Fjälkestads RK 2008-04-19 - 2008-04-20
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-04-21 kl. 22:55
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Lag
Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A Preliminär
Uppvärmningsklass
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Daniel ZettermanFirst Shot  
 Sölvesborgs RKPadarco - Domino054,91
1Yasmine FarajallahColorrado  
 Vinslövs RFContinue - Duhnen053,31
1Aili BernhardtzNikita 166  
 Flyinge HSK 051,78
1Petra AittolaCarat  
 Flyinge HSKCardento - Krevad050,96
1Frida NilssonShaman  
 Kullabygdens RF 047,64
 
6Vicky HansenOrion IV  
 Vinslövs RFHomero III - Barguillero X446,29
6Andreas JenningLava  
 Trunnerups RFLemon - Stanford452,30
6Annette ClemedtsonGolden Fleece  
 Karlshamns RKCorall - Feliciano452,45
6Magnus JacobsonCorina  
 DagstorpsortenCome Back II - Nurzeus452,72
10Marcus RaflundMadam P  
 Österlens RKPomme Royal - Krocket662,55
11My StrömgrenGoldencoast Gooroo  
 Karlshamns RKLancetto - Rubloff xx868,54
12Jonna OhlanderJuanita  
 Gärds RFLucky Light - Argentan1163,99
13Josefin HolmqvistSuncard  
 DagstorpsortenCardento - Lombard1268,49
 Caroline LundgrenRough Queen  
 Karlshamns RKMy Rough Diamond - King Elvis  
 Carolina DulowMiss Chanell  
 Kullabygdens RFCortez - Aragon xx  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A Preliminär
61 anmälda, 57 startande, 15 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Royne ZettermanPhilema  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Angard053,68
1Katarina PerssonJump Away  
 DagstorpsortenCortez - Certingo xx055,87
1Annika AxelssonCoco Chanel  
 Sölvesborgs RKAerline H - Prince Mab xx049,76
1Johanna NilssonJolly  
 Sölvesborgs RKUtrecht - Liguster050,93
1Ebba LundströmDomingo Vibeholm  
 Öresunds HSKDiamant - Picasson056,86
1Eva SunnanväderMarissa  
 DagstorpsortenCassini I - Lagos054,30
1Sandra LiljegrenCamaro  
 Sölvesborgs RKCardento - Marino053,83
1Sofie SvenssonDanny Kaye  
 DagstorpsortenNactus - Stanford052,86
1Petra AittolaCarat  
 Flyinge HSKCardento - Krevad050,98
1Karin ÅkessonRadona  
 Vinslövs RFJimtown - Ramiro053,03
1Emma OdervallCamelia  
 Karlshamns RKIrco Mena - Calimero052,40
1Johanna KrämerFenja  
 Ängelholms RFAcacio - Allegretto054,05
1Susanne KullbergHer High Kicker  
 Karlshamns RKHighlight - Joost 32 Stb053,85
1Elin SjögrenCarusa  
 Sölvesborgs RKCardento - Highligth054,50
1Nils RoosVeramie V  
 Österlens RKIndoctro - Animo051,32
1Sanna OlssonCastillio  
 Sölvesborgs RKCamaro M - Ragtime Band xx051,84
1Fredrik AlbinDelight  
 Flyinge HSKLucky Light - Democritos052,48
1Cecilia SvenssonFalcon  
 Gärds RFRomano - Sandhurst Prince xx054,30
1Karolina SalomonssonCeline  
 Vinslövs RFCastor - Royal Conductor xx051,40
1Filippa LarssonBell Amie  
 Ängelholms RFAmiral - Cyrano047,30
1Amelie HillstedtOrpan  
 Lillhagens RKPeter Pan - Notaris052,47
1Ulrika StensonCorino  
 Flyinge HSKCordelaBryere - Calato049,86
1Sofie SvenssonCloud-Dancing  
 Gärds RFMowgli - Nice Havrais xx050,66
1Annette KarlssonColrawill H  
 Ängelholms RFCortez - Masked Dancer xx053,27
1Victoria OlssonGibson  
 Gärds RFRobin Z - Irish Eyes xx048,15
1Sophie KarpePhilip Morris  
 Öresunds HSKAcacio - Cortez052,05
1Johanna NilssonKatefka  
 Sölvesborgs RKBurgraaf - Le Mexico052,46
1Eva SunnanväderFilante Etoile  
 Dagstorpsorten 052,31
1Sandra LiljegrenCosto  
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros052,75
1Petra AittolaSunstar  
 Flyinge HSKCardento - Lombard051,41
 
31Nils RoosVuroos  
 Österlens RKNo Limit - Lancelot159,69
32Karin ÅkessonSydney  
 Vinslövs RFPeter Pan - Romaan450,88
32Michaela ErikssonCorridor  
 Flyinge HSKCoriano - Rapallo454,48
32Astrid AntonssonQuebec  
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z453,68
32Sanna OlssonNew Heaven  
 Sölvesborgs RKNew Balance - Ceylon452,56
32Magnus JacobsonNight Explosion  
 DagstorpsortenNight and Day - Weltas451,64
32Emelie OhlssonPavarotti L  
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo447,86
32Max RingbrantCaglihari  
 Ängelholms RFCagliostro - Maximus456,99
32Elin KarlssonSealord H  
 Vellinge HSFLancier - Dan Senator449,97
32Jessica WestinLabello  
 Vellinge HSFLordanos - Classiker452,31
32Maria FredrikssonRemember Me  
 Flyinge HSKConcorde - Nimmerdor451,76
32Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy454,32
32Niklas ArvidssonCaruso H  
 Helsingborgs FRKContender - Landgraf451,82
32Satu LiukkonenPrimrose K  
 Vinslövs RFE-pilot 89.8234 STB WPN - Doppsko Valiant 83 R92-1132453,99
32Sanna OlssonUlanda  
 Sölvesborgs RKNijinski - Notaris451,53
46Daniel ZettermanCantarello  
 Sölvesborgs RKCapitol 1560,83
47Jessica RydströmPoseidon RA  
 Karlshamns RKPrestige VDL - Beach Boy858,46
47Marielle RingbrantThablo  
 Ängelholms RFPablo - Ralmé Z852,94
47Victor SantessonOskar  
 Flyinge HSKRebel Z - Crown Law853,31
50Petronella AnderssonCartoon  
 Lillhagens RKCardento - Ethel Key xx959,76
51Sophie KarpeOxford  
 Öresunds HSKCortez - King of Diamonds1063,29
52Sofie AnderssonTrevor  
 DagstorpsortenNairobi - Purioso1376,02
52Annika RunstenCarlos  
 Kullabygdens RFCortus - Little Boy1362,68
54Vicky HansenAzim  
 Vinslövs RFConstant - Saluut1866,00
55Malin AnderssonTinnie Top  
 Vinslövs RFTip-Top - Midt-West Ibi-LightUtg. 
55Maria FieberCamera  
 Sölvesborgs RKCamaro M 979 - Opius 855Ute. 
 Sofie SvenssonRarola  
 DagstorpsortenN-Aldato - Wellington  
 Fredrik SpetzCorazinne  
 Vellinge HSFCagliostro - Romano  
 Elena LeibigSalamanca 11  
 Vellinge HSFStakkato - Don juan  
 Anneli PerssonLupin  
 DagstorpsortenEighty Eight Keys xx - Flamingo  
 Eleonor BellanderFleur de Lis  
 Helsingborgs FRKCome Back II - Pontus  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A Preliminär
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Royne ZettermanEleyi  
 Sölvesborgs RKElmshorn - Robin Z063,38
1Satu LiukkonenQui Vivra Verra  
 Vinslövs RFIrco Mena - Little Q063,41
1Connie KarlssonEvette  
 Ängelholms RFEverest - Dolomit061,59
1Stephanie HolmenLandkorn 5  
 Lillhagens RKLandstreicher - Pagur057,70
1Clara LundgrenDouble Trouble  
 DagstorpsortenIrco Mena - King of Diamonds062,54
1Mathilda LindskogClassica  
 Lillhagens RKCardento - Eminent057,61
1Anders WemlerthAlva  
 Sölvesborgs RKLordano - Diskus065,87
 
8Daniel ZettermanGlory Days  
 Sölvesborgs RKCardento - Diamond Serpent460,33
8Anders WemlerthWizard  
 Sölvesborgs RKMozart - Weltas462,04
8Maria FieberDollydoo  
 Sölvesborgs RKCagliostro - okänd460,27
8Jörgen LarssonVDL Sheraton 1149  
 Helsingborgs FRKIndoctro - Calypso II463,58
8Petronella AnderssonSerna Sans Mere  
 Lillhagens RKFerro - Purioso457,05
8Sofie AnderssonCest Si Bon  
 DagstorpsortenCardento - Irco Mena460,76
8Johanna BolanderRavena Q  
 Österlens RKRaphael - Stanford461,14
15Isabelle SjunessonPlayboy  
 Helsingborgs FRKRebel Z - Bergerac864,86
15Annika AxelssonCartier  
 Sölvesborgs RKCarte dÓR - Grosso Z860,02
17Niklas ArvidssonCantos  
 Helsingborgs FRKCandillo - Landljunker II1174,63
18Andreas JenningOdessa  
 Trunnerups RFPeter Pan - Latano1975,61
19Elin SjögrenRimosa  
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios2289,47
20Rickard PerssonZpirco  
 Österlens RKLars Irco G - Robin ZUtg. 
20Anna MartinssonSoul Man  
 Öresunds HSKElmshorn - KrocketUte. 
 Paula TörnqvistRochester  
 Vellinge HSFCalvin Z - Nimmerdor  
 Paula TörnqvistChicago Z  
 Vellinge HSFCarthago Z - Anart  
 Anneli PerssonLupin  
 DagstorpsortenEighty Eight Keys xx - Flamingo  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag Preliminär
8 startande lag
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sölvesborgs RKLag 10214,040146,5
 Eva Jacobsson
 
 Johanna NilssonJolly071,49045,09 
 Sanna OlssonCastillio071,28051,98 
 Daniel ZettermanGlory Days071,27049,43 
 Royne ZettermanEleyi  3257,00 
2Lillhagens RKLag 10212,974132,35
 Lars Christiansson
 
 Petronella AnderssonCartoon069,99040,59 
 Amelie HillstedtOrpan071,89848,00 
 Mathilda LindskogClassica470,10046,88 
 Stephanie HolmenLandkorn 5071,09444,88 
3Vinslövs RFLag 10226,34156,87
 Eivor Andersson
 
 Vicky HansenOrion IV072,093257,00 
 Malin AnderssonTinnie Top878,95054,79 
 Karolina SalomonssonCeline074,41450,93 
 Satu LiukkonenQui Vivra Verra079,80051,15 
4Flyinge HSKLag 10212,5517157,98
 Fredrik Jönsson
 
 Douglas LindelöwCarrington073,37961,56 
 Victor SantessonOskar073,95849,15 
 Fredrik JönssonCuba Libre071,52047,27 
5Helsingborgs FRKLag 14212,0600
 Chanette Bellander
 
 Eleonor BellanderFleur de Lis469,95   
 Isabelle SjunessonPlayboy070,61   
 Jörgen LarssonVDL Sheraton 1149471,88   
 Niklas ArvidssonCagancho 1017071,50   
6Öresunds HSKLag 14220,2100
 Ina Karpe- Nilsson
 
 Caroline Benson-MagieraCaligula3480,00   
 Ebba LundströmDomingo Vibeholm076,08   
 Sophie KarpeOxford067,87   
 Anna MartinssonSoul Man476,26   
7DagstorpsortenLag 18218,6500
 Marie Bergström
 
 Sofie SvenssonDanny Kaye475,40   
 Magnus JacobsonNight Explosion1486,48   
 Eva SunnanväderFilante Etoile470,96   
 Sofie AnderssonHandsken072,29   
8Ängelholms RFLag 120212,0900
 Jonas Persson
 
 Filippa LarssonBell Amie863,80   
 Johanna KrämerFenja476,00   
 Connie KarlssonEvette872,29   
 Max RingbrantMinotaurus3480,00   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag Preliminär
12 startande lag
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Österlens RKLag 10219,050150,6
 Katarina Jönsson
 
 Marcus RaflundMadam P877,03448,45 
 Johanna BolanderRavena Q074,92050,53 
 Rickard PerssonZpirco073,85050,32 
 Nils RoosThalinka070,28049,75 
2Sölvesborgs RKLag 10219,114135,12
 Eva Jacobsson
 
 Sandra LiljegrenCosto070,76043,28 
 Anders WemlerthFlying High077,91446,44 
 Elin SjögrenCarusa077,87452,51 
 Annika AxelssonCartier070,48045,40 
3Trunnerups RFLag 10228,074151,82
  
 
 Emelie NordströmLantiru1276,27852,63 
 Susanne NordTiano074,27448,15 
 Christoffer AlwenHot Meny074,84052,40 
 Annica AlwénPygmalion078,96051,27 
4Kullabygdens RFLag 10228,098141,15
 Jan Dülow
 
 Frida NilssonShaman1884,96047,02 
 Annika RunstenCarlos076,062857,00 
 Marcus EngströmClaudia076,95446,13 
 Ulrika GoodinFemale Touch075,08448,00 
5Ängelholms RFLag 14223,9300
 Peter Eek
 
 Marielle RingbrantThablo1693,30   
 Johanna LassnackJupiter075,70   
 Annette KarlssonColrawill H076,96   
 Max RingbrantCaglihari471,27   
6Karlshamns RKLag 18222,2700
 Peter Henriksson
 
 My StrömgrenGoldencoast Gooroo073,98   
 Emma OdervallCamelia473,73   
 Susanne KullbergHer High Kicker077,60   
 Jessica RydströmAfrodite RA870,69   
7Åsbo PonnyklubbLag 112206,2800
 Malena Arvidsson och
 
 Maud JönssonPasadena868,05   
 Wilhelmina WallmarkGolden Fire069,95   
 Emelie OhlssonPavarotti L468,28   
 Sophie HedbergMarrakech1886,32   
8Flyinge HSKLag 112218,0200
 Ulrika Stenson
 
 Aili BernhardtzNikita 166874,15   
 Ulrika StensonCorino473,72   
 Fredrik AlbinDelight     
 Petra AittolaSunstar     
9DagstorpsortenLag 112242,9800
 Karin Sjölin och Lars
 
 Josefin HolmqvistSuncard893,53   
 Eva SunnanväderMarissa073,43   
 Magnus JacobsonCorina3880,00   
 Sofie AnderssonTrevor476,02   
10Vellinge HSFLag 114229,5600
 Jonas Holmberg
 
 Jessica WestinLabello3880,00   
 Ida SvenssonRock Me072,13   
 Elin KarlssonSealord H1484,79   
 Fredrik SpetzFelici072,64   
11Gärds RFLag 116234,1800
 Gabriella Olsson
 
 Jonna OhlanderJuanita3880,00   
 Cecilia SvenssonFalcon078,99   
 Sofie SvenssonCloud-Dancing1277,25   
 Victoria OlssonGibson477,94   
12Vinslövs RFLag 123244,0100
 Eivor Andersson
 
 Yasmine FarajallahColorrado1798,91   
 Vicky HansenAzim474,63   
 Karin ÅkessonRadona791,94   
 Satu LiukkonenPrimrose K1277,44   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
36 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Dennis GanzAnderssonMin Feel Easy   
 Ystad RidklubbQuite Easy - Electro048,72026,06
2Emelie SonessonCarmenzita   
 Fjälkestads RKCardento - Castello045,73026,34
3Matilda KjellsonDirco Hästak   
 Tingsryds RR&KKIrco Mena - Caracas053,58026,54
4Leonora VilhelmssonTara   
 Karlshamns RKIrco Mena - Brabant053,59027,47
5Sandra LiljegrenCalanca   
 Sölvesborgs RKCalino - Atlantus Z051,44028,88
6Magnus JohanssonUpton   
 Flyinge HSKNavarone - Burggraf054,47029,88
7Cassandra GustafssonAmazing Mumm   
 Tingsryds RR&KKAcacio - Mowgli051,85031,56
8Andreas JenningLava   
 Trunnerups RFLemon - Stanford053,95034,78
 
9Ebba LundströmNymphea De Laume   
 Öresunds HSK 053,80035,44
10Karin ÅkessonSydney   
 Vinslövs RFPeter Pan - Romaan050,37427,22
11Dennis GanzAnderssonIrene W   
 Ystad RidklubbUtrecht - Octaaf052,16427,41
12Annika AxelssonKinggårdens Capella   
 Sölvesborgs RKBögegårdens Capello - O´Brian050,65427,79
13Ida SvenssonFast   
 Vellinge HSFPlastik - Topki057,61431,72
14Malin AnderssonBally Leo   
 Vinslövs RFLevantos II - Raldo Polo053,00827,52
15Sofie OlssonLambourghini   
 Fjälkestads RKLittle Boy - Jumper448,25  
16Clara LundgrenLas Vegas   
 DagstorpsortenLasandos - King of Diamond451,56  
17Johanna LassnackJupiter   
 Ängelholms RFTurban Rose - Illusion454,38  
18Matilda KjellsonGeisha Hästak   
 Tingsryds RR&KKCortus - Diamant455,12  
19Reeni SonessonItz Boy   
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant560,56  
20Veronica Hallberg FischerAccosandro   
 Vellinge HSFAcord II - Sandro852,65  
21Satu LiukkonenLavendel KS   
 Vinslövs RFLandlord 849 - Dacapo LDB.000001897 BRD854,40  
22Satu LiukkonenOrtello   
 Vinslövs RFLavendel856,61  
23Jenny NilssonNoyon   
 Ystad RidklubbNostradamus - Hertigen975,13  
24Emelie SonessonRoberta   
 Fjälkestads RKRobin Z - Mowgli1063,09  
25Ebba LundströmCaligula   
 Öresunds HSKCalido I - Ahorn Z1169,19  
26Sabina JohanssonElliot   
 Flyinge HSKOkänd - Okänd1250,27  
27Emma OdervallLiberty Marco SN   
 Karlshamns RKLast Liberty - Irco Marco1376,92  
28Fredrik AlbinRicardo   
 Flyinge HSKRobin Z - Nurprimus 195 Stb.1463,47  
29Staffan WetterströmCo-Pilot 2   
 Vinslövs RFPilots Ass - Corde1568,29  
30Dennis GanzAnderssonMin Garcita   
 Ystad RidklubbMin Felicity - TorboldtUte.   
 Sara FlodMauro   
 Billdals RKLandlord - Quito De Baussy    
 Caroline LundgrenRough Queen   
 Karlshamns RKMy Rough Diamond - King Elvis    
 Christina OlesenLimburgas G   
 Ljunits-Herrestads Rokänd - okänd    
 Anna DalenRobella   
 Hässleholms HSFRobin Z - Othello    
 Kia LeveauOtilie F Damgaard   
 Helsingborgs FRKCornetto - Acord II    
 Sara FlodLocarno   
 Billdals RKFaldo - Wisconsin    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
57 anmälda, 48 startande, 12 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sophie KarpeKarpe Vitam  
 Öresunds HSKCanturo - Underworld xx054,09
1Maria FieberNotchino  
 Sölvesborgs RKCappucino - Key-Note xx053,12
1Anders WemlerthCortino  
 Sölvesborgs RKCortez - Irco Marco056,15
1Olof SmithLate Arrival  
 Sydslättens RFCardento - Cortez057,00
1Jill AnderssonCaprento M  
 Karlshamns RKCardento - Ramiro055,74
1Magnus JohanssonBagheera Montana  
 Flyinge HSKLandor S - Calyso II057,80
1Lina Kringstad-LarssonCalor  
 Malmö CivilaContendro - Garibaldi056,31
1Sara NilssonGranno Z  
 Vinslövs RFGran Corrado - Farn054,54
1Sophie AlbertsonOptik  
 Sydslättens RFLeuthen I - Lombard052,53
1Ylva TevellRazzia  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx052,74
1Douglas LindelöwScaramanga  
 Flyinge HSKKolibri056,93
1Annika AxelssonMidas  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Tangelo xx053,68
 
13Lina Kringstad-LarssonWannabe  
 Malmö CivilaGuidam - Hemmingway160,65
13Lina PerssonHappy Birthday  
 Österlens RFHappy Villers - Uskudar des Malais159,16
13Satu LiukkonenLady Soul  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z159,01
16Olof SmithCorfu  
 Sydslättens RFCortus - Landesfürst455,52
16Martina GustafssonCamelot  
 Vinslövs RFCortus - Magritte448,86
16Annika AxelssonRobinz King  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Eighty Eight Keys xx451,80
16Emma OdervallFlying Spirit SN  
 Karlshamns RKChicago Z - Irco Marco457,80
16Sofie AnderssonQuite So  
 DagstorpsortenQuite Easy - Irco Mena455,11
16Sanna OlssonMagnifique  
 Sölvesborgs RKCardento - Kaliber457,83
16Malin FyhrQuintus C  
 Vellinge HSFQuite Easy - Electro450,86
16Lorenzo CalabroHigh Value  
 Vinslövs RFCorland - Pomme Royal456,66
16Annika AxelssonInova Light  
 Sölvesborgs RKIrco Mena - Lucky Light454,14
16Sofie AnderssonLa Quinto  
 DagstorpsortenQuite Easy - Concerto II454,82
26Olof SmithPerdini  
 Sydslättens RFPlatini VDL - Fontana577,00
27Ylva TevellNotre Dame IV (46)  
 Norra Gotlands RKIrco Mena - Cardento854,97
27Annika AxelssonDam it Magi  
 Sölvesborgs RKDammen - Acagion856,21
27Albin JohanssonJustus  
 Vellinge HSFJust 4 you - Trofé854,06
27Anders WemlerthNoble Sir Cornetto  
 Sölvesborgs RKSir Caletto - Lombard856,45
31Douglas LindelöwChaplin  
 Flyinge HSKCappuccino977,44
31Satu LiukkonenSecret Question  
 Vinslövs RFQuite Easy - Concorde959,09
31Lina Kringstad-LarssonFURSTIN  
 Malmö CivilaFuerstenreich - Carbid960,74
34Lina AnderssonSo What  
 Willands RFContendro - Lord Calando1253,13
35Reeni SonessonDolce Vita (12)  
 Fjälkestads RKCardento - Castello1376,41
35Sandra LiljegrenWinnie TB  
 Sölvesborgs RKKannan X-6261 SBS - Jasper1375,84
37Olof SmithStraight Flush  
 Sydslättens RFguido - koncerz1584,08
38Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford2369,81
39Robin AnderssonJarramas Hästak  
 Värnamobygdens RFCome Fast xx - Little Boy2592,47
40Vicky HansenBabylon  
 Vinslövs RF Ute. 
40Camilla JohanssonDomingo De Cavron  
 Flyinge HSK Ute. 
40Douglas LindelöwCasello  
 Flyinge HSKCasall - CarolusUte. 
40Matilda KjellsonJungfru Hästak  
 Tingsryds RR&KKCardento - CortusUte. 
40Sary KaranouhBrionne  
 Fjälkestads RKBriar - HertigenUte. 
40Camilla GustavssonI´m Glory  
 Älleköpinge RFCarano DVH - I Love YouUtg. 
40Lina PerssonMariss  
 Österlens RFHighlight - Petorius xxUte. 
40Maria FieberDecibell  
 Sölvesborgs RKEmmerton - CortezUte. 
40Karolina SalomonssonCompany Q  
 Vinslövs RFLeuthen I - Robin ZUtg. 
 Ragnar BengtssonDerby Star  
 Flyinge HSK   
 Mathilda BergTopflight  
 Östra Göinge RFPriolo - Gone West  
 Linda SöderstedtGolden Delicious  
 Fjälkestads RKGoldmine xx - Yester Lamberth xx  
 Lisa LjungQuerida  
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z  
 Karolina SalomonssonRocardo  
 Vinslövs RFcardento - swift  
 Kia LeveauMickelangelo W  
 Helsingborgs FRKcornetto  
 Sara ThorenVoyant C  
 Halmstads FKIrcolando - Calypso  
 Hanna BergVincent  
 Östra Göinge RFDammen - Seebirk xx  
 Ragnar BengtssonCascade  
 Flyinge HSKCasa Grande - Cardento  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A Preliminär
40 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Matilda KjellsonGeisha Hästak  
 Tingsryds RR&KKCortus - Diamant052,36
2Katarina StrandCallgraf  
 Löddeköpinge RKCalando I - Landgraf I054,31
3Matilda KjellsonFortus Hästak 1026  
 Tingsryds RR&KKCortus - Warrigall055,83
4Magnus JohanssonUpton  
 Flyinge HSKNavarone - Burggraf057,04
5Olof SmithMicco  
 Sydslättens RFIrco Marco - Mix059,73
6Sophie AlbertsonLyster  
 Sydslättens RFLeuthen I - Gazpon060,62
7Marie HusénBriztol  
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663062,36
8Cassandra GustafssonAmazing Mumm  
 Tingsryds RR&KKAcacio - Mowgli065,52
9Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello455,00
 
10Sandra LiljegrenBlue Belle  
 Sölvesborgs RKDarco - Remondo455,30
11Matilda KjellsonDirco Hästak  
 Tingsryds RR&KKIrco Mena - Caracas456,42
12Emelie SonessonRoberta  
 Fjälkestads RKRobin Z - Mowgli458,82
13AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger459,31
14Katarina StrandCarla  
 Löddeköpinge RKCalando I - Landgraf I459,85
15Remigiusz WierzbowskiTechniek  
 Sölvesborgs RKCarlino - Animo461,85
16Veronica Hallberg FischerJulius  
 Vellinge HSFVoltaire - Robin Z463,63
17Clara LundgrenDouble Vision  
 DagstorpsortenRobin Z - King of Diamond464,71
18Ebba LundströmNymphea De Laume  
 Öresunds HSK 466,33
19Remigiusz WierzbowskiIrco Dento  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Mena482,78
20Leonora VilhelmssonTara  
 Karlshamns RKIrco Mena - Brabant857,00
21Reeni SonessonItz Boy  
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant857,90
23Dennis GanzAnderssonIrene W  
 Ystad RidklubbUtrecht - Octaaf859,55
24Frederick DahlqvistBjörklundPapillon  
 Gärds RFBernstein - Irish Eyes xx863,63
25Satu LiukkonenLavendel KS  
 Vinslövs RFLandlord 849 - Dacapo LDB.000001897 BRD866,83
26Annika AxelssonKinggårdens Capella  
 Sölvesborgs RKBögegårdens Capello - O´Brian1179,29
27Sara GranqvistRyal-Linda  
 Flyinge RF 1253,52
28Staffan WetterströmCo-Pilot 2  
 Vinslövs RFPilots Ass - Corde1368,64
29Dennis GanzAnderssonMin Feel Easy  
 Ystad RidklubbQuite Easy - Electro1371,00
30Malin AnderssonBally Leo  
 Vinslövs RFLevantos II - Raldo Polo1663,39
31Veronica Hallberg FischerRio Grande  
 Vellinge HSFWhite Jumper - LordUte. 
31Olof SmithSurprise  
 Sydslättens RFAspirant - okändUte. 
31Jenny NilssonNoyon  
 Ystad RidklubbNostradamus - HertigenUte. 
31Sara NilssonPerfect Gentleman  
 Vinslövs RFCardento - FuridantUte. 
31Dennis GanzAnderssonMin Garcita  
 Ystad RidklubbMin Felicity - TorboldtUte. 
 Anna DalenRobella  
 Hässleholms HSFRobin Z - Othello  
 Lina PerssonClifton  
 Österlens RFIrco Mena - Norson  
 Sabina JohanssonElliot  
 Flyinge HSKOkänd - Okänd  
 Ragnar BengtssonShandoz  
 Flyinge HSKStakkato - Cantus  
 Lina PerssonRegna B  
 Österlens RFRobin Z - Dammen  
 Christina OlesenOdin  
 Ljunits-Herrestads ROvid - Patrick xx  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
30 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lina Kringstad-LarssonWannabe  
 Malmö CivilaGuidam - Hemmingway070,00
1Linda PerssonChelita II  
 SkurupbygdenCortus - Tabac064,42
1Annika AxelssonInova Light  
 Sölvesborgs RKIrco Mena - Lucky Light065,65
4Emma OdervallFlying Spirit SN  
 Karlshamns RKChicago Z - Irco Marco470,16
4Olof SmithLate Arrival  
 Sydslättens RFCardento - Cortez468,84
4Ylva TevellNotre Dame IV (46)  
 Norra Gotlands RKIrco Mena - Cardento464,91
4Jill AnderssonCaprento M  
 Karlshamns RKCardento - Ramiro467,66
4Lorenzo CalabroHigh Value  
 Vinslövs RFCorland - Pomme Royal474,37
4Lina Kringstad-LarssonCalor  
 Malmö CivilaContendro - Garibaldi469,37
 
10Satu LiukkonenLady Soul  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z783,05
11Sara NilssonGranno Z  
 Vinslövs RFGran Corrado - Farn872,02
11Magnus JohanssonBagheera Montana  
 Flyinge HSKLandor S - Calyso II871,33
11Malin FyhrQuintus C  
 Vellinge HSFQuite Easy - Electro858,41
11Annika AxelssonMidas  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Tangelo xx864,51
15Annika AxelssonRobinz King  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Eighty Eight Keys xx1263,76
15Ylva TevellRazzia  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx1264,30
17Annika AxelssonDam it Magi  
 Sölvesborgs RKDammen - Acagion1673,67
18Satu LiukkonenSecret Question  
 Vinslövs RFQuite Easy - Concorde1897,70
 Karolina SalomonssonRocardo  
 Vinslövs RFcardento - swift  
 Ragnar BengtssonValentino  
 Flyinge HSKHold Up Premier - Elmero B  
 Lina AnderssonSo What  
 Willands RFContendro - Lord Calando  
 Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford  
 Karolina SalomonssonCompany Q  
 Vinslövs RFLeuthen I - Robin Z  
 Hanna BergVincent  
 Östra Göinge RFDammen - Seebirk xx  
 Sara ThorenVoyant C  
 Halmstads FKIrcolando - Calypso  
 Sophie AlbertsonOptik  
 Sydslättens RFLeuthen I - Lombard  
 Camilla GustavssonI´m Glory  
 Älleköpinge RFCarano DVH - I Love You  
 Mathilda BergTopflight  
 Östra Göinge RFPriolo - Gone West  
 Ragnar BengtssonLatino  
 Flyinge HSKLe Primeur - Calypso II  
 Lina Kringstad-LarssonFURSTIN  
 Malmö CivilaFuerstenreich - Carbid  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A Preliminär
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Magnus JacobsonPontiac  
 DagstorpsortenPomme Royal056,29
1Eleonor BellanderJizzélle  
 Helsingborgs FRKRagazzo - Jirlow052,57
1Ebba LundströmNymphea De Laume  
 Öresunds HSK 057,50
 
4Elin SjögrenDalgårds Lean  
 Sölvesborgs RKLeendert - Pablo162,14
5Karin ÅkessonRadona  
 Vinslövs RFJimtown - Ramiro455,11
5Johanna NilssonKatefka  
 Sölvesborgs RKBurgraaf - Le Mexico454,99
7Jonna OhlanderJuanita  
 Gärds RFLucky Light - Argentan853,46
7Cecilia SvenssonFalcon  
 Gärds RFRomano - Sandhurst Prince xx856,31
9Jessica RydströmPoseidon RA  
 Karlshamns RKPrestige VDL - Beach Boy1585,98
10Ebba LundströmCaligula  
 Öresunds HSKCalido I - Ahorn ZUte. 
 Emma OdervallCamelia  
 Karlshamns RKIrco Mena - Calimero  
 Sandra LiljegrenCamaro  
 Sölvesborgs RKCardento - Marino  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A Preliminär
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sanna OlssonCool Brandy  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Marco066,00
1Victoria OlssonArac  
 Gärds RFAram KWPN 2402 - Goldlöwe057,28
1Jenny AspeholmCharonne de Ley  
 Ängelholms RFMaraton - Racot060,78
1Camilla SjöqvistIrco Gambo  
 Karlshamns RKIrco Mena - Granit061,47
1Maria FieberNasdaq  
 Sölvesborgs RKCortus - Opius065,63
1Jörgen LarssonJohnny B Good  
 Helsingborgs FRKCardento - Turban Rose068,06
 
7Sofie SvenssonCloud-Dancing  
 Gärds RFMowgli - Nice Havrais xx463,53
8Jennica SjöstedtZeb  
 Gärds RFZeppelin - Lorenz863,62
8Sophie KarpePhilip Morris  
 Öresunds HSKAcacio - Cortez866,58
8Max RingbrantQuintero de Baussy Z  
 Ängelholms RFQuito de Baussy - Rabiat Z866,46
11Maud JönssonLibretto  
 Åsbo PonnyklubbLucky Light - Kronenktanich1258,28
11Jessica RydströmAfrodite RA  
 Karlshamns RKFeliciano - Beach Boy1265,25
13Sanna OlssonUlanda  
 Sölvesborgs RKNijinski - NotarisUte. 
 Paula TörnqvistChicago Z  
 Vellinge HSFCarthago Z - Anart  
 Paula TörnqvistRochester  
 Vellinge HSFCalvin Z - Nimmerdor  
 Fredrik AlbinDelight  
 Flyinge HSKLucky Light - Democritos  
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Lag Preliminär
8 startande lag
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Helsingborgs FRKLag 10208,5900
 Chanette Bellander
 
 Eleonor BellanderJizzélle066,02   
 Isabelle SjunessonPlayboy069,84   
 Jörgen LarssonJohnny B Good072,75   
 Niklas ArvidssonCagancho 1017072,73   
2Flyinge HSKLag 14209,5700
 Fredrik Jönsson
 
 Douglas LindelöwCliff Hanger071,13   
 Victor SantessonOskar873,63   
 Piia,pantsu PantsuOazis069,69   
 Fredrik JönssonCuba Libre468,75   
3Sölvesborgs RKLag 14213,6200
 Eva Jacobsson
 
 Sandra LiljegrenCamaro071,38   
 Sanna OlssonCastillio073,28   
 Maria FieberDollydoo468,96   
 Annika AxelssonCoco Chanel4276,00   
4DagstorpsortenLag 15220,2100
 Marie Bergström
 
 Sofie SvenssonDanny Kaye472,29   
 Magnus JacobsonPontiac473,06   
 Clara LundgrenDouble Trouble177,49   
 Sofie AnderssonHandsken070,43   
5Lillhagens RKLag 114221,2300
 Lars Christensson
 
 Petronella AnderssonSerna Sans Mere1080,28   
 Amelie HillstedtOrpan470,65   
 Mathilda LindskogClassica1670,75   
 Stephanie HolmenLandkorn 5070,30   
6Öresunds HSKLag 121223,0300
 Ina Karpe-Nilsson
 
 Caroline Benson-MagieraCaligula4276,00   
 Ebba LundströmDomingo Vibeholm179,54   
 Sophie KarpeOxford1271,63   
 Anna MartinssonSoul Man871,86   
7Vinslövs RFLag 130225,4400
 Eivor Andersson
 
 Vicky HansenOrion IV869,14   
 Malin AnderssonTinnie Top1376,98   
 Satu LiukkonenQui Vivra Verra979,32   
 Karolina SalomonssonCeline     
8Ängelholms RFLag 134223,0900
 Gunilla Svensson
 
 Filippa LarssonBell Amie4276,00   
 Johanna KrämerFenja873,92   
 Max RingbrantMinotaurus467,27   
 Jenny AspeholmCharonne de Ley2281,90   
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Lag Preliminär
12 startande lag
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Gärds RFLag 14207,578132,57
 Gabriella Olsson
 
 Jonna OhlanderJuanita065,50043,31 
 Cecilia SvenssonFalcon475,96445,73 
 Sofie SvenssonCloud-Dancing870,10443,53 
 Victoria OlssonArac066,11841,27 
2Karlshamns RKLag 14225,028141,1
 Peter Henriksson
 
 My StrömgrenGoldencoast Gooroo075,31450,04 
 Jessica RydströmAfrodite RA474,84451,16 
 Susanne KullbergHer High Kicker475,78446,00 
 Camilla SjöqvistIrco Gambo074,87045,06 
3Trunnerups RFLag 15222,7700
  
 
 Emelie NordströmLantiru3776,00   
 Susanne NordTiano072,83   
 Christoffer AlwenHot Meny071,31   
 Annica AlwénPygmalion578,63   
4Sölvesborgs RKLag 18209,0800
 Eva Jacobsson
 
 Johanna NilssonKatefka470,46   
 Elin SjögrenDalgårds Lean472,56   
 Anders WemlerthFlying High874,13   
 Annika AxelssonCartier066,06   
5Ängelholms RFLag 18216,2400
 Peter Lassnack
 
 Johanna LassnackJupiter873,12   
 Max RingbrantCaglihari472,70   
 Annette KarlssonColrawill H473,96   
 Connie KarlssonEvette069,58   
6Österlens RKLag 112218,2500
 Kattiz & Gittan
 
 Marcus RaflundMadam P1265,53   
 Johanna BolanderRavena Q874,74   
 Rickard PerssonZpirco074,59   
 Nils RoosThalinka468,92   
7Åsbo PonnyklubbLag 114221,4900
 Malena Arvidsson & In
 
 Wilhelmina WallmarkGolden Fire1081,57   
 Sophie HedbergMarrakech1187,39   
 Maud JönssonLibretto067,61   
 Christel EbbessonChanel472,31   
8DagstorpsortenLag 122226,2500
 Erika Lönntoft
 
 Josefin HolmqvistSuncard576,07   
 Clara LundgrenDouble Vision1776,30   
 Sofie AnderssonCest Si Bon073,88   
 Magnus JacobsonNight Explosion     
9Vellinge HSFLag 141211,7200
 Jonas Holmberg
 
 Jessica WestinLabello3776,00   
 Ida SvenssonRock Me3776,00   
 Elin KarlssonSealord H465,82   
 Fredrik SpetzFelici069,90   
10Vinslövs RFLag 146223,4700
 Eivor Andersson
 
 Yasmine FarajallahColorrado471,41   
 Vicky HansenAzim3776,00   
 Karin ÅkessonRadona3776,00   
 Satu LiukkonenPrimrose K576,06   
 Flyinge HSKLag 1    
 Struken
 
 Kullabygdens RFLag 1    
 Struken
 
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
71 anmälda, 67 startande, 17 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jörgen LarssonBad Boy   
 Helsingborgs FRKBeach Boy - Gourmet046,02032,02
2Fredrik JönssonQing   
 Flyinge HSKQuite Easy - Phaethon043,76032,60
3Sandra LiljegrenCosto   
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros041,96033,28
4Catrin LindhBeckasin   
 Flyinge RFBeach Boy - Castello043,34033,49
5Daniel ZettermanZmilla   
 Sölvesborgs RKFeliciano - Robin Z045,04033,53
6Piia,pantsu PantsuCool In   
 Flyinge HSKRobin Z - Wuzo xx042,91033,73
7Mimmie FaijermoLord Limbus   
 Helsingborgs FRKLimbus - Ahorn Z044,31035,27
7Magnus JohanssonUpton   
 Flyinge HSKNavarone - Burggraf044,35035,27
9Olof SmithSurprise   
 Sydslättens RFAspirant - okänd043,35035,86
10Emelie SonessonCarmenzita   
 Fjälkestads RKCardento - Castello042,57036,78
11Anna EngströmCorona   
 Olofströms RKCortus - Hassan046,49040,53
12Daniel ZettermanPhilema   
 Sölvesborgs RKRobin Z - Angard046,03144,28
13Daniel ZettermanCantarello   
 Sölvesborgs RKCapitol 1050,32144,80
14Catharina GyllenbergPina Colada   
 Ljunits-Herrestads RAcorado047,58249,99
15Remigiusz WierzbowskiQui Mena   
 Sölvesborgs RKQuidam de Revel - Irco Mena042,96432,13
16Matilda KjellsonFortus Hästak 1026   
 Tingsryds RR&KKCortus - Warrigall044,28433,97
17Mathilda SkoglundPirexa   
 Vellinge HSFPilox - Rex Gotthard044,70434,96
 
18Elin SjögrenRimosa   
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios046,56436,69
19Christa EkstrandHanssonBo Mat Van Terheide   
 Bankeryds RKOpium de Laubry - Gotspee045,61436,94
20Anna DickssonRainbow KLT   
 Flyinge HSKCardento - Gatsby044,80437,10
21Marie HusénBriztol   
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663043,92439,02
22Annette BorgströmRoland   
 Willands RFCorland - Ahorn046,67440,16
23Fredrik MalmPoseidon   
 Hässleholms HSFRobin Z - Pajazzo044,78440,27
24Lorenzo CalabroKastell´s Showman   
 Vinslövs RFDOPPSKO VALIANT - LAVALLO047,88440,77
25Fredrik AlbinRicardo   
 Flyinge HSKRobin Z - Nurprimus 195 Stb.041,75543,41
26Paulina ParekkaKolumbs   
   048,68753,59
27Jens FredricsonHigh Vision   
 Flyinge HSKNew Balance - Cortez044,83835,55
28Christoffer AdrianssonIke   
 Flyinge HSKIrco Mena - Judex xx047,99836,26
29Mathias HaugNerus   
 Ölands RFHemmingway - Heidelberg044,60836,28
30Frederick DahlqvistBjörklundPapillon   
 Gärds RFBernstein - Irish Eyes xx046,951049,54
31Ylva TevellIntermezzo   
 Norra Gotlands RKBold Irish xx - Furidant441,93  
32Reeni SonessonItz Boy   
 Fjälkestads RKBeach Boy - Brabant442,96  
33Rebecca KarlssonCasanova   
 Åsbo RFSunshine Prince - Callaghan443,39  
34Matilda KjellsonDirco Hästak   
 Tingsryds RR&KKIrco Mena - Caracas443,43  
35Sandra LiljegrenBlue Belle   
 Sölvesborgs RKDarco - Remondo443,50  
36Mimmie FaijermoSydney   
 Helsingborgs FRKPeter Pan - Romaan443,53  
37Anna NilssonIsop   
 Frosta RFOpius - Nebraskar443,58  
38Lina AnderssonDiego La Manga   
 Willands RFDiderot - Ganymed444,30  
39Camilla JohanssonOrlando   
 Flyinge HSK 444,74  
40Henrik PajulahtiHolas   
   445,83  
41Christa EkstrandHanssonArlington   
 Bankeryds RKAcobat II - Picard446,26  
42Lorenzo CalabroPommix   
 Vinslövs RFPomme Royal - Everest446,61  
43Ylva TevellHemlock   
 Norra Gotlands RKHannibal Sacc xx - Favorit447,29  
44AnnaMarie NilssonGracie   
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger447,89  
45Douglas LindelöwCarlos   
 Flyinge HSKCalgary - Okänd448,38  
46Jens FredricsonTulci   
 Flyinge HSKCorland - Calvados448,51  
47Camilla GustavssonI'm Catalike   
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You655,09  
48Christel EbbessonChanel   
 Åsbo PonnyklubbCardento - Labrador762,12  
49Matilda KjellsonGeisha Hästak   
 Tingsryds RR&KKCortus - Diamant840,76  
50Sofie OlssonLambourghini   
 Fjälkestads RKLittle Boy - Jumper841,79  
51Philip BergströmFlb Ramira   
 Halmstads FKRamirado - Ahorn Z846,29  
52Michaela ErikssonCorridor   
 Flyinge HSKCoriano - Rapallo846,33  
53Rebecca GrönvallGarvis   
 Flyinge HSKBriar - Singapore847,44  
54Jörgen LarssonRiddich   
 Helsingborgs FRKRobin II Z - Graf Grannus847,88  
55Lorenzo CalabroBally B   
 Vinslövs RFAs du Turin - Helwan849,29  
56Ida SvenssonFast   
 Vellinge HSFPlastik - Topki1247,58  
57Emelie DanielssonQuiwally   
 Flyinge HSKQuidam de Revel SF - Caletto II1263,06  
58Olof SmithMetanol   
 Sydslättens RFMontreal - Ideal Water1369,28  
59Sabina JohanssonElliot   
 Flyinge HSKOkänd - Okänd1642,87  
60Nils RoosQuidame P   
 Österlens RKQuite Easy - Pomme Royal1665,29  
61Paulina ParekkaCojs   
   2048,26  
62Anna IngelgrenRandall Boy   
 Ljunits-Herrestads RRobin Z - Step Together2362,71  
63Camilla SjöqvistKalix   
 Karlshamns RKQuite Easy - Ralme ZUte.   
63Staffan WetterströmCo-Pilot 2   
 Vinslövs RFPilots Ass - CordeUte.   
63Mathias HaugLapponia   
 Ölands RFElectroUte.   
63Nils RoosClearwater Mill   
 Österlens RKAcacio - LemonUte.   
63Jörgen LarssonCreme de la Creme   
 Helsingborgs FRKCardento - GourmetUte.   
 Amanda AlthenSeize the Day   
 Sölvesborgs RKAcacio - Dragon    
 Maria FredrikssonTartini   
 Flyinge HSKNeoliet - Ferro    
 Caroline MannfalkWilma V   
 Flyinge HSKPomme Royal - Bayard    
 Maria FredrikssonRemember Me   
 Flyinge HSKConcorde - Nimmerdor    
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
26 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Piia,pantsu PantsuSkilla  
 Flyinge HSK 051,45
1Anders WemlerthAquarius O  
 Sölvesborgs RKCasir Ask - Mowgli058,06
1Fredrik JönssonMarshland Aragorn  
 Flyinge HSKQuite Easy - Ramiro Z055,87
1Satu LiukkonenCelestine  
 Vinslövs RFCardento - King of Diamonds055,15
1Jörgen LarssonValentino  
 Helsingborgs FRKRoyal Bravour - Abgar055,70
1Christoffer AdrianssonMy Arch  
 Flyinge HSKQuite Easy - Clover Hill059,94
1Douglas LindelöwLarinjo  
 Flyinge HSKLansing - Caletto052,92
1Linda PerssonChelita II  
 SkurupbygdenCortus - Tabac052,73
1Satu LiukkonenKarisma  
 Vinslövs RFCardento - Kaliber055,21
 
10Magnus JohanssonBagheera Montana  
 Flyinge HSKLandor S - Calyso II161,57
11Piia,pantsu PantsuEdda JM  
 Flyinge HSKEpson - Daring March xx455,99
11Satu LiukkonenRoyal Salute  
 Vinslövs RFRoyalist - Lester457,51
11Piia,pantsu PantsuCasa Lee  
 Flyinge HSKCardento - Steves Friend xx455,83
14Olof SmithPerdini  
 Sydslättens RFPlatini VDL - Fontana562,64
14Jörgen LarssonCenturio van T Smeedshof  
 Helsingborgs FRKCento - Zues563,27
16Satu LiukkonenLady Soul  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z857,03
16Olof SmithCaballero Grande  
 Sydslättens RFConterno Grande - Libero H857,79
18Daniel ZettermanSerpentin Fire  
 Sölvesborgs RKQuiet Easy - Magritt1378,89
19Anders WemlerthLatric  
 Sölvesborgs RKLast Liberty - Irco Marco1568,92
20Emma OdervallFlying Spirit SN  
 Karlshamns RKChicago Z - Irco Marco1657,34
21Daniel ZettermanFighter SM  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Highlander1882,07
22Jens PerssonDerby Star  
 Flyinge HSK 2055,65
23Fredrik JönssonErb-Bin  
 Flyinge HSKRobin Z - Goden Profir xxUte. 
 Karolina SalomonssonCompany Q  
 Vinslövs RFLeuthen I - Robin Z  
 Karolina SalomonssonRocardo  
 Vinslövs RFcardento - swift  
 Sara ThorenVoyant C  
 Halmstads FKIrcolando - Calypso  
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
68 anmälda, 53 startande, 14 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Fredrik JönssonQing  
 Flyinge HSKQuite Easy - Phaethon050,65
2Jörgen LarssonC´est la vie  
 Helsingborgs FRKCardento - Rastell050,92
3Sandra LiljegrenCamaro  
 Sölvesborgs RKCardento - Marino053,05
4Piia,pantsu PantsuCool In  
 Flyinge HSKRobin Z - Wuzo xx055,29
5Catrin LindhBeckasin  
 Flyinge RFBeach Boy - Castello055,32
6Remigiusz WierzbowskiBlek Dzek  
 Sölvesborgs RKCabrol - Arianin xx061,31
7Anders WemlerthAlva  
 Sölvesborgs RKLordano - Diskus066,44
8Daniel ZettermanCarmeline M  
 Sölvesborgs RKCamaro M 979 - Orust 639069,04
9Jörgen LarssonKäts Robin  
 Helsingborgs FRKRobin Z - Illum451,30
10Fredrik JönssonChauvinist Z  
 Flyinge HSKCarthago Z - Alme Z455,75
11Paulina ParekkaKolumbs  
   456,95
12Matilda KjellsonFortus Hästak 1026  
 Tingsryds RR&KKCortus - Warrigall458,29
13Douglas LindelöwCoks  
 Flyinge HSKCordalmé Z - Lacros458,45
14Satu LiukkonenRingo Starr B  
 Vinslövs RFelton - burgraaf458,58
 
15Mimmie FaijermoLord Limbus  
 Helsingborgs FRKLimbus - Ahorn Z458,86
16Sara NilssonLady Juliette  
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant459,31
17Ylva TevellIntermezzo  
 Norra Gotlands RKBold Irish xx - Furidant459,77
18Sara NilssonMr Z  
 Vinslövs RFRobin Z - Furidant462,64
19Olof SmithMetanol  
 Sydslättens RFMontreal - Ideal Water463,74
20Camilla JohanssonOrlando  
 Flyinge HSK 464,92
21Fredrik MalmPoseidon  
 Hässleholms HSFRobin Z - Pajazzo465,87
22Lorenzo CalabroKastell´s Showman  
 Vinslövs RFDOPPSKO VALIANT - LAVALLO466,44
23Paulina ParekkaCojs  
   467,29
24Lorenzo CalabroBally B  
 Vinslövs RFAs du Turin - Helwan467,50
25Annette BorgströmRoland  
 Willands RFCorland - Ahorn470,15
26Anna EngströmCorona  
 Olofströms RKCortus - Hassan572,62
27Jörgen LarssonBleckert Boy 1080  
 Helsingborgs FRKColman - Rocco781,05
28Sandra LiljegrenCosto  
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros854,53
29Remigiusz WierzbowskiQui Mena  
 Sölvesborgs RKQuidam de Revel - Irco Mena855,97
30Jens FredricsonTulci  
 Flyinge HSKCorland - Calvados857,39
31Henrik PajulahtiHolas  
   860,11
32Douglas LindelöwCarlos  
 Flyinge HSKCalgary - Okänd860,49
33Sandra LiljegrenBlue Belle  
 Sölvesborgs RKDarco - Remondo863,54
34Philip BergströmFlb Ramira  
 Halmstads FKRamirado - Ahorn Z865,90
35Malin FredricsonFandango  
 Flyinge HSKFeliciano - Collin869,97
36Mimmie FaijermoSydney  
 Helsingborgs FRKPeter Pan - Romaan1258,02
37Anna NilssonIsop  
 Frosta RFOpius - Nebraskar1260,11
38AnnaMarie NilssonGracie  
 Fjälkestads RKGranith - Goldfinger1267,45
39Rebecca KarlssonCasanova  
 Åsbo RFSunshine Prince - Callaghan1268,33
40Remigiusz WierzbowskiPart Two  
 Sölvesborgs RKCortus - Ralme Z1269,98
41Daniel ZettermanPhilema  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Angard1372,76
42Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello1658,47
43Elin SjögrenRimosa  
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios2055,89
44Jörgen LarssonRiddich  
 Helsingborgs FRKRobin II Z - Graf Grannus2069,73
45Sofie OlssonLambourghini  
 Fjälkestads RKLittle Boy - Jumper2173,30
46Mathias HaugNerus  
 Ölands RFHemmingway - HeidelbergUtg. 
46Ylva TevellHemlock  
 Norra Gotlands RKHannibal Sacc xx - FavoritUte. 
46Sabina JohanssonElliot  
 Flyinge HSKOkänd - OkändUtg. 
46Michaela ErikssonCorridor  
 Flyinge HSKCoriano - RapalloUtg. 
46Camilla GustavssonI'm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love YouUte. 
46Marie HusénBriztol  
 Fjälkestads RKCortez679 - Brilliant 663Ute. 
46Lorenzo CalabroPommix  
 Vinslövs RFPomme Royal - EverestUtg. 
46Anna IngelgrenRandall Boy  
 Ljunits-Herrestads RRobin Z - Step TogetherUtg. 
 Christa EkstrandHanssonBo Mat Van Terheide  
 Bankeryds RKOpium de Laubry - Gotspee  
 Maria FredrikssonTartini  
 Flyinge HSKNeoliet - Ferro  
 Caroline MannfalkDavenport  
 Flyinge HSKSeargent Pepper - Furioso  
 Clara LundgrenDouble Vision  
 DagstorpsortenRobin Z - King of Diamond  
 Lina AnderssonDiego La Manga  
 Willands RFDiderot - Ganymed  
 Amanda AlthenSeize the Day  
 Sölvesborgs RKAcacio - Dragon  
 Frederick DahlqvistBjörklundPapillon  
 Gärds RFBernstein - Irish Eyes xx  
 Anders WemlerthAlva  
 Sölvesborgs RKLordano - Diskus  
 Christa EkstrandHanssonArlington  
 Bankeryds RKAcobat II - Picard  
 Karolina SalomonssonCeline  
 Vinslövs RFCastor - Royal Conductor xx  
 Ulrika GoodinCasablanca  
 Kullabygdens RFCardento - Robin Z  
 Maria FredrikssonRemember Me  
 Flyinge HSKConcorde - Nimmerdor  
 Caroline MannfalkWilma V  
 Flyinge HSKPomme Royal - Bayard  
 Christa EkstrandHanssonLucky Me  
 Bankeryds RKLucky Light - Caracas  
 Ragnar BengtssonShandoz  
 Flyinge HSKStakkato - Cantus  
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Bengt Sånesson
Speaker: Kerstin Mauritsson
Hoppdomare: Kerstin Mauritsson
Banbyggare: Björn Jacobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Satu LiukkonenKarisma  
 Vinslövs RFCardento - Kaliber064,47
1Piia,pantsu PantsuCasa Lee  
 Flyinge HSKCardento - Steves Friend xx065,70
1Satu LiukkonenCelestine  
 Vinslövs RFCardento - King of Diamonds065,08
 
4Linda PerssonChelita II  
 SkurupbygdenCortus - Tabac470,05
4Fredrik JönssonMarshland Aragorn  
 Flyinge HSKQuite Easy - Ramiro Z460,30
6Douglas LindelöwLarinjo  
 Flyinge HSKLansing - Caletto1269,51
7Christoffer AdrianssonMy Arch  
 Flyinge HSKQuite Easy - Clover Hill1797,29
8Olof SmithCaballero Grande  
 Sydslättens RFConterno Grande - Libero H1992,15
 Ragnar BengtssonValentino  
 Flyinge HSKHold Up Premier - Elmero B  
 Angelica ÄlmquistEporell  
 Ölands RFEpson - Gulliver  
 Ragnar BengtssonLatino  
 Flyinge HSKLe Primeur - Calypso II  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport