Fjälkestads RK 2007-09-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-09-02 kl. 21:34
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag Kategori A + B + C + D

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori A + B Avd. A Preliminär
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Helma JohnssonSimona  
 Österlens RKokänd053,10
1Cassandra MalmbergChamott  
 Willands RFGlanswine Gadabout - Upplands Bronze045,58
1Ida LundinCardiff  
 Willands RFMöllegårds Sinalco - Coed Coch Leonard047,42
1Hanna SvenssonFrida V  
 Gärds RFBona Fide RW 83 - Ekelunds Bingo RW 19045,64
1Louise ÅsanderEkbäckens Jazz  
 Perstorps KRFTwyford My Man RWM 27054,54
1Marlene NilssonHeidezicht´s Kim  
 Österlens RFgulden hoef´s amadeus - bolster haber045,21
1Emma NilssonBianca  
 Ringsjöorten 043,56
1Elin SvenssonJocke II  
 Gärds RFEkelunds Bingo RW 19 - Breccles Minstrel Boy RW 45046,37
1Emma CervinBianca  
 Gärds RF 051,65
1Pontus SöderlindhSimba  
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy042,92
 
11Natalie InglesisEkeholms Ida  
 Österlens RF 460,47
11Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW109  
 Perstorps KRFPaddock Carmargue - Warnanäs Peng445,49
11Sofia MårtenssonButterfly  
 Albo Ridklubb 450,90
11Hannah JacobssonSimba  
 Kristianstads RK 442,47
11Klara KarlssonEklyckans Bonrego  
 Kristianstads RKBona Fide RW83 - Mosedragets Rex WMH71453,07
11Hanna ThulinGutten II  
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R459,20
17Olivia BjörkmanGaddy  
 Willands RFGlansevin Gadabout - CognacUte. 
17Isabella SörensenBiggles  
 Österlens RKFanhults Finish - BoleroUte. 
17Sandra LawsonSinevra  
 Albo RidklubbCognac RW51 - Snowdon Blighter RW1Ute. 
 Cassandra MalmbergKiwi  
 Willands RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori C Avd. A Preliminär
35 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Michelle JohanssonLinnestofta Katapult  
 Perstorps KRFThe Hale Helios RW045,69
1Angelica BjerleBlackie  
 Perstorps KRFOkänd042,91
1Jesper ThuressonByrnes  
 Österlens RKOkänd - Okänd045,84
1Nathalie KristianssonHerkules  
 Kristianstads RKOkänd042,77
1Paulina LoeckenMiranda VII  
 Flyinge RFBelmondo RNF 70 - Horsemosens Charlie Brown050,57
1Matilda NilssonAnyway  
 Willands RFokänd - okänd050,74
1Johanna MartinssonEinstein  
 Perstorps KRFOkänd - Okänd045,66
1Robin KjellRoxi Girl  
 Kristianstads RKBreccles Minstrel Boy RW 45045,19
1Gabriella LynghedSmokie  
 Österlens RFBuck RNF 93 - Fredriksbergs Dizney RNF 98050,39
1Emely NilssonFatima IV  
 Österlens RKEkelunds bingo RW 19042,03
1Matilda LancingAlicia  
 Österlens RKImp.Holland - Imp.Holland044,03
 
12Marcus SvenssonMr Money  
 Österlens RFWärnanäs Peng RW 64 - Möllegaards Orion Surprise462,53
12Caroline ElgemarkDickens  
 Österlens RFKnappe - Manfred446,52
12Lotta PerssonEmil  
 Gärds RFokänd448,57
12Filippa AhlgrenHembys Wilmy  
 Gärds RFSkogsmulle - Skogsmax446,54
12Amanda GustafssonHembys Lea  
 Gärds RFMiclas Active - Pirin462,34
12Hanna FriskScaramouche  
 Skepparslövs RFFarhults Finich - okänd454,15
12Fernanda SundfeltFräsige Frippe  
 Yngsjö Ponnygård 438,35
19Stina BrandtCastor II Rw 98  
 Albo RidklubbLinksbury Royalist RW 82 - Firby Apollo WSB 8613847,46
19Linn ÅhlundHembys Kasper  
 Gärds RFMiclas Activ - Smedhults Cavat840,97
21Natalie HedmanKarlssonPiña Colada  
 Fjälkestads RKPlayBoy. - Rosedale Tiberius.1241,51
21Sofia ArvidssonCobra  
 Österlens RK 1262,92
23Julia LindskogHootch  
 Österlens RKOkänd1370,72
24Elene SvenssonCocktail  
 Österlens RFGöte 411 - Music Streak1474,58
25Mimmi KnutssonLetitzia  
 Willands RFSilverlea Rambo - Burton After Dark1579,60
26Hampus PålssonFleur  
 Kristianstads RK Ute. 
26Michaela LindSnow Flake  
 Fjälkestads RK Ute. 
26Julia PerssonMarino  
 Österlens RKLobsang - DennieUte. 
26Emmelie NilssonBerta  
 Albo RidklubbSolhems Nalle 127 - Dacke 104Ute. 
26Milly ColdingTamari  
 Albo RidklubbCognac RW 51 - Ramon oxUte. 
26Alice NilssonPim  
 Skepparslövs RFGöte - FidoUte. 
 Tina LindeTrolle II  
 Gärds RFPaddock Carmarque - Glansevin Gadabout  
 Evelina SandgrenMustang  
 Österlens RKokänd - okänd  
 Malin NilssonFoxia  
 Österlens RFImp Holland  
 Therese NilssonBlack Hurricane  
 Hässleholms HSFokänd - okänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Ninna KristlandKulltorps Ellen  
 Perstorps KRFKulltorps Arkitekt - Paddock Camargue447,73
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A Kategori D Avd. A Preliminär
33 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Emma MalmbergMartello  
 Perstorps KRF 046,47
1Ellinor HallettSunset Joy  
 Österlens RKKimble RC 22 - Finney Master RC 41041,51
1Ida LarssonPistage  
 Ringsjöorten 044,00
1Joanna EkerotCherie  
 Skepparslövs RFGentleman RNF95053,00
1Ellen LarssonBysen  
 Fjälkestads RKOkänd - Ekelunds Bingo050,75
1Anna YmanMadam Butterfly  
 Yngsjö Ponnygård 040,21
1Matilda StigssonHigland Spirit  
 Fjälkestads RK 049,30
1Caroline ThuressonSilver Thread  
 Österlens RKMonaghanstowns Fred045,27
 
9Sara ÅkessonMunsboro Hill  
 Ringsjöorten 458,78
9Caroline GustafssonKoriander  
 Österlens RKFabian xx - Möllegaards Onion Surprise440,05
9Jenny HallgrenTia  
 Willands RF 444,42
9Paulina LoeckenOscar  
 Flyinge RF 467,34
9Julia DissieuxMunsboro Archie  
 Kristianstads RKokänd - okänd443,41
9Matilda LancingPascal  
 Österlens RKokänd - okänd445,94
9Minna RomellHugin  
 Skepparslövs RFEryk450,16
9Patricia MüllerErebus  
 Österlens RFZamiar ox - Merrie Master455,98
9Cassandra IsgrenMakivius  
 RingsjöortenMöllans Alert - Bassora442,22
18Ronja ÅgrenMac One  
 Perstorps KRFOkänd - Okänd572,74
19Cassandra IsgrenDetlefs  
 Ringsjöorten 844,23
19Linda ErikssonCalle  
 Kristianstads RK 852,91
19Johanna HolmqvistMiltdonna  
 Willands RFBona-Fide - Trainers Seat xx861,64
22Linnea MöllerFamous Grouse  
 Willands RF 1369,52
23Sofie FaijermoSomething Special  
 Willands RFOkänd - Okänd1577,29
23Linn ÅströmVice Versa  
 Willands RFOkänd1578,74
25Caroline ElgemarkAngel  
 Österlens RFOkänd1977,59
26Linn ÅsanderBakkegaards Akvavit  
 Perstorps KRFStegstedgårds Thor - Staplecross SpitfireUte. 
26Josephine AnderssonSenova Girl  
 Albo RidklubbLobsang RNF41 - Maranon RNF40Ute. 
26Amanda JohnssonPontus  
 Albo Ridklubb Ute. 
26Signe RomellPerpignan  
 Skepparslövs RFLarge Rivers Cleopas - BriljantUte. 
26Frida NilssonBolliver 0000  
 Fjälkestads RKBatman - BavarottieUte. 
 Hanna SteinerBallyleigh Commons  
 Perstorps KRKOkänd  
 Freja LindskogTartuffe  
 Österlens RK   
 Maja NygrenChenaya  
 RingsjöortenRolls Royce RC49 - Värnbergs Neptunus RC 10  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Sten Haraldsson
Tävlingsledare: Anna-Marie Nilsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Felicia AhlgrenWensday  
 Gärds RFokänd - okänd047,64
 
2Maja StigssonMiconela  
 Hässleholms HSF 446,00
3Emma EkelundKilberry Bob  
 Hässleholms HSF 3074,35
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag Preliminär
11 startande lag
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Perstorps KRFLag 10159,33085,87
 Birger Jiglund
 
 Anna KristlandKulltorps Arkitekt RW1094383,00030,84 
 Louise ÅsanderEkbäckens Jazz4383,001057,65 
 Angelica BjerleBlackie053,42028,46 
 Michelle JohanssonLinnestofta Katapult052,02026,57 
 Johanna MartinssonEinstein454,93031,48 
 Ronja ÅgrenMac One861,421236,57 
 Emma MalmbergMartello053,89432,53 
 Evelina JiglundCarl Hamilton855,64440,64 
2Österlens RFLag 10156,36086,32
 Helena Elgemark
 
 Marlene NilssonHeidezicht´s Kim051,19031,64 
 Natalie InglesisEkeholms Ida1276,63040,25 
 Marcus SvenssonMr Money054,11028,13 
 Caroline ElgemarkDickens450,78026,55 
 Gabriella LynghedSmokie061,94424,92 
 Malin NilssonFoxia056,175352,00 
 Elene SvenssonCocktail051,06429,67 
 Patricia MüllerErebus1270,99447,24 
3Gärds RFLag 10165,97091,51
 Catrin Leander
 
 Elin SvenssonJocke II059,02030,35 
 Emma CervinBianca063,41438,91 
 Hanna SvenssonFrida V062,88033,00 
 Lotta PerssonEmil465,29436,98 
 Amanda GustafssonHembys Lea052,781248,37 
 Filippa AhlgrenHembys Wilmy054,17028,16 
 Linn ÅhlundHembys Kasper463,20828,05 
 Felicia AhlgrenWensday4383,00448,53 
4Kristianstads RKLag 10163,83099,99
 Iwona Majewska
 
 Klara KarlssonEklyckans Bonrego454,79845,48 
 Hannah JacobssonSimba055,36037,74 
 Nathalie KristianssonHerkules456,93030,16 
 Robin KjellRoxi Girl052,75032,09 
 Julia DissieuxMunsboro Archie055,72437,83 
 Linda ErikssonCalle862,90831,41 
5Österlens RKLag 10157,720103,1
 Katarina Jönsson
 
 Helma JohnssonSimona057,77040,22 
 Julia LindskogHootch4383,005352,00 
 Matilda LancingAlicia056,82429,51 
 Emely NilssonFatima IV051,73031,83 
 Jesper ThuressonByrnes053,89031,05 
 Ellinor HallettSunset Joy451,59429,61 
 Caroline GustafssonKoriander052,101225,43 
 Caroline ThuressonSilver Thread057,60430,04 
6RingsjöortenLag 10170,48499,06
 Irené Isgren
 
 Emma NilssonBianca057,03439,61 
 Sara ÅkessonMunsboro Hill4383,005352,00 
 Johanna LandgrenFabian063,68439,95 
 Cassandra IsgrenMakivius056,06031,25 
 Ida LarssonPistage057,39028,20 
7Fjälkestads RKLag 10167,7889,82
 Anna Forsell
 
 Pontus SöderlindhSimba054,33435,03 
 Hanna ThulinGutten II054,60030,74 
 Michaela LindSnow Flake4383,005352,00 
 Natalie HedmanKarlssonPiña Colada449,78428,54 
 Frida NilssonBolliver 00004383,005352,00 
 Ellen LarssonBysen059,131239,93 
 Matilda StigssonHigland Spirit058,77430,54 
8Willands RFLag 10177,4618135,01
 Michelle Jönsson
 
 Cassandra MalmbergChamott057,845352,00 
 Mimmi KnutssonLetitzia4383,003372,35 
 Matilda NilssonAnyway064,45038,89 
 Johanna HolmqvistMiltdonna055,171644,06 
 Jenny HallgrenTia4383,00843,11 
 Linnea MöllerFamous Grouse1386,561053,01 
 Sofie FaijermoSomething Special1487,145352,00 
 Linn ÅströmVice Versa688,635352,00 
9Skepparslövs RFLag 112184,100
 Camilla Billstein
 
 Alice NilssonPim4383,00   
 Hanna FriskScaramouche058,90   
 Signe RomellPerpignan4383,00   
 Joanna EkerotCherie862,01   
 Minna RomellHugin463,19   
10Albo RidklubbLag 127212,7700
 Anna-Karin Gudmundsso
 
 Sofia MårtenssonButterfly463,45   
 Sandra LawsonSinevra4383,00   
 Stina BrandtCastor II Rw 98056,82   
 Emmelie NilssonBerta2392,50   
 Milly ColdingTamari4383,00   
 Amanda JohnssonPontus4383,00   
 Ebba MårtenssonÅvangs Salka4383,00   
 Josephine AnderssonSenova Girl4383,00   
11Yngsjö PonnygårdLag 178273,4600
 Agneta Strömberg
 
 Julia Strömberg MelinLukas4383,00   
 Emelie RosandersonHerkules4383,00   
 Fernanda SundfeltFräsige Frippe2098,96   
 Anna YmanMadam Butterfly1591,50   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport