Fjälkestads RK 2008-07-26 - 2008-07-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-07-27 kl. 14:22
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 + 5 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 + 5 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
36 anmälda, 32 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Felicia FranssonJasmin V   
 RingsjöortenJasmin - Belendet xx061,65032,27
2Peter HenrikssonDream Catcher   
 Karlshamns RKOrame - Zeoliet063,03032,30
3Pernilla HanssonFriara   
 Hässleholms HSFBriar - Illusion061,98032,63
4Kristina ElnerFederico   
 Vinslövs RFFeliciano - Ceylon064,38033,18
5Frida AnderssonChloé   
 Frosta RFHeslegård´s Camerlengo - Dan Senator065,85033,69
6Cynthia BrennemanOsira I   
 Vinslövs RFClaudios's son - Coriano061,93034,14
7Maria BrunoGazina   
 Karlshamns RKOkänd062,65034,30
8Linda PerssonChelita II   
 SkurupbygdenCortus - Tabac059,83034,36
 
9Cathrine ClemedtsonGolden Fleece   
 Karlshamns RKCorall - Feliciano067,41035,44
10Jenny NilssonNoyon (34) (SWB)   
 Ystad RidklubbNostradamus (SWB) - Hertigen061,09036,42
11Maria LundinFrench Connection   
 Perstorps KRK 063,69036,79
12Johan NilssonElvira Madigan   
 Fjälkestads RKVivaldi - Elizar059,32037,29
13Caroline ErikssonOrkan   
 Österlens RFDito RW - Pontus064,30040,13
14Lena EmilssonNougat   
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska066,04434,03
15Nina PerssonGordon G   
 Sölvesborgs RKGreve Molke - Amani067,81436,74
16Mathilda BergWoolstone Lad   
 Östra Göinge RFokänd066,77448,64
17Sandra SonnerbyShakespeare   
 Vaggeryd-SkillingarydLiond´or - Concorde456,50  
18Gustav GangeforsAliki   
 DagstorpsortenDon Cardinale - Placido457,57  
19Peter HenrikssonDouble Trouble   
 Karlshamns RKD-Day - Testarossa463,94  
20Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll464,67  
21Christer EricssonAmorina   
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xx675,31  
22Matilda BergWalkano II   
 Åhus RidklubbWanderbursch II - Eisenherz I677,86  
23Joanna PeterssonMaclaren E   
 Yxnarums RFLevantos II - Mowgli866,62  
24Ulrika LönnqvistHisan xx   
 Lunds Civila RFDuty Time - Eighty Eight Keys868,26  
25Andrea KjellströmBechet   
 Torns RFBeach Boy - Pontus971,36  
26Camilla HellströmGi Gi   
 Fjälkestads RKGranit - Monaco1076,10  
27Linnea RolfsdotterUnelli E   
 Östra Göinge RFIrcolando - Libero H1579,49  
28Rebecca Johansson LindgrenBlackshaw xx   
 RingsjöortenNaheez xx (USA) - Phardante xx (FR)1661,04  
29Elin NyholmCarrousel   
 Torns RFElectro - Ceylon1996,39  
30Angelica SvenssonTambin   
 Ödåkra RSTamburin - Indus1996,46  
31Ida NordgrenGwynnivear   
 Östra Göinge RFGoodman - Carbid29106,28  
32Hanna OlssonCalypso   
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - UtrilloUte.   
 Lovisa BrundellCanelia   
 Öresunds HSKCagliostro - Castor    
 Louisa KörmendiCasano   
 Djursholms RKCardento - Tasano    
 Jonna PedersenVest Profit   
 Gärds RFGolden Profit xx - Krevad    
 Alexandra QuickMalte   
 Hässleholms HSFMascot - Krevad 579    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Endast avd A
36 anmälda, 32 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla HanssonFriara   
 Hässleholms HSFBriar - Illusion062,38036,63
2Linda PerssonChelita II   
 SkurupbygdenCortus - Tabac062,84039,76
3Maria LundinFrench Connection   
 Perstorps KRK 067,88039,79
4Camilla HellströmGi Gi   
 Fjälkestads RKGranit - Monaco064,86041,92
5Jenny NilssonNoyon (34) (SWB)   
 Ystad RidklubbNostradamus (SWB) - Hertigen064,67043,65
6Peter HenrikssonDouble Trouble   
 Karlshamns RKD-Day - Testarossa064,77438,49
7Lena EmilssonNougat   
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska065,24441,45
8Linnea RolfsdotterUnelli E   
 Östra Göinge RFIrcolando - Libero H064,55841,03
 
9Cathrine ClemedtsonGolden Fleece   
 Karlshamns RKCorall - Feliciano066,72841,35
10Johan NilssonElvira Madigan   
 Fjälkestads RKVivaldi - Elizar058,85844,86
11Hanna OlssonCalypso   
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo057,031246,49
12Joanna PeterssonMaclaren E   
 Yxnarums RFLevantos II - Mowgli168,77  
13Cynthia BrennemanOsira I   
 Vinslövs RFClaudios's son - Coriano460,17  
14Gustav GangeforsAliki   
 DagstorpsortenDon Cardinale - Placido460,86  
15Sandra SonnerbyShakespeare   
 Vaggeryd-SkillingarydLiond´or - Concorde460,89  
16Peter HenrikssonDream Catcher   
 Karlshamns RKOrame - Zeoliet462,25  
17Maria BrunoGazina   
 Karlshamns RKOkänd462,77  
18Ida NordgrenGwynnivear   
 Östra Göinge RFGoodman - Carbid463,61  
19Andrea KjellströmBechet   
 Torns RFBeach Boy - Pontus466,03  
20Kristina ElnerFederico   
 Vinslövs RFFeliciano - Ceylon467,86  
21Matilda BergWalkano II   
 Åhus RidklubbWanderbursch II - Eisenherz I673,16  
22Frida AnderssonChloé   
 Frosta RFHeslegård´s Camerlengo - Dan Senator674,15  
23Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll777,60  
24Felicia FranssonJasmin V   
 RingsjöortenJasmin - Belendet xx779,94  
25Mathilda BergWoolstone Lad   
 Östra Göinge RFokänd858,76  
26Caroline ErikssonOrkan   
 Österlens RFDito RW - Pontus866,40  
27Angelica SvenssonTambin   
 Ödåkra RSTamburin - Indus1489,15  
28Rebecca Johansson LindgrenBlackshaw xx   
 RingsjöortenNaheez xx (USA) - Phardante xx (FR)1875,80  
29Christer EricssonAmorina   
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xx2098,24  
30Nina PerssonGordon G   
 Sölvesborgs RKGreve Molke - Amani26104,92  
31Ulrika LönnqvistHisan xx   
 Lunds Civila RFDuty Time - Eighty Eight Keys2897,56  
32Elin NyholmCarrousel   
 Torns RFElectro - CeylonUte.   
 Jonna PedersenVest Profit   
 Gärds RFGolden Profit xx - Krevad    
 Lovisa BrundellCanelia   
 Öresunds HSKCagliostro - Castor    
 Louisa KörmendiCasano   
 Djursholms RKCardento - Tasano    
 Alexandra QuickMalte   
 Hässleholms HSFMascot - Krevad 579    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 + 5 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
B-final
15 anmälda, 10 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Mathilda BergWoolstone Lad   
 Östra Göinge RFokänd065,97032,84
2Matilda BergWalkano II   
 Åhus RidklubbWanderbursch II - Eisenherz I063,66Ute. 
3Gustav GangeforsAliki   
 DagstorpsortenDon Cardinale - Placido462,12  
 
4Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll464,33  
5Ida NordgrenGwynnivear   
 Östra Göinge RFGoodman - Carbid466,72  
6Peter HenrikssonDouble Trouble   
 Karlshamns RKD-Day - Testarossa467,15  
7Nina PerssonGordon G   
 Sölvesborgs RKGreve Molke - Amani574,01  
8Angelica SvenssonTambin   
 Ödåkra RSTamburin - Indus861,27  
9Ulrika LönnqvistHisan xx   
 Lunds Civila RFDuty Time - Eighty Eight KeysUte.   
9Christer EricssonAmorina   
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xxUte.   
 Elin NyholmCarrousel   
 Torns RFElectro - Ceylon    
 Rebecca Johansson LindgrenBlackshaw xx   
 RingsjöortenNaheez xx (USA) - Phardante xx (FR)    
 Caroline ErikssonOrkan   
 Österlens RFDito RW - Pontus    
 Andrea KjellströmBechet   
 Torns RFBeach Boy - Pontus    
 Joanna PeterssonMaclaren E   
 Yxnarums RFLevantos II - Mowgli    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 + 5 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
A-final
Endast avd A
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla HanssonFriara   
 Hässleholms HSFBriar - Illusion069,88035,86
2Frida AnderssonChloé   
 Frosta RFHeslegård´s Camerlengo - Dan Senator072,29433,29
3Linnea RolfsdotterUnelli E   
 Östra Göinge RFIrcolando - Libero H069,00435,02
4Linda PerssonChelita II   
 SkurupbygdenCortus - Tabac067,79435,41
5Johan NilssonElvira Madigan   
 Fjälkestads RKVivaldi - Elizar068,64437,74
 
6Cynthia BrennemanOsira I   
 Vinslövs RFClaudios's son - Coriano066,59833,30
7Maria BrunoGazina   
 Karlshamns RKOkänd070,13Ute. 
8Jenny NilssonNoyon (34) (SWB)   
 Ystad RidklubbNostradamus (SWB) - Hertigen471,90  
9Cathrine ClemedtsonGolden Fleece   
 Karlshamns RKCorall - Feliciano472,29  
10Hanna OlssonCalypso   
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo474,45  
11Peter HenrikssonDream Catcher   
 Karlshamns RKOrame - Zeoliet476,41  
12Camilla HellströmGi Gi   
 Fjälkestads RKGranit - Monaco476,50  
13Kristina ElnerFederico   
 Vinslövs RFFeliciano - Ceylon1083,56  
14Sandra SonnerbyShakespeare   
 Vaggeryd-SkillingarydLiond´or - Concorde1186,68  
15Lena EmilssonNougat   
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska1188,52  
16Felicia FranssonJasmin V   
 RingsjöortenJasmin - Belendet xx1271,13  
17Maria LundinFrench Connection   
 Perstorps KRK 1794,45  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
Endast avd B
0 anmälda, 0 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Endast avd B
28 anmälda, 26 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Stefan SjögrenUnic  
 Sölvesborgs RK 065,40
1Charlotte EdeenDoobie  
 Hamre RidklubbIrco Mena - Robin Z068,31
1Elin SjögrenCarlos (SWB)  
 Sölvesborgs RKQuite Easy - Turban Rose071,98
1Sandra JohanssonPlayboy (SWB)  
 Fjälkestads RKPentagon (ex Paspartout) - Eminent064,11
1Elin Sjögrenatlas  
 Sölvesborgs RKQuidam Rubin - Lagano071,95
1Fredrika RussLevara Z  
 Ystad RidklubbLevantos I - Ramiro Z060,93
1Marlene PallinYeche Norbu  
 Helsingborgs FRK 069,09
1Josefine HallengrenDon Corleone  
 Flammabyggets RK 065,58
1Charlotte EdeenFelice  
 Hamre RidklubbFeliciano - Jasper068,84
 
10Marie HusénTequila  
 Vinslövs RFSambesi - Jamito173,41
11Ida CarlssonPhoenix CB  
 Årsta Runsten 468,93
11Therese NilssonLa Zäta  
 Glimma RFRobin Z - Lansiär464,70
11Matilda JosefssonMunsboro Reuben  
 Fjälkestads RKArd Grandpa - okänd466,49
11Ida CarlssonProvidence CB  
 Årsta Runsten 466,44
11Elisabet HolstSecond Celton  
 Ljunits-Herrestads R 470,55
16Elin SjögrenCouleur's Brilliant (SWB)  
 Sölvesborgs RKCouleur Rubin - Tabac575,45
17Charlotte EdeenFabriano L  
 Hamre Ridklubb 677,56
17Samuel SvenssonStirling  
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte679,93
19Nathalie KristianssonCasa Esther EuroStud (SWB)  
 Kristianstads RKCasa Grande - Absalom xx783,63
20Nina PerssonCorticia  
 Sölvesborgs RKCortus - Forever870,02
21Marie TufvessonGucci Girl (SWB)  
 Åstorpsortens RFCagancho - Chamrock ox1078,73
22Ulrika TrägårdhQuick Silver  
 Ljunits-Herrestads RQuick star - Carifmo1198,30
23Tobias Gustavssontop light  
 Tingsryds RR&KKhighlight - calypso II1264,68
24Jannicke SjöstedtCelica  
 Färs Härads RFQuite Easy - Opius1892,31
25Jennifer SvenssonUnique  
 Ljunits-Herrestads RLennard - ZeolietUte. 
25Kajsa RolfssonMy Sanquin  
 Vinslövs RF Ute. 
 Catarina TorstenssonPhilemón  
 Fjälkestads RKUskudar des Malais - Romantiker  
 Annette ClemedtsonHoka Challenger (SWB)  
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
Endast avd B
0 anmälda, 0 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Endast avd B
32 anmälda, 29 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Stefan SjögrenUnic  
 Sölvesborgs RK 065,28
1Marie TufvessonGucci Girl (SWB)  
 Åstorpsortens RFCagancho - Chamrock ox061,52
1Charlotte EdeenFelice  
 Hamre RidklubbFeliciano - Jasper068,46
1Fredrika RussLevara Z  
 Ystad RidklubbLevantos I - Ramiro Z059,32
1Frida EkströmDimma  
 Vinslövs RF 065,52
1Marie HusénTequila  
 Vinslövs RFSambesi - Jamito068,33
1Sandra JohanssonPlayboy (SWB)  
 Fjälkestads RKPentagon (ex Paspartout) - Eminent063,69
8Marlene PallinYeche Norbu  
 Helsingborgs FRK 468,81
8Jenny RingforsElina MB  
 Team Aspvik RK 468,40
8Tanja SvenssonCortina  
 Hästhagens RFCortus - Ramiro Z469,66
8Elin SjögrenCouleur's Brilliant (SWB)  
 Sölvesborgs RKCouleur Rubin - Tabac469,29
 
12Jannicke SjöstedtCelica  
 Färs Härads RFQuite Easy - Opius573,35
13Elin SjögrenCarlos (SWB)  
 Sölvesborgs RKQuite Easy - Turban Rose868,04
13Nina PerssonCorticia  
 Sölvesborgs RKCortus - Forever869,66
13Elin Sjögrenatlas  
 Sölvesborgs RKQuidam Rubin - Lagano870,27
16Elisabet HolstSecond Celton  
 Ljunits-Herrestads R 974,06
17Lizette SvenssonSovangs Atlanta  
 Hästhagens RF 1199,29
18Nathalie KristianssonCasa Esther EuroStud (SWB)  
 Kristianstads RKCasa Grande - Absalom xx1286,39
18Gustav GangeforsCalvado  
 DagstorpsortenCalanthano - Dietward-71265,95
20Tobias Gustavssontop light  
 Tingsryds RR&KKhighlight - calypso II1663,88
21Ida CarlssonProvidence CB  
 Årsta Runsten 1773,62
22Ida CarlssonPhoenix CB  
 Årsta Runsten 24104,08
22Sofie BergerLe Beau 48  
 Högbo RidklubbLe Primeur - Grenadier24117,25
24Charlotte EdeenDoobie  
 Hamre RidklubbIrco Mena - Robin ZUte. 
24Josefine HallengrenDon Corleone  
 Flammabyggets RK Ute. 
24Ulrika TrägårdhQuick Silver  
 Ljunits-Herrestads RQuick star - CarifmoUte. 
24Matilda JosefssonMunsboro Reuben  
 Fjälkestads RKArd Grandpa - okändUte. 
24Jennifer SvenssonUnique  
 Ljunits-Herrestads RLennard - ZeolietUte. 
24Charlotte EdeenFabriano L  
 Hamre Ridklubb Ute. 
 Annette ClemedtsonHoka Challenger (SWB)  
 Karlshamns RKCamaro M - Feliciano  
 Kajsa RolfssonMy Sanquin  
 Vinslövs RF   
 Catarina TorstenssonPhilemón  
 Fjälkestads RKUskudar des Malais - Romantiker  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda, 0 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Marlene PallinMelvin  
 Helsingborgs FRK 378,75
2Anders SteneldUnexcepted  
 Fjälkestads RK 462,70
2Jenny RingforsElina MB  
 Team Aspvik RK 466,56
 
4Tanja SvenssonCortina  
 Hästhagens RFCortus - Ramiro Z866,13
4Gustav GangeforsCalvado  
 DagstorpsortenCalanthano - Dietward-7856,66
6Samuel SvenssonStirling  
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte1179,25
7Lizette SvenssonSovangs Atlanta  
 Hästhagens RF 1280,34
8Sofie BergerLe Beau 48  
 Högbo RidklubbLe Primeur - GrenadierUtg. 
8Anders SteneldBentley  
 Fjälkestads RK Ute. 
 Sary KaranouhBrionne  
 Vinslövs RFBriar - Hertigen  
 Sary KaranouhSantiago  
 Vinslövs RFSan Quintero xx - Maration  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport