02
17 Petronella Andersson Laura Lady    
  Lillhagens RK Okänd - Okänd 4 69,44
18 Amanda Landeblad Good Time Girl    
  Kumla Ridklubb Im Little Big Time 4 70,70
19 Adrian Kolgjini Grand Chap    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 5 82,76
20 Erica Swartz Quins    
  Helsingborgs FRK Okänd 7 91,66
21 Emily Johansson Lagerqvist Din Cleo Samott    
  Billdals RK okänd - okänd 8 58,71
22 Emelie Nordström Tanagra    
  Malmö Civila Norton dela Bonerie 8 58,88
23 Amanda Hansson Old Del Boy    
  Kungsbacka RK Westside Mirah - Aran Flight 8 63,60
24 Philippa Davin Cruachan    
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 8 64,29
25 Josephine Werne Hudson Bay    
  Dagstorpsorten Okänd 8 68,51
26 Emma Muntzing De La Marcos Oliver    
  Nääs RF Carolinas Foxglove - Rocky 770 8 69,40
27 Josephine Werne Rusty Rock    
  Dagstorpsorten okänd - okänd 8 69,85
28 Josephine Karlsson Shaft    
  Billdals RK Okänd - Okänd 8 71,42
29 Kajsa Rautenberg Kings Starwill    
  Halmstads FK Okänd - Okänd 8 73,99
30 Josephine Werne Classic ways    
  Dagstorpsorten Okänd 8 77,89
31 Isabell Bengtsson Lover De Vauper    
  Dagstorpsorten Thunder Dublin - Silver Storm 8 78,07
32 Joy B. Canderudh Its Vivo    
  Billdals RK Silver Cloud - Abbeyleix Owen 8 95,43
33 Ragna Zaar KEC Little Nakita    
  Djursholms RK Freddies Star 10 86,38
34 Hanna Hendelsson Picasso    
  Vaggeryd-Skillingaryd imp Irland 12 62,22
35 Josefine Bystedt Pajasso    
  Onsala RF Flash - Silverlea Michaelmas 12 73,22
36 Isabell Bengtsson Ridefix    
  Dagstorpsorten Okänd 13 99,58
37 Fredrik Stenkil Killmaryl Pride    
  Varbergs RK okänd - okänd 15 88,91
38 KarlJakob Ingvarsson Riverstone Master Blaster    
  Varbergs RK Okänd 16 63,07
39 Stephie Watson Poetic Brummelisa    
  Laholmsorten Poetic Justice - Okänd 16 73,08
40 Amanda Landeblad Quite Z    
  Kumla Ridklubb Quat Sous 18 84,70
41 Samantha Praznik Baloo N    
  Vaggeryd-Skillingaryd Belmondo N - Magnum 23 91,94
42 Julia Kringstad Håkansson Its King Amal    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 25 96,07
43 Philippa Davin Playboy 174    
  Stora Lundby RK Playback - Vulkam Ute.  
43 Magda Bengtsson Blue Bird    
  Dagstorpsorten Okänd Ute.  
43 Madeleine Engwall Diana    
  Djursholms RK Dito RW 75 - Ceylon 454 Ute.  
43 Sofie Gredenstål Buckaroo    
  Bohusläns HSK Okänd - Okänd Ute.  
43 Sara Andersson Vento    
  Rappestad RK Okänd - Okänd Utg.  
43 Amanda Richter Kilcannon Explosion    
  Lillhagens RK okänd Ute.  
43 Erik StenkilssonHoff Silver Thread    
  Hylte RF Monaghanstowns Fred Ute.  
43 Amanda IngrenOhlson Flowerhill Timmy    
  Flyinge RF Okänd Utg.  
43 Samantha Praznik Santo    
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd Ute.  
  Lina Claesson Bawn Ark Boy    
  Lillhagens RK Okänd - Okänd    
  Rebecca Palm Baccarat ox    
  Nykils R&KS Fax ox - Glaz ox    
  Hanna Birgersson The Winner takes it all    
  Vimmerbyortens RF East - Cesar    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori B Avd. A
Hederspris från Glentons
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Alexandra Dering Sörgårns Cindy    
  Billdals RK Bostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB 0 45,69
2 Hedda Wallin Mr Limbo    
  Mjölby Ridklubb okänd - okänd 0 45,87
3 Hedda Wallin Silver King    
  Mjölby Ridklubb Okänd - Okänd 0 48,28
4 Anna Skårberg Pikachu    
  Billdals RK Okänd 0 52,32
 
5 Ebba Larsson Heartbreaker    
  Flyinge RF Okänd - Okänd 0 53,20
6 Erica Andersson Cottage Lad    
  Ranarps RK Okänd 4 42,59
7 Martina Wallentin Törnblommesländan    
  Vellinge HSF   4 59,82
8 Anna Skårberg Atti    
  Billdals RK Ten an Kers Jerolianca 4 61,96
9 Elin Oscarsson Tuffa Victor    
  Kalmar HästspHSK Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel 12 52,68
10 Ebba Larsson Vesterhedgårds Cadeaux    
  Flyinge RF Horsemosens Charlie Brown - Eskehöjgaards Ali Ute.  
10 Linn Hermansson Willem Alexander Ter Wilgen    
  Kungsbacka RK Shining Starr Aristo Ute.  
10 Camille Kolgjini Ballybrehony Lass    
  Malmö Civila Okänd - Okänd Ute.  
10 Jackie Georgsson Gunsmoke    
  Dagstorpsorten Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori C Avd. A
Hederspris från Glentons
43 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Martina Nyhlen Shadow Glen    
  Västerviksorten Golden Rover - Clonjoy 0 43,70
2 Josefine Möllbrant Alex    
  Munka Ljungby RK Okänd - Okänd 0 45,18
3 Jimmy Karlsson Apollo    
  Varbergs RK Okänd - Okänd 0 45,41
4 Sandra Hansson Hip Hop    
  Ängelholms RF Pommac - El Hiko ox 0 46,45
5 Sara Andersson Hembys Sapfo    
  Rappestad RK Miclas Activ - Skogs Max 0 46,72
6 Moa Rautenberg Mio    
  Halmstads FK Jolly Roger - Asso Savastro RNF 0 46,82
7 Elin Örneborg Doerak    
  Kungsbacka RK Okänd - Okänd 0 46,96
8 Julia Björkhill Vicky Tölo    
  Dagstorpsorten Wärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM 0 47,53
9 Matilda Elm Caramba    
  Tingsryds RR&KK okänd - okänd 0 50,95
10 Iza Wallin Cous Cous    
  Mjölby Ridklubb Okänd 0 51,00
 
11 Maja Engström Dizney Time    
  Dagstorpsorten Fred. Dizney RNF - Kastor RNF 0 55,07
12 Malou Hollesen Caliguala Samott    
  Östadkulle RK okänd 0 57,40
13 Nathalie Lindh Minnie Me    
  Fjärås Hoppryttare Okänd 4 43,57
14 Stephie Watson Hembys Kronos    
  Laholmsorten Miclas Activ - Silverlea Copper D 4 47,58
15 Emelie Svensson Montoro    
  Grevagårdens RF okänd - okänd 4 47,72
16 Alice Björkhill Temple Attica    
  Dagstorpsorten Poetic Justice 4 47,93
17 Antonia Andersson Bruden    
  Hästhagens RF Okänd 4 48,12
18 Frida Forsell Cherry Delight    
  Dagstorpsorten Okänd 4 48,18
19 Michelle Wallentin Britze    
  Vellinge HSF Granat - Nantano 4 49,91
20 Linnea Kinneson Patriot    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 50,51
21 Tiffany LingVannerus Mathis des Mauvis    
  Ranarps RK East end Breezer - Peveril Peter Piper 4 51,01
22 Matilda Johansson Roony    
  Munka Ljungby RK Okänd 4 54,55
23 Elin Örneborg Dr Giggles    
  Kungsbacka RK Okänd 4 55,19
24 Denise Nyberg Carlows Cinzano    
  Kumla Ridklubb Okänd - Oänd 4 55,73
25 Isabel Slettengren Nygårds Fölfod    
  Laholmsorten Baunely's dipper - Hovholmens Golden Flash 4 56,84
26 Jennie Magnuson Talent    
  Hylte RF Waterhofs Pretendent - Rikkie 8 42,43
27 Rebecca Johansson Shelly 3    
  Östadkulle RK okänd - okänd 8 48,40
28 Nathalie Lindh Rose Priory    
  Fjärås Hoppryttare Kantjes Fahran - Priory Tickled Pink 8 48,85
29 Lovisa Kinneson Hot Sugar    
  Helsingborgs FRK Dart Light RNF 8 50,74
30 Lina Wahlberg Dahlåkras Cosmos    
  Snapphanarnas RF Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 8 55,99
31 Lovisa Ahlm Nabuccos Altos    
  Kungsbacka RK Nucari - Hondsrug Raspoetin 8 56,96
32 Ida Adolfsson Dusty    
  Billdals RK Okänd - Okänd 9 66,66
33 Carolin Lund Princess    
  Kungälvs HSK   12 50,66
34 Ronja Lindahl Count On Me    
  Snapphanarnas RF   12 60,18
35 Hanna Klensmeden Golden Queen    
    Okänd - Okänd Ute.  
35 Minna Danielson Moyspring    
  Billdals RK Okänd - Okänd Ute.  
35 Molly Arvidsson High Ideal    
  Dagstorpsorten Holens Ingolf - Värnbergs Orion Ute.  
35 Felicia Ottosson Lingårdens Amadeus    
  Snapphanarnas RF Sörbys Magnific - Leedes Boy Ute.  
35 Nathalie Kristiansson Idyllens Kaki    
  Kristianstads RK Jolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF Ute.  
35 Simone Berentsen Kevins Glory    
  Billdals RK Okänd - xx Ute.  
  Sofie Sigvardsson Poetics Debria    
  Stålebo RK Poetic Justice    
  Ida Nilsson Sheldon    
  Vetlandaortens RF Möllans Cirro - Cawdor Hywel    
  Martina Bergqvist Moon Light    
  Flyinge RF Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Hederspris från Glentons
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
 
1 Veronica Karlsson Bergwei Iris    
  Varbergs RK Prins Alfred 4 56,41
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt A bed. A:0 Kategori D Avd. A
Hederspris från Glentons
47 anmälda, 38 startande, 10 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid
1 Sara Andersson Vento    
  Rappestad RK Okänd - Okänd 0 42,04
2 Olivia Raae Silver Popper    
  Helsingborgs FRK Okänd 0 47,02
3 Olivia Kinneson Menas Joysoff    
  Helsingborgs FRK Irco Mena - Diedron 0 47,34
4 Louise Mollden Cosy Cartel    
  Kungälvs HSK Kiltealy Spring - Sky Boy 0 48,03
5 Eleonor Bellander Mingo    
  Helsingborgs FRK Minotauros RP 0 48,12
6 Olivia Kinneson Go Cart    
  Helsingborgs FRK Import England 0 48,73
7 Eleonor Bellander Freedom Girl    
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 0 49,84
8 Louise Widmark Captain Penny    
    Okänd 0 56,42
9 Johanna Ekelund Attyrory Spring    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 45,54
10 Stephie Watson Poetic Brummelisa    
  Laholmsorten Poetic Justice - Okänd 4 45,66
 
11 Emily Johansson Lagerqvist The 99 Samott    
  Billdals RK Derengo - Luzern 4 45,87
12 Carl Backler Fleedwood    
  Vetlandaortens RF Roy - Oleander 4 46,49
13 Erik StenkilssonHoff Silver Thread    
  Hylte RF Monaghanstowns Fred 4 46,60
14 Elin Adolfsson Skånhällas Jim TNF 164    
  Billdals RK Rodlease Dancing Gold - Komet 4 46,62
15 Denise Nyberg Bob Justice    
  Kumla Ridklubb Okänd 4 48,01
16 Sabina Sörensson Harley Davidson    
  Frosta RF Grytåsa Kallemero RC - Finn RC 4 48,52
17 Emma Muntzing A little Liberty    
  Nääs RF Aplsau - Kaiseradler 4 49,25
18 Julia Kringstad Håkansson Its King Amal    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 50,14
19 Victoria Dering Lill Ruben    
  Billdals RK Gräns Ruben - Kimble 4 50,18
20 Gabriella Hjorth Midnight Call    
  Nääs RF Okänd - Okänd 4 52,09
21 Stephie Watson Chica Chubb    
  Laholmsorten Dervish xx - Ard Talisman 4 55,61
22 Amanda Richter Kilcannon Explosion    
  Lillhagens RK okänd 4 61,57
23 Arvid Tenfält Goliat    
    Okänd 4 61,87
24 Charlotte Terling Touch The Stars    
  RK Udden Okänd - Okänd 5 68,15
24 Malin Johansson Ard Fry Spencer    
  Grankärrs GR Murphy Rebel - Abbeyleix Owen 5 68,15
26 Josefine Möllbrant Mayhap    
  Munka Ljungby RK Jaspis - Aydin ox FA 102/85 7 76,13
27 Emily Johansson Lagerqvist Din Cleo Samott    
  Billdals RK okänd - okänd 8 42,99
28 Jennifer Gillerstedt Attitude Surprise    
  Strömstads RK Okänd 8 44,90
29 Carolin Lund Thunderbird    
  Kungälvs HSK Okänd 8 46,62
30 Arvid Tenfält Rockmount Odyssey    
      8 47,58
31 Jennifer Gillerstedt Golden Dun    
  Strömstads RK Okänd - Okänd 8 57,59
32 Samantha Praznik Baloo N    
  Vaggeryd-Skillingaryd Belmondo N - Magnum 8 61,61
33 Amanda Bergman Goldwin    
  Nääs RF Okänd 10 69,13
34 Sandra Johansson Amaretto    
  Fjälkestads RK Okänd - okänd 17 66,87
35 Eleonor Bellander Petronella    
  Helsingborgs FRK Queens Nugget - Lambert 589 Ute.  
35 Jennifer Gillerstedt Tulira Thady Quinn    
  Strömstads RK New Beginnings - Carna Bobby Ute.  
35 Hanna Klensmeden Celina    
      Ute.  
35 Magda Bengtsson Blue Bird    
  Dagstorpsorten Okänd Ute.  
  Linn Keszei Good Looking    
  Fjärås Hoppryttare Okänd    
  Philippa Davin Playboy 174    
  Stora Lundby RK Playback - Vulkam    
  Johanna Ekelund Zanrio    
  Helsingborgs FRK Sweet Reclaim - Son of A Gun    
  Lina Claesson Bawn Ark Boy    
  Lillhagens RK Okänd - Okänd    
  Emelie Johansson Lisa    
  Christinehamns PK      
  Rebecca Palm Baccarat ox    
  Nykils R&KS Fax ox - Glaz ox    
  Kajsa Rolfsson Esther    
  Fjälkestads RK Okänd    
  Philippa Davin Golden Extra    
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd    
  Samantha Praznik Santo    
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori B Avd. A
Ridsport Ponny Cup
32 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Grundomgång Omhoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Nicole Holmen Trestenas Prozit      
    Stackarps Billbau - Kirby Cane Grayling 0 60,69 0 27,50
2 Saga Söderquist Kulltorps Yrrol      
  Vetlandaortens RF Paddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel 0 64,66 0 27,59
3 Ebba Nordström Grey Bray      
  Malmö Civila Okänd 0 58,12 0 27,69
4 Louise Torgersen Felix IV      
  Fjärås Hoppryttare Dito RW - Ekelunds Bingo RW 0 58,76 0 31,38
5 Hedda Wallin Silver King      
  Mjölby Ridklubb Okänd - Okänd 0 58,32 4 28,05
6 Catharina Swartz Wendy      
  Helsingborgs FRK Okänd 0 61,95 4 28,95
7 Louise Torgersen Mystic Sunshine      
  Fjärås Hoppryttare okänd 0 57,33 4 31,19
8 Isabelle Karlsson Whoopy      
  Bohusläns HSK Ciejans Benji - Hondsung Raspetin 0 64,52 4 32,46
 
9 Hedda Wallin Mr Limbo      
  Mjölby Ridklubb okänd - okänd 0 60,20 4 35,43
10 Felicia Hultberg Rock It      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 0 62,64 8 28,62
11 Ebba Larsson Heartbreaker      
  Flyinge RF Okänd - Okänd 0 59,61 19 56,54
12 Ida Haglund Timone      
  Nykyrka RK Okänd 0 59,55 Ute.  
12 Antonia Davin Dublin      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 0 65,55 Ute.  
12 Erica Andersson Cottage Lad      
  Ranarps RK Okänd 0 55,76 Ute.  
12 Ebba Nordström Flashy Gold Finch      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 0 61,75 Utg.  
16 Sara Andersson Din Rambo Samott      
  Rappestad RK Okänd - Okänd 4 54,46    
17 Elin Edvinsson Simberg Spotlight      
  Hylte RF Simberg Senator 4 57,92    
18 Felicia Hultberg Irish Spring      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 63,51    
19 Elin Andersson Brimstone      
  Rappestad RK Okänd 4 67,33    
20 Ronja Lindahl Lexus      
  Snapphanarnas RF okänd - okänd 4 67,36    
21 Anna Skårberg Pikachu      
  Billdals RK Okänd 7 79,36    
22 Karolina Järvholm Cristalls Jarad      
  Gråbo Ridklubb Priory Dallas - Peregrin 8 67,70    
23 Jackie Georgsson Owen Roe      
  Dagstorpsorten Okänd 12 62,76    
24 Linn Hermansson Golden Star      
  Kungsbacka RK Okänd 13 68,75    
25 Anna Skårberg Atti      
  Billdals RK Ten an Kers Jerolianca Ute.      
25 Martina Wallentin Törnblommesländan      
  Vellinge HSF   Ute.      
25 Alexandra Dering Sörgårns Cindy      
  Billdals RK Bostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB Ute.      
25 Elin Gredenstål Tazmania      
  Bohusläns HSK okänd Ute.      
25 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin      
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.      
25 Ebba Larsson Vesterhedgårds Cadeaux      
  Flyinge RF Horsemosens Charlie Brown - Eskehöjgaards Ali Ute.      
  Elin Oscarsson Lougnathousa Willfred      
  Kalmar HästspHSK Okänd - Okänd        
  Josefin Carlsen Snowball      
  Helsingborgs FRK Okänd        
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori C Avd. A
Ridsport Ponny Cup
64 anmälda, 57 startande, 15 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Grundomgång Omhoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Malin Ahlqvist Sligo Classic      
  Stora Lundby RK Okänd 0 56,90 0 30,12
2 KarlJakob Ingvarsson Snow Flake      
  Varbergs RK Okänd 0 57,60 0 33,13
3 Emelie Persson Civic      
  Dagstorpsorten Fredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF 0 60,57 0 36,06
4 Minna Danielson Moyspring      
  Billdals RK Okänd - Okänd 0 55,86 0 39,21
5 Amanda Bergman Sceilig Siofra      
  Nääs RF Deise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill 0 57,13 4 32,41
6 KarlJakob Ingvarsson Beauford Lass      
  Varbergs RK Okänd 0 58,63 4 32,45
7 Joy B. Canderudh Baileys      
  Billdals RK Okänd - Okänd 0 58,70 4 33,29
8 Jennie Magnuson Talent      
  Hylte RF Waterhofs Pretendent - Rikkie 0 55,40 4 33,37
9 Louise Widmark Independent Miss      
    Okänd 0 58,35 4 34,04
10 Elin Örneborg Dr Giggles      
  Kungsbacka RK Okänd 0 61,73 4 35,28
11 Julia Nyberg Misty Moonlight      
  Sydslättens RF Okänd 0 61,06 4 37,97
12 Nicole Holmen Phalcon      
    Öxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan 0 57,63 8 28,90
13 Sandra Hansson Hip Hop      
  Ängelholms RF Pommac - El Hiko ox 0 58,51 8 35,85
14 Emma Swerre Funky Donkey      
  Dagstorpsorten Okänd 0 59,36 11 48,77
15 Michelle Wallentin Britze      
  Vellinge HSF Granat - Nantano 4 53,85    
 
16 Frida Forsell Cherry Delight      
  Dagstorpsorten Okänd 4 55,61    
17 Jannica Stefansson Little Wonder      
  Helsingborgs FRK Poetic Justice - Okänd 4 55,63    
18 Josefine Möllbrant Alex      
  Munka Ljungby RK Okänd - Okänd 4 55,80    
19 Stephie Watson Hembys Kronos      
  Laholmsorten Miclas Activ - Silverlea Copper D 4 56,52    
20 Amanda Andersson Mac Spot      
  Kungälvs HSK Okänd - Okänd 4 57,21    
21 Emma Swerre My Mister B      
  Dagstorpsorten Okänd - Okänd 4 59,36    
22 Malin Ahlqvist Woodvale Storm      
  Stora Lundby RK okänd - okänd 4 60,36    
23 Iza Wallin Cous Cous      
  Mjölby Ridklubb Okänd 4 60,53    
24 Linn Backman Forever Reunited      
  Djursholms RK okänd - okänd 4 62,70    
25 Simone Berentsen Kevins Glory      
  Billdals RK Okänd - xx 4 67,27    
26 Matilda Mellert The Countrymans Lone Star      
  Stålebo RK Okänd - Okänd 6 72,66    
27 Nathalie Lindh Rose Priory      
  Fjärås Hoppryttare Kantjes Fahran - Priory Tickled Pink 8 55,70    
28 Julia Kringstad Håkansson Roddys Return      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 8 56,44    
29 Tiffany LingVannerus Amigo      
  Ranarps RK Okänd 8 58,32    
30 Moa Rautenberg Mio      
  Halmstads FK Jolly Roger - Asso Savastro RNF 8 58,46    
31 Isabel Slettengren Nygårds Fölfod      
  Laholmsorten Baunely's dipper - Hovholmens Golden Flash 8 59,81    
32 Nathalie Lindh Minnie Me      
  Fjärås Hoppryttare Okänd 8 66,20    
33 Elin Örneborg Doerak      
  Kungsbacka RK Okänd - Okänd 10 73,38    
34 Louise Widmark Never Too Late      
    Okänd 10 75,35    
35 Julia Björkhill Vicky Tölo      
  Dagstorpsorten Wärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM 12 54,66    
36 Jimmy Karlsson Apollo      
  Varbergs RK Okänd - Okänd 12 63,66    
37 Lina Wahlberg Dahlåkras Cosmos      
  Snapphanarnas RF Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 13 71,31    
38 Malou Hollesen Caliguala Samott      
  Östadkulle RK okänd 19 76,88    
39 Jessica Boman Lotos      
  Varbergs RK Grand - Shalom Ute.      
39 Matilda Jönsson Flip Machine      
  Laholmsorten Okänd Ute.      
39 Nathalie Kristiansson Idyllens Kaki      
  Kristianstads RK Jolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF Ute.      
39 Ida Gangefors Ängsgårdens Dylan      
  Tågarpsortens L Sörbys Lotus RNF 120 - Brozzan RNF88 Ute.      
39 Antonia Andersson Bruden      
  Hästhagens RF Okänd Ute.      
39 Maja Engström Dizney Time      
  Dagstorpsorten Fred. Dizney RNF - Kastor RNF Ute.      
39 Rebecca Johansson Shelly 3      
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.      
39 Matilda Elm Caramba      
  Tingsryds RR&KK okänd - okänd Ute.      
39 Denise Nyberg Carlows Cinzano      
  Kumla Ridklubb Okänd - Oänd Ute.      
39 Emil Glambeck Poetic Byron      
  Lillhagens RK Poetic Justice - Nice-n-Easy RC Ute.      
39 Emma Albertz Master of the Game      
  Hjo HSK Dart Light - Merrie Master Ute.      
39 Embla Ryman Jetstream      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd Ute.      
39 Ida Adolfsson Dusty      
  Billdals RK Okänd - Okänd Ute.      
39 Molly Arvidsson High Ideal      
  Dagstorpsorten Holens Ingolf - Värnbergs Orion Ute.      
39 Martina Nyhlen Shadow Glen      
  Västerviksorten Golden Rover - Clonjoy Ute.      
39 Matilda Johansson Roony      
  Munka Ljungby RK Okänd Ute.      
39 Clara Hornbek Little Finnigan      
  Malmö Civila Leam Finnigan - Okänd Ute.      
39 Ida Ellesson Miss Felicia      
  Vinslövs RF Paddock Camarque - Breccles Minstrel Boy Ute.      
39 Isabelle Karlsson Little Larry      
  Bohusläns HSK Lobeen Larry - Okänd Ute.      
  Julia Nyberg Ballinagreney Girl      
  Sydslättens RF Okänd        
  Felicia Ottosson Lingårdens Amadeus      
  Snapphanarnas RF Sörbys Magnific - Leedes Boy        
  Charlotta Ågårdh Orsmark Three Tone      
  Kullabygdens RF Okänd - Okänd        
  Martina Bergqvist Moon Light      
  Flyinge RF Okänd - Okänd        
  Hanna Klensmeden Golden Queen      
    Okänd - Okänd        
  Ida Nilsson Sheldon      
  Vetlandaortens RF Möllans Cirro - Cawdor Hywel        
  Tiffany LingVannerus Mathis des Mauvis      
  Ranarps RK East end Breezer - Peveril Peter Piper        
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Medelsvår B bed. A:1a Kategori D Avd. A
Ridsport Ponny Cup
74 anmälda, 63 startande, 16 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Grundomgång Omhoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Nicole Holmen Golden Star      
    Poetic Justice - Chamrock 0 57,35 0 32,52
2 Nicole Holmen Coral Springs      
    Dito RW - Wagner 0 61,88 0 33,83
3 Josephine Werne Hudson Bay      
  Dagstorpsorten Okänd 0 57,88 0 34,40
4 Carl Backler Fleedwood      
  Vetlandaortens RF Roy - Oleander 0 60,47 4 34,55
5 Elin Wahrburg Dominique      
  Helsingborgs FRK Bellini 817 - Chagall 455 0 58,52 4 38,57
6 Linn Backman Pendderw Pixie      
  Djursholms RK Parcmorfra Ffraed - Maesmynach Wiking Warrier 0 63,88 4 39,23
7 Josefine Bystedt Pajasso      
  Onsala RF Flash - Silverlea Michaelmas 0 60,59 8 32,99
8 Isabelle Axtelius Peace Choise      
  Laholmsorten Okänd - Okänd 0 60,37 10 47,73
9 Amanda Oscarsson Comte Chablis      
  Kalmar HästspHSK Okänd 0 55,79 12 34,84
10 Eleonor Bellander Mingo      
  Helsingborgs FRK Minotauros RP 0 57,94 17 50,06
11 Isabell Bengtsson Black Beuty      
  Dagstorpsorten Okänd 0 60,89 26 55,10
12 Frida Norstedt Cremully French Connection      
  Varbergs RK Aladio melody 0 60,44 Ute.  
12 Philippa Davin Playboy 174      
  Stora Lundby RK Playback - Vulkam 0 55,83 Ute.  
12 Eleonor Bellander Pure Magic      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 0 60,49 Ute.  
15 Jennifer Gillerstedt Attitude Surprise      
  Strömstads RK Okänd 4 54,23    
16 Malin Lundström Blackie      
  Halmstads FK   4 54,33    
 
17 Emma Muntzing De La Marcos Oliver      
  Nääs RF Carolinas Foxglove - Rocky 770 4 55,90    
18 Linn Backman Kippy Catwalk      
  Djursholms RK Okänd 4 58,25    
19 Elin Adolfsson Skånhällas Jim TNF 164      
  Billdals RK Rodlease Dancing Gold - Komet 4 58,83    
20 Emelie Persson Ard Chuan Ryans Son in Law      
  Dagstorpsorten Okänd - okänd 4 59,52    
21 Victoria Linden Spanish Point      
  Billdals RK Okänd 4 60,01    
22 Malin Ahlqvist Kilpatrick Fionn      
  Stora Lundby RK Abbeyleix Fionn - Murphy Rebel 4 60,51    
23 Adrian Kolgjini Grand Chap      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 60,82    
24 Alexandra Quick Fleur      
  Hässleholms HSF Jasper 210 - Mermaids Jeroen 4 61,32    
25 Amanda Hansson Old Del Boy      
  Kungsbacka RK Westside Mirah - Aran Flight 4 62,22    
26 Olivia Kinneson Go Cart      
  Helsingborgs FRK Import England 4 62,52    
27 KarlPhilip Ingvarsson Alexander      
  Varbergs RK Okänd - Okänd 4 64,89    
28 Sofie Gredenstål Buckaroo      
  Bohusläns HSK Okänd - Okänd 4 65,98    
29 Hanna Hendelsson Picasso      
  Vaggeryd-Skillingaryd imp Irland 8 55,38    
30 Linn Keszei Good Looking      
  Fjärås Hoppryttare Okänd 8 57,55    
31 KarlJakob Ingvarsson Riverstone Master Blaster      
  Varbergs RK Okänd 8 59,43    
32 Emelie Nordström Tanagra      
  Malmö Civila Norton dela Bonerie 8 59,47    
33 Isabell Bengtsson Eline 5      
  Dagstorpsorten Kantjes Ronaldo - Valentino 8 59,69    
34 Josephine Karlsson Shaft      
  Billdals RK Okänd - Okänd 8 60,94    
35 Denise Nyberg Bob Justice      
  Kumla Ridklubb Okänd 9 68,14    
36 Matilda Leeman Cigar      
  Laholmsorten Okänd - Okänd 9 70,12    
37 Joy B. Canderudh Its Vivo      
  Billdals RK Silver Cloud - Abbeyleix Owen 9 70,70    
38 Josefine Möllbrant Mayhap      
  Munka Ljungby RK Jaspis - Aydin ox FA 102/85 11 77,42    
39 Samantha Praznik Baloo N      
  Vaggeryd-Skillingaryd Belmondo N - Magnum 11 78,58    
40 Emily Johansson Lagerqvist Din Cleo Samott      
  Billdals RK okänd - okänd 12 53,97    
41 Fredrik Stenkil Killmaryl Pride      
  Varbergs RK okänd - okänd 12 59,30    
42 Olivia Kinneson Menas Joysoff      
  Helsingborgs FRK Irco Mena - Diedron 14 72,47    
43 Stephie Watson Poetic Brummelisa      
  Laholmsorten Poetic Justice - Okänd 16 57,71    
44 Gabriella Hjorth Midnight Call      
  Nääs RF Okänd - Okänd 16 61,73    
45 Josephine Werne Rusty Rock      
  Dagstorpsorten okänd - okänd 20 64,35    
46 Arvid Tenfält Goliat      
    Okänd 22 73,06    
47 Victoria Dering Lill Ruben      
  Billdals RK Gräns Ruben - Kimble 25 71,32    
48 Charlotte Terling Touch The Stars      
  RK Udden Okänd - Okänd Ute.      
48 Jennifer Gillerstedt Tulira Thady Quinn      
  Strömstads RK New Beginnings - Carna Bobby Ute.      
48 Samantha Praznik Santo      
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd Ute.      
48 Emil Glambeck Poetic Joyce      
  Lillhagens RK Poetic Justice - Värnbergs Neptunus Utg.      
48 Stephie Watson Chica Chubb      
  Laholmsorten Dervish xx - Ard Talisman Ute.      
48 Carolin Lund Thunderbird      
  Kungälvs HSK Okänd Ute.      
48 Johanna Ekelund Attyrory Spring      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd Ute.      
48 Malin Johansson Ard Fry Spencer      
  Grankärrs GR Murphy Rebel - Abbeyleix Owen Ute.      
48 Louise Mollden Cosy Cartel      
  Kungälvs HSK Kiltealy Spring - Sky Boy Ute.      
48 Fanny Nikolouzos Adam af Wrångebäck      
  Stålebo RK Ballerino - Strätes Karbin Ute.      
48 Sandra Fransson Dito Junior      
  Vimmerbyortens RF Dito RW 75 - Urbino 430 Ute.      
48 Erik StenkilssonHoff Silver Thread      
  Hylte RF Monaghanstowns Fred Ute.      
48 Madeleine Engwall Diana      
  Djursholms RK Dito RW 75 - Ceylon 454 Ute.      
48 Sofie Sigvardsson Applejax Redstripe      
  Stålebo RK Okänd - Okänd Ute.      
48 Sabina Sörensson Harley Davidson      
  Frosta RF Grytåsa Kallemero RC - Finn RC Ute.      
48 Jennifer Gillerstedt Golden Dun      
  Strömstads RK Okänd - Okänd Utg.      
  Philippa Davin Cruachan      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd        
  Emma Muntzing A little Liberty      
  Nääs RF Aplsau - Kaiseradler        
  Rebecca Palm Baccarat ox      
  Nykils R&KS Fax ox - Glaz ox        
  Magda Bengtsson Blue Bird      
  Dagstorpsorten Okänd        
  Lina Claesson Bawn Ark Boy      
  Lillhagens RK Okänd - Okänd        
  Ragna Zaar KEC Little Nakita      
  Djursholms RK Freddies Star        
  Olivia Raae Silver Popper      
  Helsingborgs FRK Okänd        
  Sara Andersson Vento      
  Rappestad RK Okänd - Okänd        
  Emelie Johansson Lisa      
  Christinehamns PK          
  Hanna Birgersson The Winner takes it all      
  Vimmerbyortens RF East - Cesar        
  Philippa Davin Golden Extra      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd        
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Mobile International
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Catharina Swartz Wendy      
  Helsingborgs FRK Okänd 0 61,72 0 40,85
2 Felicia Hultberg Rock It      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 1 64,65    
3 Sara Andersson Din Rambo Samott      
  Rappestad RK Okänd - Okänd 4 57,83    
 
4 Elin Edvinsson Simberg Spotlight      
  Hylte RF Simberg Senator 5 65,80    
5 Karolina Järvholm Cristalls Jarad      
  Gråbo Ridklubb Priory Dallas - Peregrin 8 56,16    
6 Ronja Lindahl Lexus      
  Snapphanarnas RF okänd - okänd 25 79,57    
7 Elin Andersson Brimstone      
  Rappestad RK Okänd Ute.      
7 Louise Torgersen Felix IV      
  Fjärås Hoppryttare Dito RW - Ekelunds Bingo RW Ute.      
7 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin      
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.      
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Mobile International
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emelie Nordström Babog Dubh      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 0 64,99 0 38,20
2 Amanda Bergman Sceilig Siofra      
  Nääs RF Deise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill 0 58,77 0 40,91
3 Linn Backman Forever Reunited      
  Djursholms RK okänd - okänd 0 59,77 4 39,78
 
4 Matilda Mellert The Countrymans Lone Star      
  Stålebo RK Okänd - Okänd 0 58,81 4 40,21
5 Jannica Stefansson Little Wonder      
  Helsingborgs FRK Poetic Justice - Okänd 4 60,91    
6 KarlPhilip Ingvarsson Celtic Ash      
  Varbergs RK Okänd 4 61,20    
7 Louise Widmark Independent Miss      
    Okänd 4 63,74    
8 Amanda Richter Grallagh Grey      
  Lillhagens RK Okänd - Okänd 8 61,51    
9 KarlJakob Ingvarsson Beauford Lass      
  Varbergs RK Okänd 15 78,94    
10 Julia Nyberg Misty Moonlight      
  Sydslättens RF Okänd Ute.      
10 Emil Glambeck Poetic Byron      
  Lillhagens RK Poetic Justice - Nice-n-Easy RC Ute.      
10 Tiffany LingVannerus Amigo      
  Ranarps RK Okänd Ute.      
  Charlotta Ågårdh Orsmark Three Tone      
  Kullabygdens RF Okänd - Okänd        
  Julia Nyberg Ballinagreney Girl      
  Sydslättens RF Okänd        
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Mobile International
24 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Amanda Landeblad Quite Z      
  Kumla Ridklubb Quat Sous 0 66,62 1 46,61
2 KarlPhilip Ingvarsson Alexander      
  Varbergs RK Okänd - Okänd 0 63,48 4 42,20
3 Eleonor Bellander Dire Straits B      
  Helsingborgs FRK Dornick B - Conqvistador 0 62,78 4 43,47
4 Sara Andersson Vento      
  Rappestad RK Okänd - Okänd 4 59,37    
5 Josephine Werne Classic ways      
  Dagstorpsorten Okänd 4 59,84    
6 Wilma Hellström Queen      
  Billdals RK Omann - Beacon Pericles 4 61,28    
 
7 Amanda Landeblad Good Time Girl      
  Kumla Ridklubb Im Little Big Time 4 64,56    
8 Isabell Bengtsson Elvira      
  Dagstorpsorten Everest - Jaspar 4 64,57    
9 Josephine Karlsson Western Blaze      
  Billdals RK okänd - okänd 4 66,57    
10 Adrian Kolgjini Expression      
  Malmö Civila okänd - okänd 5 68,73    
11 Adrian Kolgjini Ix de L Aulne      
  Malmö Civila Dexter Leam Pondi - Gold Fort 8 61,83    
12 KarlPhilip Ingvarsson Little Irish Lad      
  Varbergs RK Okänd 8 63,10    
13 Sandra Fransson Dito Junior      
  Vimmerbyortens RF Dito RW 75 - Urbino 430 8 64,01    
14 Kajsa Rautenberg Kings Starwill      
  Halmstads FK Okänd - Okänd 8 65,36    
15 Frida Norstedt Donja      
  Varbergs RK Okänd 8 65,49    
16 Alexandra Quick Fleur      
  Hässleholms HSF Jasper 210 - Mermaids Jeroen 11 77,37    
17 Ragna Zaar KEC Little Nakita      
  Djursholms RK Freddies Star 12 80,44    
18 Malin Lundström Blackie      
  Halmstads FK   16 63,70    
19 Philippa Davin Cruachan      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 18 72,95    
20 Hanna Hendelsson Picasso      
  Vaggeryd-Skillingaryd imp Irland Ute.      
20 Elin Wahrburg Dominique      
  Helsingborgs FRK Bellini 817 - Chagall 455 Ute.      
20 Isabelle Axtelius Equus Queen      
  Laholmsorten Flyinge Artist - Maraton Ute.      
20 Isabell Bengtsson Black Beuty      
  Dagstorpsorten Okänd Ute.      
  Emelie Persson Ard Chuan Ryans Son in Law      
  Dagstorpsorten Okänd - okänd        
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori B Avd. A
Zürichhoppning
Hederspris från Equipe Saddles
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Straffs. Tid
1 Louise Torgersen Felix IV    
  Fjärås Hoppryttare Dito RW - Ekelunds Bingo RW 0 55,18
2 Karolina Järvholm Cristalls Jarad    
  Gråbo Ridklubb Priory Dallas - Peregrin 0 61,57
 
3 Elin Edvinsson Simberg Spotlight    
  Hylte RF Simberg Senator 0 66,12
4 Ronja Lindahl Lexus    
  Snapphanarnas RF okänd - okänd 0 67,57
5 Felicia Hultberg Irish Spring    
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 0 72,37
6 Ebba Larsson Heartbreaker    
  Flyinge RF Okänd - Okänd 0 81,37
7 Erica Andersson Cottage Lad    
  Ranarps RK Okänd 0 81,41
8 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin    
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.  
  Ebba Larsson Vesterhedgårds Cadeaux    
  Flyinge RF Horsemosens Charlie Brown - Eskehöjgaards Ali    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori C Avd. A
Zürichhoppning
Hederspris från Equipe Saddles
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Straffs. Tid
1 Amanda Andersson Mac Spot    
  Kungälvs HSK Okänd - Okänd 0 58,69
2 Jennie Magnuson Talent    
  Hylte RF Waterhofs Pretendent - Rikkie 0 59,82
3 Iza Wallin Cous Cous    
  Mjölby Ridklubb Okänd 0 63,84
4 Julia Björkhill Vicky Tölo    
  Dagstorpsorten Wärnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM 0 65,77
5 Julia Kringstad Håkansson Roddys Return    
  Malmö Civila Okänd - Okänd 0 67,58
6 Jessica Boman Lotos    
  Varbergs RK Grand - Shalom 0 81,02
 
7 Malin Ahlqvist Woodvale Storm    
  Stora Lundby RK okänd - okänd 0 87,67
8 Alice Björkhill Temple Attica    
  Dagstorpsorten Poetic Justice 0 91,73
9 Malou Hollesen Caliguala Samott    
  Östadkulle RK okänd 0 94,75
10 Moa Rautenberg Mio    
  Halmstads FK Jolly Roger - Asso Savastro RNF Ute.  
10 Emil Glambeck Poetic Byron    
  Lillhagens RK Poetic Justice - Nice-n-Easy RC Ute.  
10 Emma Albertz Master of the Game    
  Hjo HSK Dart Light - Merrie Master Ute.  
10 Isabelle Karlsson Little Larry    
  Bohusläns HSK Lobeen Larry - Okänd Ute.  
10 Emelie Svensson Montoro    
  Grevagårdens RF okänd - okänd Utg.  
10 Nathalie Kristiansson Idyllens Kaki    
  Kristianstads RK Jolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF Ute.  
10 Maja Engström Dizney Time    
  Dagstorpsorten Fred. Dizney RNF - Kastor RNF Ute.  
10 Molly Arvidsson High Ideal    
  Dagstorpsorten Holens Ingolf - Värnbergs Orion Ute.  
10 Ida Adolfsson Dusty    
  Billdals RK Okänd - Okänd Ute.  
10 Frida Forsell Cherry Delight    
  Dagstorpsorten Okänd Ute.  
10 Louise Persson Waterstown Sally    
  Östra Göinge RF Okänd - okänd Ute.  
10 Simone Berentsen Kevins Glory    
  Billdals RK Okänd - xx Utg.  
10 Ida Ellesson Miss Felicia    
  Vinslövs RF Paddock Camarque - Breccles Minstrel Boy Ute.  
10 Rebecca Johansson Shelly 3    
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.  
10 Clara Hornbek Little Finnigan    
  Malmö Civila Leam Finnigan - Okänd Ute.  
  Embla Ryman Jetstream    
  Helsingborgs FRK okänd - okänd    
  Ida Nilsson Sheldon    
  Vetlandaortens RF Möllans Cirro - Cawdor Hywel    
  Sofie Sigvardsson Poetics Debria    
  Stålebo RK Poetic Justice    
  Julia Nyberg Ballinagreney Girl    
  Sydslättens RF Okänd    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Medelsvår B bed. C Kategori D Avd. A
Zürichhoppning
Hederspris från Equipe Saddles
34 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Klubb Härstamning Straffs. Tid
1 Josefine Bystedt Pajasso    
  Onsala RF Flash - Silverlea Michaelmas 4 58,92
2 Nicole Holmen Coral Springs    
    Dito RW - Wagner 4 62,59
3 Emily Johansson Lagerqvist Din Cleo Samott    
  Billdals RK okänd - okänd 4 62,94
4 Olivia Kinneson Menas Joysoff    
  Helsingborgs FRK Irco Mena - Diedron 0 63,78
5 Elin Adolfsson Skånhällas Jim TNF 164    
  Billdals RK Rodlease Dancing Gold - Komet 0 64,29
6 Amanda Richter Kilcannon Explosion    
  Lillhagens RK okänd 0 64,66
7 Linn Backman Pendderw Pixie    
  Djursholms RK Parcmorfra Ffraed - Maesmynach Wiking Warrier 0 65,41
8 Emelie Nordström Tanagra    
  Malmö Civila Norton dela Bonerie 8 66,21
 
9 Matilda Leeman Cigar    
  Laholmsorten Okänd - Okänd 0 67,76
10 Sofie Sigvardsson Applejax Redstripe    
  Stålebo RK Okänd - Okänd 0 68,06
11 Fanny Nikolouzos Adam af Wrångebäck    
  Stålebo RK Ballerino - Strätes Karbin 8 71,44
12 KarlJakob Ingvarsson Riverstone Master Blaster    
  Varbergs RK Okänd 8 72,43
13 Frida Norstedt Cremully French Connection    
  Varbergs RK Aladio melody 8 72,71
14 Victoria Dering Lill Ruben    
  Billdals RK Gräns Ruben - Kimble 12 77,89
15 Emil Glambeck Poetic Joyce    
  Lillhagens RK Poetic Justice - Värnbergs Neptunus 4 78,08
16 Sabina Sörensson Harley Davidson    
  Frosta RF Grytåsa Kallemero RC - Finn RC 12 79,61
17 Joy B. Canderudh Its Vivo    
  Billdals RK Silver Cloud - Abbeyleix Owen 8 86,80
18 Linn Keszei Good Looking    
  Fjärås Hoppryttare Okänd 4 89,52
19 Jennifer Gillerstedt Attitude Surprise    
  Strömstads RK Okänd 16 93,96
20 Linn Backman Kippy Catwalk    
  Djursholms RK Okänd 12 96,93
21 Madeleine Engwall Diana    
  Djursholms RK Dito RW 75 - Ceylon 454 Ute.  
21 Fredrik Stenkil Killmaryl Pride    
  Varbergs RK okänd - okänd Ute.  
21 Malin Johansson Ard Fry Spencer    
  Grankärrs GR Murphy Rebel - Abbeyleix Owen Ute.  
21 Philippa Davin Playboy 174    
  Stora Lundby RK Playback - Vulkam Ute.  
21 Julia Kringstad Håkansson Its King Amal    
  Malmö Civila Okänd - Okänd Ute.  
21 Erik StenkilssonHoff Silver Thread    
  Hylte RF Monaghanstowns Fred Ute.  
21 Louise Mollden Cosy Cartel    
  Kungälvs HSK Kiltealy Spring - Sky Boy Ute.  
21 Carolin Lund Thunderbird    
  Kungälvs HSK Okänd Ute.  
21 Gabriella Hjorth Midnight Call    
  Nääs RF Okänd - Okänd Ute.  
  Denise Nyberg Bob Justice    
  Kumla Ridklubb Okänd    
  Jennifer Gillerstedt Tulira Thady Quinn    
  Strömstads RK New Beginnings - Carna Bobby    
  Rebecca Palm Baccarat ox    
  Nykils R&KS Fax ox - Glaz ox    
  Emelie Johansson Lisa    
  Christinehamns PK      
  Philippa Davin Golden Extra    
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Top Rider
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Hedda Wallin Mr Limbo      
  Mjölby Ridklubb okänd - okänd 0 57,52 0 31,67
2 Hedda Wallin Silver King      
  Mjölby Ridklubb Okänd - Okänd 0 57,07 0 32,16
3 Antonia Davin Dublin      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 0 55,92 0 32,21
4 Catharina Swartz Wendy      
  Helsingborgs FRK Okänd 0 61,36 0 32,52
5 Louise Torgersen Mystic Sunshine      
  Fjärås Hoppryttare okänd 0 55,21 0 32,75
6 Ebba Nordström Grey Bray      
  Malmö Civila Okänd 0 59,12 0 33,28
 
7 Isabelle Karlsson Whoopy      
  Bohusläns HSK Ciejans Benji - Hondsung Raspetin 0 64,73 0 33,48
8 Jackie Georgsson Owen Roe      
  Dagstorpsorten Okänd 0 62,20 0 38,16
10 Felicia Hultberg Rock It      
  Helsingborgs FRK okänd - okänd 0 60,59 4 33,71
11 Ida Haglund Timone      
  Nykyrka RK Okänd 0 63,89 4 36,48
12 Saga Söderquist Kulltorps Yrrol      
  Vetlandaortens RF Paddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel 0 59,56 8 31,05
13 Alexandra Dering Sörgårns Cindy      
  Billdals RK Bostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB 4 68,82    
14 Nicole Holmen Trestenas Prozit      
    Stackarps Billbau - Kirby Cane Grayling 5 70,27    
15 Ebba Nordström Flashy Gold Finch      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 5 73,57    
16 Elin Edvinsson Simberg Spotlight      
  Hylte RF Simberg Senator 8 62,97    
17 Elin Andersson Brimstone      
  Rappestad RK Okänd Utg.      
17 Ronja Lindahl Lexus      
  Snapphanarnas RF okänd - okänd Ute.      
17 Nicholai Hollesen Nibe´s Aladdin      
  Östadkulle RK okänd - okänd Ute.      
17 Ebba Larsson Heartbreaker      
  Flyinge RF Okänd - Okänd Ute.      
17 Linn Hermansson Golden Star      
  Kungsbacka RK Okänd Ute.      
17 Erica Andersson Cottage Lad      
  Ranarps RK Okänd Ute.      
  Ebba Larsson Vesterhedgårds Cadeaux      
  Flyinge RF Horsemosens Charlie Brown - Eskehöjgaards Ali        
  Louise Torgersen Felix IV      
  Fjärås Hoppryttare Dito RW - Ekelunds Bingo RW        
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Top Rider
21 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 KarlJakob Ingvarsson Beauford Lass      
  Varbergs RK Okänd 0 63,68 0 40,03
2 KarlJakob Ingvarsson Snow Flake      
  Varbergs RK Okänd 0 60,87 0 41,53
3 KarlPhilip Ingvarsson Celtic Ash      
  Varbergs RK Okänd 0 60,69 4 35,85
4 Nicole Holmen Phalcon      
    Öxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan 4 53,27    
5 Joy B. Canderudh Baileys      
  Billdals RK Okänd - Okänd 4 58,04    
 
6 Amanda Bergman Sceilig Siofra      
  Nääs RF Deise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill 4 59,93    
7 Jannica Stefansson Little Wonder      
  Helsingborgs FRK Poetic Justice - Okänd 4 60,05    
8 Amanda Richter Grallagh Grey      
  Lillhagens RK Okänd - Okänd 4 60,67    
9 Emelie Nordström Babog Dubh      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 60,88    
10 Emelie Persson Civic      
  Dagstorpsorten Fredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF 8 59,14    
11 Linn Backman Forever Reunited      
  Djursholms RK okänd - okänd 8 59,76    
12 Louise Widmark Independent Miss      
    Okänd 8 71,65    
13 Tiffany LingVannerus Amigo      
  Ranarps RK Okänd 12 58,97    
14 Matilda Mellert The Countrymans Lone Star      
  Stålebo RK Okänd - Okänd 12 72,68    
15 Julia Kringstad Håkansson Roddys Return      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 20 53,99    
16 Julia Nyberg Misty Moonlight      
  Sydslättens RF Okänd Ute.      
16 Malin Ahlqvist Sligo Classic      
  Stora Lundby RK Okänd Ute.      
  Ida Nilsson Sheldon      
  Vetlandaortens RF Möllans Cirro - Cawdor Hywel        
  Antonia Andersson Bruden      
  Hästhagens RF Okänd        
  Maja Engström Dizney Time      
  Dagstorpsorten Fred. Dizney RNF - Kastor RNF        
  Emil Glambeck Poetic Byron      
  Lillhagens RK Poetic Justice - Nice-n-Easy RC        
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Medelsvår B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Msv B kat B Msv A kat C+D
Hederspris från Top Rider
29 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Alexandra Quick Fleur      
  Hässleholms HSF Jasper 210 - Mermaids Jeroen 0 60,33 0 38,99
2 Isabell Bengtsson Eline 5      
  Dagstorpsorten Kantjes Ronaldo - Valentino 0 63,99 0 41,32
3 Petronella Andersson Laura Lady      
  Lillhagens RK Okänd - Okänd 0 62,07 4 38,30
4 Josephine Karlsson Shaft      
  Billdals RK Okänd - Okänd 0 64,11 4 38,70
5 Nicole Holmen Golden Star      
    Poetic Justice - Chamrock 4 57,70    
6 Adrian Kolgjini Grand Chap      
  Malmö Civila Okänd - Okänd 4 60,55    
7 Eleonor Bellander Pure Magic      
  Helsingborgs FRK Okänd - Okänd 4 61,63    
 
8 Victoria Linden Spanish Point      
  Billdals RK Okänd 4 62,08    
9 KarlPhilip Ingvarsson Alexander      
  Varbergs RK Okänd - Okänd 4 64,36    
10 Philippa Davin Cruachan      
  Stora Lundby RK Okänd - Okänd 4 66,20    
11 Emelie Nordström Tanagra      
  Malmö Civila Norton dela Bonerie 4 72,39    
12 Ragna Zaar KEC Little Nakita      
  Djursholms RK Freddies Star 8 59,57    
13 Carl Backler Fleedwood      
  Vetlandaortens RF Roy - Oleander 8 65,55    
14 Isabelle Axtelius Equus Queen      
  Laholmsorten Flyinge Artist - Maraton 8 72,62    
15 Eleonor Bellander Mingo      
  Helsingborgs FRK Minotauros RP 12 58,38    
16 Josephine Werne Rusty Rock      
  Dagstorpsorten okänd - okänd 12 63,59    
17 Isabell Bengtsson Lover De Vauper      
  Dagstorpsorten Thunder Dublin - Silver Storm 16 73,08    
18 Josephine Werne Hudson Bay      
  Dagstorpsorten Okänd 20 75,09    
19 Olivia Kinneson Go Cart      
  Helsingborgs FRK Import England 24 74,24    
20 Emelie Persson Ard Chuan Ryans Son in Law      
  Dagstorpsorten Okänd - okänd Ute.      
20 Malin Ahlqvist Kilpatrick Fionn      
  Stora Lundby RK Abbeyleix Fionn - Murphy Rebel Ute.      
20 Sandra Fransson Dito Junior      
  Vimmerbyortens RF Dito RW 75 - Urbino 430 Ute.      
20 Sara Andersson Vento      
  Rappestad RK Okänd - Okänd Ute.      
20 Hanna Hendelsson Picasso      
  Vaggeryd-Skillingaryd imp Irland Ute.      
20 Amanda Hansson Old Del Boy      
  Kungsbacka RK Westside Mirah - Aran Flight Ute.      
  Hanna Birgersson The Winner takes it all      
  Vimmerbyortens RF East - Cesar        
  Josefine Bystedt Pajasso      
  Onsala RF Flash - Silverlea Michaelmas        
  Charlotte Terling Touch The Stars      
  RK Udden Okänd - Okänd        
  Sabina Sörensson Harley Davidson      
  Frosta RF Grytåsa Kallemero RC - Finn RC        
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning Svår B bed. A:1a Kategori D
Hederspris från Mobile International
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Fredrik Reuterskiöld
Tävlingsledare: Paul Carlsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Grundomgång Omhoppning
  Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Erica Swartz Sunny 93      
  Helsingborgs FRK Zandheuvells Sunny Boy - Brillant 0 82,66    
2 Eleonor Bellander Dire Straits B      
  Helsingborgs FRK Dornick B - Conqvistador 4 83,38    
3 Adrian Kolgjini Ix de L Aulne      
  Malmö Civila Dexter Leam Pondi - Gold Fort 4 84,00    
4 Isabell Bengtsson Elvira      
  Dagstorpsorten Everest - Jaspar 4 84,05    
 
5 Josephine Werne Classic ways      
  Dagstorpsorten Okänd 8 78,70    
6 Wilma Hellström Queen      
  Billdals RK Omann - Beacon Pericles 8 81,24    
7 Josephine Karlsson Western Blaze      
  Billdals RK okänd - okänd 8 84,38    
8 Kajsa Rautenberg Kings Starwill      
  Halmstads FK Okänd - Okänd 8 89,60    
9 KarlPhilip Ingvarsson Little Irish Lad      
  Varbergs RK Okänd 8 92,84    
10 Frida Norstedt Donja      
  Varbergs RK Okänd 12 84,94    
11 Amanda Landeblad Quite Z      
  Kumla Ridklubb Quat Sous 12 91,22    
12 Isabell Bengtsson Black Beuty      
  Dagstorpsorten Okänd 18 98,46    
13 Adrian Kolgjini Expression      
  Malmö Civila okänd - okänd Ute.      
13 Madeleine Engwall Diana      
  Djursholms RK Dito RW 75 - Ceylon 454 Ute.      
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport