Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
10 anmälda, 10 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna SvenssonMr Brown  
 Kristianstad RS 034,48
1Joanna SjöbergMy Bell  
 Fjälkestads RK 046,01
1Amelie BjörklundCapella  
 Olofströms RKWärnanäs Peng - Cawdor Hywel038,82
1Linnéa BengtssonRosita IV  
 Österlens RFRookery Full Flight RW - Cognac RW042,14
1Pontus SöderlindhLanners Cinnamon  
 Fjälkestads RKLanners Honey Punch NWM 0272045,63
1Amilia BladhMister Someone  
 Östra Göinge RF 050,54
1Emma ForsellSimba  
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy RW043,69
1Linnea BengtssonRocky  
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd038,84
 
9Anna SigesgårdAnastasia  
 Fjälkestads RKCui Christian - Rondeels Careaway764,04
10Anna WettemarkFlevozicht's Birgitta  
 Älleköpinge RFFronbach Hello Campers - Roman SpringlightUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A Preliminär
5 anmälda, 4 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Olivia DahlrothLittle Dream  
 Karlshamns RKHedlanda Good Boy - Dago041,60
1Charlotte GustafssonKina  
 Fjälkestads RKStar Kingdom RWD 9 - Cognac RW 51035,69
 
3Louise CatoBokbackens Vinni  
 Björkhagens RFSträtes Karbin RNF - Burton Starlight RNF449,28
3Thea WänniNancy  
 Råby Ridklubb 448,84
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A Preliminär
7 anmälda, 7 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sara Svensson KrupkePaard VG 20  
 Råby Ridklubb 043,38
1Angelica JönssonMarshyland´s joris  
 Sölvesborgs RKBeukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738036,40
1Anna DahlbomParlando van de Reuwe Maat  
 Fjälkestads RKPaledo - Neron040,59
 
4Nellie SvanelandCasco  
 Östra Göinge RF 843,37
5Frida NilssonBolliver 0000  
 Fjälkestads RKBatman - Henbury Ragtime1771,99
6Louise LjunghägerLunnalyckans Anemone  
 LundåkrabuktenEloge RNF 139 - Silverlea Sunseeker RNF 116Ute. 
6Louise SvenssonÄngsgårdens Fart  
 Ystad RidklubbDartLight RNF 113Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia KjellssonKenick   
 Råby Ridklubb 039,77032,45
2Amilia BladhMister Someone   
 Östra Göinge RF 045,54037,67
3Anna SvenssonMr Brown   
 Kristianstad RS 041,85147,07
4Lotta NorrmanCharlie   
 Österlens RFShilstone Rocks North Country - Hisley Prospect RD 1046,98546,12
 
5Andrea MeynertPiron   
 Kristianstads RKOkänd041,96754,10
6Emma Wass-OlssonFurir   
 Gärds RFCoed Coch Targed RW - Ekelunds Bingo RW046,461450,75
7Linda Svensson KrupkeDahlåkras Fagott   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Mr Charm043,331865,29
8Evelin LavénLisa   
 Helsingborgs FRKOkänd437,51  
9Celine NilssonEklyckans Bonrego   
 Kristianstads RKBona Fide RW - Mosedragets Rex WMH441,16  
10Linnéa BengtssonRosita IV   
 Österlens RFRookery Full Flight RW - Cognac RW460,00  
11Jessika LindströmKaprifol   
 Frosta RFMr. Charm RW - Fagerås Eros RW840,28  
12Amelie BjörklundCapella   
 Olofströms RKWärnanäs Peng - Cawdor HywelUte.   
12Alexandra MalmbergNanwas Bandit   
 Willands RFEbonit - O´BajabUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Anna SigesgårdAnastasia  
 Fjälkestads RKCui Christian - Rondeels Careaway458,11
2Pontus SöderlindhLanners Cinnamon  
 Fjälkestads RKLanners Honey Punch NWM 0272665,38
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Carolina RussRans Delikathesse   
 Ystad RidklubbFredriksbergs Dali RNF - Vernons Peeping Tom RNF039,33030,64
2Hanna ThulinSon of a Star   
 Fjälkestads RKCaneol x - Son of a Gun xx040,07032,43
3Amanda GustafssonGerda   
 Gärds RFOkänd039,32433,54
 
4Rebecka WinnetoftPascale   
 Karlshamns RK 040,35434,55
5Cecilia JönssonPluto   
 Fjälkestads RKÅstratorps Mirage - Merrie Marshall446,94  
6Cornelia SommerFranske   
 Östra Göinge RFOkänd447,46  
7Thea WänniNancy   
 Råby Ridklubb 449,99  
8Petronella NilssonBonnie   
 Östra Göinge RF 452,50  
9Victoria JönssonHembys One Moore   
 Sölvesborgs RKMiclas Activ - Skogs Max1252,31  
10Josefine LindströmCitronita   
 Frosta RF Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Karin SvederbornButtslawn Jupiter  
 Willands RFWilloway Double Gold - Beechwood Comet042,59
2Fanny GötessonBagera  
 Råby Ridklubb Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Gabriella HammarlundMarkanth   
 Willands RF 041,34040,32
2Sabina ThoreAKLEJA   
 Vinslövs RFmiclas madoc rnf 106 - ayila ox fa 101/84441,65  
3Angelica JönssonMarshyland´s joris   
 Sölvesborgs RKBeukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738442,06  
 
4Ebba GranbomSilvester   
 Österlens RK 447,45  
5Minna RomellHugin   
 Skepparslövs RFErykhulda850,49  
6Signe RomellPerpignan   
 Skepparslövs RFLarge Rivers Cleopas - Briljant1883,03  
7Sara WahlmanFelix   
 Olofströms RKLotus RP 131 - BarrabasUte.   
7Johanna GedenrydBysen   
 Kristianstads RKOkänd - Ekelunds BingoUte.   
7Frida NilssonBolliver 0000   
 Fjälkestads RKBatman - Henbury RagtimeUte.   
7Sara Svensson KrupkePaard VG 20   
 Råby Ridklubb Ute.   
7Joanna SjöbergAmy   
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel BoyUte.   
7Nellie SvanelandCasco   
 Östra Göinge RF Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
3 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Anna DahlbomParlando van de Reuwe Maat  
 Fjälkestads RKPaledo - Neron044,39
2Lydia JönssonMagic Princess  
 Kristianstad RSOkänd453,05
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.65-0.95 (Lätt C+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Evelin LavénBellfast   
 Helsingborgs FRKFabian II - Ekelunds Bingo033,43021,66
2Linnea BengtssonRocky   
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd038,36028,28
3Julia KjellssonKenick   
 Råby Ridklubb 037,54028,88
 
4Josefine LindströmKaprifol   
 Frosta RFMr. Charm RW - Fagerås Eros RW440,57  
5Lotta NorrmanCharlie   
 Österlens RFShilstone Rocks North Country - Hisley Prospect RD 1441,26  
6Evelin LavénLisa   
 Helsingborgs FRKOkänd447,76  
7Emma Wass-OlssonFurir   
 Gärds RFCoed Coch Targed RW - Ekelunds Bingo RW449,86  
8Alexandra MalmbergNanwas Bandit   
 Willands RFEbonit - O´Bajab841,39  
9Linda Svensson KrupkeDahlåkras Fagott   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Mr CharmUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.65-0.95 (Lätt C+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna ThulinSon of a Star   
 Fjälkestads RKCaneol x - Son of a Gun xx034,84025,26
2Victoria JönssonHembys One Moore   
 Sölvesborgs RKMiclas Activ - Skogs Max037,12035,29
3Amanda GustafssonGerda   
 Gärds RFOkänd434,29  
 
4Carolina RussRans Delikathesse   
 Ystad RidklubbFredriksbergs Dali RNF - Vernons Peeping Tom RNF436,68  
5Rebecka WinnetoftPascale   
 Karlshamns RK 437,17  
6Jessika LindströmCitronita   
 Frosta RF 1672,71  
7Karin SvederbornButtslawn Jupiter   
 Willands RFWilloway Double Gold - Beechwood CometUte.   
7Cecilia JönssonPluto   
 Fjälkestads RKÅstratorps Mirage - Merrie MarshallUte.   
7Cornelia SommerFranske   
 Östra Göinge RFOkändUte.   
7Petronella NilssonBonnie   
 Östra Göinge RF Ute.   
7Molly ArvidssonHigh Ideal   
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs OrionUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.65-0.95 (Lätt C+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns Freed038,75430,58
2Gabriella HammarlundMarkanth   
 Willands RF 434,13  
3Ebba GranbomSilvester   
 Österlens RK 439,40  
 
4Sabina ThoreAKLEJA   
 Vinslövs RFmiclas madoc rnf 106 - ayila ox fa 101/84847,90  
5Sara WahlmanFelix   
 Olofströms RKLotus RP 131 - Barrabas1256,29  
6Johanna GedenrydBysen   
 Kristianstads RKOkänd - Ekelunds Bingo1464,30  
7Minna RomellHugin   
 Skepparslövs RFErykhulda1759,25  
8Joanna SjöbergAmy   
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel BoyUte.   
8Signe RomellPerpignan   
 Skepparslövs RFLarge Rivers Cleopas - BriljantUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lydia JönssonMagic Princess  
 Kristianstad RSOkänd445,01
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Klara Liden KiralyWhy Me   
 Ängelholms RFOkänd - Okänd057,71026,70
2Camille KolgjiniMunsboro Spirit   
 Malmö CivilaOkänd051,88030,01
3Hanna ElofssonZita   
 Snapphanarnas RFDito - Fagerås Eros054,99030,25
 
4Petronella BengtssonDixie   
 Åsbo PonnyklubbOkänd055,90541,61
5Amanda BrandinBetty Boop   
 Malmö CivilaOkänd452,00  
6Linda LarssonFelicia VIII   
 Ängelholms RFLobsang - Maraschino863,41  
7Evelin LavénBellfast   
 Helsingborgs FRKFabian II - Ekelunds BingoUte.   
7Celine NilssonEklyckans Bonrego   
 Kristianstads RKBona Fide RW - Mosedragets Rex WMHUte.   
7Evelin LavénLisa   
 Helsingborgs FRKOkändUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Natalie PetterssonHoney   
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy051,12028,43
2Emma MalmstenPepsey   
 Willands RFFredriksbergs Dizney RNF054,62031,67
3Louise LandinPrinsessa   
 Klagshamns RFOkänd063,29036,10
4Linn JohanssonÖhrn   
 Tingsryds R&KKOkänd056,42431,06
 
5Julia LindströmPower n Joy   
 Frosta RFPower Boy RP - Zeldenrusts Neptun050,91539,31
6Madison RoseJim Morrison   
 Klagshamns RFOkänd050,93539,98
7Amanda GustafssonTalent   
 Gärds RFWaterhofs Pretendent - Rikkie448,29  
8Nathalie KristianssonCellavie   
 Kristianstads RKOkänd451,63  
9Kajsa LindholmContessa   
 Ängelholms RFThe Hale Helios - Callaghan454,29  
10Emma JonassonCamaro Team   
 Halmstads FKPaddak Camargue456,26  
11Julia LindströmFleur III   
 Frosta RFBona Fide - Örnäs Sunboy462,83  
12Emma JonassonTågerups Jumping X   
 Halmstads FKOkänd - Okänd467,63  
13Klara Liden KiralyHinders Earl Grey   
 Ängelholms RFPaddock Camargue - Möllegaards Mr Swing King880,78  
14Klara KarlssonIdyllens Merit   
 Willands RFIdyllens Ironir - Deeracres SummertimeUte.   
14Linnea LydènMaria   
 Österlens RFOkändUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
26 anmälda, 21 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Robin KjellIdyllens Kaki   
 Kristianstads RKJolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF049,52028,17
2Johanna NilssonKilbarry Spotty   
 Frosta RFOkänd055,61029,07
3Annie FrivoldHoudini Spartacus   
 Fjärås HoppryttareOkänd053,84031,00
4Matilda UusitaloSummer Flight   
 Everlövs RSOkänd063,77037,56
5Maja StigssonHighland Spirit   
 Kristianstads RKOkänd056,09430,68
6Amanda ÅkessonMunsboro Supreme   
 Hässleholms HSFOkänd051,11430,91
 
7Felicia SvenssonBilly Mc Gee   
 Mörrums RFokänd - okänd059,40432,28
8Emil KjellCarozita   
 Kristianstads RKDito RW - Okänd058,44644,29
9Ebba CannerothSingoalla   
 Klagshamns RFOkänd455,32  
10Jesper ThuressonMontage Rapsody   
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx456,40  
11Thess GanzAnderssonMin Gardocka   
 Österlens RFPaddock Camarque - Dito459,56  
12Minna DanielsonOcean Hill Activa   
 Billdals RKMiclas Activ - Manesco xx468,00  
13Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkänd569,14  
14Felicia HultbergMirror   
 Helsingborgs FRKKantjes Ronaldo - Kantjes Sjonny571,40  
15Yvonne Neu-JönssonCoppenaght Tuva Bay   
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd970,28  
16Josephine AnderssonHoppenhof`s Shakira   
 Österlens RFMeombury Peter Rabbit - Kantjes Ronaldo971,14  
17Ronja StenhöösPaddington   
 Hässleholms HSFOkänd1072,93  
18Victoria GsonRoys Revenge   
 Ängelholms RFOkändUte.   
18Felicia SvenssonCappagh More   
 Mörrums RFOkändUte.   
18Caroline MalmstenCalippo Dream   
 Willands RFRolökke Swallow - Fredriksbergs DizneyUte.   
18Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns FreedUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Nicole PikePoetic´s Blond Pearl  
 LaholmsortenPoetic Justice - Pommac459,68
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Camille KolgjiniMunsboro Spirit  
 Malmö CivilaOkänd059,73
2Linda LarssonFelicia VIII  
 Ängelholms RFLobsang - Maraschino461,15
 
3Dante KolgjiniDr. Rosie  
 Malmö CivilaOkänd - okänd475,40
4Amanda BrandinBetty Boop  
 Malmö CivilaOkänd860,86
5Ebba WahrburgBorn a Pilot  
 Helsingborgs FRKOkändUte. 
5Klara Liden KiralyWhy Me  
 Ängelholms RFOkänd - OkändUte. 
5Ebba CollinBusen Boy  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
5Petronella BengtssonDixie  
 Åsbo PonnyklubbOkändUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Nicole HolmenPhalcon  
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan055,55
2Natalie PetterssonHoney  
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy058,03
3Madison RoseJim Morrison  
 Klagshamns RFOkänd058,73
4Anna SigesgårdFillikakis III  
 Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW061,29
5Linnea OlssonLady De Paradis  
 Lillhagens RKULM De Dumenjos061,77
 
6Emma JonassonTågerups Jumping X  
 Halmstads FKOkänd - Okänd063,30
7Amanda GustafssonTalent  
 Gärds RFWaterhofs Pretendent - Rikkie460,63
8Nicole PikeApril  
 LaholmsortenOkänd582,32
9Emma JonassonCamaro Team  
 Halmstads FKPaddak Camargue869,43
10Klara Liden KiralyHinders Earl Grey  
 Ängelholms RFPaddock Camargue - Möllegaards Mr Swing King869,59
11Julia LindströmFleur III  
 Frosta RFBona Fide - Örnäs Sunboy870,67
12Kajsa LindholmContessa  
 Ängelholms RFThe Hale Helios - Callaghan872,30
13Molly ArvidssonHigh Ideal  
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs Orion875,65
14Emma MalmstenPepsey  
 Willands RFFredriksbergs Dizney RNF876,99
15Linn JohanssonÖhrn  
 Tingsryds R&KKOkänd1659,30
16Nicole BiederMoney Penny RNF 2541  
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea BuckskinUte. 
16Klara KarlssonIdyllens Merit  
 Willands RFIdyllens Ironir - Deeracres SummertimeUte. 
16Erica AnderssonClements Morgan  
 Ranarps RKOkändUte. 
16Nathalie KristianssonCellavie  
 Kristianstads RKOkändUte. 
16Louise LandinPrinsessa  
 Klagshamns RFOkändUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
44 anmälda, 39 startande, 10 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jannie SchönhultHayster  
 Kullabygdens RFErnford Jester - Ibn Yakouy055,18
2Maja StigssonMiconela  
 Kristianstads RKBona-Fide RW - Caracas055,52
3Olivia RaaeSilver Popper  
 Helsingborgs FRKOkänd056,92
4Louise WidmarkFinisglen Flora  
 Strömsholms RSFCoosheen Finnegan - Abbeyleix Owen058,95
5Sara NilssonLady Atheene  
 Östra Göinge RFokänd060,60
6Antonia AnderssonGood Time Girl  
 Hästhagens RFIm Little Big Time062,63
7Yvonne Neu-JönssonCoppenaght Tuva Bay  
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd067,89
8Felicia SvenssonBilly Mc Gee  
 Mörrums RFokänd - okänd070,29
9Thess GanzAnderssonMin Gardena  
 Österlens RFDito - Rastell455,01
10Amanda ÅkessonFlamman  
 Hässleholms HSFOkänd457,00
 
11Jennifer RoosEnghöjs Macneal  
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot457,79
12Felicia TorgersenMingo  
 Fjärås HoppryttareMinotavros RP457,87
13Johanna NilssonKilbarry Spotty  
 Frosta RFOkänd458,79
14Natalie Hedman CarlssonArd Chuan Gate  
 Helsingborgs FRKOkänd458,99
15Alexandra JonerheimLady Grey  
 Lillhagens RKOkänd461,41
16Emil KjellCarozita  
 Kristianstads RKDito RW - Okänd463,31
17Hedvig DanielssonMillennium Beautie  
 Karlskrona LyckåWestside Fred463,46
18Lisa EliassonHattrick Jim  
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo464,31
19Amanda ÅkessonMunsboro Supreme  
 Hässleholms HSFOkänd465,32
20Annie FrivoldHoudini Spartacus  
 Fjärås HoppryttareOkänd465,63
21Felicia HultbergDawson Express  
 Helsingborgs FRKOkänd472,32
22Isabella GiegoldNordlicht  
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - Nordstrom581,32
23Caroline JägenstedtLady Surprice  
 Hässleholms HSFLas Vegas859,31
24Maja StigssonHighland Spirit  
 Kristianstads RKOkänd867,42
25Nicole BiederRips Sir Ivanhoe  
 DagstorpsortenWilloway Goldigger RNF - Casimirsborgs A. RNF869,76
26Minna DanielsonOcean Hill Activa  
 Billdals RKMiclas Activ - Manesco xx1272,86
27Matilda UusitaloSummer Flight  
 Everlövs RSOkänd1274,85
28Felicia OttossonDebora vd Kempenhoeve  
 Snapphanarnas RFUtabor van´t Gestel - Darco1275,31
29Jesper ThuressonMontage Rapsody  
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx1677,30
30Robin KjellIdyllens Kaki  
 Kristianstads RKJolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF1678,87
31Ronja StenhöösShirley mac Laine  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
31Thess GanzAnderssonMin Gardocka  
 Österlens RFPaddock Camarque - DitoUte. 
31Victoria GsonRoys Revenge  
 Ängelholms RFOkändUte. 
31Catharina SwartzSunny 93  
 Malmö CivilaZandheuvells Sunny Boy - BrillantUte. 
31Caroline ThuressonSilver Thread  
 Österlens RKMonashanstowns FreedUte. 
31Ronja StenhöösPaddington  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
31Felicia SvenssonCappagh More  
 Mörrums RFOkändUte. 
31Kajsa LindholmJack Daniels  
 Ängelholms RFCognac RW - Brantshammar Korak RCUte. 
31Nicole HolmenGoldwin  
 Lillhagens RKOkändUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Nicole PikePoetic´s Blond Pearl  
 LaholmsortenPoetic Justice - Pommac2067,51
2Isabella GiegoldZapata  
 Ljunits-Herrestads RVeronas Bo-Gi RP - Kastor RNFUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Gabriel AnderssonMaster Mind  
 Hästhagens RFOkänd - Okänd061,27
2Erica AnderssonCottage Lad  
 Ranarps RKOkänd062,07
 
3Dante KolgjiniDr. Rosie  
 Malmö CivilaOkänd - okänd871,26
4Ebba CollinBusen Boy  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
4Natalie PetterssonMax  
 Gärds RFOkändUte. 
4Kajsa AndreenNo Name  
 Kalmar HästspHSKOkändUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Louise TorgersenSceilig Siofra  
 Fjärås HoppryttareDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill051,62
2Annie FrivoldDapple Darragh  
 Fjärås HoppryttareOkänd053,74
3Annie FrivoldRoyal  
 Fjärås HoppryttareLinksbury Royalist - Bostorp Bravad055,56
4Frida MårtenssonThe Minestral  
 Vellinge HSFOkänd058,93
5Frida MårtenssonDesdemona  
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro059,74
 
6Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder  
 Staffanstorps RSFThunderball IRE - Ardravinna Andy IRE062,67
7Thea HallbergCoronilla II  
 Jönköpings FKFredriksmind Hazy Chance068,10
8Nicole HolmenPhalcon  
 Lillhagens RKÖxenholm Marble Jr - Ashfield Lucky Tan068,16
9Emelie NielsenForever Reunited  
 Ranarps RKokänd - okänd455,28
10Louise TorgersenIce Crystal  
 Fjärås HoppryttareOkänd455,59
11Sandra HanssonHip Hop  
 Helsingborgs FRKPommac RC - El Hiko ox456,59
12Minna DanielsonMoyspring  
 Billdals RKOkänd465,28
13Sandra HanssonDon Corleone  
 Helsingborgs FRKOkänd471,69
14Linnea OlssonLady De Paradis  
 Lillhagens RKULM De Dumenjos1477,66
15Nicole PikeApril  
 LaholmsortenOkänd2189,78
16Molly ArvidssonHigh Ideal  
 Helsingborgs FRKHolens Ingolf - Värnbergs OrionUte. 
16Erica AnderssonClements Morgan  
 Ranarps RKOkändUte. 
16Anna SigesgårdFillikakis III  
 Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RWUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Nicole BiederMoney Penny RNF 2541  
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea BuckskinUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
32 anmälda, 28 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Natalie Hedman CarlssonArd Chuan Gate  
 Helsingborgs FRKOkänd061,93
2Helena KroghenAdalsteindottirComet  
 Hästhagens RFOkänd063,62
3Louise WidmarkFinisglen Flora  
 Strömsholms RSFCoosheen Finnegan - Abbeyleix Owen064,72
4Lisa EliassonHattrick Jim  
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo064,88
5Louise WidmarkMabel (Quickstar)  
 Strömsholms RSFOkänd065,28
6Moa RautenbergKillmaryl Pride  
 Halmstads FKOkänd065,43
7Sara NilssonLady Atheene  
 Östra Göinge RFokänd068,53
 
8Kristina WargWild at Heart T  
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnof - Bellini069,11
9Olivia RaaeSilver Popper  
 Helsingborgs FRKOkänd461,53
10Elin WahrburgArd Chuan Ryans Son in Law  
 Helsingborgs FRKOkänd462,60
11Frida BeckConnie Laith  
 Helsingborgs FRKOkänd462,85
12Josephine WerneClassic ways  
 DagstorpsortenOkänd466,26
13Maja StigssonMiconela  
 Kristianstads RKBona-Fide RW - Caracas466,38
14Julia GsonGolden Extra  
 Ängelholms RFOkänd676,46
15Felicia TorgersenMingo  
 Fjärås HoppryttareMinotavros RP679,08
16Thess GanzAnderssonMin Gardena  
 Österlens RFDito - Rastell864,86
17Kristina WargA little Liberty  
 Östra Sörmlands LAplsau - Kaiseradler867,28
18Felicia HultbergDawson Express  
 Helsingborgs FRKOkänd868,08
19Linnea LeganderPoetic Bianca  
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd870,00
20Caroline JägenstedtLady Surprice  
 Hässleholms HSFLas Vegas870,74
21Catharina SwartzAngel 30  
 Malmö CivilaDecoration xx - N. Eingetragen1078,53
22Amanda ÅkessonFlamman  
 Hässleholms HSFOkänd1262,73
23Alexandra JonerheimLady Grey  
 Lillhagens RKOkänd1267,48
24Jannie SchönhultHayster  
 Kullabygdens RFErnford Jester - Ibn Yakouy1271,60
25Catharina SwartzSunny 93  
 Malmö CivilaZandheuvells Sunny Boy - BrillantUte. 
25Isabella GiegoldNordlicht  
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - NordstromUte. 
25Nicole BiederRips Sir Ivanhoe  
 DagstorpsortenWilloway Goldigger RNF - Casimirsborgs A. RNFUte. 
25Louise TorgersenArtistic Splash  
 Fjärås HoppryttareOkändUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Felicia OttossonDebora vd Kempenhoeve  
 Snapphanarnas RFUtabor van´t Gestel - Darco875,89
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Kat B 1,00m. Två faser, bed A:0+A:0/A Kategori B Avd. A Preliminär
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Gabriel AnderssonMaster Mind   
 Hästhagens RFOkänd - Okänd047,77028,04
 
2Erica AnderssonCottage Lad   
 Ranarps RKOkänd052,52030,58
3Natalie PetterssonMax   
 Gärds RFOkänd456,51  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Annie FrivoldRoyal   
 Fjärås HoppryttareLinksbury Royalist - Bostorp Bravad051,88028,57
2Sandra HanssonHip Hop   
 Helsingborgs FRKPommac RC - El Hiko ox051,07030,81
3Emelie NielsenForever Reunited   
 Ranarps RKokänd - okänd054,58031,81
 
4Louise TorgersenSceilig Siofra   
 Fjärås HoppryttareDeise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill052,01429,44
5Sandra HanssonDon Corleone   
 Helsingborgs FRKOkänd051,69544,66
6Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder   
 Staffanstorps RSFThunderball IRE - Ardravinna Andy IRE051,70839,78
7Frida MårtenssonDesdemona   
 Vellinge HSFBrolötens Joop - Möllans Castro058,70Ute. 
8Minna DanielsonMoyspring   
 Billdals RKOkänd454,65  
9Annie FrivoldDapple Darragh   
 Fjärås HoppryttareOkänd456,40  
10Louise TorgersenIce Crystal   
 Fjärås HoppryttareOkänd854,28  
11Frida MårtenssonThe Minestral   
 Vellinge HSFOkänd1891,34  
12Thea HallbergCoronilla II   
 Jönköpings FKFredriksmind Hazy ChanceUte.   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
19 anmälda, 16 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Nicole HolmenGolden Star   
 Lillhagens RKPoetic Justice - Chamrock056,03028,50
2Kristina WargWild at Heart T   
 Östra Sörmlands LMoflos Zmirnof - Bellini054,87028,72
3Victoria WallenstamKilkenny   
 Billdals RKOkänd - Okänd056,28030,32
4Louise TorgersenArtistic Splash   
 Fjärås HoppryttareOkänd058,86033,61
 
5Moa RautenbergKillmaryl Pride   
 Halmstads FKOkänd057,88036,64
6Frida BeckConnie Laith   
 Helsingborgs FRKOkänd057,29432,40
7Kristina WargA little Liberty   
 Östra Sörmlands LAplsau - Kaiseradler055,72436,66
8Louise WidmarkMabel (Quickstar)   
 Strömsholms RSFOkänd054,24828,58
9Elin WahrburgArd Chuan Ryans Son in Law   
 Helsingborgs FRKOkänd675,48  
10Felicia TorgersenLoughnatousa Andy   
 Fjärås HoppryttareOkänd853,12  
11Jennifer RoosEnghöjs Macneal   
 SkurupbygdenFredriksmindes Hazy Marvel - Öxenholm Godot1254,82  
12Helena KroghenAdalsteindottirComet   
 Hästhagens RFOkänd1659,85  
13Linnea LeganderPoetic Bianca   
 Långasjö HSKPoetic Justice - OkändUte.   
13Catharina SwartzAngel 30   
 Malmö CivilaDecoration xx - N. EingetragenUte.   
13Hedvig DanielssonMillennium Beautie   
 Karlskrona LyckåWestside FredUte.   
13Julia GsonGolden Extra   
 Ängelholms RFOkändUte.   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport