Fjälkestads RK 2007-04-28 - 2007-04-29
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-04-29 kl. 19:50
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Ridhäst Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag Ridhäst
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag Ridhäst
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Lag Ridhäst
Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag Ridhäst
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Ridhäst Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Ridhäst Avd. A
Uppvärmningsklass
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Tävlingsledare: Palle Carlsson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Karin ÅkessonSydney  
 Vinslövs RFPeter Pan - Romaan058,95
1Cassandra GustafssonAmazing Mumm  
 Tingsryds RR&KKAcacio - Mowgli061,48
1Christian HellströmAlice Cooper  
 Osbyortens RFAs de Thurin - Muguet Du Manoir059,75
1Hanna StenkilssonIrco Krocco  
 Ljunits-Herrestads RIrco Mena - Krocket055,37
1Sofie AnderssonVasco  
 DagstorpsortenJokinal de Bernival - Landaris061,61
1Janna SunnanväderStella Artois  
 Sölvesborgs RKGuinness - Pontus058,89
 
7Sofie SvenssonDanny Kaye  
 DagstorpsortenNactus - Stanford162,10
7Joanna HallbergCynique Z  
 Helsingborgs FRKCaretano Z - Catango Z162,44
9Annette ClemedtsonFliza  
 Karlshamns RKZeppelin - Feliciano266,09
10Terese SvenssonChalk n Talk  
 DagstorpsortenChabloon - Connaught xx459,72
10Anna OlssonZynkop  
 Vellinge HSFChirac - Porfyr453,80
10Karin ÅkessonRadona  
 Vinslövs RFJimtown - Ramiro458,08
13Vicky HansenOrion IV  
 Vinslövs RFHomero III - Barguillero X1066,12
14Jasmine SvanströmJessika  
 Vinslövs RFCardento - PilotUte. 
14Nizar KaranouhLaruska M  
 Ljunits-Herrestads RSolos Landtinus - RitualUte. 
14Joanna HallbergCaruso H  
 Helsingborgs FRKContender - LandgrafUte. 
14Annette ClemedtsonCadmandou de Guldenboom  
 Karlshamns RKLatus II - CaretinoUte. 
 Amanda AlthenWinston Joy  
 Sölvesborgs RKWhinny Jackson - Victor Hill  
 Marielle RingbrantCaglihari  
 Ängelholms RFCagliostro - Maximus  
 Amanda AlthenFelicia  
 Sölvesborgs RKFabriano - Werther  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. A
uppvärmningsklass
61 anmälda, 53 startande, 14 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 Henrik AnkarcronaArctic Aurora Borealis  
 Flyinge HSKCorrado I - Almeto Z  
 Maria Bruun AndersenIndian Queen  
 Vellinge HSFIco Sun - ---  
1Karin SvenssonTetziana  
 Tingsryds RR&KKFeliciano - Hertigen063,61
1Josefine ForsbergLarrasine  
 Flyinge HSKLandlord - Stanford057,49
1Frida EkströmHelios  
 Vinslövs RFCagliostro - Ciceron065,42
1Sofie AnderssonCest Si Bon  
 DagstorpsortenCardento - Irco Mena060,22
1Karin ÅkessonRadona  
 Vinslövs RFJimtown - Ramiro062,54
1Ulrika TorstenssonPetite Fleur  
 Kullabygdens RFRobin Z - Nooitgedacht065,37
1Emma OlssonWhitney Houston  
 Tingsryds RR&KKCortez - Chow Chin Chow060,92
1Catharina GyllenbergLütt Elske  
 Ljunits-Herrestads RRiverman - Landritter058,97
1Linda MalmbergIce Breaker  
 Tingsryds RR&KKokänd - okänd064,72
1Mimmi HetorpPigalle  
 Kullabygdens RFConcorde - Purioso063,05
1Mimmie FaijermoSoleda K  
 Sölvesborgs RKZadok - Voltaire055,27
1Ida SvenssonRock Me  
 Vellinge HSFKrocket - Oats061,31
1Sofia SjögrenCirca M  
 Ängelholms RFIrco Marco - Indus066,23
1Charlotte WredeRamona  
 Vellinge HSFPeter Pan - Legaat-Jasper057,32
1Malin AnderssonLotus L  
 Vinslövs RFLevantos II - Ganesco060,74
1Elin PerssonMade for Me  
 Öresunds HSKElmshorn - Little Boy055,46
1Janna SunnanväderTus de Pomme  
 Sölvesborgs RKJus de Pomme - Wendekreis064,06
1Henrik AnkarcronaCathageno  
 Flyinge HSKCaretino - Rebel Z061,36
1Karin ÅkessonSydney  
 Vinslövs RFPeter Pan - Romaan063,22
1Magnus JacobsonNight Explosion  
 DagstorpsortenNight and Day - Weltas064,58
 
21Lars-Göran WinqvistOffspring LM  
 Osbyortens RFCardento - Beach Boy167,80
21David LjungcrantzJesair de la Crue  
 Flyinge HSKFlorissant - Kings Road xx170,29
21Ulrika TrägårdhWoppie  
 Ljunits-Herrestads RQuite Easy - Stanford167,96
24Royne ZettermanPangea  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Nurprimus267,76
24Henrik LannerPaulchen  
 Vinslövs RFokänd - Pilot273,61
26Mariette PerssonMelody  
 Osbyortens RFMagritte - Cortez463,69
26Janni HallbergAgapantus  
 Helsingborgs FRKArtist - Utrillo465,30
26Charlotta Ågårdh OrsmarkSpader Ess  
 Kullabygdens RFBellini - Constant459,62
26Anna AdolfssonMarina  
 Osbyortens RFSteinbeck - Cyrano456,85
26Ulrika EkmanChloe  
 Lillhagens RKCortez - Caracas459,29
31Daniel ZettermanFirst Shot  
 Sölvesborgs RKPadarco - Domino569,92
31Louise WemlerthSpirello  
 Tingsryds RR&KKFeliciano - Hertigen568,49
31Max RingbrantQuintero de Baussy Z  
 Ängelholms RFQuito de Baussy - Rabiat Z568,85
31Frida EkströmRigoleto  
 Vinslövs RFRamiros Big Ben - Rekvizitas567,38
35Jasmine SvanströmAlert  
 Vinslövs RFArtist - Asterix674,40
36Ronny PerssonMilltown  
 Sydslättens RFCalino - Imperator882,22
36Pernilla SjöstrandMr Robinson Q  
 Ljunits-Herrestads RRobin Z - Stanford865,21
38Pernilla SjöstrandDino Ferrari Q  
 Ljunits-Herrestads RDinaro - Stanford967,54
39Ulrika TorstenssonFemale Touch  
 Kullabygdens RFRobin Z - Nooitgedacht1282,41
40Sofie AnderssonTrevor  
 DagstorpsortenNairobi - Purioso1386,18
41Nizar KaranouhLaruska M  
 Ljunits-Herrestads RSolos Landtinus - Ritual15108,48
41Joanna HallbergTyphon  
 Helsingborgs FRKCortez - Utrillo1578,63
41Sissela Ågårdh OrsmarkChapella  
 Kullabygdens RFChapman - Any Questions1577,34
44Mimmi HetorpDaphne  
 Kullabygdens RFCalino - ConcordUte. 
44Ida ClaessonThe Entertainer  
 Lillhagens RKMontreal - Generaal IUtg. 
44Elin PerssonPaulina  
 Öresunds HSKCorland - NotarisUte. 
44Lorenzo CalabroDina  
 Vinslövs RFCalino - ElectroUte. 
44Amanda AlbinsonLadento Ztar  
 Lillhagens RKCardento - IndusUtg. 
44Evelina BengtssonCacacia  
 Öresunds HSKAcacio - WindwurfUte. 
44Alexandra PetterssonLe Grannus  
 Vellinge HSFLe Vainqueur - GrannusUte. 
44Emma DanielsonElmer  
 Ljunits-Herrestads RElmshorn - MardukUte. 
 Amelie HillstedtOrpan  
 Lillhagens RKPeter Pan - Notaris  
 Olof SmithAtlas C  
 Sydslättens RFCortez - Athlet Z  
 Anders WemlerthCastellatzzo  
 Sölvesborgs RKCor de la Bryere - Landgraf I  
 Clara LundgrenPollux  
 DagstorpsortenNarew - Simply  
 Evelina BengtssonKarpe Diem  
 Öresunds HSKLandcord - Underworld xx  
 Caroline HellströmCenta II  
 Öresunds HSKCento - Capitol  
 Maria BrunoGazina  
 Karlskrona LyckåOkänd - pik trumf  
 Elisabeth ColldinGrandi  
 Osbyortens RFGrand Ferdinand II - Furioso II  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. A
uppvärmningsklass
26 anmälda, 24 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 Ulrika TorstenssonFemale Touch  
 Kullabygdens RFRobin Z - Nooitgedacht  
1Henrik AnkarcronaCathageno  
 Flyinge HSKCaretino - Rebel Z075,13
1Daniel ZettermanLazio  
 Sölvesborgs RKParco - Carolus I077,67
1Maria FieberVilgot  
 Sölvesborgs RKLucky Light - Anart071,19
1Helena FeukLundahlCome On  
 Ängelholms RFCortez - Grandeur075,20
1Elin SjögrenRimosa  
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios074,03
1Stephanie HolmenVDL Titanic  
 Lillhagens RKNeckar - Lord072,57
1Malin AnderssonShamane  
 Vinslövs RFStanford - Lester071,82
1Niklas ArvidssonVDL Empire 1115  
 Helsingborgs FRKEmilion - Lord Calando077,68
1Isabelle SjunessonOlivier  
 Ängelholms RFFaram - Tangelo xx074,81
 
10Peter HeijelDon Balance  
 Helsingborgs FRKNew Balance - Cortez179,18
10Sofia SjögrenTurbo  
 Ängelholms RFTurban Rose SF - Voltaire181,05
10Henrik LannerAxl-Rose  
 Vinslövs RFTi Amo - Forever181,25
13Sophie KarpeLexicon  
 Öresunds HSKLosec - Immer474,01
13Annika AxelssonCoco Chanel  
 Sölvesborgs RKAerline H - Prince Mab xx474,34
13Satu LiukkonenRingo Starr B  
 Vinslövs RFElton - Burggraaf475,78
13Frida TinglöfUnicum Van´t Meerdaalhof  
 Sölvesborgs RKHeartbreaker - Fantasique477,20
13Sophie KarpeOxford  
 Öresunds HSKCortez - King of Diamonds474,99
18Camilla ÖbergMallaco  
 Helsingborgs FRKMadrigal - Anart685,69
19Royne ZettermanSpirit Magic  
 Sölvesborgs RKAcacio - Ahorn981,11
19Lorenzo CalabroDew Drop  
 Vinslövs RFLevantos II - Robin Z981,06
21Evelina BengtssonCacacia  
 Öresunds HSKAcacio - Windwurf1672,74
22Max RingbrantQuintero de Baussy Z  
 Ängelholms RFQuito de Baussy - Rabiat ZUtg. 
22Henrik LannerPandora  
 Vinslövs RFAcorado - Lavall IUte. 
 Henrik LannerTea Party  
 Vinslövs RFFeliciano - Bayard  
 Sara AudeliusTonica  
 Lillhagens RKExcall--- - Dragon  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
6 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 10201,360115,88
 Eva Jacobsson
 
 Janna SunnanväderTus de Pomme069,00444,01 
 Mimmie FaijermoSoleda K062,09036,93 
 Annika AxelssonCoco Chanel070,27041,07 
 Maria FieberVilgot2875,00037,88 
2Flyinge HSKLag 10203,360118,76
 Henrik Ankarcrona
 
 David LjungcrantzJesair de la Crue070,03042,25 
 Josefine ForsbergLarrasine071,40036,66 
 Henrik AnkarcronaArctic Aurora Borealis069,40436,18 
 Fredrik JönssonCuba Libre063,93039,85 
3Ängelholms RFLag 10205,324114,16
 Gunilla Svensson
 
 Isabelle SjunessonOlivier064,80441,03 
 Sofia SjögrenCirca M069,52037,20 
 Helena FeukLundahlCome On071,08040,41 
 Caroline PerssonZarastro071,00436,55 
4Helsingborgs FRKLag 10200,988126,28
 Niklas Arvidsson
 
 Joanna HallbergTyphon064,94442,64 
 Janni HallbergAgapantus872,90842,09 
 Peter HeijelDon Balance067,57442,72 
 Niklas ArvidssonEdith068,47040,92 
5Vinslövs RFLag 14207,9600
 Anna Wemlerth
 
 Jasmine SvanströmAlert468,65   
 Malin AnderssonShamane464,54   
 Lorenzo CalabroDew Drop071,25   
 Henrik LannerPaulchen072,17   
6Öresunds HSKLag 112202,1200
 Ina Karpe-Nilsson
 
 Caroline HellströmCenta II469,72   
 Elin PerssonMade for Me465,15   
 Anna MartinssonSoul Man2875,00   
 Sophie KarpeLexicon467,25   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag
11 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 10210,930118,66
 Kristina Tinglöf
 
 Janna SunnanväderStella Artois072,07038,91 
 Annika AxelssonLe Deuxieme Revel472,85039,18 
 Elin SjögrenRimosa070,77438,20 
 Anders WemlerthCastellatzzo068,09040,57 
2Vinslövs RFLag 10210,640118,77
 Anna Wemlerth
 
 Vicky HansenOrion IV680,35441,49 
 Malin AnderssonLotus L070,66041,32 
 Frida EkströmHelios072,75041,32 
 Satu LiukkonenTycoon K067,23036,13 
3Lillhagens RKLag 10206,84116,66
 Ulrika Ekman
 
 Amanda AlbinsonLadento Ztar066,931246,19 
 Ida ClaessonThe Entertainer071,18041,71 
 Amelie HillstedtOrpan466,85437,89 
 Stephanie HolmenVDL Titanic068,69037,06 
4Osbyortens RFLag 10208,5716127,72
 Göran Persson
 
 Christian HellströmAlice Cooper072,28345,36 
 Mariette PerssonMelody068,531343,18 
 Lars-Göran WinqvistOffspring LM871,61039,18 
 Anna AdolfssonMarina067,761650,61 
5DagstorpsortenLag 10201,4933144,85
 Marie Bergström
 
 Sofie SvenssonDanny Kaye066,43947,65 
 Terese SvenssonChalk n Talk473,512458,76 
 Sofie AnderssonCest Si Bon066,861751,98 
 Magnus JacobsonNight Explosion068,20745,22 
6Ljunits-Herrestads RLag 11223,4500
 Carola Alpqleven
 
 Hanna StenkilssonIrco Krocco472,12   
 Pernilla SjöstrandMr Robinson Q073,88   
 Ulrika TrägårdhWoppie177,46   
 Catharina GyllenbergLütt Elske072,11   
7Sydslättens RFLag 14203,3600
 Sofie Sånesson
 
 Nicole PerssonQuedoretti070,94   
 Ronny PerssonMilltown069,89   
 Markku SöderbergCeltas Alayali469,80   
 Olof SmithAtlas C462,53   
8Vellinge HSFLag 14212,3200
 Jonas Holmberg
 
 Anna OlssonZynkop473,23   
 Maria Bruun AndersenIndian Queen073,95   
 Ida SvenssonRock Me069,31   
 Charlotte WredeRamona469,06   
9Tingsryds RR&KKLag 15213,8700
 Lena Davidsson
 
 Matilda KjellsonFortus Hästak 1026068,85   
 Linda MalmbergIce Breaker177,28   
 Emma OlssonWhitney Houston1669,35   
 Karin SvenssonTetziana467,74   
10Kullabygdens RFLag 16222,4700
 Jennifer Sköld
 
 Sissela Ågårdh OrsmarkChapella469,40   
 Charlotta Ågårdh OrsmarkSpader Ess175,52   
 Erika JakobssonAkita3674,00   
 Mimmi HetorpPigalle177,55   
11Olofströms RKLag 110215,7400
 Linda Sjöström
 
 Paulina GårnerPrince1271,65   
 Julia JacobssonClassic574,16   
 Anna EngströmCorona575,04   
 Linda SjöströmMerlin066,54   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
50 anmälda, 43 startande, 11 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Anders SteneldUltimo C  
 Fjälkestads RKGermus R - Animo048,47
2Marie HusénBriztol  
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663051,37
3Matilda KjellsonGeisha Hästak  
 Tingsryds RR&KKCortus - Diamant052,33
4Malin AnderssonChapany  
 Vinslövs RF 053,04
5Angelica BorgSunny Girl  
 Fredshögs RSLeuthen - Electro053,54
6Josefine ÅhlundMelitza  
 Flyinge HSKLebus - Indus053,74
7Magnus JohanssonOniki W  
 Ljunits-Herrestads RBurggraaf - Ulft054,73
8Olof SmithNimbo of Q  
 Sydslättens RFHyade - Voltaire054,85
9Sara NilssonSeize the Day  
 Vinslövs RFAcagion - Dragon057,11
10Julia JacobssonQuerido  
 Olofströms RKCortus - Lambert057,94
11Sara NilssonCordiere  
 Vinslövs RFCortez - Tamburin059,88
 
12Anders SteneldGinster  
 Fjälkestads RK 060,55
13Fredrik AlbinDelight  
 Sölvesborgs RKLucky Light - Democritos062,17
14Camilla JohanssonConchita Z  
 Ljunits-Herrestads RCalvaro Z - Wolfgang064,49
15Reeni SonessonItz Boy  
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant446,33
16Jennifer NorrmanElodea  
 Willands RFElectro - Kaliber449,73
17Sofie OlssonLambourghini  
 Willands RFLittle Boy - Jumper449,85
18Jessica DahlRosso  
 Munka Ljungby RKRoyal - Gun Packer xx451,28
19Frida TinglöfSabella  
 Sölvesborgs RKCavalier - Lauriston454,61
20Annette ClemedtsonBruno  
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx455,60
21Sara NilssonCampiro  
 Vinslövs RFCampari M - Herkules455,76
22Magnus JacobsonPontiac  
 DagstorpsortenPomme Royal456,02
23Anna PerssonLittle Mill  
 Sydslättens RFCalino - Imperator456,63
24Malin AnderssonTinne Top  
 Vinslövs RF 457,28
25AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger457,70
26Hanna OlssonCalypso  
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo463,75
27Linda SteneldCalliou Z  
 Fjälkestads RK 566,68
28Fredrik MalmNina van Het Wolske  
 Hässleholms HSFEwout v d Kleine Roost - Jasper569,62
29Joanna HallbergCynique Z  
 Helsingborgs FRKCaretano Z - Catango Z774,28
30Sandra NilssonUltimat  
 Sölvesborgs RK 774,96
31Julia JacobssonCeline Dion  
 Olofströms RKCardento - Wildwogel xx853,90
32Jonna OhlanderCamaro  
 Gärds RFRobin Z - Sombrero856,09
33Sofie HanssonGaribaldina  
 Tågarpsortens LGaribaldi - Brabant856,11
34Emma JohanssonTechniek  
 Sölvesborgs RKCarlino - Animo860,08
35Karin SvenssonRicardo  
 Tingsryds RR&KKRobin Z - Nurprimus 195 Stb.1177,13
36Annette ClemedtsonFliza  
 Karlshamns RKZeppelin - Feliciano1260,86
37Annette ClemedtsonCadmandou de Guldenboom  
 Karlshamns RKLatus II - Caretino1473,30
38Maria FieberPamina  
 Sölvesborgs RKPablo 973 - Kaliber 5741769,00
39Sabina JohanssonLill-Fixa  
 Vinslövs RF Ute. 
39Alexandra PetterssonLe Grannus  
 Vellinge HSFLe Vainqueur - GrannusUtg. 
39Thea BengtssonCash is King  
 Osbyortens RFCalino - Castie Keep xxUte. 
39Charlotte GustafssonCerda  
 Fjälkestads RKPigmalion - NarwikUte. 
39Johan NilssonElvira Madigan  
 Fjälkestads RKVivaldi - ElizarUte. 
 Annette BorgströmRoland  
 Willands RFCorland - Ahorn  
 Frida TinglöfHabanera  
 Sölvesborgs RKLandlord - Irco Marco  
 Sandra RuparGarimandi  
 Willands RFGaribaldi - Amiral  
 Elin JonssonChallenge  
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx  
 Janna SunnanväderLordanos As  
 Sölvesborgs RKLordanos - Furioso II  
 Cassandra GustafssonAmazing Mumm  
 Tingsryds RR&KKAcacio - Mowgli  
 Marie HellbergCherie Af Hvornum  
 Åhus RidklubbCome Back II - Landau  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Ridhäst Avd. B
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 Karin SvenssonFarin L  
 Tingsryds RR&KKPoet - Lester  
1Jill AnderssonMagic Lord  
 Karlshamns RK 062,62
1Lars-Göran WinqvistWild Fire S  
 Osbyortens RFCagliostro - Levantos II060,47
1Remigiusz WierzbowskiIrco Dento  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Mena063,19
1Sandra LiljegrenCosto  
 Östra Göinge RFLacoste - Lacros060,75
1Nicole PerssonCourant  
 Sydslättens RFFeliciano - Electro063,75
 
6Frida TinglöfVioux Star M  
 Sölvesborgs RKQuick Star - Pilot270,06
7Fredrik AlbinDarina  
 Sölvesborgs RK 466,00
7Sofie SvenssonPagosa-Springs  
 Gärds RFCortez - Imperial Fling xx459,32
7Markku SöderbergRico  
 Sydslättens RF 463,45
10Åsa NovakLouis D`or  
 Frosta RFCarinoSun-Capitol - Landgraf I863,79
10Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello856,27
13Remigiusz WierzbowskiIpanema  
 Sölvesborgs RKIrcomena - Robin Z1261,61
14Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You1473,56
14Sofie SvenssonErb-Free  
 Gärds RFPlatini - Golden Profit xx1471,56
16Sari FarajallahEl Lipso  
 Vinslövs RF 2391,81
17Annika AxelssonCarma  
 Sölvesborgs RKCagliostro - WeinstockUte. 
17Anders WemlerthAquarius O  
 Sölvesborgs RKCasir Ask - MowgliUtg. 
17Frida TinglöfViolin  
 Sölvesborgs RKFarmer - PhonixUte. 
 Niklas ArvidssonEdith  
 Helsingborgs FRKNobel - Eloge  
 Matilda KjellsonHalla Hästak  
 Tingsryds RR&KKCortus - Benroy xx  
 Annika AxelssonCarma  
 Sölvesborgs RK   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
49 anmälda, 39 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Matilda KjellsonFortus Hästak 1026  
 Tingsryds RR&KKCortus - Warrigall062,25
2Anna PerssonSatirco  
 Sydslättens RFIrco Mena - Honeymoor068,55
3Marie HusénBriztol  
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663069,77
4Magnus JohanssonSocrates  
 Ljunits-Herrestads RIndorado - Nimmerdor070,53
5Camilla JohanssonJolly  
 Ljunits-Herrestads RUtrecht - Liguster462,67
6Angelica BorgSunny Girl  
 Fredshögs RSLeuthen - Electro464,76
7Jennifer NorrmanElodea  
 Willands RFElectro - Kaliber465,97
8Louise WemlerthSpirello  
 Tingsryds RR&KKFeliciano - Hertigen468,28
9Sofie SånessonSanctus W  
 Sydslättens RFAnimo - Amethist470,40
10Annika AxelssonLouis D`or  
 Sölvesborgs RKCarinoSun-Capitol - Landgraf I471,66
 
11Emma JohanssonTechniek  
 Sölvesborgs RKCarlino - Animo473,60
12AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger474,39
13Camilla JohanssonConchita Z  
 Ljunits-Herrestads RCalvaro Z - Wolfgang679,04
14Nicole PerssonMennuett III  
 Sydslättens RFFeliciano - Electro681,04
15Sara NilssonSeize the Day  
 Vinslövs RFAcagion - Dragon783,45
16Remigiusz WierzbowskiQui Mena  
 Sölvesborgs RKQuidam de Revel - Irco Mena859,55
17Olof SmithNimbo of Q  
 Sydslättens RFHyade - Voltaire870,00
18Paulina GårnerPrince  
 Olofströms RKPascal - Jazz874,15
19Sara NilssonCampiro  
 Vinslövs RFCampari M - Herkules976,30
20Malin AnderssonChapany  
 Vinslövs RF 992,43
21Emma JohanssonJamajka  
 Sölvesborgs RKCalettos son - Orange Bay1273,90
22Sofie HanssonGaribaldina  
 Tågarpsortens LGaribaldi - Brabant1273,91
23Fredrik MalmPoseidon  
 Hässleholms HSFRobin Z - Pajazzo1482,41
24Julia JacobssonCeline Dion  
 Olofströms RKCardento - Wildwogel xx1669,14
25Matilda KjellsonGeisha Hästak  
 Tingsryds RR&KKCortus - Diamant1674,14
26Malin AnderssonTinne Top  
 Vinslövs RF 1674,84
27Vicky HansenAzim  
 Vinslövs RFConstant - Saluut1898,17
28Fredrik MalmNina van Het Wolske  
 Hässleholms HSFEwout v d Kleine Roost - Jasper1986,28
29Annette ClemedtsonBruno  
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx2386,74
30Jonna OhlanderCamaro  
 Gärds RFRobin Z - Sombrero3096,13
31Sara NilssonCordiere  
 Vinslövs RFCortez - TamburinUte. 
31Magnus JohanssonOniki W  
 Ljunits-Herrestads RBurggraaf - UlftUte. 
31Reeni SonessonItz Boy  
 Fjälkestads RKBeach Boy - BrabantUte. 
31Sandra NilssonUltimat  
 Sölvesborgs RK Ute. 
31Sofie OlssonLambourghini  
 Willands RFLittle Boy - JumperUte. 
31Jessica DahlRosso  
 Munka Ljungby RKRoyal - Gun Packer xxUte. 
31Hanna OlssonCalypso  
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - UtrilloUte. 
31Anna PerssonLittle Mill  
 Sydslättens RFCalino - ImperatorUte. 
31Charlotte GustafssonCerda  
 Fjälkestads RKPigmalion - NarwikUte. 
 Annette BorgströmRoland  
 Willands RFCorland - Ahorn  
 Sabina JohanssonLill-Fixa  
 Vinslövs RF   
 Marie HellbergCherie Af Hvornum  
 Åhus RidklubbCome Back II - Landau  
 Frida TinglöfSabella  
 Sölvesborgs RKCavalier - Lauriston  
 Elin JonssonChallenge  
 Fjälkestads RKChabloon - Tanoas xx  
 Janna SunnanväderLordanos As  
 Sölvesborgs RKLordanos - Furioso II  
 Josefine ÅhlundMelitza  
 Flyinge HSKLebus - Indus  
 Sandra RuparGarimandi  
 Willands RFGaribaldi - Amiral  
 Frida TinglöfHabanera  
 Sölvesborgs RKLandlord - Irco Marco  
 Karin SvenssonRicardo  
 Tingsryds RR&KKRobin Z - Nurprimus 195 Stb.  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. B
14 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Sandra LiljegrenCosto  
 Östra Göinge RFLacoste - Lacros478,69
2Sofie SvenssonErb-Free  
 Gärds RFPlatini - Golden Profit xx688,18
3Lars-Göran WinqvistWild Fire S  
 Osbyortens RFCagliostro - Levantos II983,94
 
4Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello1273,44
5Anders WemlerthAquarius O  
 Sölvesborgs RKCasir Ask - Mowgli1381,63
5Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You1381,34
7Jill AnderssonMagic Lord  
 Karlshamns RK 18102,82
7Sofie SvenssonPagosa-Springs  
 Gärds RFCortez - Imperial Fling xx18101,86
9Fredrik AlbinDarina  
 Sölvesborgs RK 23108,90
 Annika AxelssonCarma  
 Sölvesborgs RK   
 Niklas ArvidssonEdith  
 Helsingborgs FRKNobel - Eloge  
 Annika AxelssonLouis Dór  
 Sölvesborgs RKcarino sun - landgraf 1  
 Remigiusz WierzbowskiIpanema  
 Sölvesborgs RKIrcomena - Robin Z  
 Matilda KjellsonHalla Hästak  
 Tingsryds RR&KKCortus - Benroy xx  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. A
Uppvärmningsklass
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Royne ZettermanPangea  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Nurprimus059,68
1Malin AnderssonLotus L  
 Vinslövs RFLevantos II - Ganesco061,37
1Daniel ZettermanFirst Shot  
 Sölvesborgs RKPadarco - Domino065,36
 
4Hanna StenkilssonIrco Krocco  
 Ljunits-Herrestads RIrco Mena - Krocket461,95
5Vicky HansenOrion IV  
 Vinslövs RFHomero III - Barguillero X863,60
6Evelina BengtssonCacacia  
 Öresunds HSKAcacio - Windwurf1281,05
7Nizar KaranouhLaruska M  
 Ljunits-Herrestads RSolos Landtinus - RitualUtg. 
 Christian HellströmAlice Cooper  
 Osbyortens RFAs de Thurin - Muguet Du Manoir  
 Amanda AlthenWinston Joy  
 Sölvesborgs RKWhinny Jackson - Victor Hill  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. A
Uppvärmningsklass
25 anmälda, 15 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Anna MartinssonSoul Man  
 Öresunds HSKElmshorn - Krocket070,43
1Lorenzo CalabroDusty  
 Vinslövs RFCalino - Robin Z072,84
1Annika AxelssonLissabon  
 Sölvesborgs RKCardento - Adlerfelz075,79
1Malin AnderssonShamane  
 Vinslövs RFStanford - Lester069,31
1Maria FieberDollydoo  
 Sölvesborgs RKCagliostro - okänd069,52
1Daniel ZettermanSpringfield Tennesse  
 Sölvesborgs RKIrco Mena - Okänd073,56
 
7Fredrik LinellKiara  
 DagstorpsortenCardento - Nurprimus179,39
8Maria FieberNasdaq  
 Sölvesborgs RKCortus - Opius471,93
8Clara LundgrenDouble Trouble  
 DagstorpsortenIrco Mena - King of Diamonds474,99
8Camilla ÖbergMallaco  
 Helsingborgs FRKMadrigal - Anart474,48
8Maria SjögrenCastro  
 Ängelholms RFBillion xx - Abbe470,98
12Sophie KarpeOxford  
 Öresunds HSKCortez - King of Diamonds581,17
13Royne ZettermanSpirit Magic  
 Sölvesborgs RKAcacio - Ahorn874,83
14Fredrik LinellCapricorn  
 DagstorpsortenCardento - Nuprimus1396,32
15Peter ErikssonFlyinge Qalle  
 Flyinge HSKQuite Easy - MaratonUtg. 
 Henrik LannerRichmond W  
 Vinslövs RFBurggraaf - Voltaire  
 Fredrik JönssonOaziz  
 Flyinge HSKGringo - Gylerno  
 Henrik LannerPaulchen  
 Vinslövs RFokänd - Pilot  
 Emma DanielsonElmer  
 Ljunits-Herrestads RElmshorn - Marduk  
 Ulrika TrägårdhWoppie  
 Ljunits-Herrestads RQuite Easy - Stanford  
 Henrik LannerTea Party  
 Vinslövs RFFeliciano - Bayard  
 Elisabeth ColldinGrandi  
 Osbyortens RFGrand Ferdinand II - Furioso II  
 Henrik LannerAxl-Rose  
 Vinslövs RFTi Amo - Forever  
 Fredrik JönssonCuba Libre  
 Flyinge HSKCampari M - Sandro Song  
 Henrik LannerPandora  
 Vinslövs RFAcorado - Lavall I  
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Lag
6 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 14204,600
 Eva Jacobsson
 
 Janna SunnanväderTus de Pomme1188,50   
 Mimmie FaijermoSoleda K065,52   
 Lina SjögrenAJ Produkter Palazzo466,41   
 Royne ZettermanIsaac072,67   
2Helsingborgs FRKLag 112211,4300
 Niklas Arvidsson
 
 Joanna HallbergTyphon873,32   
 Janni HallbergAgapantus073,72   
 Camilla ÖbergMallaco871,83   
 Niklas ArvidssonVDL Empire 1115465,88   
3Ängelholms RFLag 112215,8600
 Gunilla Svensson
 
 Isabelle SjunessonOlivier469,97   
 Sofia SjögrenTurbo877,81   
 Maria SjögrenCastro1671,79   
 Caroline PerssonFilip068,08   
4Öresunds HSKLag 112215,8800
 Ina Karpe-Nilsson
 
 Caroline HellströmCenta II070,13   
 Elin PerssonMade for Me1268,28   
 Anna MartinssonSoul Man473,12   
 Sophie KarpeLexicon872,63   
5Flyinge HSKLag 112220,5200
 Peter Eriksson
 
 David LjungcrantzJesair de la Crue474,44   
 Josefine ForsbergLarrasine3678,00   
 Fredrik JönssonCuba Libre872,50   
 Peter ErikssonFlyinge Qalle073,58   
6Vinslövs RFLag 116224,3100
 Anna Wemlerth
 
 Jasmine SvanströmAlert1378,64   
 Malin AnderssonShamane071,33   
 Lorenzo CalabroDew Drop477,20   
 Henrik LannerPaulchen1275,78   
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
11 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 10193,2600
 Kristina Tinglöf
 
 Mimmie FaijermoPaska064,98   
 Annika AxelssonLissabon466,34   
 Maria FieberDollydoo061,11   
 Anders WemlerthCastellatzzo067,17   
2Vellinge HSFLag 14202,3400
 Jonas Holmberg
 
 Ida SvenssonRock Me062,42   
 Charlotte WredeRamona866,46   
 Maria Bruun AndersenIndian Queen471,31   
 Maria GretzerHip Hop 1045068,61   
3DagstorpsortenLag 14205,3100
 Marie Bergström
 
 Magnus JacobsonPontiac868,34   
 Sofie AnderssonHandsken071,26   
 Clara LundgrenDouble Trouble466,50   
 Fredrik LinellKiara067,55   
4Sydslättens RFLag 110213,1300
 Sofie Sånesson
 
 Nicole PerssonQuedoretti064,57   
 Markku SöderbergCeltas Alayali463,80   
 Ronny PerssonMilltown684,76   
 Olof SmithAtlas C865,18   
5Lillhagens RKLag 112194,300
 Anette Holmén
 
 Amanda AlbinsonLadento Ztar462,43   
 Amelie HillstedtOrpan1667,03   
 Ulrika EkmanChloe862,53   
 Stephanie HolmenVDL Titanic069,34   
6Vinslövs RFLag 116200,4700
 Anna Wemlerth
 
 Vicky HansenOrion IV1585,34   
 Malin AnderssonLotus L1267,20   
 Frida EkströmHelios066,99   
 Satu LiukkonenTycoon K466,28   
7Ljunits-Herrestads RLag 123226,7600
 Kerstin Tedhamre
 
 Hanna StenkilssonIrco Krocco871,25   
 Pernilla SjöstrandDino Ferrari Q787,89   
 Ulrika TrägårdhWoppie867,62   
 Catharina GyllenbergLütt Elske1586,08   
8Osbyortens RFLag 124202,500
 Irene Hellström
 
 Christian HellströmAlice Cooper063,48   
 Mariette PerssonMelody3677,00   
 Anna AdolfssonMarina1670,29   
 Lars-Göran WinqvistOffspring LM868,73   
 Kullabygdens RFLag 1    
 Struken
 
 Olofströms RKLag 1    
 Struken
 
 Tingsryds RR&KKLag 1    
 Struken
 
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
40 anmälda, 38 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Niklas ArvidssonPiggelina   
 Helsingborgs FRKVoltaire - Irco Marco054,55033,78
2Lorenzo CalabroPinksterboy   
 Vinslövs RFGoodtimes - Flemmingh055,34033,88
3Sandra LiljegrenCamaro   
 Östra Göinge RFCardento - Marino049,80034,72
4Satu LiukkonenErbinessa   
 Vinslövs RFStanford - Indus050,17034,76
5Sofie SånessonSanctus W   
 Sydslättens RFAnimo - Amethist053,23036,59
6Magnus JacobsonPontiac   
 DagstorpsortenPomme Royal053,40037,35
7Nicole PerssonLordens Lady   
 Sydslättens RFLord Alberth - Racot055,88037,76
8Marie HusénBriztol   
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663050,41037,82
9Sara NilssonBorn in Glory   
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant055,07038,32
10Olof SmithNimbo of Q   
 Sydslättens RFHyade - Voltaire055,78139,81
 
11Remigiusz WierzbowskiPart Two   
 Sölvesborgs RKCortus - Ralme Z054,40434,63
12Annika AxelssonLe Deuxieme Revel   
 Sölvesborgs RKQuidame de Revel - Hertigen052,14437,49
13Anna EngströmCorona   
 Olofströms RKCortus - Hassan056,92541,89
14Remigiusz WierzbowskiQui Mena   
 Sölvesborgs RKQuidam de Revel - Irco Mena050,97748,18
15Linda SjöströmMerlin   
 Olofströms RKMagritte - Gont047,64Ute. 
16Josefine ÅhlundMelitza   
 Flyinge HSKLebus - Indus157,32  
17Louise NybergRoad Runner W   
 Halmstads FKHeartbreaker - Centauer Z157,66  
18Frida EkströmRigoleto   
 Vinslövs RFRamiros Big Ben - Rekvizitas158,30  
19Satu LiukkonenKleopatra KS   
 Vinslövs RFKönigin´s Sohn KS 69 - Voltaire158,43  
20Anders SteneldGinster   
 Fjälkestads RK 159,63  
22Ewa HellströmCarmeline M   
 Kungsbacka RKCamaro M 979 - Orust 639262,33  
23Linda SteneldCalliou Z   
 Fjälkestads RK 263,55  
24Lina PerssonRegna B   
 Österlens RFRobin Z - Dammen451,51  
25Sophia NilssonAbigail 37   
 Vinslövs RFGabriel - Azur454,46  
26Satu LiukkonenKastell`s Showman   
 Vinslövs RFDoppsko Valiant - Lavallo454,50  
27Sara NilssonPrimo Loca   
 Vinslövs RFPentagon - Chess456,43  
28Nicole PerssonRonald   
 Sydslättens RFMarne De Darmen - Strawinsky456,51  
29Vicky HansenAzim   
 Vinslövs RFConstant - Saluut456,94  
30Camilla JohanssonConchita Z   
 Ljunits-Herrestads RCalvaro Z - Wolfgang557,15  
31Mikaela SandströmLucilectric   
 Helsingborgs FRKLandor S - Wienerwald557,41  
32Camilla SjöqvistKalix   
 Karlshamns RKQuite Easy - Ralme Z558,60  
33Ewa HellströmEleyi   
 Kungsbacka RKElmshorn - Robin Z662,86  
34Petronella AnderssonCartoon   
 Lillhagens RKCardento - Ethel Key xx663,01  
35Reeni SonessonItz Boy   
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant957,65  
36Emma JohanssonJamajka   
 Sölvesborgs RKCalettos son - Orange Bay1250,60  
37Sofie OlssonLambourghini   
 Willands RFLittle Boy - Jumper1272,90  
38Pernilla SjöstrandDino Ferrari Q   
 Ljunits-Herrestads RDinaro - StanfordUte.   
38Olof SmithRebecca   
 Sydslättens RFGermanica - JasperUte.   
 Fredrik AlbinDelight   
 Sölvesborgs RKLucky Light - Democritos    
 Jennica SjöstedtZeb   
 Östra Göinge RFZeppelin - Lorenz    
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. B
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello062,09
1Anders SteneldUltimo C  
 Fjälkestads RKGermus R - Animo064,40
1Ewa HellströmIrco Diamond  
 Kungsbacka RKIrco Mena - Imperius066,48
1Niklas ArvidssonCyklon  
 Helsingborgs FRKCardento - Cortus062,66
 
5Markku SöderbergPlatina  
 Sydslättens RFPlatini - Generaal I271,15
6Niklas ArvidssonVi-Vadin  
 Helsingborgs FRK 464,30
6Niklas ArvidssonLacoste  
 Helsingborgs FRKLatouro L - Ahorn Z465,19
8Cecilia JohanssonCrocus  
 Flyinge HSKCarvallo - Lennon569,31
9Ewa HellströmEaster Light  
 Kungsbacka RKCoevers Diamond Boy - ---968,43
10Anders WemlerthFlying High  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Flamingo1175,40
11Emelie AnderssonNimue KJ  
 Kalmar HästspHSKCortus - Silbersse1994,34
 Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy  
 Annika AxelssonLouis Dór  
 Sölvesborgs RKcarino sun - landgraf 1  
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
43 anmälda, 39 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Sandra LiljegrenCamaro  
 Östra Göinge RFCardento - Marino067,53
2Magnus JohanssonSocrates  
 Ljunits-Herrestads RIndorado - Nimmerdor073,48
3Nicole PerssonEquus Zorro  
 Sydslättens RFBonaparte - Fantom II076,83
4Marie HusénBriztol  
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663080,67
5Louise NybergRoad Runner W  
 Halmstads FKHeartbreaker - Centauer Z466,03
6Remigiusz WierzbowskiQui Mena  
 Sölvesborgs RKQuidam de Revel - Irco Mena469,75
7Lina PerssonRegna B  
 Österlens RFRobin Z - Dammen470,77
8Lorenzo CalabroPinksterboy  
 Vinslövs RFGoodtimes - Flemmingh472,24
9Satu LiukkonenRingo Starr B  
 Vinslövs RFElton - Burggraaf473,98
10Remigiusz WierzbowskiPart Two  
 Sölvesborgs RKCortus - Ralme Z474,61
 
11Sara NilssonLady Juliette  
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant475,89
12Nicole PerssonLordens Lady  
 Sydslättens RFLord Alberth - Racot479,66
13Sara NilssonMr Z  
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant481,46
14Satu LiukkonenTycoon K  
 Vinslövs RFBaloubet du Rouet - Quidam de Revel869,84
15Anders WemlerthAlva  
 Sölvesborgs RKLordano - Diskus870,95
16Anders WemlerthWizard  
 Sölvesborgs RKMozart - Weltas871,29
17Niklas ArvidssonPiggelina  
 Helsingborgs FRKVoltaire - Irco Marco871,57
18Annika AxelssonLe Deuxieme Revel  
 Sölvesborgs RKQuidame de Revel - Hertigen875,70
19Petronella AnderssonCartoon  
 Lillhagens RKCardento - Ethel Key xx879,52
20Sara NilssonBorn in Glory  
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant879,75
21Anna EngströmCorona  
 Olofströms RKCortus - Hassan880,16
22Satu LiukkonenKastell`s Showman  
 Vinslövs RFDoppsko Valiant - Lavallo982,26
23Satu LiukkonenKleopatra KS  
 Vinslövs RFKönigin´s Sohn KS 69 - Voltaire983,11
24Ewa HellströmRadius H  
 Kungsbacka RKRaphael - Pilot985,05
25Louise WemlerthSpirello  
 Tingsryds RR&KKFeliciano - Hertigen985,89
26Camilla JohanssonJolly  
 Ljunits-Herrestads RUtrecht - Liguster1272,73
27Frida EkströmRigoleto  
 Vinslövs RFRamiros Big Ben - Rekvizitas1273,71
28Satu LiukkonenErbinessa  
 Vinslövs RFStanford - Indus1275,70
29Emma JohanssonJamajka  
 Sölvesborgs RKCalettos son - Orange Bay1277,11
30Sophia NilssonAbigail 37  
 Vinslövs RFGabriel - Azur1278,61
31Nicole PerssonRonald  
 Sydslättens RFMarne De Darmen - Strawinsky1385,31
32Anna PerssonSatirco  
 Sydslättens RFIrco Mena - Honeymoor1487,66
33Sofie SånessonSanctus W  
 Sydslättens RFAnimo - Amethist1590,75
34Camilla SjöqvistKalix  
 Karlshamns RKQuite Easy - Ralme Z1680,80
35Sofie OlssonLambourghini  
 Willands RFLittle Boy - Jumper1783,16
36Vicky HansenAzim  
 Vinslövs RFConstant - Saluut1887,92
37Reeni SonessonItz Boy  
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant19109,18
38Remigiusz WierzbowskiBlek Dzek  
 Sölvesborgs RKCabrol - Arianin xxUte. 
38Mikaela SandströmLucilectric  
 Helsingborgs FRKLandor S - WienerwaldUte. 
 Linda SjöströmMerlin  
 Olofströms RKMagritte - Gont  
 Niklas MåneschiöldFalkon  
 Helsingborgs FRKLeuthen I - Illum  
 Jennica SjöstedtZeb  
 Östra Göinge RFZeppelin - Lorenz  
 Sara NilssonPrimo Loca  
 Vinslövs RFPentagon - Chess  
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. B
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Ewa HellströmEaster Light  
 Kungsbacka RKCoevers Diamond Boy - ---279,85
2Ewa HellströmCarmeline M  
 Kungsbacka RKCamaro M 979 - Orust 639473,89
 
3Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello871,78
3Anders WemlerthFlying High  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Flamingo872,79
5Emelie AnderssonNimue KJ  
 Kalmar HästspHSKCortus - Silbersse1267,82
6Ewa HellströmEleyi  
 Kungsbacka RKElmshorn - Robin Z1377,02
6Cecilia JohanssonCrocus  
 Flyinge HSKCarvallo - Lennon1378,19
8Ewa HellströmIrco Diamond  
 Kungsbacka RKIrco Mena - Imperius1480,63
 Niklas ArvidssonCyklon  
 Helsingborgs FRKCardento - Cortus  
 Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy  
 Annika AxelssonLouis Dór  
 Sölvesborgs RKcarino sun - landgraf 1  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport